Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kredi Notu Nedir? (En Yüksek En Düşük Cetvel Puanı)

Kredi Notu Nedir? (En Yüksek En Düşük Cetvel Puanı)

Bugüne kadar Findeks KKB Kredi notu ile tanışmadı iseniz muhtemelen bankalar ile şimdiye bütün ikili ilişkileriniz gayet iyi gitmiştir demektir. Şayet bu içeriği okuyorsanız yada banka görevlisinden kredi notunuz düşük yanıtını aldı iseniz bugüne kadar kredi notu nedir ? bilmediğinizden tir. Eğer ki kredi notu ne olduğunu biliyor olsaydınız bankalar ile ilişkiniz  de herhangi bir sorun olmaması için bütün dikkat etmeniz gerekenlere fazlası ile riayet ediyor olacaktınız. Şimdi sizlere kredi notunun ne olduğundan rahatlık ile anlaşılacak şekilde açıklayacağım. Ayrıca bu açıklamayı yapmak ile kalmayıp, konumuz ile ilişkili olan kredi notunuzu nasıl öğrene bilirsiniz ve nasıl hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz bundan bahsedeceğim.

Neler Var?

Findeks Kredi Notu Ne Demek ?

Sizlere sadece Findeks Kredi Notu ne demek olduğundan ziyade kredi notu ile merak edilen bir çok soruyu da burada yanıt vereceğim. BURSA Kapalı Çarşı Senetle Borç Altın Veren Kuyumcular dahi dikkat ettiği kredi notu nedir ? İşte cevabı:

📝Kredi Notu: FİNDEKS Kredi Kayıt Bürosu tarafından ticari olarak ilişkiye giren yada girmeyen bütün vatandaşların adına tutmuş olduğu bir derecelendirme puanıdır. Findeks KKB diye de kısaltılan birim tarafından tutulan bu derecelendirmeye göre ticarette karşılıklı güven, itibar kazanırsınız veya kaybedersiniz.

Kredi kayıt bürosunun tutmuş olduğu bu dereceden bir çok finansman gurubu belli bir ücret karşılığında istifade etmektedir. Kredi kayıt bürosunun tutmuş olduğu bu derecelendirmeden finansman firmaların istifade etmesinin tek bir amacı vardır o da ticari ilişkiye girecekleri kişinin güvenilirliğinin sorgulanmasıdır. Günümüzde sadece bankaların değil Senetle Kredi Veren 1 Faktoringler 2 Şirketler 3 İkrazatçı aracılar dahil bu hizmetten yararlanarak müşteri ile ticari bağ kurmaktadırlar. Şayet kısa ve öz olarak KKB tarafından tutulan kredi notunuz düşük ise 1 Saatte İstanbul ‘da Senetle Kredi Veren Yerler dahil sizlere 5 kuruş para vermeyecektir.!

En Yüksek Kredi Notu Nedir ?

En düşük kredi notu nedir hepimiz biliyoruzdur. Bunun sıfır olduğunu bilmemiz için herhangi bir eğitim almamıza gerek yok sanırım. Peki ya en yüksek kredi notu nedir ? biliyor musunuz? Kulağıma en yüksek kredi notunun kaç olduğunu bilsek burada ne işimiz var der gibi sertelişler geliyor sanki. En yüksek kredi notunun kaç olduğunu sizlere bir cetvel ile aşağıda yer vereceğim. Lakin, ondan sonra da ciddi olarak bilmeniz gerekenleri de sizler ile paylaşmaya yine devam edeceğim.

blank

En-Yüksek-Kredi-Notu-Nedir

Evet, Findeks Kredi Kayıt Bürosu Cetveli sizlerinde gördüğü gibi yukarıda yer almaktadır. Burada yine görmüş olduğunuz gibi en yüksek kredi notu 1900 olarak gözükmektedir. Peki gerçekten 1900 kredi notunuzun olması illa şart mı ? Şimdi gelelim bence asıl konumuza.! Bana kalır ise kesinlik ile şart değil. Zaten ağzınız ile kuş dahi tutsanız 1900 kredi notu puanına ulaşamazsınız bunu ilk olarak belirmek isterim. Zaten ulaşmanıza da hiç gerek yok.! 1699 puan üzeri olmanız zaten 1900 puan muamelesini sizlere finansmanlar tarafından yaşatmak için yeterli olacaktır. Hatta sizi temin ederim ki, 1500 puan üzeri dahi olsanız bankalardan istediğiniz miktarda ihtiyaç kredisini çekmeniz için yeterli olacaktır.

Kredi Çekmek İçin Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı ?

Şimdi kredi notu ile en çok merak edilen diğer bir sorunun cevabını sizler ile paylaşmaya gelelim. Kredi çekmek için Findeks Kredi Notu normalde kaç olmalıdır ? Bu sorunun cevabı aslında biraz da çekmek istediğini kredi miktarı ile alakalıdır. Yani, 1300 puana sahip biri ile 1900 puana sahip birinin kredi çekmek için başvuru yapacakları miktarın onay ihtimalleri aynı olmaz dimi.? Ben sizin aklınızdaki kredi çekme miktarı ile vadesini bilmediğim için kabaca sizlere bir kredi çekmek için kredi notu kaç olması gerektiğinini gösteren hesaplama takvimi oluşturdum.

 • 0 ile 699 puan arasında kredi notu olanların bankalardan kredi çekmesi nerede ise imkansızdır. O gruptakiler için tavsiyem 50 Bin TL Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar içeriğime bir göz atmalarıdır.
 • 700 ile 1099 arasındakiler 60 ay yani uzun vadeli olarak 10.000 TL kadar kredi çekebilirler. Sıkıntı olacağını pek zannetmiyorum. Sorun olacak gibi olursa da bir kefil ile işi çözebilirler.
 • 1100 ile 1449 düşük riskliler yine 60 ay gibi uzun vadeler ile 20.000 liraya kadar kredi kullana bilirler. Şayet daha fazla krediye ihtiyaçları var ise o zaman Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu ‘dan yararlanmanızı şiddet ile tavsiye ederim.
 • 1500 den 1900 kadar kredi notuna sahip olanlar bankaların en üst rakamlar ile vermiş olduğu bireysel ihtiyaç kredisinden yararlana bilirler. Bu oran genelde 40.000 liradır.

Bankalardan kredi çekmek için Findeks Kredi Notu Kaç Olmalıdır sorunuzu da yanıtladığım için diğer soruların cevaplarını vermeye geçebiliriz.

Bankalardaki Kredi Notum Nedir ?

Bankalardaki kredi notunuzu merak ediyorsanız bunu bir çok yöntem ile öğrene bilirsiniz. Bu yöntemlerin bir kısmı ücreti ile bir kısmı da ücretsizdir. Mesela ben 40 yaşına geldim en az 10 kere kredi çektim hiç bir zaman kredi notumu öğrenmek için ücret ödemedim. Peki hem ücretli hemde ücretsiz olarak bankalardaki kredi notum nedir, nasıl öğrene bilirsiniz.

Ücretli Yöntemler:

 1. İnternet bankacılığı
 2. Hattınız üzerinden kısa mesaj atarak
 3. Findeks resmi sitesi üzerinden
 4. T.C numaranız ile kredi notu sorgulaması ile

Ortalama 9 TL karşılığında öğrene bilirsiniz.

Ücretsiz Yöntemler:

 1. Bankalardan
 2. Senetle ürün pazarlaması yapan mağazalardan
 3. 1 Dakika ‘da Faturalı Hatta Anında Kredi Başvurusu yaparak

Hem ücretli hem de ücretsiz olarak bu iki yöntem içinde birer örnek vermek istiyorum. Artık hangisi sizin işinize gelir ise o şekilde bankalardaki kredi notum nedir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

 • ÜCRETLİ: T.C numaranız ile kredi notunuzu hemen öğrenmek için herhangi bir cep telefonu ile ” T.C numaranızı yazınız ardından doğum tarihini yazıp bu mesajı 1112 numarasına gönderiniz.
 • ÜCRETSİZ: Herhangi bir banka şubesinin bireysel müşteriler departmanına gidiniz. Herhangi bir kredi kullanacağınızı belirtiniz. Banka görevlisi direk sizin kimlik numaranızı sorup kredi notunuzu sorgulatacaktır. Krediniz onaylansın yada onaylanmasın banka görevlisine kredi notunuzu sorun mutlaka söyleyecektir.

3 Ayda Kredi Notunu Yükseltme Yolları Nelerdir ?

Düşük olan kredi notunuzu 3 ay gibi kısa bir sürede yükseltmeniz mümkündür. Peki neden 1 yada 2 ay değil de 3 ay onu biliyor musunuz? Hemen bilmeyenler için söyleyeyim. Kredi notu değerinizi tutan Findek Kredi Kayıt Bürosu esnaf ve bireysellerin kredi notu değerlerini 3 ayda 1 olarak güncellemekte tir. Bu neden ile Esnaf Sanatkarlar Odası Kredi Hesaplama Tablosu da yer alan kredi miktarları dahil olmak üzere herhangi bir bireysel kredi başvurusu içinde en az 3 ay mücadelenizin sonucunda adınıza kredi çıkabilmektedir. Pekala nasıl 3 ayda kredi notunuz hızlı bir şekilde yükselir ? Bunları ben sizlere maddeler halinde listeleyeyim. Artık uygulayıp uygulamamak size kalsın.

 1. İlk olarak bütün kredi borçlarınızı kapatınız.
 2. Ödemesi geçmiş olan kredi kartlarınızı ödeyiniz.
 3. Düzenli ödemeye geçtikten sonra faturalarınız için otomatik ödeme talimatı veriniz.
 4. Evinizde nakit para varsa bunu mutlaka kendinize ait mevduat hesabında tutunuz.

bu 4 ana faktörü uygulamanız durumunda 3 ayda kredi notunuz muazzam bir şekilde yükselecektir.

Kredi Çekmek İçin 1200, 1300, 1362, 1400, 1850 Kredi Notu İyi Midir ?

Bize sürekli gelen sorulardan bir tanesi de işte 1200 puanım yada 1300, 1362, 800, 900 gibi puanlarım var kredi çekebilir miyim surular dan oluşmaktadır. Bu puanların aslına bakılır bir çoğuna kredi çekilebilir. Ama insanlar istiyor ki hem düşük kredi notu puana sahibim hemde işte 40.000 lirayı 12 yada 24 ayda ödeyim.! Yok öyle bir dünya ne yazık ki arkadaşlar. Şayet kredi notunuz düşük ise kredi çekme talebi oluştururken şu altın kurala çok dikkat edin.!

🏆 Kredi çekeceğiniz miktar düşük ama geri ödeyeceğiniz kredi vadesi yüksek olsun.! Örnek vermek gerekir ise 1300 puana sahip bir bireysel iseniz 20.000 lira ihtiyaç kredisi için kredi başvuru formuna ödeyecek durumunuz dahi olsa 12 yada 24 ay vade yazmayın. Şayet yazarsanız büyük ihtimal ile kredi notunuz onay almayacaktır. Gelin bu vadeyi 60 ay yapalım ve kredi başvursun da bulunalım bakalım nasıl krediniz onay alıyor hep birlikte görelim.

Birde TCMB tarafından düşürülen kredi faiz oranlarından istifade etmek için illa düşük faizli kredi veren bankaları seçmeyin. Aktifbak yada BURGAN BANK gibi ismi cismi pek duyulmayan bankalardan kredi başvurusunda bulunmayı deneyin derim.!

Kredi Çekme Hilesi Nedir ?

Kredi çekme hilesi var mı derseniz ben buldum var.! Ama, şunu baştan söylemek isterim ki bu hileden yararlanacakların ister;

 1. 4A Sigorta tescil kaydı olmasın.
 2. İsterse herhangi kefili olmasın.
 3. Yine ne gelir belgesi nede kefili olmasın

ama sadece FİNDEKS KKB Kredi Notu skoru olumlu olsun. Bakın nasıl kredi çekme hilesi işe yarıyor görürsünüz. Hemde hiç bir banka şubesine gitmenize gerek kalmadan.! Peki bu nasıl olacak. Yani gelir belgesiz, evraksız ve kefilsiz ayrıca sigortasız kredi nasıl bankalardan alınacak. İşte uygulamanız gereken adımlar.

 1. Herhangi bir banka şubesine mevduat hesabı açın. ( Benim tercihim Akbank ile ENPARA çünkü ikisinden de bu yöntem ile kredi kullandım )
 2. Mevduat hesabı açarken birde İnternet bankacılığı giriş şifresi alınız.
 3. Bankanın İnternet bankacılığına giriş yapınız.
 4. Kredi menüsünden kredi başvurusunda bulununuz.

Kredini çok büyük ihtimal ile onay alacaktır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın