Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Yapı Kredi Bankası

Yapı ve Kredi bankası müşterilerine WORD adı ile kredi kartı kullanım imkanı sağlamaktadır. Banka tarafından sizlere sağlanan WORD kartınız ile POS üzerinden yapılan alış verişlerinizi 2 aydan başlayıp alış verişin cinsine göre 12 aya kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Yapı Kredi Bankası

Ayrıca, yine peşin yapılan alış verişlerinizi 3 aya kadar erteleme olanaklarından da yararlana bilirsiniz. Peki, YAPIKREDİ bankasının sağlamış olduğu bu taksitlendirme olanakları neleri kapsıyor? Ayrıca, 2023 yılında bankanın taksitlendirme vadelerine göre uygulamış olduğu güncel faiz oranları ne kadar?

Neler Var?

WORD Kart Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Neleri Kapsıyor?

Her bankanın kendine ait bir kredi kartı vardır. Yapı ve Kredi bankasına ait kredi kartı ise WORD ismi ile piyasaya sürülmüş olan kredi kartıdır. Ayrıca, bankalar kredi kartlarının çok daha fazla bir kitleye ulaşması için özellik ile marka değeri yüksek olan mağazalar ile anlaşmalar sağlar. Sağlanan bu anlaşmalar neticesinde taksitlendirme sayıları artmaktadır. WORD kart ile bir çok çok alış veriş mağazasından bu imkanları yakalaya bilirsiniz. Ama, bankanın diğer kredi kartlarına göre belki de en büyük avantajı mağaza ayrımı gözetilmeksizin sağlamış olduğu bazı taksitlendirme avantajlarıdır. Buna göre POS cihazı üzerinden yapılan peşin alış verişler ayrım edilmeksizin 1 ile 3 aya kadar taksitlendirme uygulanmaktadır. Diğer alış verişler için ise Yapı Kredi WORD kartın uyguladığı taksitlendirme sayıları şunlardır.

 • Fiyatı 3.500 TL üzerinde olan Televizyon, Ses sistemleri, kamera ve video ile benzeri elektronik alış verişleri için en fazla peşin yapılan alış verişlere 6 taksitlendirme
 • 3.500 TL altında yapılan peşin olarak alınan Televizyon, eğitim, seyahat acenteleri üzerinden sağlanan konaklamalar en fazla 12 taksitlendirme
 • Sağlık ürünlerinin alımları için 9 aya kadar taksitlendirme
 • Yurt dışı seyahat, hava yolları ve kulüp yada dernek ödemeleri için en çok 6 ay kadar taksitlendirme
 •  Bilgisayar (tablet hariç) sağlık ve sosyal hizmetler ile taşımacılık harcamalarına 12 aya kadar taksitlendirme

WORD kartınız sayesinden gerçekleştire bilirsiniz.

Yasa gereği, WORD kartınız ile yapılan yemek, telekomünikasyon ve alkollü içecek, akaryakıt, ofis malzemeleri ile kozmetik ürünleri peşim alımları için taksitlendirme imkanlarından yararlanamazsınız.

WORD kart ile yapılan bu peşin alımları için uygulanan taksitlendirmelere göre faiz oranları da değişiklik göstermektedir. Peki, uygulanan bu faiz oranları taksitlendirme sayılarına göre ne kadardır?

YAPIKREDİ Kredi Kartı Taksitlendirme Hesaplama

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kredi kartı borçlarının taksitlendirilmesi için düzenlemeye gitmiştir. Yapılan bu düzenlemeyi müşterilerine sağlayan YAPIKREDİ bankası taksitlendirme sayılarına göre farklı oranlarda faiz uygulamaktadır. WORD kart ile POS makineleri üzerinden yapılan peşin alış verişlere sağlanan bu taksitlendirme imkanlarının faiz oranları gibi vadeleri de farklılık göstermektedir. Satın almış olduğunuz ürüne göre banka tarafından uygulana taksitlendirme sayılarını yukarı da detaylı olarak listeleyerek sizlere yer verdik. Buna göre Harcadıkça En Çok Puan Veren 5 Kredi Kartı Hangisi? de ilk sıralarda yer alan WORD kartınız ile en fazla aşağıda yer alan imkanlara kadar taksitlendirme olanaklarından yararlana bilirsiniz.

 1. İhtiyaç kredisi kullanarak 60 ay vadeli olarak yapılandırılmasına
 2. Kredi kartı ile peşin olarak yapılan ödemelerin 12 ile 18 aya kadar taksitlendirilmesi

Şayet POS üzerinden yapılan peşin alışverişler için size 12 kadar taksitlendirme olanakları cazip gelmiyor ise bunu bireysel kredi ile 60 aya kadar sağlamanız çok daha mantıklı olacaktır. WORD kart için 12 ay kadar bireysel tüketici kredisi için bankanın uyguladığı taksitlendirme faiz oranları ise şu şekildedir.

blank

📊 Yapı Kredi Bankası bireysel kredi faiz oranları ŞUBAT ayı için vadelere göre tablomuzda yer aldığı gibi olmaktadır.

YAPIKREDİ Faiz Oranları
12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.84

📈 Kredi Kartı Taksitlendirme faiz oranı ise https://bit.ly/3eoknkZ bu bağlantıda güncel olarak yer aldığı gibi vadelere göre şu şekildedir.

YAPIKREDİ
2 Ay 3 Ay
%1.13 %2.16


Belirlenen bu her iki faiz oranına göre en yüksek vadeler için yapılan taksitlendirme aylık geri ödeme imkanları ise şu şekildedir.

20.000 TL İçin Geri Ödeme
3 Ay WORD Kart Üzerinden 36 Ay Bireysel Kredi Kullanarak
7.015,21 TL 834,38 TL


Şimdi WORD kredi kartımız üzerinden yapılan alış verişlerin hangi olanaklar ile taksitlendirme yapıldığını bildiğimize göre bu fırsatlara nasıl başvuru yapabiliriz.

Yapı Kredi WORD Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Anında nakit çözümü arayanlar için bence bulunmaz bir özellik kredi kartı ile taksitli nakit avans kullanılmasıdır. 12 Ay Vadeli Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans imkanı sağlayan Yapı Kredi WORD kartın faiz oranları ile hesaplama tablosunu sizler için yaptık. Kredi kartınızın nakit avans miktarına göre siciliniz bozuk dahi olsa bu imkanlar ile kredi kullanabilmeniz ise işin farklı bir güzel yanıdır. Yapı kredi WORD kartın bu ay uyguladığı taksitli nakit avans faiz oranları ve hesaplama tablosu ise şöyledir.

ŞUBAT ayı için en fazla 12 aya kadar Word kart taksitlik nakit avans kredi faiz oranı aylık tüm ücretlendirme dahil olmak üzere aylık %1.80 oranındadır.

20.000 TL Word  Kart Taksitli Nakit Avans Ödeme Planı
Vade Aylık Ödeme Maliyet
3 6.956,72 TL 20.870,16 TL
6 3.589,82 TL 21.538,91 TL
9 2.469,06 TL 22.221,52 TL
12 1.909,82 TL 22.917,88 TL

Farklı tutarlar ve anlık olarak WORD kart taksitli nakit avans faiz oranlarını https://bit.ly/2Ah5VwE adresinden bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Taksitlendirilmesi Nasıl Yapılır?

5 En İyi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yapan Bankalar içinde yer alan Yapı Kredi WORD kartın taksitlendirme işleminin nasıl yapılacağı 2 şekilde gerçekleşir. Borç taksitlendirme başvurularının iki şekilde olmasının nedeni; tüketicinin bu işlemi WORD kart aracılığı ile mi? yoksa bireysel kredi üzerinden mi yapacağından olmasıdır. POS cihazları ile peşin alınan ürünlerin taksitlendirme yapılması bireysel kredi kullanarak taksitlendirme yapılmasına göre çok daha kolaydır. Buna göre WORD kart üzerinden yapılan peşin alış verişleri taksitlendirme yapmak için tek yapmanız gereken.

Alış veriş işlemi sırasında peşin olarak çekilen tutar sonrasında size gelen SMS onay vermeniz yeterli olacaktır.

Bunun işlemin haricinde ise yine arzu ederseniz  peşin alış verişlerinizi taksitlendirme yapmak için, YAPI KREDİ MOBİL uygulamasını kullana bilir veya İnternet şubesine giriş yaparak taksitlendirme yapabilirsiniz. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak kredi kartınızı tamamen kapatıp 60 ay vadeli olarak taksitlendirme yapmak için ise şu adımlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

 1. Kısa mesaj atarak; Bunun için yapmanız gereken, cep telefonunuzdan ”bireysel” yazıp bir boşluk sonra ”Kimlik numaranızı girip” yine bir boşluk bırakıp ”aylık gelirinizi” yarak bu mesajı 4411 göndermeniz.
 2. Müşteri hizmetleri numarası olan 444-0-444 numarayı arayarak
 3. Herhangi bir Yapı Kredi bankasına ait ATM üzerinden. Size en yakın ATM adreslerini https://bit.ly/2X883Q6 bulabilirsiniz.
 4. Yapı Kredi şubelerine giderek başvuruda buluna bilirsiniz.

Yada sadece 3 adım ile https://bit.ly/3gp08pn buradaki formu doldurarak hemen 60 ay vadeli kredinizin ön başvurusunu gerçekleştire bilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 16 Yorum
 1. ercan selerim dedi ki:

  yapılandırma ile ilgili nasıl yardımcı olacaksınız

  1. Admin dedi ki:

   Borçlarınızı tek bir krediye toplayıp yeniden ödeme koşulunuza göre taksitlendirme yapılmaktadır

 2. Ömer dedi ki:

  kredi karti borcumu yapilandirabilirmiyim yapılandırmada faiz oranı nekadar

 3. AHMET KARA dedi ki:

  Kredi kartı yapılandırma faiz oranınız çok yüksek ziraat bankası 1.10 sizde 1.99 çok yüksek degilmi

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet bey sürekli olarak faiz oranları değişmektedir.

  2. Hacer dedi ki:

   Kart borcum 10200 tl.bunu taksitlendirmek istiyorum.yapilandirma degil kart borcu taksitlendirme.bu islem in faiz orani yuzde kac ve nasil yapabilirim.

 4. İdris dedi ki:

  Borçlarımı tek bankada toplamak istiyorum suanki ödemem 1900 civarında bunu yapılandırma ile düşürmemiz mümkün mü

 5. Derya türkoğlu dedi ki:

  Kartlarımı nasıl yapılandırırım

  1. Admin dedi ki:

   Kredi kartınızı yapılandırmak istediğiniz bankaya şahsen olarak başvuruda bulunmanız gerekiyor. 12 aya kadar yapınlandırma kanun kapsamında yapacaklardır.

 6. A.hamit arici dedi ki:

  Yapıkredi ye ait tic kredi kartımı yapilandirdim ve her ay asgari ödeme oranı olan yüzde onunu yatırdım bu ayki ekstrede borcun tamamı isteniyor borcumun tamamını bir daha taksitlendirebilir miyim şimdiye kadar ödediğim miktar ne oluyor

  1. Admin dedi ki:

   Senede 2 yada 3 defa asgari ücretini ödeme hakkınız bulunmaktadır. Bu neden ile hakkınız dolduğu için sizden tamamını ödemenizi banka talep etmektedir.

 7. Muhammet Akif Durkal dedi ki:

  Kredi karti borcumu yapilandirmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 8. Burhan dedi ki:

  2 yıldır kredi kartı borcumu ödemedim taksit yada yapılandırma olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Bankanız ile iletişime geçerseniz yapılandırma için taksitlendirme olanağı sizlere sunacaktır.

 9. Sümeyra küyük dedi ki:

  İş tecrübem var salgından dolayı işimi kaybettim

 10. Hasan hüseyin celikkol dedi ki:

  Kıredi kartımı geri almak istiyorum

Bir Yorum Yazın