Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

12 Ay Vadeli Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans (Faiz Oranları)

Kredi kartından hiç zahmetsizce 12 ay vadeli olarak taksitli kredi kullanabilirsiniz. Herhangi bir ön onaya girmeden direk kredi kartınızdan 20.000 TL kadar taksitli avans kolaylık ile çekebilirsiniz. Toplumumuzca Kredi kartından kredi çekme olarak da bilinen bu işlemler 2 şekilde nasıl yapıyor peki biliyor musunuz?

12 Ay Vadeli Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans (Faiz Oranları)

Peki, ya 12 ay vadeli taksitli avans kullanım sonrasında bankaların sizlere uygulayacağı  faiz oranı ve masrafları ne kadar bir düşünceniz var mı? İşte tüm bu soruların yanıtını Ziraat yada Garanti veya HALKBANK kredi kartı ayrımı gözetmeksizin sizler için cevap verdik. Ayrıca 2023 yılında bir çok yerde bulamayacağınız farklı tutardaki taksitli nakit avanslar için hesaplama işlemleri de yapmayı da her zamanki gibi ihmal de etmedik.

Neler Var?

Taksitli Nakit Avans Nedir? Biliyor Musunuz?

Sahibi olduğunuz kredi kartı üzerinden taksitli olarak nakit avans nasıl çekilir ve ayrıca diğer merak edilen soruların yanıtına geçmeden önce bilmeniz gereken daha önemli şeyler var bence. Buda, kredi kartından çekilen taksitli nakit avans nedir?  Bu soruların cevabını tam ve doğru olarak bilmeniz belki de sizleri farklı nakit bulma yöntemlerine yönlendirecektir. Onun için bence kredi kartınız ile taksitli nakit avans çekmeden evvel gerçekten taksitli nakit avans nedir? Bunu ilk olarak doğru olarak öğrenelim!

Değerli arkadaşlar 5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma işlemi kadar basit bir şekilde kredi kartınız ile taksitli olarak nakit avans çekebilirsiniz. Kredi kartından taksitli nakit avans aslında adından da anlaşıldığı gibi kredi kartınız üzerinden kullandırılan bir nevi kredidir.

Kredi kartı üzerinden kullanacağınız bu kredinin bana göre bir en iyi yanı birde en kötü yanı vardır. Onun için bu iki ”en” leri iyice tartmadan taksitli nakit avans kredi başvursun da bulunmamakta fayda vardır.

 • Taksitli Nakit Avansın En İyi Yanı: Hafta sonu dahi olsa hiç bir onaya gerek kalmaksızın anında ortalama olarak 15.000 TL ile 20.000 TL kadar acil nakit para ihtiyacınızı karşılaya bilirsiniz. Çekmiş olduğunuz bu parayı da 12 ay vadeli olarak geri ödeye bilirsiniz. Kredi notunuz kötü dahi olsa, kefilsiz ve evraksız bir şekilde adınıza tanımlı bu parayı çekerek taksitli olarak geri ödeme harika bir şey!
 • Taksitli Nakit Avans En Kütü Yanı: Aslına bakarsak buna en kötü değil de kötü yanı demek biraz daha doğru olur. Kötü yanı çekmiş olduğunuz kredinin faiz oranı bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranından yüksek oluşudur. Ama, dediğim gibi bazı bankalar o an için kredi kartı taksitli nakit avans faiz oranından da fazla oranlar ile kredi verebilmektedir. Bu neden ile taksitli nakit avans kullanmanın kötü yanı faiz oranın bir çok bankanın bireysel ihtiyaç kredisine göre fazla olmasıdır.

Taksitli nakit avans nedir? diyorsanız tüm şeffaflığıyla tam olarak budur arkadaşlar. Ayrıca, size sağladığı avantajlarını da artık biliyoruz. Peki, çekeceğiniz taksitli avansı nasıl geri ödeyebilirsiniz bunu biliyor musunuz?

Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

12 ay vadeli olarak çekeceğiniz taksitli nakit avansın geri ödemesi bir çok yöntemle yapabilirsiniz. Ama en hızlısı ve güveniliri hangisi diyorsanız bence ATM üzerinden yapılan işlemdir. Yine aynı şekilde ama ATM üzerinden de çekmiş olduğunuz taksitli nakit geri ödeme işlemini 2 şekilde sağlaya bilirsiniz.blank

 1. Mevduat hesabınızda nakit para bırakarak günü geldiğinde otomatik olarak çekmesini sağlaya bilirsiniz.
 2. ATM den direk kredi kartı hesabınıza giriş yaparsınız. Bunu da şu basit 4 yöntemle gerçekleştire bilirsiniz.
  1. Kredi ödeme bölümüne geçersiniz.
  2. Taksitli nakit avans öde bölümünü seçerseniz
  3. Ödeyeceğiniz miktarı belirtirsiniz.
  4. ATM para alma bölümüne çekmiş olduğunuz kredinin taksitini ödersiniz.

Yani her iki işlemde aslında Kuyumcudan Kredi Kartı İle Altın Alma kadar basit.😉 Bu işlemleri evinizde yada herhangi bir kırsal alanda yapmak istiyorsanız o zaman devreye her zaman olduğu gibi İnternet bankacılığı girmektedir. Yukarıda yer alan videomda da bahsetmiş olduğum gibi çekmiş olduğunuz nakit avansın taksitlerini kolaylıkla geri ödeye bilirsiniz.

Garanti Bankası Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Türkiye’nin en çok tercih edilen kredi kartı konumda Garanti bankasına ait BONUS CARD ilk sırada yerini bu yılda korumaktadır. Bol taksit ve ayrıca bunun yanı sıra yapmış olduğunuz harcamalar için bol bonus (hediye) para veren kart, ücretsiz olarak 1.000 TL kadar taksitli nakit avans vermektedir. Ayrıca merak ediyorsanız eğer Harcadıkça En Çok Puan Veren 5 Kredi Kartı Hangisi? de diğer banka kartlarını da imkanlarını göre bilirsiniz. Faizsiz olarak özellikle yeni müşterilerine Garanti bankasının sağlamış olduğu 1.000 TL hediye paranın taksitli ödemeleri vadelere göre şu şekildedir.

1.000 TL BONUS KART ÖDEME TABLOSU
VADE AYLIK TAKSİT ÖDEME TOPLAM GERİ ÖDEME
5 AY 210 TL 1.050 TL
12 AY 92 TL 1.112 TL

Ama ne yazık ki! bunu üzülerek söylemem gerekirse böyle bir kaliteli ve rağbet gören kredi kartın taksitli nakit avans çekimi için bir hesaplama sayfası yok. Diğer vadeler için çekeceğiniz taksitli avans geri ödemelerinin görememe açığını özellikle bizler bu sebepten ötürü kapamak istedik. Bu ay Garanti BVA dan kullanacağınız taksitli avans kredisinin farklı tutarlara göre 12 ay vadeli geri ödemeleri şu şekildedir.

 • BONUS KART En fazla 12 ay vadeli olarak nakit avans kullandırma imkanı sağlamaktadır. TCMB tarafından belirlenen bütün kartlara ait nakit avans ŞUBAT ayı faiz oranı olan %1.79 oranını korumaktadır. Belirlenen bu faiz oranına göre Garanti Bankasından çekilecek olan nakit avans geri ödeme miktarı tablosu şu şekilde oluşur.
BONUS CART 12 AY VADELİ GERİ ÖDEMELİ NAKİT AVANS TABLOSU
MİKTAR AYLIK TAKSİT TOPLAM GERİ ÖDEME
2.000 TL 190,84 TL 2.290,08 TL
3.000 TL 286,26 TL 3.435,21 TL
4.000 TL 381,68 TL 4.580,26 TL
5.000 TL 477,11 TL 5.725,25 TL
6.000 TL 572,53 TL 6.870,32 TL
7.000 TL 667,95 TL 8.015,40 TL
8.000 TL 763,37 TL 9.160,42 TL
9.000 TL 858,79 TL 10.305,53 TL
10.000 TL 954,21 TL 11.450,53 TL

Şayet Garanti Bonus Kart sahibi iseniz BonusFlaş uygulamasını indirmeniz önemle rica ediyorum. Böylece sadece taksitli avans ödemelerinizi görmekle kalmayıp bir çok yapmış olduğunuz işlemler hakkında detayları kolayca göre bilirsiniz.

YAPI KREDİ Faizsiz Nakit Avans Faiz Oranları

Türkiye’nin kredi kart kullanımda en çok tercih edilen bir diğer bankası da Yapı Kredi bankasıdır. Yapı kredi bankası faizsiz nakit avans imkanlarını sadece kampanya dahilinde belli zamanlarda maaş müşterilerine sağlamaktadır. Onun haricinde Yapı Kredi bankası da taksitli nakit avans için yine tüm bankalar gibi TCMB tarafından senelik olarak belirlenen faiz oranını uygulamaktadır. Geri ödeme vadesi ise 6 yada 9 ile 12 ay olarak taksitlendirme yapılmaktadır. Peki Yapı Kredi bankası taksitli nakit avans nasıl çekilir biliyor musunuz? Yapı Kredi bankasına ait bütün ATM istasyonlardan yapacağınız taksitli nakit avans çekme işlemi için adımlar şu şekilde oluşur.

 1. Herhangi bir Yapı Kredi Bankası ATM şubesine gidiniz.
 2. Kartınızla giriş şifreniz ile sisteme giriş yapalım.
 3. Ana menüde yer alan ”TAKSİTLİ NAKİT AVANS” bölümüne girelim.
 4. Çekmek istediğimiz taksitli nakit avans miktarını belirtelim.
 5. Taksitli nakit avans vadesini seçelim
 6. Çekme talebinde bulunalım.

İşlem bittikten sonra anında Yapı Kredi taksitli nakit avansının mevduat hesabınıza aktarılacaktır. Aynı başvuru işlemini isterseniz Yapı Kredi Mobil uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun içinde yine şu adımları sırası ile sağlamanız yeterlidir.

 1. İlk olarak Yapı Kredi Mobil Uygulaması İndirin
 2. Yapı Kredi Mobil uygulamasına giriş yapın
 3. Ana sayfada yer alan ”PARA ÇEKME” bölümüne giriş yapalım
 4. Kredi kartını seçim yapalım
 5. Aynı ekranda çekmek istediğiniz NAKİT AVANS miktarını girelim
 6. Taksitli nakit avans çekeceğiniz için durumu aynı ekranda TAKSİTLENDİRME YAP demelisiniz.
 7. Paranızı çekmek için de ATM ekranına QR mobil kodunuzu okutun ve paranızı çekin.

Bütün işlemler bu kadar.🤩 Peki Yapı Kredi bankasından çekeceğiniz taksitli nakit avans için ne kadar geri ödeme yapacağınızı biliyor musunuz?

 • Yapı Kredi bankası da TCMB tarafından belirlenen aylık vadelerine göre faiz oranları ŞUBAT ayı için geçerli olan, aşağıdaki tablo üzerinde mevcuttur. Tablodaki miktarlara göre taksitli nakit avans müşterilerine vermektedir.
YAPIKREDİ 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.84
 • Bu orana göre çekeceğiniz vadelere göre aylık taksit ödeme tablonuz şu şekilde oluşur.
YAPI KREDİ NAKİT AVANS GERİ ÖDEME TABLOSU
MİKTAR 9 AY VADE 12 AY VADE
2.000 TL 264,69 TL 208,77 TL
4.000 TL 529,38 TL 417,55 TL
6.000 TL 794,07 TL  626,32 TL
8.000 TL 1.058,75 TL 835,10 TL
10.000 TL  1.323,44 TL 1.043,87 TL

Özel bankalardan sonra hadi bir de devlete ait bankalar içerisinde yer alan Ziraat’ın imkanlarına bir göz atalım, ne derseniz?

Ziraat Taksitli Nakit Avans Hesaplama Faiz Oranı Ne Durumda?

Daha çok emekli ve çiftçilerden müşteri portföyünü oluşturan Ziraat bankası taksitli nakit avans veren önemli bankalarımızdan bir tanesidir. Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi vermiştik. Şimdi ise vereceğimiz bu müjdeli haber ile Ziraat bankası sadece kredi kartı özelliği olmayan Bank Kart ile de nasıl taksitli avans çekebilirsiniz bundan bahsedeceğim. Ayrıca taksitli nakit avans çekmek isteyenler için bankanın uygulamış olduğu faiz oranlarına göre yine bir kaç güncel hesaplama işlemini de sizler için yer vereceğim. Ama ilk olarak bilmeniz gereken önemli bir konunun altını çizmek istiyorum.

 • Şayet sonradan taksitlendirme yaparsanız en fazla 6 ay vadeli olarak taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
 • Doğrudan Ziraat taksitli nakit avans başvurusunda bulunursanız da 12 ay vadeli olarak taksitli nakit avans kullana bilirsiniz.

Şimdi 12 ay vadeli olarak Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekeceğinizi var sayarak sizler için güncel faiz oranları ile hesaplama yaptık.

 • Ziraat Bankası’nda yine diğer bankalar gibi TCMB bankasının yıl başında belirlemiş olduğu taksitli nakit avans faiz oranı 1,89 ile kredi vermektedir. Bu faiz oranına göre ise aşağıdaki tabloda yer alan rakamlar için geri ödeme sağlarsınız.
ZİRAAT BANKASI 10 AY VADELİ NAKİT AVANS GERİ ÖDEME TABLOSU
MİKTAR AYLIK ÖDEME TOPLAM GERİ ÖDEME
2.000 TL 224,38 TL 2.243,83 TL
4.000 TL 448,76 TL 4.487,62 TL
6.000 TL 673,14 TL 6.731,45 TL
8.000 TL 897,52 TL 8.975,24 TL
10.000 TL 1.121,90 TL 11.219,04 TL
12.000 TL 1.346,28 TL 13.462,85 TL
15.000 TL 1.682,85 TL 16.828,53 TL

Ayrıca; taksitli avans vadeleri ve kredi kullanım üst miktarı yeterli değil diyorsanız size tavsiyemiz tüketici destek kredisinden yararlanmanız olacaktır. Banka özellikle emekli yada çalışma aylığını kendinden alanlara sağladığı bu harika olanağı özellikle videomda da yer verdim. İster önce başvuru işlemlerin de nasıl yapılacağını anlatan videomuzu izleyelim. Sonra sağladığı olanakların neler olduğunu görebiliriz.

Bankanın bu kapsamda sağladığı olanaklar ise ŞUBAT ayı için bütün vadelere aylık %1.79 oranındadır. Ziraat bankasından 36 vadeli olarak aynı vadelerle tüketici kredisi kullanırsanız da geri ödemeniz aşağıdaki gibi olur

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Nakit Avans Çekim Hesaplaması
Miktar 12 Ay Vade 18 Ay Vade
1.000 TL 95,42 TL 67,57 TL
2.000 TL 190,84 TL 135,15 TL
4.000 TL  381,68 TL 270,29 TL
6.000 TL  572,53 TL 405,44 TL
8.000 TL 763,37 TL  540,59 TL
9.000 TL 858,79 TL  608,16 TL
10.000 TL  954,21 TL 675,73 TL

Ziraat taksitli avans yerine bireysel ihtiyaç kredisi seçiminde bulunursanız, başvurularınızı İnternet üzerinden de kolaylık ile yapabilirsiniz. Bunu da gerçekleştirmek için https://bit.ly/32sBei8 bu formu doldurmanız yeterlidir.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın