Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Hızlı Taşıma Nasıl Yapılır? (e-DEVLET)

Emekli maaşını başka bankaya taşıyanlara bir çok promosyonlar verilmektedir. Bunların en başında ise hediye para ile düşük faizli kredi gelmektedir. Bundan dolayı isterseniz emekli maaşınızı başka herhangi bir bankaya hızlı bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Hızlı Taşıma Nasıl Yapılır? (e-DEVLET)

Bu bankanın adı Ziraat olur yada HALKBANK hatta PTT dahi olabilir. Hiç fark etmeksizin bir den fazla yöntemle maaşınızı taşıya bilmektesiniz. Bunun için ilk yöntem e-Devlet üzerinden taşınmasıdır. Emekli maaşını farklı bankaya taşımak için diğer yöntemler ne diyorsanız. Sitemizde bunların nasıl yapılacağıyla birlikte bula bilirsiniz. Promosyon almak isteyen emekliler. 2023 yılında sizler için uygulanacak olan adımları resimli ve videolu olarak da anlattım.

Neler Var?

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Şartları Nedir?

4/C veya 4/B yada 4/A emeklileri. Emekli maaşınızı başka herhangi bir bankaya taşıya bilirsiniz. Taşıma yapmanız için ise bir den fazla yol vardır. Yalnız taşıma yapabilmeniz için ise bir şarta sahip olmanız gerekir. Bu şart nedir? derseniz de 3 yıllık emekli maaşı alacağınızı taahhüt etmemiş olmanızdır. Taahhüt vermiş olmanız illa emekli maaşını başka bir bankaya engel mi? Tabi ki hayır! ama bunun bir yaptırımı olacağını bilmenizi isterim. Bu yaptırımlar nelerdir derseniz. Yapmış olduğunuz sözleşme metnine göre şunlar olabilir.

 • Düşüş faizli kredi kullandıysanız kredinin vadesi boyunca uygulanan faiz oranının yeniden yapılandırılması.
 • Almış olduğunu promosyon parasının iade edilmesi. (Çoğunlukla geri kalan aylara ait promosyon parasının iadesi alına bilir)
 • Kredi kartı hediye puanları iade edilmesi.

Taahhüttünüz olması durumunda bankanın bu imkanlarından yararlandıysanız. Bu tür uygulamalarla karşılaşa bilirsiniz.

Bankaya taahhüt verdim ama kullanmadım! Başka bir bakaya taşımam sorun olur mu?
Taahhüt yapıp ama bankanın avantajlarından yararlanmadıysanız. Herhangi bir zarara uğramadan emekli maaşınızı başka bir bankaya taşıya bilirsiniz.

Emekli maaşını başka bir bankaya taşıma şartının ne olduğunu gördünüz.  En Çok Emekliye Promosyon Parası Veren Bankalar dan isterseniz emekli maaşını başka bir bankaya taşımanız durumunda yararlana bileceğiniz avantajları da bulabilirsiniz. Bu şarta sahip olan emekliler peki emekli maaşını başka bir bankaya nasıl taşıya bilir.

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır? Ziraat, Garanti

Emekli maaşınızı başka bir bankaya taşıma işlemini bir çok şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemler için Ziraat bankası dahil Garanti BBVA için izlenen yolların hepsi aynıdır. Sadece e-Devlet üzerinden yapılan başvuru haricinde müracaat edilen adresler değişebilir. Bundan dolayı tüm bankalar için aynı olan emekli maaşını başka bir bakaya nasıl taşınır? sorusunun yanıtı e-Devlet üzerinden anlatacağız. e-Devlet haricinde emekli maaşınızı başka bir bankaya taşımak için de size iki tane yol suna biliriz.

 1. Taşıma yapacağınız bankanın şubesine giderek
 2. Bakanın müşteri hizmetlerini arayarak

Bankalara göre müşteri hizmet numaraları ise şunlardır.

 • Ziraat bankası: 444-00-00
 • Vakıfbank: 0-850-222-07-24
 • HALKBANK: 0-850-222-04-00
 • AKBANK: 444-25-25
 • Garanti BBVA: 444-03-33
 • Denizbank: 0-850-222-08-00
 • ING: 0-850-222-06-00
 • TEB: 0-850-200-06-00

Emekli maaşını e-Devlet üzerinden kendiniz şayet taşımak istiyorsanız. Aşağıda başlıkta yer verdiğim yönlendirmeleri sağlamanı yeterlidir.

Taşıma işlemine başlamak için e-Devlet şifrenizin olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Şayet, hazırsanız videolu olarak anlatmış olduğum taşıma işlemlerine başlayalım o zaman.

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma e-Devlet Üzerinden

Emekli maaşını başka bir bankaya taşımanın en hızlı yolu e-Devletten geçmektedir. Dakikalar içerisinde böylece istediğiniz bankaya emekli maaşınızı taşıya bilirsiniz. İster kamu isterse özel banka olsun hiç fark etmeksizin emekli maaşınızı e-Devlet üzerinden taşıya bilmektesiniz. Peki, emekli maaşını e-Devlet üzerinden farklı bir bankaya nasıl taşıya bilirsiniz?

 1. e-Devlet ana sayfasına giriş yapalım. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/
 2. Giriş yaptıktan sonra ana sayfa arama çubuğuna ‘Banka Değişikliği‘ yazalım
 3. Banka değişikliği yazdığımıza zaman. Resimde de görmüş olduğunuz gibi. 4/a/b/c emekli olma seçenekleri çıkmaktadır. blank
 4. Bu seçeneklerden hangisinden emekli olduğu iseniz onu seçelim.
 5. ‘Banka Bilgileri Değiştirmek İçin Tıklayınız’ bağlantısını tıklatınız. (resimde olduğu gibi) blank
 6. Açılan sayfada emekli maaşını taşımak istediğiniz yeni banka bilgilerini giriniz. Sonra GÜNCELLE deyiniz. blank

e-Devlet üzerinden emekli maaşını başka bir bankaya taşımak bu kadar basit. Bu taşıma işlemlerinin nasıl yapıldığını isterseniz bir de videolu olarak aşağıda görün.

Bende söz vermiş olduğum gibi böylece e-Devlet üzerinden emekli maaşı nasıl taşınır videolu ve resimli olarak anlatarak tutmuş olurum.

Emekli Maaşını Taşıyana Düşük Faizli Kredi

Emekli maaşını farklı bir bankaya taşımanın avantajı sadece promosyon parası alınması değildir. Bununla birlikte düşük faizli ihtiyaç kredisi kullana bilme olanağı da yakabilirsiniz. Tabi bankalara göre sağlanan avantajlar daha fazla da artmaktadır. Örneğin; Emekli maaşını 2 gün önceden çekebilme, ücretsiz olarak para transferi vb. Düşük faizli kredi çekmek isteyenlere bu imkanı sağlayan bankalar hangisi derseniz de.

 1. AKBANK
 2. Ziraat Bankası
 3. Vakıfbank
 4. Garanti BBVA
 5. Şekerbank

Emekli maaşını taşıyana düşük faizli kredi veren bankalar içinde size tavsiyemi ise Garanti BBVA olmaktadır. Bunun sebebi ise diğer bankalara göre daha düşük faiz uygulamasıdır. Örneğin bankamızın emekli maaşı alanlara uyguladığı faiz oranı ise şudur.

 • ŞUBAT ayı için 12 aylık %2.14 den başlayan faiz oranları uygulanmaktadır. 24 ve 36 ay için ise % 2.44 faiz oranındadır. 36 ay vadeli olarak da geri ödeme imkanı ayda bir olarak banka sağlar. 100.000 TL üst limite de kadar emeklilere kredi çekme imkanı sunan bankanın geri ödeme tablosu ise aşağıdaki gibi olur.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
35.000 TL 28  1.903,78 TL  53.305,86 TL
32 1.756,11 TL 56.195,45 TL
34 1.696,23 TL  57.671,52 TL
35 1.669,07 TL 58.417,75 TL
36 1.643,57 TL  59.168,66 TL

Garanti Bankası Emekliye En Düşük Faizli Kredi Müjdesi de başvuruların nasıl yapılacağı bulunmaktadır. Şartlara uygun olmanız halinde belki de tüm bankaların en düşük faiz oranlarından daha fazla indirimli kredi kullana bilmektesiniz.

Emekli Maaşımı Başkası Çekebilir Mi?

Emekli maaşımı başkası çekebilir mi? Yada yukarıda bahsetmiş olduğunuz krediyi başka biri bankadan alabilir mi? Emeklilerimizin en çok merak etiği konularından biri de budur. Malum, yaş 60, 65 olunca sorun değil de. 75 üstü olunca bankamatiğe yada banka şubesin de sıra beklemek bir hayli zor olacak. Bu nedenle emekli maaşını başka bir bankaya hızlı taşıma nasıl yapılır da bu konuta da değinmek istedim. Maddeler olarak kolay bir şekilde anlaşılır şekilde değinmek gerekir ise de.

 1. Bankamatikler den kartınızla sizin adınıza başkası maaşınızı çekebilir.  (Son zamanlarda bazı bankamatiklere yüz tanıma sistemi konulsa da cep telefonunuza gelen onay mesajıyla bu engeli aşabilirsiniz.)
 2. Banka şubelerinden ise normal şartlarda kesinlikle bir başka biri sizin adınıza para çekemez. Kimlik belgenizi gösterse bile para çekemez. Yalnızca noterden çıkarılacak olan bir vekaletle maaşınızı çekebilir.

İş maaş çekmeye gelince bu şekilde. Ama, kredi yada kredi kartı borcu yatırmaya gelince bu şekilde olmuyor. Sizin hesap numaranızı bilen herkes kolayca kredi yada kart ödemenizi banka şubesi üzerinden dahi yapabiliyor.

Konu hakkında sormak istediklerinizi çekinmeden bize iletiniz. Ayrıca, https://www.youtube.com/kredim adresini de takip etmenizi öneririm.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın