Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? (KESİN Çözüm Yolu)

Maaş aldığım işletme anlaşma yapmış olduğu banka üzerinden zorunlu olarak kredi kartı verdiğinde gerçekten çok tedirgin oldum. O zamanlar kredi kartı kullanım alışkanlığı toplumumuz da neredeyse hiç yoktu. Yanlış bir şey yaparız ve başımıza iş alırız diye korkarak aldığımız kredi kartlarını şuan bir çoğumuz istesek de alamıyoruz.

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? (KESİN Çözüm Yolu)

Önce zorla verilen kredi kartları, zamanla alışkanlık haline gelmesiyle artık zorla alınıyor. Peki, artık neden bankalardan kredi kartı alamıyorum diyorsunuz? Bunun bir nedeni var elbet. Nedeni olduğu gibi çözümü de emin olun var. İşte 2023 yılında kredi kartı alamıyorum diyenlerin nedenler ve o çözümleri

Neler Var?

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor (Çözüm Burada)

Kredi kartı alamıyorum şikayetlerin içerisinde en çok rastladığımız maaş aldığım banka bana kredi kartı ne yapsam da vermiyor olanıdır. 1 Seferde Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar dahi varken maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamıyor olmanız sizin gerçekten canınızı sıkabilir. Bundan ötürü fazlası ile haklısınız da. Lakin şöyle bir durum var. Artık bankalar kredi kartı vermek için maaşınızı kendisinden alıp almadığına hiç bakmıyor. O sistem gerçekten eskidendi! Şimdi bütün bankalar Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının da (TCMB) içinde yer aldığı ortak bir sistemde sizin maaş alıp almadığınızı kolaylık ile görebiliyor. Yani şunu bir kere anlamalısınız, bankaların maaşı kendilerinden alıp almadığınızı hiç bir önemsemiyor. Önemli olan maaşınız ne kadar! Gerçekten bir gelire sahip misiniz! En önemlisi de kredi notunuz ne durumda?

Bu iki önemli faktör, sizin kredi kartı alabilmenize ve bu kartın limitini belirleyici en önemli etkendir. Bundan dolayı eğer ki maaş aldığım banka dahi bana kredi kartı vermiyor diyorsanız. Bence ilk olarak bireysel kredi notu değerinizi bir sorgulamanız gerekir. Bireysel Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı? (800-1200 Puan Yeter Mi?) de bu sorunuzun yanıtı kolaylıkla bula bilirsiniz.

Borcum Yok Ama Yine de Kredi Kartı Vermiyorlar Ne Yapmalıyım?

Borcum yok ama maaş aldığınız bankadan yada herhangi bir bankaya ait kredi kartı alamıyorum diyorsunuz.  Bu durumdan çıkmak içinde ne yapmalıyım diye bana soruyorsanız eğer ilk önce bu nedenin kaynağına inmemiz gerekiyor. Baktım sorunun kaynağına inmemize rağmen bu işi kısa vadede çözemiyoruz o zaman yine alt başlık da sizlere çözüm önerisi sunacağım dan hiç şüpheniz olmasın. Şimdi soru gayet basit. Bankaların hiç biri kredi kartı vermiyor ne yapmalıyım? Sorunun neden ve cevap yöntemleri ise bir değil birden fazla. Bu nedenle En Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangi Bankalara Ait? olduğuna gelmeden bu sorunu maddeler halinde çözmem gerekiyor.

 1. Bankaların kredi kartı vermiyor olmasının en büyük nedeni kesinlik ile kredi notunuz olacaktır. Şayet hiç oluşmamış bir kredi notu değeriniz var ise yada oluşan değeriniz düşükse bu sizin kredi kartı almanız için önünüzde olan en büyük engeldir. Peki bu sorunu en hızlı şekilde nasıl çözebiliriz.
  1. Meslek hayatınıza yeni başladınız ve hiç kredi kartı almadınız mı? Bunun en büyük nedeni kredi notunuzun daha oluşmamış olmasıdır. O zaman mevduat hesabınızda bir para giriş çıkışının olması gerekiyor. Bu süreç en fazla 3 ay sürecektir.
  2. Kredi notunuz oluştu ama düşük olduğu için mi kredi kartı alamıyorsunuz? O zaman ise kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltecek adımlar atmanız gerekiyor. 3 ay boyunca aşağıdaki maddeleri uygularsanız ve kredi notunuz biraz dahi olsun yükselirse yine kredi kartı alabilirsiniz.
   1. Şayet varsa bütün borçlarınızı bir an önce kapatmayla işe başlamalısınız.
   2. 3 Ay boyunca varsa mevcut kredi ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. (ne 1 gün sonra ne 1 gün önce tam zamanında)
   3. Hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltmek için mevduat hesabınıza sürekli para girişi çıkışı sağlayın! Bankaların sistemleri sizde para olduğu algısına kavuşmalı.
 2. Bankaların kredi kartı vermiyor olmasının 2. en büyük nedeniyse kredi kartı kullanım limitinizin üzerinde olmanız olabilir!
  1. Bu sorunu siz farkında olmadan bile yaşarsınız. Şayet geçmiş dönemde almış olduğunuz yüksek limitli bir kredi kartınız varsa bu sizin kredi kartı almanıza çok büyük bir engel olacaktır. Bankalar Birliği tarafından alınan kararla her bireyselin belli bir kredi kartı kullanım limiti vardır. Bu limit dahilinde 1 den fazla kredi kartı alabilirsiniz. Ama, dediğim gibi önceki yıllarda sizlere bir şekilde mecburi dayatmayla adınıza kredi kartı tanımlanmış olabilir! Sizde bunun farkında olamaya bilirsiniz! Yani, kredi kartınız sistemlerde görünüyordur ama cüzdanınızda yer almıyor olabilir. Bu yüzden kredi kartı başvurusunda mutlaka bireyseldeki müşteri danışmanına mevcut görünen kredi kartım var mı? diye sorun. Şayet sistem de benim dediğim gibi bir kredi kartı gözüküyorsa ilgili bankaya giderek var olan kredi kartınızı alabilirsiniz. Yada istemiyorsanız yine ilgili bankadan kredi kartınızı iptal ettire bilirsiniz. Bunun sorgulamasını isterseniz sizler de e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. 5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma da anlattığım gibi aynı ekrana giriş yaparsanız şayet var olan bütün kredi ve kartlarınızı görebilirsiniz.

Bankalar kredi kartı vermiyor sorunun en büyük 2 nedenine maddeler halinde DOĞRU bir şekilde sizlere cevap verdim.

Şimdi ise bu süreçte yer almak isteyenler için önerilerimi, tecrübelerime dayanarak yer vermek istiyorum.

Kredi Kartı Alamıyorum Kara Liste İçerisindeyim!

Kredi kartı alamıyorum bunun nedeni ise kara liste içerisinde yer aldığım için diyorsanız o zaman ciddi bir sorununuz var demektir. Bu sorunu hemen yukarıda belirtmiş olduğum ”Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım” alt başlığında madde 1 de olduğu şekilde çözemiyorsanız, o zaman farklı yöntemleri denemeniz gerekiyor. Bu yöntemlerin en başında Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Kampanyası kapsamında faaliyet gösteren bir danışmanlık firmasından yardım almanız olacaktır. Eğer ki! bu desteği de almaya sıcak bakmıyorsanız o zaman sizlere bir sorum olacak? Gerçekten bütün bankalara kredi kartı başvurusunda bulundunuz mu? Bu sorumun nedeni kara listede yer alan bir çok kişi kredi kartı başvurularını genellikle global olmuş bankalara yapmaktadır. Akbank, Garanti veya Denizbank gibi müşteri potansiyeli yüksek olan bankalara yapılan kredi kartı başvuruları kesinlikle kara listede olanlara çıkmamaktadır! Çıkmaması da bir hayli doğaldır zaten. Sebebi  de gayet açık! fazlasıyla bu bankaların müşterisi var neden kara listede olan birine kredi kartı vererek avukatlarını boş yere meşgul etme gayreti içerisine girsin ki! Bu nedenle kara listedekilere kredi kartı verme ihtimali en fazla olan bankaların listesi sizlerle paylaştım. Bu listede yer alan bankalara da bir kredi kartı başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederim.

 1. Odeabank => Bank’O Atlas
 2. ICBC => Tek Kart
 3. Fibabanka => Bonus Card

Bu 3 bankadan özellik ile ilk sırada yer vermiş olduğum Odeabank kredi kartına başvuru işlemini İnternet üzerinden yapmanızı tavsiye ederim. Baktınız bu bankalardan da kredi kartı alamadınız mı o zaman son çareye başvuru yapıyoruz. Buda yine bu bahsetmiş olduğumuz bankalardan kredi kullanmamızdır. Evet, doğru duydunuz bu 3 bankadan herhangi birinden bireysel ihtiyaç kredisi kullanmanız gerekir. Bunun sebebini de size şu şekilde açıklaya bilirim.

Bankalar kredi kartı dan ziyade bireysel ihtiyaç kredisini çok daha kolay bir şekilde verir. Çekeceğiniz sembolik rakamlarda kredi miktarları sonrasındaysa kolaylıkla kredi kartı talebi oluştura bilirsiniz.

Deneyin, bana hak vereceksiniz.. Yok buda mı olmadı o zaman size kesin olan bir kredi kartı alma yolundan bahsedeceğim o da teminat ipotekli olarak kredi kartı alınmasıdır. Şayet cebiniz de nakit paranız var ise kesinlikle bu yöntemle kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Size bu yöntemde garanti veriyorum. Nasıl alabileceğinizi ise Teminat Blokeli Kredi Kartı Nedir? Hangi Bankalar Veriyor? da çok açık bir şekilde yer verdim mutlaka bir okuyun arkadaşlar.

ENPARA Kredi Kartı Alamıyorum!

Üniversite öğrencilerine aidatsız kredi kartı veren bankalar listemizde de ilk sırada yer alan ENPARA’dır. Ayrıca, kredi kartını da bizzat kendim dahi severek kullanmaktayım. Ömür boyu kart aidatı olmayan bu harika kredi kartı sizlere bir çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Özellikle mevduat hesabı olmanız durumunda ENPARA Cep Uygulaması telefonunuza yüklendiği an bütün HAVALE/EFT gibi işlemlerinizi ayrıca ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Peki bu harika kredi kartı alamıyorum diyenler ne yapmalı? Aslına bakılırsa bunun cevaplarını yukarıda çok detaylı bir şekilde sizlerle paylaştım. Ama bu başlık altında ENPARA kredi kartı alamamak için şayet yukarıda belirttiğim sebeplere dahil değilseniz başka bir çözümden bahsedeceğim.

blank

Bu çözüm yoluyla ENPARA kredi kartı almanız için çok önemli bir adım atmış olacaksın. Bu yolda kredi kartı almanızın önünüzdeki en büyük olan FİNDESK Kredi Kayıt Bürosuna itiraz etmekle başlayacak.

 • Eğer ki az öncede belirtmiş olduğum kredi notunuzu düşürecek herhangi bir olumsuz finansal hareket etmediğinizi düşünüyorsanız. Yada notunuzu yükseltmek için bütün olumlu harekeleri atmanıza rağmen hala kredi kartı alamıyorsanız. Lütfen o zaman https://www.kkb.com.tr/risk-raporu-itiraz bu bağlantıdan kredi notunu değerine itiraz da bulunun!

Kısa sürede itirazınız göz önünde bulundurularak en kısa sürede ENPARA kredi kartı sahibi olacaksınız. QNB Finansbank dijital bankacılık servisi olan ENPARA’dan ayrıca arzu ederseniz gelir belgesiz kredi kullana bilirsiniz. Kredi kullanma imkanını sistem sağlaması durumunda, ilk taksit ödemeniz sonrasında ENPARA kredi kartı hak sahibi olabileceğinizi de hatırlatmak isterim.

 • ŞUBAT ayında ENPARA bütün vadelere göre uygulamış olduğu faiz oranı aşağıda tabloda mevcuttur.
ENPARA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.99 %2.09 %2.39

Mevcut faiz oranına göre ödeme çizelgesi ise şu şekildedir. Bankadan 40.000 TL para çektiğinizi varsayarsak ödeme planınız,

40.000 TL ENPARA Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
8 5.495,28 TL 43.962,24 TL
14 3.338,59 TL 46.740,28 TL
18  2.702,93 TL 48.652,69 TL
28 1.915,82 TL 53.642,88 TL
30 1.822,55 TL  54.676,42 TL
33 1.704,50 TL 56.248,63 TL
36  1.606,86 TL 57.846,77 TL

ENPARA uygulamasına ayrıca buradan mevcut kredim olmasına rağmen, bana kefilsiz ve gelir belgesiz kredi kullanma imkanı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Bunun kanıtını da sizlere Kredi Borcum Var 2 3 Kez Kredi Çekebilir Miyim? de gösterdim ilgilenenler bakabilir.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın