Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS Bank24)

Halkbank PARAF kredi kartıyla birlikte Bank24 ile HALKCARD adını verdiği 2 kart daha müşterilerine vermektedir. Paraf harici verilen bu iki kartın kesinlikle yıllık aidatı yoktur. Ancak alabilmeniz için sadece bir tek başvuru şartına sahip olmanız yeterlidir. Bu şartı sağlamanız halinde de başvuru yapmanız için hiç bir evrak ihtiyacı bile duymazsınız.

Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS Bank24)

Türkiye Halk Bankası aidatsız kredi kartı almak için bu şartın ne olduğunu sizlere aşağıda bahsettim. 2022 yılında başvuru şartına uygun olmayanlar için hatta çözüm yolunu dahi gösterdim. Böylece herkes için nasıl Halkbank aidatsız kredi kartı alabileceğinizin yolunu da açmış oldum. Ev hanımları, hatta maaşsız hiç bir yerde çalışmayan işsizler için bile!

Neler Var?

Halkbank Aidatlı Aidatsız Kredi Kartları Nelerdir?

Halkbank kullanıcı kitlesi oldukça yüksek kapasite de olan bir bankadır. Bu sayede kullanıcılarına gerek kredi, gerekse de kredi kartı bakımından bir çok avantaj sunmaktadır. Şimdi biraz kredi kartlarından bahsedecek olursak, aidatlı ve aidatsız olmak üzere toplamda 7 farklı kredi kartı vermektedir. Müşterilerine sunmuş olduğu bu kartların 2 tanesi aidatsız olmaktadır. Bunlar;

 1. Halkcart: Yurt içi ve yurt dışında Visa/MasterCard logosu bulunan tüm mağazalarda ve iş yerlerine alış veriş yapılabilmektedir.
 2. Ban24 yani mevduat kartıdır: Yine bu kartımız ile de gerek yurt içi gerekse yurt dışında Visa/ MasterCard logosu bulunan tüm işyerlerinde geçerli olmaktadır.

Halkbank tarafından müşterilerine sunulan aidatlı kartlar ise;

 1. Paraf: Hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılmaktadır. Ödeme esnasında tek şifre ile hangi kartla ödeme yapmak istediğinizi seçebilirsiniz. Visa/MasterCard/AMEX/Troy logosu bulunan tüm üye işyerlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Yurt içinde Paraf Üye İşyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir ve kampanyalardan yararlanma imkanına sahip olursunuz.
 2. Paraf Platinum: Paraf Platinumun Paraftan farkı çok fazla taksitlendirme ve istediğimiz limiti yükseltme  imkanına sahiptir.
 3. Parafly: Paraflya özel avantajlar hem kredi kartı hem banka kartı ödemeleriniz için geçerli olmaktadır. Üstelik dünyanın her yerinde de kullanabilirsiniz. Ayrıca temassız ödeme özelliği de bulunmaktadır. Visa/MasterCard/AMEX/Troy logosu bulunan tüm üye işyerlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Yurt içinde Paraf Üye İşyerlerinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
 4. Parafly Platinum: Paraflyden farkı üst limiti oldukça yüksek ve taksit sayısı fazla olmaktadır.
 5. Parafree: Parafreeye özel avantajlar hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanabilirsiniz. Üstelik yine dünyanın her yerinde kullanma avantajınızda bulunmaktadır. Ayrıca temassız ödeme özelliği olan tüm noktalarda, alış verişinizi yapıp bu özelliği kullanabilirsiniz. Visa/MasterCard/AMEX/Troy logosu bulunan tüm üye işyerlerinde alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Yurt içinde paraf üye işyerlerinde yapmış olduğunuz alış verişleri istediğiniz taksitlerde yapabilir siniz. Ayrıca bu sayede kampanyalardan yararlanma imkanına da sahip olabilirsiniz.

Peki ya, şimdi gelelim asıl meseleye. Halkbank’ın bizlere sunmuş olduğu bu kredi kartlarına sahip olabilmek için bizlerden istemiş olduğu evraklar ve başvuru şartları nelerdir. Haydi şimdi gelin hep birlikte bu sorularımıza yanıt bulalım.

Sizlere söylemiştim. Halkbank müşterine bir çok imkanlar sunmaktadır. Bu sebepten dolayı da çok fazla müşteri kitlesine sahiptir. Önde gelen imkanların arasında kadın girişimcilerimiz için vermiş olduğu kredi imkanları bulunmaktadır. Halkbank Kadın Girişimci Kredisi 2022 (Faiz Oranları Hesaplama) tablosuyla birlikte tüm bilgiler burada!! Yararlanmayı düşünüyor iseniz, yapmanız gereken vermiş olduğumuz linke tıklamak olacaktır.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Evrakları ve Şartları Neler?

Neden sizlerin de bir Halkbank kredi kartınız olmasın ki. Hem de yukarı da gördüğünüz üzere yurt içi ve yurt dışı bir çok yerde kullanma imkanınız da bulunmaktadır. Üstelik bu kadar çok taksitlendirme ve kampanya avantajları da varken, hiç kaçırmayın derim. Peki Halkbank kredi kartı sahibi olmak istediniz. Sizlerden kredi kartı başvurusu için istemiş olduğu evraklar nelerdir? sorusuna cevap verecek olursak. Hiç bir şekilde evrak talep etmemektedir. Hatta hangi kartı almak isterseniz isteyin. Başvurunuzu şubeden dahi yapmak isterseniz, gerekli olan sadece

 • Üzerinde TC kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanınızdır.

Dediğim gibi bunun haricinde sizlerden başka bir evrak talep etmemektedir. Bu bilgiyi de sizlerle paylaştığıma göre sıra geldi ikinci sorunuza. Halkbank kredi kartı alabilmek için başvuru şartları nelerdir? Aslında bu sorunuzun cevabı da çok basit. Sadece tek bir cevabı var. Oda

 • Halk Bankası tarafından müşterilerine verilecek olan aidatlı yada aidatsız kredi kartı için istenilen tek şart ise en az olacak şekilde  1099 puan üzeri olan Findeks KKB kredi notunuzdur.

Bu kredi notuna sahip iseniz, ister bireysel müşterisi olun, isterse de esnaf. Yukarıda belirlemiş olduğunuz herhangi bir kredi kartına sahip olabilirsiniz. Tabi içinizde bu notun ne anlama geldiğini ve nereden öğrenileceğini bilmeyen arkadaşlarımız da olabilir. Ama tedirgin olmayın sizler için biz bu konunun detaylı araştırasını yaptık. Kredi Notu Nedir? (En Yüksek En Düşük Cetvel Puanı) hepsi burada! Gerekli olan tüm bilgilere buradan erişim sağlayabilirsiniz. Adrese girdiniz baktınız gördünüz ki sizin kredi notunuz istenilen seviyeden düşük. Eyvah! ne olacak şimdi ne yapacaksınız.😊 Endişelenmeyin tabi ki bunun içinde sizlere bir çözüm önerimiz olacak. Şuan tek yapmanız gereken verdiğimiz adımları uygulamanız ve dikkatli bir şekilde yazımızın sonuna kadar bilgi almanız olacaktır. Halk bankasının müşterilerine sunmuş olduğu aidatsız kredi kartını almanız için yapmanız gerekenler;

Sizlere bu konuda gerekli olan tüm bilgileri verdik. Halk Bankası kredi kartı alabilmek için sizlere önermiş olduğumuz bu yollar ile istenilen tek bir şart olan kredi notunuzu  yükselttiyseniz. O zaman rahatlıkla ve kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gerekenleri de sizler için yazımızın devamında paylaştık.

Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS Numarası)

Diğer bir çok banka gibi Halkbank’ ta müşterilerine göre kredi kart çeşitleri oluşturmuştur. Aidatlı ve aidatsız olan kartları detayları ile yukarıda ele almıştık. Hatta sizlerde Halkbank’ın resmi internet sayfası üzerinden yani buradan görebilirsiniz. Biz sizler için kolaylık olsun diye kendi internet sayfası üzerinden yayımlamış olduğu bilginin resmini de bıraktık.

blank

AİDATSIZ-HALCART

Aidatsız olarak vermiş olduğu kartın tanıtımını görmüş olduğunuz üzere sitede yapmışlar. Sizlerde şimdi aidatsız HALKCART almak istiyorsanız. Başvuruda nasıl ne şekilde bulunabilirsiniz. Tabi bundan önce bilmeniz gereken önemli bir bilgi daha bulunmaktadır. Aidatsız vermiş olduğu HALCARTIN kötü bir yanı ise kredi kartı özelliğine sahip banka kartı olmamasıdır. Yani kredi kartı gibi taksitli alış veriş yapma imkanınız yoktur. Bunu da yine resmi internet sayfası üzerinden aşağıda resimde gösterdiğimiz üzere detaylı bilgi yazan yeri tıkladığınızda görebilirsiniz.

blank

Halcart-Detaylı-Bilgi

Bizde sizlerle birlikte Halkbank İnternet sayfasına giriş yaptık ve aidatsız HALCART detaylı bilgi için tıkladık.

blank

Bilgiler

Sizlerde internet sayfasına girmediyseniz dahi vermiş olduğumuz resimler de de ayrıntıları görmüş olmalısınız. Şimdi düşünüyorsunuz o zaman bu kart benim ne işime yarayacak diye, yanılıyor olamam sanırım. Yine yaptığımız araştırmalara göre aslında işinize yarayacak yine bir çok avantajlar bulunmaktadır. Bunlar nedir? Gelin hep birlikte İnternet sayfası üzerinden almış olduğumuz bilgileri görelim.

 • Fatura ödeme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Eğer kartın içerisinde kara günleriniz için saklamış olduğunuz paranız varsa ATM üzerinden rahatlıkla çekme imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Bankanızın yapmış olduğu anlaşmalar doğrultusunda otomatik ödeme talimatı verebilir. Saatlerce fatura kuyruğu beklemenize gerek kalmamış olursunuz.
 • Kartınızda bulunan size ait IBAN yada banka hesap numaranız ile kart üzerinden para alabilirsiniz.
 • EFT/Havale yaparak para göndere bilirsiniz.
 • Taksitlendirme yaparak içerisinden 12 Ay Vadeli Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans çekebilirsiniz.
 • Son olarak ise en önemlisi kartınızı kullandıkça parafpara yani hediye para kazana bilirsiniz. Kazandığınız bu paraları Halk bankası üye iş yerlerinde nakit para olarak harcama yapabilirsiniz.

Yani yine diğer kredi kartları gibi çok fazla işlemi HALKCART ile tapabilirsiniz. Tabi ki sadece alış verişlerinizi nakit yapmak zorundasınız. Görmüş olduğunuz üzere taksitli alış veriş yapma imkanınız bulunmamaktadır. Bu bilgileri sizlerle paylaştık. Şimdi eğer hala düşünceniz aynı ben bu kartı istiyorum. Findeks KKB notumda yüksek diyorsanız.

 • Hemen hiç vakit kaybetmeden sizlere en yakın olan Türkiye Halk Bankasına Nüfus cüzdanınız ile birlikte şahsen müracaatta bulunabilirsiniz.
 • İkinci yapmanız gereken bir yol ise Halkbank Hizmetleri 0-850-222-04-00 numarasını arayarak başvuru talebinizi oluşturabilirsiniz.
 • Eğer zaten Halk Bankasının müşterisi iseniz. İnternet bankacılığı uygulamasını telefonunuza indirerek oradan da başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Yukarıda vermiş olduğumuz Halkbank resmi internet sitesi üzerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vermiş olduğumuz bu yöntemleri kullanarak Halkbank aidatsız HALKCARD başvurusunu yapabilirsiniz. Bunun haricide sizlerle önemi bir bilgiyi daha paylaşmak istiyorum. Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl? açılacağına dair bilgiler adresimizde mevcut. Muhakkak girip bilgi almanızı tavsiye ederim. Bu önemli bilgiyi de sizler için paylaştıktan sonra bir sonra ki adımımıza geçebiliriz.

Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrene Bilirim? Kurye Takip

Halk Bankasının müşterine hangi şartlarda ne şekilde vermiş olduğu tüm kartları detayları ile gördük. Varsa eğer bir eksiğimiz bizimle paylaşmanızı rica ederim. Karar vermiş olduğumuz kredi kartına verilen talimatlar üzerine başvuru da bulunduk. Sıra geldi kredi kartı başvurunuzun sonucunu öğrenmeye ve kartınızın nerede olduğunu sorgulamaya. Bu aşamada yapmanız gerekenler,

 • Müracaatta bulunmuş olduğunuz yada sizlere en yakın olan Halkbank şubesini ziyaret ederek başvuru sonucunuzu yada kartınızın nerede olduğunu sorabilirsiniz.
 • Ben evde çıkmak istemiyorum bana iletişim numarası verin diyorsanız da 0-850-222-04-00 numaralı hattı aradığınızda sorularınıza yanıt bulabilirisiniz.
 • Eğer kullanmış olduğunuz telefona Halkbank mobil internet bankacılığı bulunuyorsa, yani halk bank müşterisi iseniz, aşağıda paylaşmış olduğumuz resimler aracılığı ile yola çıkabilirsiniz.
  • İlk olarak yapmanız gereken Halk bank mobil internet bankacılığı uygulamasına şifreniz ile giriş yapmak olacaktır.
  • Açılan ekranda resimde de gösterdiğimiz gibi yukarıda bulunan ”Menüye” giriş yapalım.

   blank

   Halkbank-mobil

  • Karşınıza çıkan ekran üzerinden ”Başvurular” seçeneğini göreceksiniz oraya tıklayalım.

   blank

   başvurular

  • Tıkladığımızda ”Kredi başvurusu sonucu sorgulama” çıkmış olacak.

   blank

   Kredi-kartı-başvuru-sorgulama

  • Son olarak ise karşınıza başvuruda bulunmuş olduğunuz kredi kartınızın sonucu çıkmış olacaktır. Yapmanız gerekenler sadece bu kadar.

Sizlerle verilen bilgilerde eğer kuryeye verildi diyorsa. Unutmadan kuryeden sorgulama yapabilmek için sizlere verilen referans numarasını bir yere not almanız gerekmektedir. Aksi taktirde kurye takibini yapamazsınız. İzlemeniz gereken yol sadece bu kadar. Bu yolda sizlere daha yardımcı olmak adına bir video hazırlamış bulunmaktayız. Videoyu izlediğinizde daha ayrıntılı öğrenme imkanına sahip olduğunuzu görmüş olacaksınız.

Peki başvuru sonucu kaç günde sonuçlanacağını merak ediyorsanız. Devam etmelisiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Yukarıda vermiş olduğumuz yöntemleri uygulayarak Halkbank Kredi Kartı başvurusunda bulundunuz. Peki ya sonucunu nereden ve ne şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sorunuzun cevabını şu şekilde verebilirim. Başvuru esnasında sizlerden bir takım bazı önemli bilgiler almış olmalıdırlar. Yani iletişim adres bilgileriniz gibi. Başvuru sonucunuz şubeye vermiş olduğunuz cep telefon numaranıza mesaj olarak gelmektedir. Bu Halkbank’ a ait tüm kredi kartları için geçerli olmaktadır. Yani  bilgiler size SMS olarak verilmektedir.

 • Halkbank aidatsız kredi kartı başvurunuzun sonucu kullanmış olduğunuz telefonunuza kaç günde değil, sadece 5 ila 10 dakika arasında SMS yolu ile iletilmektedir.

Tabi vermiş olduğunuz bilgiler doğruysa. Bilgileriniz yanlış olduğu taktirde bizzat kendiniz şubeye gidip öğrenebilirsiniz. Bu sebepten dolayı da başvuru esnasında istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde vermeye özen göstermelisiniz.

Bank24 Kredi Kartı Mı? Halkbank Banka Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Yukarıda sizler için bahsetmiştim. Halk Bankasının ücretsiz olarak vermiş olduğu kartlar 2 taneydi. 1. HALKCART 2.ise Bank24 kartıydı. Eğer yazımızı baştan sonra dikkatlice okuduysanız bunu fark etmiş olmalısınız. Halk Bankasının kartlarının arasında genelde tercih edilen ve en çok kullanıcıya sahip olan Bank24 kartı olmaktadır. Fakat bu kart bir kredi kartı değildir. Mevduat hesap kartı yani maaş kartınız olmaktadır. Bu kartı almak istediğinizde kesinlikle hiçbir ücret talep edilmemektedir. Yani ücretsiz ve şartsızdır. Kartı sahip olmak için sadece 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Peki bu karta sahip olmak için başvuruyu nasıl yaparız diye soracak olursanız işte cevabımız.

 • Bulunmuş olduğunuz il yada ilçedeki Halkbank şubesine giderek bir mevduat hesabı açtırmanız gerekmektedir.
 • Şubeye gitmeden başvuruda bulunmak istiyorsanız da aşağıda paylaşmış olduğumuz videoyu izlemeniz gerekmektedir.

Videoda görmüş olduğunuz üzere basit adımlar ile Bank24 kart sahibi olabilirsiniz. Kartınız vermiş olduğunuz adrese direk isminiz basılarak gönderilir. Kartı teslim aldıktan sonra içerisinde paranız olduğu taktirde her şekilde alış verişinizi yapabilir yada nakit para çekebilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Şifresini Nasıl Alabilirim?

Evet arkadaşım geldik konumuzun sonuna buraya kadar bizi dikkatlice dinlediğiniz için sizlere şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz. Son olarak vereceğimiz bilgi ise sizlere gelen kartın şifresini nasıl alabilmenizdir. Bu aşamada yapmanız gerekenler ise

 • Telefonunuz SMS kısmına girerek SIFRE yazıp aralarında birer boşluk bırakarak, elinize ulaşan kartınızın son 6 hanesini ve kartınızın arka yüzünde bulunan güvenlik kodunun (CVV) ilk 2 karakterini 3404’e göndermelisiniz.
 • Ben direk şubeden öğrenmek istiyorum diyorsanız sizlere en yakın olan Halkbank şubesine gidebilirsiniz.
 • Eğer halk bank mobil uygulamanız varsa yada Halkbank internet şubesi üzerinden de alabilirsiniz.
 • Son olarak ise 0-850-222-04-00 numaralı hat üzerinden arama yaparak ta alabilirsiniz.

Bizlerin sizlere verebileceği bilgiler bu kadar olmaktadır. Umarım yararlanabilmişsinizdir. Bir eksiğimiz yada sizlerin sormak istediği sorularınız varsa eğer aşağıda bulunana yorumlar kısmında bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Sizlere en kısa süre içerisinde dönüş sağlamış oluruz. Şimdiden kartınız ile  sizi zorlamayacak iyi alış verişler yapmanızı  diliyoruz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın