Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

9 Ay Akbank Kredi Kartı Yapılandırma (Faiz Oranları)

Benim şahsen olarak 2022 yılı itibarı ile kredi kartı kullanmayan hiç tanıdığım kalmadı. Kredi kartları hayatımıza o kadar hızlı bir şekilde dahil oldu ki! artık her tüketicinin cüzdanında bir den fazla yer almaktadır. Farklı bankalara ait olarak benim bile en az 4 tane kredi kartım bulunmaktadır. AKBANK axess kredi kartı da bunlardan bir tanesidir.

9 Ay Akbank Kredi Kartı Yapılandırma (Faiz Oranları)

Tabi var diye sürekli olarak her harcamamı AKBANK Axess ile yapmamaktayım, farklı bankalarda bulunan kredi kartlarımı da ister istemez kampanya gördüğüm an kullanmaktayım. Yalnız bu durumun, şişen kredi kartların ödemeleri karşıma çıkınca zaman ile başa edilmez bir hal aldığını bir çok kişi gibi sonradan bende gördüm. Fakat, Akbank’ın farklı bankalarda yer alan borçlarımı axess kredi kartıma taşımam için bana harika bir fırsat sağladığını öğrenince içine düşmüş olduğum endişenin ne denli yersiz oldu ay olduğunu anladım. Üstelik AKBANK toplam 20.000 TL kadar olan borçlarımı benden hiç bir ücret talep etmeden sadece uygulamış olduğu yapılandırma faiz oranları ile 9 aya kadar taksitlendirme yapması ise içime adeta su sermiştir.

Neler Var?

En Az 9 Ay Kredi Kartlarınızı Taksitlendirme Yapabilirsiniz.!

AKBANK kredi kartı yapılandırma işlemlerini 9 ay vadeli olarak sağlamaktadır. Farklı bankalarda yer alan borcu birikmiş kredi kartlarınız için de bu vade süresi geçerlidir. ”Kredi Kartı Taksitlendirme” ve ”Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme” olarak AKBANK iki şekilde yapılandırma yapmaktadır. Bu iki şekilde sağlanan olanakların açılım ise şu şekildedir.

 • Kredi Kartı Taksitlendirme: AKBANK tarafından müşterilerin hizmetine sunulan AXESS kredi kartına ait borçların taksitlendirilmesine denilmektedir. Aşağıda yer alan diğer AKBANK kartları taksitlendirme içerisinde yer almamaktadır.
  • Exi 26
  • EKKART
  • BİZ CARD
  • BUSİNESS CARD
 • Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme: Farklı herhangi bir bankaya ait olan kredi kartlarınızın borçlarını AKBANK Axess kredi kartına taşımanız hali ile yapılan taksitlendirmeye denilir.

Bu her iki imkandan da yararlana bilmeniz için ilk olarak 12 Ay Vadeli Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans imkanı da sağlayan AKBANK AXESS kredi kartı sahibi olmanız gerekir. Peki,  şayet yok ise hem AKBANK Axess kredi kartı sahibi nasıl olunur? sonrasında ise kredi kartı borçlarını nasıl taksitlendirme yapabilirsiniz?

AKBANK Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

AKBANK yada başka herhangi bir bankaya ait olan kredi kartı borçlarını 9 ay vadeye kadar ücretsiz yani bedava işlem ücreti ile taksitlendirme yapmanız için ilk olarak bir AXESS kredi kartı sahibi olmanız gerekir .En Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangi Bankalara Ait? de liste başında yer vermiş olduğum AXESS kredi kartı başvurusunu bir çok yöntem ile yapabilirsiniz. Boş hediye para veren AXESS sahibi olmanın en hızlı yolu ise bize kalırsa https://bit.ly/2C8ivPr buradaki formu doldurmanız tır. Kimlik, gelir ve cep telefon numaranız ile oluşturacağınız başvuru formu sonrasında talebinizin onayı nerede ise anında belirmiş olduğunuz telefon numarasına gelecektir. AXXES kredi kartınız onay aldıktan sonra ise adınıza ait hesap açılması ile birlikte aynı yada farklı bankalarda yer alan kredi kartı borçlarınızı 9 ay vadeli olarak ücretsiz olarak iki şekilde taksitlendirme yapabilirsiniz.

 1.  Farklı bankalarda yer alan kredi kartlarının yapılandırarak yeninden taksitlendirme yapılması için mutlaka herhangi bir AKBANK şubesine gitmeniz gerekir. Bireysel müşteriler departmanı AXESS kredi kartı sahibi olmanız durumunda adınıza tanımlı olan kullanım limiti dahilinde farklı bankalarda yer alan kredi kartı borçlarını taksitlendirme işlemini sizin imzalı onayınız ile başlatır.
 2. Şayet sadece AKBANK Axess kredi kartını taksitlendirme yapmak istiyorsanız o zaman banka şubesine hiç gitmeden bu işlemi farklı bir kaç adım ile de sağlaya bilirsiniz. Sizin için yapılandırmada uygulamanızı tavsiye edeceğimiz bu adımlar ise,
 1. Akbank İnternet Bankacılığı aracılığı
 2. Akbank Direkt Mobil Uygulaması

üzerinden olanlarıdır. Ben bu yöntemlerden AKBANK Direkt Mobil uygulama üzerinden yapılan ”Kredi Kartı Taksitlendirme” işleminin nasıl yapılacağını sizlere anlatacağım. Tabi bu işlemi yapabilmeniz için AKBANK İnternet bankacılığına ait bir kullanıcı adı ile şifreye ihtiyacınız olacaktır. Şayet yok ise bu işlemi ”Kredi Kartı Numarası İle Giriş” ile de gerçekleştire bileceğinizi hatırlatmak isterim. Hangi yöntem ile AKBANK İnternet bankacılığına giriş yapar iseniz yapın işlemleri başlatmak için girmeniz gereken menü den

Taksitli Borç Transferi bölümüdür.

Aşağıda kendi AKBANK Direkt uygulamam da göstermiş de olduğum ‘Taksitli Borç Transferi’ bölümüne giriş yaptığınız vakit sistem size

blank

 • Mevcut AXESS kredi kartı borcunuzu
 • Kaç taksit ile yapılandırma yapacağınız
 • Size yansıyacak olan toplam geri ve aylık ödemeyi

gösterecektir. Kabul etmeniz halinde AXESS kredi kartı taksitlendirme işleminiz anında yapılır!

Emekli vatandaşlarımız için kaçırılmayacak mükemmel bir fırsat! Almış oldukları maaşlarını başka bir bankaya taşıdıklarında onlara sunulan promosyonla bulunmaktadır. Şayet siz emekli arkadaşlarımızda bu fırsatlardan yararlanmak isterlerse ilk olarak Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Hızlı Taşıma Nasıl Yapılır? (e-DEVLET) üzerinden dahi yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise En Çok Emekliye Promosyon Parası Veren Bankalar dan gerekli olan tüm bilgiye sahip olabilirsiniz.

Akbank kredi kartı taksitlendirme hesaplamasının da nasıl olduğunu merak edenler için aşağıda bir tablo hazırladık.

AKBANK Kredi Kartı Taksitlendirme Hesaplama

AKBANK üzerinden kredi kartı taksitlendirme yada diğer genel adı ile yapılandırma yapacaklar için 9 ay vadeli ödeme hesaplama işlemini yaptığımı belirtmek isterim. Ama, farklı bankalar da yer alan kredi kartlarımızı dahi taksitlendirme yapmak için AKBANK’ın uyguladığı güncel faiz oranı ile hesaplama işlemine geçmeden önce sizlere neden yapılandırma yapmanız gerektiğinin önemini anlatmak istiyorum. Böylece işin ciddiyetinin farkına geç kalmadan varıp bir an önce yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi kredi kartı borçlarınızı taksitlendirme yapacağınızı düşünüyorum.

 1. KKB Kredi Notu değeriniz zarar görmez! Kredi Notu Nedir? diyorsanız bence bağlantıdaki içeriğimize bir göz atın. Ne kadar ciddi bir konu olduğunu sizlerde göreceksiniz.
 2. Kredi kartını taksitlendirmede size katkı sağlayacak olan diğer bir husus ise Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığına bağlı olan İcra İşleri Dairesi Başkanlığı ile ödenmemiş borçlarınızdan ötürü başınız belaya girmez.

Bu iki önemli nedenden dolayı, kesinlik ile şayet hesap kesim tarihi sonrası ödeyemeyeceğiniz kredi kartı ekstranız var ise bunu taksitlendirme ile yapılandırın. AKBANK tarafından 9 ay boyunca yapılan kredi kartı taksitlendirme faiz ve geri örnek ödeme tablosu ise şu şekilde yer alır.

 • ŞUBAT 2023 yılı için 9 aya kadar bütün vadeler de tüm masraflar dahil olmak üzere AKBANK aylık %1.99 faiz oranı ile yapılandırma imkanı sağlamaktadır. En fazla 25.000 TL kadar sağlanan bu faiz oranı ile aylık geri ödemeniz bütün vadeler için şu şekildedir.
25.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
3 8.734,46 TL 26.203,39 TL
6 4.521,76 TL 27.130,58 TL
9 3.119,87 TL 28.078,89 TL

Bence oranlar gayet iyi arkadaşlar. Hele birde bunun içinde normal kredi başvurularında uygulana sigorta da olmadığını göz önünde bulundur isek kredi kartı borçlarınız için hiç bireysel kredi çekmeye gerek yok! Ama yok ben AXESS kredi kartı almayacağım yada farklı veya AXESS kredi kartı borcumu AKBANK bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak çözeceğim diyorsanız, banka size bu ay için aşağıdaki faiz oranı uygular, bilginiz olsun!

AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.23 %2.26

Örnek geri ödeme;

45.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 4.398,62 TL 52.783,37 TL
18 3.147,06 TL 56.647,05 TL
24 2.528,32 TL 60.679,77 TL
30 2.162,63 TL  64.878,77 TL
34 1.993,21 TL  67.768,86 TL
36 1.912,69 TL 68.856,81 TL

Kararı vermek artık sizlere kalmıştır.😉 Sizlerin  de sormak istediği soru varsa aşağıdaki yorumlar kısmına yazarsanız. Cevaplara en kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın