DEVLET Kredi

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? (En Kolay Çözüm Yolu)

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? (En Kolay Çözüm Yolu)

Kredi kartları hayatımıza girdiğinden beri gerçekten doğru kullanımda hem esnafı hemde tüketiciyi ciddi manada rahatlatmıştır. Lakin zamanında bizlere verilen kredi kartlarını ne yazık ki zaman içinde suistimal etmemizden ötürü artık bir çoğumuz kredi kartı alamıyorum feryatları içerisindedir. Tabi bu kitlenin yanı sıra maaş aldığım banka bile bana artık kredi kartı vermiyor diye yakınan ciddi bir topluluk vardır! Bir çoğu bunun kara liste içerisine girdiği düşünerek acaba ne yapmalıyım ki başka herhangi bir bankadan dahi olsa kredi kartı alabilirim sorularını kendilerine sormaktadır. Tüm bu sorunları yaşayanlara çok ciddi bir şekilde çözüm olmak için buradayız. Her ne sebepten olur ise olsun en hızlı şekilde bu sorundan sizlere çıkararak en az maaşınızın 2 katı olan 5.000 TL den başlayan limitler ile kredi sahibi yapacağız.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor (Çözüm Burada)

Kredi kartı alamıyorum şikayetlerin içerisinde en çok rastladığımız maaş aldığım banka bana kredi kartı ne yapsam vermiyor olanıdır. 1 Seferde Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar dahi varken maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamıyor olmanız sizin gerçekten canınızı sıkabilir. Gerçekten bundan ötürü fazlası ile haklısınız da. Lakin şöyle bir durum var artık bankalar maaşı kendisinden alıp almadığına hiç bakmıyor. O sistem gerçekten eskidendi! Şimdi bütün bankalar Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasınında (TCMB) içinde yer aldığı ortak bir sistemde sizin maaş alıp almadığınızı kolaylık ile görebiliyor. Yani şunu bir kere anlamalısınız, bankaların maaşı kendilerinden alıp almadığınızı hiç bir önemsemiyor. Önemli olan maaşınız ne kadar! Gerçekten bir gelire sahip misiniz! Peki, maaş aldığınız banka size neden o halde kredi vermiyor? Asıl sorulacak olan soru bu, cevabı ise bir aşağıdaki başlıkta!

Kredi Kartı Vermiyorlar Ne Yapmalıyım?

Maaş aldığınız bankadan yada herhangi bir bankaya ait kredi kartı alamıyorum diyor ve ne yapmalıyım diye bana soruyorsanız ilk önce bu nedenin kaynağına inmemiz gerekiyor. Baktım sorunun kaynağına inmemize rağmen bu işi kısa vadede çözemiyoruz o zaman yine alt başlık da sizlere çözüm önerisi sunacağım dan hiç şüpheniz olmasın. Şimdi soru gayet basit. Bankaların hiç bir kredi kartı vermiyor ne yapmalıyım? Sorunun neden ve cevap yöntemleri ise bir değil birden fazla. Bu neden ile En Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangi Bankalara Ait? olduğuna gelmeden bu sorunu maddeler halinde çözmem gerekiyor.

 1. Bankaların kredi kartı vermiyor olmasının en büyük nedeni kesinlik ile kredi notunuz olacaktır. Şayet hiç oluşmamış bir kredi notu değeriniz var ise yada oluşan değeriniz düşük ise bu sizin kredi kartı almanız için önünüzde olan en büyük engeldir. Peki bu sorunu en hızlı şekilde nasıl çözebiliriz.
  1. Meslek hayatınıza yeni başladınız ve hiç kredi kartı almadınız mı? Bunun en büyük nedeni kredi notunuzun daha oluşmamış olmasıdır. O zaman mevduat hesabınızda bir para giriş çıkışının olması gerekiyor. Bu süreç en fazla 3 ay sürecektir.
  2. Kredi notunuz oluştu ama düşük olduğu için mi kredi kartı alamıyorsunuz? O zaman ise kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltecek adımlar atmanız gerekiyor. 3 ay boyunca aşağıdaki maddeleri uygularsanız ve kredi notunuz biraz dahi olsun yükselir ise yine kredi kartı alabilirsiniz.
   1. Şayet varsa bütün borçlarınızı bir ana önce kapatma ile işe başlamalısınız.
   2. 3 Ay boyunca var ise mevcut kredi ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. (Ne 1 gün sonra ne 1 gün önce tam zamanında)
   3. Hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltmek için mevduat hesabınıza sürekli para girişi çıkışı sağlayın! Bankaların sistemleri sizde para olduğu algısına kavuşmalı.
 2. Bankaların kredi kartı vermiyor olmasının 2. en büyük nedeni ise kredi kartı kullanım limitinizin üzerinde olmanız olabilir! Bu sorunu siz farkında olmadan bile yaşarsınız. Şayet geçmiş dönemde almış olduğunuz yüksek limitli bir kredi kartınız var ise bu sizin kredi kartı almanıza çok büyük bir engel olacaktır. Bankalar Birliği tarafından alınan karar ile her bireyselin belli bir kredi kartı kullanım limiti vardır. Bu limit dahilinde 1 den fazla kredi kartı alabilirsiniz. Ama, dediğim gibi önceki yıllarda sizlere bir şekilde mecburi dayatma ile adınıza kredi kartı tanımlanmış olabilir! Sizde bunun farkında olamaya bilirsiniz! Yani, kredi kartınız sistemlerde görünüyordur ama cüzdanınızda yer almıyor olabilir, bu yüzden kredi kartı başvurusunda mutlaka bireyseldeki müşteri danışmanına mevcut görünen kredi kartım var mı diye sorun. Şayet sistem de benim dediğim gibi bir kredi kartı gözüküyor ise ilgili bankaya giderek var olan kredi kartınızı alabilirsiniz. Yada istemiyorsanız yine ilgili bankadan kredi kartınızı iptal ettire bilirsiniz. Bunun sorgulamasını isterseniz sizler de e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. 5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma da anlattığım gibi aynı ekrana giriş yaparsanız şayet var olan bütün kredi ve kartlarınızı görebilirsiniz.

Bankalar kredi kartı vermiyor sorunun en büyük 2 nedenine maddeler halinde DOĞRU bir şekilde sizlere cevap verdim. Şimdi ise bu süreçte yer almak isteyenler için önerilerimi tecrübelerime dayanarak yer vermek istiyorum.

Kredi Kartı Alamıyorum Kara Liste İçerisindeyim!

Kredi kartı alamıyorum bunun nedeni ise kara liste içerisinde yer aldığım için diyorsanız o zaman ciddi bir sorunumuz var demek olmaktadır. Bu sorunu hemen yukarıda belirtmiş olduğum ”Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım” alt başlığında madde 1 de olduğu şekilde çözemiyorsanız o zaman farklı yöntemleri denemeniz gerekiyor. Bu yöntemlerin en başında Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Kampanyası kapsamında faaliyet gösteren bir danışmanlık firmasından yardım almanız olacaktır. Eğer ki bu desteği de almaya sıcak bakmıyorsanız o zaman sizlere bir sorum olacak? Gerçekten bütün bankalara kredi kartı başvurusunda bulundunuz mu? Bu sorumun nedeni kara listede yer alan bir çok kişi kredi kartı başvurularını genellik ile global olmuş bankalara yapmaktadır. Akbank, Garanti veya Denizbank gibi müşteri potansiyeli yüksek olan bankalara yapılan kredi kartı başvuruları kesinlik ile kara listede olanlara çıkmamaktadır.! Çıkmaması da bir hayli doğaldır. Bankanın zaten fazlası ile müşterisi var neden kara listede olan birine kredi kartı vererek avukatlarını boş yere meşgul etme gayreti içerisine girsin ki! Bu neden ile kara listedekilere kredi kartı verme ihtimali en fazla olan bankaların listesi sizler ile paylaştım. Bu listede yer alan bankalara da bir kredi kartı başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederim.

 1. Odeabank => Bank’O Atlas
 2. ICBC => Tek Kart
 3. Fibabanka => Bonus Card

Bu 3 bankadan özellik ile ilk sırada yer vermiş olduğum Odeabank kredi kartına başvuru işlemini İnternet üzerinden yapmanızı tavsiye ederim.

ENPARA Kredi Kartı Alamıyorum!

Üniversite öğrencilerine aidatsız kredi kartı veren bankalar listemizde de ilk sırada yer alan ENPARA kredi kartını bizzat kendim dahi severek kullanmaktayım. Ömür boyu kart aidatı olmayan bu harika kredi kartı sizlere bir çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Özellik ile mevduat hesabı olmanız durumunda ENPARA Cep Uygulaması telefonunuza yüklendiği an bütün HAVALE/EFT gibi işlemlerinizi ayrıca ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Peki bu harika kredi kartı alamıyorum diyenler ne yapmalı? Aslına bakılır ise bunun cevaplarını yukarıda çok detaylı bir şekilde sizler ile paylaştım. Ama bu başlık altında şayet yukarıda belirttiğim sebeplere dahil değilseniz başka bir çözümden bahsedeceğim. O da ENPARA kredi kartı alamıyorum dahil olmak üzere bütün finansman sorunlarınızın yaşadığınız Findeks Kredi Notuna nasıl itiraz edeceğinizi anlatacağım.

 • Eğer ki az öncede belirtmiş olduğum kredi notunuzu düşürecek herhangi bir olumsuz finansal hareket etmediğinizi düşünüyorsanız. Yada notunuzu yükseltmek için bütün olumlu harekeleri atmanıza rağmen hala kredi kartı alamıyorsanız. Lütfen o zaman https://www.kkb.com.tr/risk-raporu-itiraz bu bağlantıdan kredi notunu değerine itiraz da bulunun!

Kısa sürede itirazınız göz önünde bulundurularak en kısa sürede ENPARA kredi kartı sahibi olacaksınız. QNB Finansbank dijital bankacılık servisi olan ENPARA’dan ayrıca arzu ederseniz gelir belgesiz kredi kullana bilirsiniz. Bankanın mevcut durumdaki faiz oranları ve hesaplama tablosu ise şu şekilde yer almaktadır.

 • Mayıs 2020 itibarı ile ENPARA uygulaması müşterilerine aylık 12 aya kadar %0.99 faiz uygulamaktadır.
  • 24 aya %1.09
  • 36 ay için %1.15
  • 48, 60 ay için ise faiz oranı yine bu ay %1.19 oranındadır.

Mevcut faiz oranına göre ödeme çizelgesi ise şu şekildedir.

EN PARA KREDİ ÖDEME TABLOSU
MİKTAR 48 AY 60 AY
10.000 TL 289,25 TL 249,26 TL
15.000 TL 433,88 TL 373,89 TL
20.000 TL 578,51 TL 498,52 TL
25.000 TL 723,14 TL 623,14 TL
30.000 TL 867,76 TL 747,77 TL
35.000 TL 1.012,39 TL 872,40 TL
40.000 TL 1.157,02 TL 997,03 TL

ENPARA uygulamasına ayrıca buradan mevcut kredim olmasına rağmen, ayrıca bana kefilsiz ve gelir belgesiz kredi kullanma imkanı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Bunun kanıtı ile birlikte sizlere Kredi Borcum Var 2 3 Kez Kredi Çekebilir Miyim? de gösterdim ilgilenenler bakabilir.

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? (En Kolay Çözüm Yolu) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com