Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Halkbank Bankaya Hiç Gitmeden Hesap Açma Nasıl Yapılır? (Müşteri Olma)

Türkiye Halkbank şubesine hiç gitmeden müşterisi olmak artık çok basit. Sadece 5 dakikanızı ayırarak bankaya gitmeden İnternetten mevduat (maaş dahil) hesabı açabilirsiniz. Açacağınız vadesiz mevduat hesabıyla böylece Halkbank müşterisi anında olabilirsiniz. Nasıl 2022 yılında Halkbank şubelerine gitmeden müşterisi olabiliriz diyorsanız?

Halkbank Bankaya Hiç Gitmeden Hesap Açma Nasıl Yapılır? (Müşteri Olma)

İlk olarak sizde bulunması gerekilen iki şeye sahip olmanız gerekmektesiniz. Bunlardan bir tanesi yeni uygulamaya giren nüfus cüzdanını. Diğeri ise bir çok akıllı telefonda yer alan NFC özelliği tir. Böylelikle en fazla 5 dakika içinde Halkbank müşterisi olabilirsiniz. Yine sonrasında hiç bir şekilde Halkbank şubelerine gitmeden kredi ve kart başvurusunda kolayca buluna bilirsiniz.

Neler Var?

Halkbank Bankaya Gitmeden İnternetten Vadesiz Mevduat Hesabı

Yaşamış olduğumuz covid-19 hastalığı tüm dünyayı etkisi altına aldığını biliyoruz. Sağlığımız tehlikeye girmemesi açısından bir çok uygulamada yenilikler yapılarak bizlere evimizden çıkmadan halledebileceğimiz yöntemler sunulmuştur. Bunların en başında da teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte artık banka işlemlerimizi dahi kendimiz halledebileceğiz. Evet doğru duydunuz arkadaşlar evinizden çıkmadan en fazla 10 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

 • Dediğim gibi Halkbank’ın kolay basit adımlar ile müşterine sunmuş olduğu çok fazla imkanlar bulunmaktadır. Bu imkanların arasındakilerden bir tanesi de, yine bizler için oldukça önemli olan kredi kartlarıdır. Halkbank bu konuda da yine müşterilerini düşünerek aidatsız kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Şayet sizlerde bu imkanlardan yararlanmak isterseniz yapmanız gereken tek şey Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS Bank24) öğrenmek olacaktır. Bunun içinde tüm bilgiler vermiş olduğumuz adresin içeriğinde mevcuttur.

Pandemide hayatımıza giren bu uygulamalar sayesinde vadesiz mevduat hesabı açtırmak için banka şubelerine gitmeye gerek kalmadı. Üstelik ıslak imzaya dahi ihtiyaç duyulmadan yapabileceksiniz. Burada sizlere bir bilgi daha vermek istiyorum. Belki bir çoğumuz biliyordur ama ben yine de bilgilendirmede bulunayım diyorum. Vadesiz mevduat hesabı dediğimizde, maaş hesabı anlamın gelmektedir. Kısacası vermiş olduğumuz yöntemler ile açacağınız vadesiz bir mevduat hesabını, çalışmayı düşündüğünüz, yada çalıştığınız bir iş yerine bildirdiğinizde bu sizin otomatik olarak maaş hesabınız olacaktır. Bu bilgiyi de sizler ile paylaştıktan sonra konumuza dönecek olursak, evimizde oturarak yapabileceğimiz bu uygulama kullanıcı kitlesi çok fazla olan Halkbank müşterileri için mükemmel bir fırsat oldu. Uygulamayı kullanma aşamasında sizlerden istenilen bazı bilgiler ve yanınızda bulunması gerekenler olacaktır. Onların ne olduğunu aşağıda sizler için paylaştık.

 • Uygulamayı kullanabilmek için kullanmış olduğunuz cihazınızın ön kamerası bulunması ve temassız yani NFC özelliğini desteklemesi gerekmektedir. Genelde 2022 yılında kullanılan cihazların tamamında bu özellik bulunmaktadır.
 • İkincisine gelecek olursak, Nüfus Müdürlüğü tarafından verilen en son çıkan cipli nüfus cüzdanınız olacaktır.

Halkbank vadesiz mevduat hesabı açtırmak isteyen arkadaşlarımız için gerekli olan 2 şey sadece bunlar olmaktadır. Yukarıda vermiş olduklarımıza sahipseniz. O zaman işiniz çok kolay. Gelin şimdi hep beraber Halkbank şubesine gitmeden hesap açalım.

Halkbank Şubeye Gitmeden Hesap Açma (Maaş Hesabı Dahil)

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında bulunan ve çok fazla sayıda müşteri kitlesine sahip olan Halkbank teknolojiye ayak uydurup bizlere kolaylıklar sağlamaktadır. En başında da söylediğimiz üzere şubeye gitmeden hatta ıslak imza dahi vermeden hesap açmak, bizler için mükemmel bir fırsattır. Peki şimdi gelelim bu uygulamayı bizler nasıl yapacağız. Yapmamız gerekenler nelerdir? İlk olarak şunu söylemeliyim ki, bu uygulamayla birlikte Halkbank İnternet Bankacılığı hesabına da sahip olabiliyoruz. Nasıl mı? Sizlere şimdi adım adım nasıl yapacağımızı resimler ile göstereceğim.

 • İlk aşamada yapmamız gereken kullanmış olduğumuz Android telefon için Google Play uygulamasını kullanarak buradan Halkbank Mobil Bankacılığı uygulamasını yükleyebiliriz.
 • İOS telefon kullanan arkadaşlarımız için ise App Store uygulamasını kullanarak buradan Halkbank Mobil uygulamasını indirebiliriz.
 • Benim kullandığım cihaz Anroid olduğundan dolayı ben Google Play uygulaması üzerinden arama butonuna ”Halkbank Mobil” yazarak arama yaptım.
 • Resimde de görmüş olduğunuz üzere ”YÜKLE” butonuna bastım ve uygulamayı telefonuma yükledim.

  blank

  Halkbank-Mobil-Bankacılık

 • Yükleme işlemi tamamlandıktan hemen sonra ”AÇ” butonuna tıkladım.

  blank

  Halkbank-Mobil-Uygulamasını-Aç

 • Karşıma resimdeki ekran çıktı. Ok ile gösterdiğim yerdeki ”MÜŞTERİ OL” menüsüne giriş yaptım.

  blank

  Halkbank-Müşterisi-Ol

 • Ekranda açılmış olan menü üzerindeki, seçeneklerde bulunan ”Vadesiz Hesap” seçeneğini işaretledim. ikinci seçenek olan ”Biyometrik Veri Onayı ve KVKK Aydınlatma Menini Okudum” ve izin verdim. Üçüncü seçenekte bulunan işitme engelli olmadığım için ona hiç dokunmadım. Son olarak ise daha sonra ”DEVAM” butonuna basarak ilerlemeye devam ettim.

  blank

  Devam

 • Bu işlemi yaptıktan sonra Halkbank’a hoş geldiniz mesajını görmüş olacağız. Sıra geldi Halkbank müşterisi olmamız için nasıl bir yol izlememiz gerektiğine. İlk olarak nüfus cüzdanımızı yanımızda olup, hazırlanması istenilecek. Daha sonrasında ise Halkbank şubesinin müşterisi olmak içinDEVAM” butonuna basmamız gerekecektir.

  blank

  Kimlik-doğrulama-bilgileri-ile-devam

 • Yanımıza almış olduğumuz, cipli nüfus cüzdanımızı hazır hale getirdikten sonra ”KAMERAYI AÇ” butonuna tıklayalım.

  blank

  Kamerayı-Aç

 • Nüfus cüzdanımızın  ön ve arka yüzünü ekranda bize vermiş olduğu talimatta olduğu şekilde taratalım.

  blank

  Kimlik-Bilgileri

 • ”BAŞLA” giyerek, bizlere vermiş oldukları yönergelere göre yüz tanımamızı yapalım. Sonra ”DEVAM” edelim.

  blank

  Yüz-Tanımaya-başla

 • Yeni açılan, karşımıza çıkan ekranda vermiş olduğumuz kimlik bilgilerimiz doğru ise ”DEVAM” butonuna basarak ilerlemeye devam edelim.

  blank

  Kimlik-doğrulama-devam

 • Bizlerden istenilen kişisel bilgilerimizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girelim. Sonrasın da ”DEVAM” butonuna basalım.

  blank

  Kişisel-bilgilerinizi-eksiksiz-doğru-bir-şekilde-doldurun

 • Açılan sayfa üzerinde bizlerden istemiş olduğu iletişim bilgilerimizi kontrol edelim. Eğer varsa e-posta adresimizi de girelim. Ardından ”İletişim Adresim Olarak Kullan” bölümünü aktif edelim. ”DEVAM” diyerek ilerleyelim. Yukarıdaki bu bilgileri bizlerden istemesinin nedeni bizim bankacılık işlemlerimiz için gerekli olmasıdır.

  blank

  İletişim-bilgileri-devam

 • Sonrasında şube seçimini yapalım. Hesap cüzdan alım ve ”Pazarlama İletişim İzin Metini” okudum deyin ”DEVAM” butonuna basalım.

  blank

  pazarlama-iletişim-metni

 • Bizlere vermiş oldukları sözleşmeleri kabul edildikten sonra ”Görüntülü Görüşmeye Başla” sekmesi çıkacaktır. Bu tonunu tıkladığımız anda en  kısa süre içerisinde canlı müşteri temsilcisi ile karşılaşacağız. Müşteri temsilcisi güvenlik adına bizlere bazı kimlik ve adres doğrulama soruları soracaktır. İstemiş olduğu bilgileri doğru bir şekilde verdiğimiz taktirde görüşmemiz devam edecektir.

  blank

  Görüşmeye-başla

 • Müşteri temsilcisiyle normal şartlarda görüşmeyi tamamladık. Arkasından numarayı vermiş olduğumuz cep telefonumuza gelen ”6 Haneli Şifreyi” girmemiz gerekmektedir.

  blank

  6-haneli-şifre-belirle

 • Daha sonrasında ”Sözleşme Onayları” bölümündeki karşınıza çıkan tüm kategorileri aktif hale getirelim. Tabi ki tamamını okuyalım ve arkasından ” DEVAM” diyerek ilerlemeyelim.

  blank

  sözleşme-onayı-ver

 • e-Posta gönderim talimatında bulunan bize uygun olan gönderi seçeneklerini okuyarak ”ONAYLA” seçeneğini tıklayalım. Arkasından yeninden çıkan ”Sözleşme Onayı” kısmından ”DEVAM” tuşuna basarak ilerlemeye devam edelim.

  blank

  e-posta-gönderim-talimatı-onayı-ver

 • Evet arkadaşlar sonuca doğru ilerlemeye devam ediyoruz. Son olarak bu aşamada Dijital parola oluşturma seçeneğinden, unutmayacağımız güvenli bir parola oluşturmamız gerekmektedir. Dijital parolamızı belirledikten sonra ”DEVAM” butonuna basalım.

  blank

  İnternet-bankacılığı-giriş-şifreniz-devam

Böylelikle tüm işlemleri başarılı bir şekilde bitirip sonuca varmış bulunmaktayız. Şimdiden sizlere hayırlı olsun diyoruz. Bu saatten sonra sizde Halkbank müşterisi oldunuz. Gözünüz aydın. Basit adımlar ile Halkbank Müşterisi olmakla birlikte Halkbank Mobil İnternet bankacılığına da sahip oldunuz.

Farklı bir bankadan yine devlet bankası olan Ziraat Bankasının da mobil internet bankacılığını kullanmak istiyorum derseniz. Sizler için tüm gerekli olan bilgiler Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma (5 Dakika YETERLİ) adresimizde bulunmaktadır. Muhakkak bilgi almanızı tavsiye ederim.

Sizlerle bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi Halkbank şubeye gitmeden yine evimde kredi alma imkanım var mı? Gelin bakalım bu sorunuzun cevabını hep birlikte görelim.

Halkbank Şubeye Gitmeden Hesaba Kredi Alma

Yukarıda vermiş olduğumuz yöntemi kullanarak telefonunuza indirmiş olduğunuz Halkbank Mobil Bankacılık üzerinden bir çok işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlemler arasında önde geleni ise Halkbank şubeye gitmeden hesabınız üzerinden kredi imkanlarından yararlanmanızdır. Evet arkadaşlar doğru duydunuz. Mobil Bankacılığını kullanarak kredi almanız mümkün olmaktadır. Şimdi sizlere adım adım nasıl kredi başvurusu yapabileceğinizi yine resimler ile anlatacağım.

 • Yüklemiş olduğunuz Halkbank Mobil Bankacılık uygulamasına T.C kimlik numaramız ve belirlemiş olduğumuz şifre ile giriş yapalım.
 • Açılan ekran üzerinde resim üzerinde de gösterdiğim gibi sol üst tarafta bulunan ‘‘MENÜ” bölümüne giriş yapalım.

  blank

  Halkbank-Menü-Sekmesi

 • Menü sekmesinin içerisinde bulunan en alt kısımda bulunan ”BAŞVURULAR” sekmesine tıklayalım.

  blank

  Başvurular-butonu

 • Başvurular sekmesi açıldığında karşımıza bazı seçenekler çıkacak. Bu seçeneklerin içinde bulunan ”BİREYSEL KREDİ” butonuna giriş yapalım.

  blank

  Bireysel-kredi-butonu

 • Bu aşamada yapmanız gerekenler ise, Kredi Türü, Kredi Alt Türü, Kredi Tutarı ve Vadeyi kendi istediğinize göre belirleyip ”BAŞVUR” diyelim.

  blank

  Kredi-Başvurusu

Yapmanız gereken işlem sadece bu kadar. Çok basit olduğunu sizlere söylemiştim. Sizce de öyle değil mi? arkadaşlar. Vermiş olduğumuz bu adımları takip ederek, üstelik kredi tutarını ve vadeyi kendinize göre ayarlayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tüm bu yapmış olduğunuz işlemlerin sonucunu öğrenebilmek için 3 Yöntemle HALKBANK Kredi Başvurusu SORGULAMA YAPMA işlemini de bu adres üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdi Halkbank’ın bizlere sunmuş olduğu diğer fırsatları sırasıyla görelim

Halkbank Şubesine Gitmeden Açık Olan Kredi Kapatma

Türkiye’ de önde gelen bankalar arasında bulunan Halk bankası kredi yönünden müşterilerine oldukça kolaylıklar sağlamaktadır. Gerek konut kredisi olsun gerekse de ihtiyaç kredisi bakımından düşük faizler ile müşterilerine yardımcı olmaktadır. Üstelik esnaflarımızı da es geçmeyip onlar  için de oldukça avantajlı ödeme yöntemleri sunmaktadır. Bu avantajlardan yararlanan müşterilerinin yorumlarını  HALKBANK Esnaf Kredisi Alanların Yorumları adres üzerinden inceleyebilirsiniz. Gördüğünüz üzere Halkbank şubelerine gitmeden, evinizin bir köşesine oturup rahatlıkla ve basit adımlar ile kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Diyelim ki, kredi başvurusunda bulundunuz ve başvurunuz kabul edildi. Oldukça güzel imkanlar ile kredi çektiniz. Ve ilerleyen zaman içerisinde elinize bir miktar para geçti ve kredinizi kapatmayı düşünüyorsunuz. İşte bu düşüncenizi de yine evinizde oturarak Halkbank şubelerine gitmeden, kredinizi erken kapatabilirsiniz demek isterdim. Ama ne yazık ki şuan için bu uygulama Halkbank Mobil Uygulamasında bulunmamaktadır. Diğer bankalarda bu kolaylık sağlamaktadır. Ama üzgünüm ki  Halkbank bizlere şuan için böyle bir imkan vermemektedir. Bunu da müşteri temsilcisi ile bizzat kendim teyit ederek sizlere bilgisini vermek istedim.

blank

Halkbank-Erken-Kredi-Kapatma

Ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilinmez. Böyle bir uygulama başlatılırsa eğer sizlere doğrudan bilgi vereceğimizi unutmayın. Be sebepten dolayı bizleri takip etmeye devam edin. Ayrıca kredinizi erken kapama gibi bir düşünceniz olduğunda kredinizi çekerken muhakkak yapmış oldukları hayat sigortasının ücretini geri alabilme imkanınız bulunmaktadır. Nasıl mı? Kredi Çekenler Hayat Sigortasını Nasıl Geri Alabilir? sizler için tüm bilgileri vermiş olduğum linkte paylaştım. Yazımızın içeriğine göz attığınız taktirde bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bilgiyi de sizlere aktardıktan sonra şimdi sıradaki uygulamaya geçebiliriz.

Halkbank Şubesine Gitmeden Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Yaşamış olduğumuz hayat şartlarından dolayı hepimizin bir kredi kartına ihtiyacı oluyor. Evet bu doğru. Fakat burada önemli olan o kredi kartını doğru bir şekilde kullanabilmektir. Kimilerimiz sanki bedavaya alış veriş yaparmışçasına kendini kaybedip tonla borca giriyor. Sonra ay sonu ödemesi geldiğinde kıvranıyor. Haksız mıyım sizce. Bu bizleri kötü etkilediğinin farkında değiliz neden mi? Diyelim ki ileride bir ev yada araba almayı düşüneceksiniz. Elinizdeki sermaye yeterli gelmedi kredi çekmek isteyeceksiniz. İşte bu noktada geciktirmiş olduğumuz kredi kartlarımızın ödemeleri devreye giriyor. Ve bizleri kötü yönde etkiliyor. Nasıl mı? İşte cevabımız. Findeks KKB Kredi Notunu Neler Düşürür? İşte Sebepler!  Hele de şuan ki devirde evimizden çıkmasak bile elimize telefonu aldığımızda bir alış veriş sayfasına yada kullanmış olduğumuz hesaplara girdiğimizde direk alış veriş yapıyoruz. Neden görüyoruz, sonunu düşünmeden dayanamayıp alıyoruz. Ödeyebileceğimiz şekilde alış veriş yapmamız gerektiğinin farkına varmamız lazım. Dediğim gibi bu alışverişleri yapabilmek içinde bir kredi kartına ihtiyaç duyuyoruz. Eğer sizlerde dozunuzu aşmadan rahatça alış veriş yapmak istiyorsanız. Fakat kredi kartınız yoksa Halkbank sizler için bunu da düşünerek hiç şubeye gitmeden kredi kartı başvurusunda bulunma talebinizi de mobil uygulama üzerinden vermektedir. Aynı kredi başvurusunda olduğu gibi ilerleme yapmalıyız.

 • Öncelikle Halkbank Mobil Bankacılığına yine giriş yapalım.
 • Giriş sağladıktan sonra sol üst köşede bulunan ”MENÜ” sekmesine tıklayalım.

  blank

  Halkbank-Menü-Sekmesi

 • Açılan seçenekler arasında bulunan ”BAŞVURULAR” butonuna tıklayalım.

  blank

  Başvurular

 • Başvurular ekranı açıldığında orada ”KREDİ KARTLARI” seçeneği bulunmaktadır. O seçeneğe giriş yapalım.

  blank

  Halkbank-Kredi-Kartları

 • Açılan sayfa üzerinde kredi kartları kullanım ayarlarımız karşımıza çıkmış olacak. Bu ayarları kendi isteğimize göre ayarlayıp, koşulları kabul ederek ”DEVAM” tuşuna basalım.

  blank

  Kredi-Kart-Başvurusu

 • Son yapacağımız işlem ise aşağıda resimde de görmüş olduğunuz üzere ”ONAY” vermemiz gerekecektir.

  blank

  İşlem-Onayı

Yapacağımız işlemler sırası ile bu şekilde olmaktadır. Bu sayede Halkbank şubelerine gidip saatlerce sıra bekleme derdinden de kurtulmuş olacaksınız. Sizlerin de gördüğü gibi Halkbank mobil uygulaması üzerinden hem kredi hem de kredi kartı sahibi olabiliyorsunuz. Tüm bunlarla kalmayıp, üstelik Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu  da yapabilirsiniz. Bunu yapmanız içinde gerekli olan bilgileri sizler için buraya link bırakarak veriyoruz. Kredi kart aidatı ödemek istemiyorum, diyorsanız? Yapmanız gereken adresi ziyaret etmek olacaktır.

Bu bilgilerden sonra, son olarak Halkbank şubesine gitmeden telefon numarasını güncelleme yapabiliyor muyuz? Haydi gelin hep birlikte bunun cevabını görelim.

Halkbank Şubeye Gitmeden Telefon Numarası Güncelleme Oluyor Mu? Nasıl?

Evet arkadaşlar Halkbank şubesine gitmeden yapabileceğimiz tüm işlemleri sırası ile gördük. Şimdi son olarak sizlere vermek istediğim önemli konu. Eğer telefonumuzda herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanıyor isek, kullanmış olduğumuz telefon numarası bu noktada çok ama çok önemlidir. Diyelim ki, herhangi bir sebepten dolayı numaranızı değiştirdiniz. Halkbank mobil uygulamasına giriş yapmak için de telefonunuza SMS onay konu göndermiş olacaklar. Eee haliyle bu onay kodu sistemde gözüken cep telefon numaranıza gelecek. Sonuç olarak ne olacak Halkbank Mobil uygulamadan yararlanamayacaksınız. Bu noktada tek yapmanız gereken ise yeni aktif olarak kullanmış olduğunuz telefon  numaranızı Halkbank’ a bildirmeniz gerekecektir. Peki ya şimdi bunu nasıl yapacağınıza gelecek olursak.

 • Üzülerek söylemeliyim ki bu işlem maalesef Halkbank mobil uygulaması üzerinden yapılamamaktadır.

Bunu da yine resimde de görmüş olduğunuz üzere müşteri temsilcilerine sorarak teyit ettirmiş bulunmaktayız.

blank

Müşteri-temsilcisi-SMS-onay-kodu

E bu durumda şimdi telefon numaramı nasıl güncelleyebilirim diye düşünüyorsunuz değil mi? Bu konuda tek yapmanız gereken sizlere en yakın Halkbank şubesine giderek bizzat kendiniz yeni telefon numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. Son olarak sizlerle önemli bir bilgiyi daha paylaşmak istiyorum. HALKBANK Kredi Kartım Nerede? Kurye Sorgulama Adresleri üzerinden başvurusunu yapmış olduğunuz kredi kartınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca aşağıda paylaşmış olduğumuz video ile daha ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Umarım vermiş olduğumuz bilgilerden yaralanabilmişsinizdir. Daha fazla bilgiye sahip olmak adına buradan abone olup bizleri takip edebilirsiniz. En doğru güncel haberleri sizlere ulaştırmak için devamlı çalışıyoruz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın