DEVLET Kredi

2020 En Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangi Bankalara Ait?

2020 En Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangi Bankalara Ait?

Kredi kartı ile yapmış olduğunuz alış verişler’den bol hediye para ve faiz farkı olmaksızın nakit (tek çekim) ödemeler için 12 aya kadar taksit imkanlarından yararlanmak isteyen tüketiciler.! Sizlere 2020’de diğer bankaların bilinmiş özelliklerinin yanı sıra en avantajlı olarak bu olanağı sağlayacak 5 süper kredi kartını tanıtmaktan iftihar duyuyoruz. Hangi bankanın kartı hepsinden çok daha avantajlı diyorsanız, hiç bankalara dolaşıp sorgulamanıza gerek yok. Biz bizzat sizler için tüm bankaları dolaşarak kampanyaları dahil olmak üzere güncel promosyonlarına kadar inceledik. Artık hangisine başvuru yapacağınız size kalmış.

Kredi Kartlarının Avantajları Çok Fazla!

Kredi kartları hayatımıza girdiğinden beri bir çok ulaşması zor ürünleri rahatlık ile hiç birikim yapmadan elde ettik. Gerçi son zamanlarda çıkarılan yasa ile 6 12 ay kredi kartı ile taksitli cep telefonlarına kısıtlama gelmesi biraz üzücü oldu ama kuşkusuz doğru kredi kartını seçerseniz diğer alış verişlerinizde ciddi avantajları yakalarsınız. Bu avantajları hemen kabaca sıralarsak.

 1. Tek çekim olarak yapmış olduğunuz alış verişlerde faizsiz yada çok düşük faiz oranları ile 12 aya kadar taksit avantajlarından yararlana bilirsiniz.
 2. Peşin fiyatına taksitli alış veriş yapa bilirsiniz. Bu benim kredi kartlarında en sevdiğim yönlerinden biridir ayrıca.
 3. Nakit para ihtiyacınızı çok düşük komisyon karşılığında sağlaya bilirsiniz. Bunu nakit çekim haricinde kuyumculardan küçük altın alıp bozdurma yolu ile daha az kayıp ile gerçekleştire bilirsiniz.
 4. İnternet üzerinden rahatlık ile GÜVENİLİR SİTE olması kapsamında istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.
 5. Kredi kartı ile vergi ödeme dahil bir çok trafik borç cezalarınızı anında ödeye bilirsiniz.
 6. Para taşımak zorunda değilsiniz! Artık seyyar satıcılarda bile mobil kredi kartı tahsilat cihazları mevcuttur.
 7. Güvenilirdir, cebinizde yer işgal etmez.!
 8. Diğer bir sevdiğim avantajı ise hediye puan yani para verme özelliği. Belki bu yapılan alış verişe göre düşük miktarlarda olsa da inan ki zamanla ciddi hediye paralara ulaşıyorsunuz. Bu da oldukça güzel oluyor 🙂
 9. Yapılan tüm alış verişlerin tamamını bir kerede hesap kesim tarihinden sonra ödemek zorunda değilsiniz. Asgari tutarını dahi ödeseniz hiç bir kredi puanınıza zarar gelmeyecektir.

Bu ve bunun gibi kredi kartlarının bir çok avantajları vardır. Ama açık konuşmak gerekirse bu avantajları tüm kredi kartları sizlere bu yılda sağlamaktadır. Peki, kredi kartı alırken ne tür avantajlarına dikkat edilmelidir?

 1. Kart kullanım aidatının olup olmadığına.. Bu senelik 70 lira ile 190 TL kadar çıkmaktadır.
 2. Nakit çekim faiz oranlarına
 3. Tüm alış veriş merkezlerinde geçerliliğine. (Yurt dışı dahil)
 4. Nakit alımlarda bölmüş oldukları taksit sayılarındaki faiz oranlarına
 5. Otomatik ödeme talimatlarından ücret alınmaması

bakmak gerekir. Çünkü bu saydığımız oranlar kredi kartlarına göre değişmektedir. Hadi şimdi popüler olmuş olan tüm kredi kartlarını bir inceleyelim. Bakalım size en uygun olan hangisi.

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi 2020

Benim için en büyük avantaj bir kere kredi kartı aidatı olmayacak arkadaş.! Onun haricinde ise ikinci önemsediğim konu her alış veriş mağazasında geçerliliği olacak. Bu iki çok önemli avantajı sağlayan kartlara ise günümüzde genelde FREE CART olarak adlandırılmaktadır. Kart aidatı olmayan ve her yerde geçerliği olan kredi kartlarımızı sıralarsak.

 1. 179,571 anlaşmalı mağazası olan QNB Finansbank ait olan Fix Card ilk sırada gelmektedir. Bu kartın hiç bir senelik kart aidatı yoktur.! Oldu ki kartınızı bile kaybetseniz sadece 15 liraya Fix Card anında yenilenmektedir. Kart limitiniz ise her bankada olduğu gibi aylık gelirinize göre değişmektedir.
 2. İkinci tavsiye edeceğimiz aidatsız kredi kartı olan HSBC Concept’tir. Bu kartımız Türkiye pazarında 100.000 mağaza ile müşterileri için anlaşma sağlamıştır.
 3. Son olarak ise aidatsız kredi kartı olarak sizlere İş Bankası Maximum önermekteyiz. Benimde kullandığım bu kart gerçekten hızlı müşteri hizmetleri ile oldukça avantajlı bir kredi kartıdır. Banka bizim için tam 319.558 mağaza ile anlaşma sağlamıştır. Üstelik alış veriş ve nakit avans çekim faiz oranları da bu saymış olduğum 2 bankaya göre %0,20 oranında daha düşüktür. Neden 3 sıraya koydum derseniz, bankadaki yoğunluk olabilir 😉
En Avantajlı Kredi Kartı Hiç Kuşkusuz Maximum

En Avantajlı Kredi Kartı Hiç Kuşkusuz Maximum

En Çok Hediye Para Veren Kredi Kartı 2020’de Hangisi?

Kredi kartlarının hediye para vermesi benim en önemsediğim bir diğer konudur. Çünkü alış veriş yaptıkça kazanmak gibisi yoktur. Şimdi sizlere 2020 yılı için bankaların belirlemiş olduğu 1.000 lira için hediye para oranlarını listeleyecek.

 1. Garanti Bankası Bonus Card: Diğer bankalara göre %100 daha fazla hediye para veren Bonus Card 1.000 lira seviyesinde yapılan alış veriş için 20 lira hediye para vermektedir. Kartın senelik aidatı 119 liradır.
 2. Akbank Axess Klasik: 1.000 lira harcamalarınıza 10 lira hediye para vermektedir. Kartın senelik aidatı ise 109 liradır. Çok kredi kartı kullanıyorsanız tavsiye ederim.
 3. İş Bankası Maximum Aidatsız Kart: Hem aidatı olmayan bu kartımız da 1.000 liralık yapılan alışverişlere 20 lira hediye para vermektedir.
 4. Yapı kredi wordcard: ödül para 250 lira yıllık aidatı 104 lira
 5. QNB finansbank CardFinans: ödül para 50 TL yıllık ücreti 103 TL

Bu iki en önemli kritere göre bana kalırsa gecenin yıldızı İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı 😉 Sizce de öyle değil mi ?

En İyi Kredi Kartı Hangi Bankanın

Bütün kredi kartları ile Kuyumcudan Kredi Kartı İle Altın Alma işlemi yapabilirsiniz. Hatta müşteri hizmetlerini bir telefon ile arayarak başvuru yaptığınız kredi kartınız gelmedi ise Kredi Kartım Nerede diye de sorabilirsiniz.! Ama, her bankanın kredi kartı ile bütün mağazalardan taksitli alış veriş yapamazsınız. Yada, birikmiş olan hediye puanlarınızı nakit paraya çeviremezsiniz. Dolayısı ile en iyi kredi kartı hangi bankanın olduğuna karar verirken göz önünde sadece çok hediye para verip kart aidatı olmadığına tek bakmak yeterli değil.! Neticede kazanmış olduğumuz hediye paraları istediğimiz zaman yargılayamadıktan sonra var olması da çok da önem arz etmiyor. Şimdi, hem çok hediye para veren, hem en çok taksit imkanı sağlayan hem de nerede ise bütün alış veriş mağazalarında geçerli olan kredi kartı özelliklerini göz önünde bulundursak sizlere şu şekilde bir sıralama yapabilirim.

 • Garanti Bankası (575.00 üye iş yeri sayısı ve 4973 ATM ile Bonus Kredi Kart)
 • Akbank (350.000 üye iş yeri sayısı ile 4.199 ATM ile Axess Kredi Kartı)
 • Denizbank (250.000 anlaşmalı mağaza sayısı ve 3054 ATM ile Deniz Bonus Kredi Kartı)
 • QNB  Finansbank (120.000 anlaşmalı üye mağazası ile 2822 ATM sayısı ile CardFinans)

Güncel olarak en iyi kredi kartı hangi bankanın derseniz listemiz bir çok kriteri göz önünde bulundurarak bu şekilde oluşmaktadır.

En İyi Kredi Kartı Anketi Sizler İçin Oluşturduk

Hep söylerim en iyiyi hem tecrübe ile bulabilirsiniz. Her ne kadarda rakamlar en iyi kredi kartı Garanti Bankası demiş olsa da bence tecrübenin de bunu söylüyor olması gerek. Bu neden il en iyi kredi kartı hangisinin olduğunu kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurarak bir anket oluşturduk. Bu anketimize kredi kartı kullanan herkes ücretsiz olarak katılım göstere bilir. Ben sizler için 5 Kredi Kartı Limit Arttırma Sorgulama Düşürme gibi işlemlerinin nasıl yapılacağını anlata bilirim. Ama sizler gibi onlarca bankanın kredi kartını alıp kullanıcı deneyimi oluşturamam. Bu nedenden dolayı bu anketi dikkate alıp kullanıcı deneyimlerinizi bizler ile paylaşırsanız çok memnun olurum. Son olarak kredi kartınızı taksitlendirme yapmak istiyorsanız mevcut toplam borcunuz için uygulanacak olan faiz oranına göre bir kaç hesaplamayı sizler için yaptım.

Kredi Kartı Taksitlendirme Hesaplaması:

 • 2020 Senesi için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından belirlenen yapılandırma faiz oranı tüm kredi kartları için aylık %1.25 oranındadır. Buna bankanın komisyon oranları dahil değildir.!
 • 3.000 TL borcunuzu 12 ay olarak taksitlendirme yaparsanız aylık taksit ödemeniz 275,04 TL toplamda geri ödeme miktarınız 3.300,49 TL olacaktır.
 • 4.000 Lira için 9 ay için aylık ödemeniz 478,44 TL olur. Toplamda geri ödeme miktarınız ise 4.305,95 TL olacaktır.
 • 5.000 TL için 12 ay olarak aylık taksit ödemeniz 458,40 TL toplam geri ödeme miktarınız 5.500,82 TL olacaktır.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Kullanarak Taksitlendirme:

 • Kredi kartınızın borçlarını aynı yada farklı herhangi bir bankadan bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak da taksitlendirme yapabilirsiniz. Tüm bankalar bunun için sizlere 60 ay geri ödemeli bireysel tüketici kredisi imkanı sağlayacaktır.
 • Bu bankalar içerisinde sizlere kredi notunuz düşük dahi olsa nakit olanağı sağlayan bir bankayı seçtik.
 • MAYIS ayın için sizlere tavsiye edeceğim banka 60 aya sabit %0.99 faiz uygulayan KUVEYTTÜRK Katılım Bankasıdır. Belirlenen faiz oranları ile aylık taksit ödeme tablomuz şu şekilde oluşur.
KUVEYTTÜRK Katlım Bankası Finansman Hesaplama
Miktar 24 Ay 36 Ay 60 Ay
10.000 TL 481,34 TL 343,02 TL 234,01 TL
20.000 TL 962,68 TL 686,04 TL 468,02 TL
30.0000 TL 1.444,02 TL 1.029,06 TL 702,04 TL
40.0000 TL 1.925,36 TL 1.372,08 TL 936,05 TL
50.000 TL 2.406,70 TL 1.715,10 TL 1.170,06 TL

Kredi kartı taksitlendirme işlemlerini bankanızdan yada İnternet şubeniz üzerinden yapabilirsiniz.! Detaylı ücretsiz bilgi hattı 444-01-23

2020 En Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangi Bankalara Ait? HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com