Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

5 Hangi Kredi Kartı Daha En Avantajlı Biliyor Musunuz?

Önceleri çekinerek almadığımız kredi kartları şimdi ceplerimizden bir den fazla bir şekilde yer almaktadır. Kuşkusuz ki sağladığı avantajları çok fazladır. Ancak, bankalar tarafından çok fazla şekilde kart oluşturulduğu için sağlanan bu avantajlar hali ile bankalara göre değişmektedir.

5 Hangi Kredi Kartı Daha En Avantajlı Biliyor Musunuz?

Tüketici olarak ise bizim için en avantajlı alış veriş imkanını sağlayan kredi kartını tercih etmemiz ise en doğal hakkımızdır. Taksit, yada vermiş olduğu hediye paralar konusunda peki bize en avantajlı olarak kredi kartını hangi bankalar veriyor biliyor musunuz? İşte sizler için 2023 yılında en iyi ayrıcalığı sağlayan bu 5 bankamıza ait kredi kartları. Üstelik içlerinde aidat sız kredi kartları da bulunmaktadır. Haydi gelin hep birlikte en iyi ve en çok taksit yapan kredi kartlarını inceleyelim.

Neler Var?

Kredi Kartlarının Avantajları Gerçekten Çok Fazla!

Kredi kartları hayatımıza girdiğinden beri bir çok ulaşması zor ürünleri rahatlık ile hiç birikim yapmadan elde ettik. Gerçi son zamanlarda çıkarılan yasa ile 6 12 ay kredi kartı ile taksitli cep telefonlarına alımına kısıtlama gelmesi biraz üzücü oldu ama yine de bizlere bu kartların sağlamış olduğu olanaklar çok fazladır. Peki, her ne kadarda bankalara göre biraz farklılık göstermiş olsa da kredi kartı kullanımın bize sağlamış olduğu avantajların neler olduğunu biliyor musunuz? Bilmeyenler yada eksik olarak bu avantajları bilenler o zaman bir listemize bir göz atmanızı öneririm.

 1. Her ne kadarda satın aldığınız almak istediğiniz ürün mağaza taksit uygulamasa da kredi kartı ile alım yapıldığında bunu bankanızı arayarak taksitlendirme yapabilmektesiniz.
 2. Peşin fiyatına çoğunlukla 12 kadar taksitli alış veriş yapa bilirsiniz. Bu benim kredi kartlarında en sevdiğim yönlerinden biridir ayrıca.
 3. Nakit para ihtiyacınızı çok düşük komisyon karşılığında sağlaya bilirsiniz. 12 Ay Vadeli Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans da bu işlemin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.
 4. İnternet üzerinden rahatlık ile istediğiniz ürüne taksitli olarak sahip olabilirsiniz.
 5. Kredi kartı ile vergi ödeme dahil bir çok trafik borç cezalarınızı anında gerçekleştire bilmektesiniz.
 6. Para taşımak zorunda değilsiniz! Artık seyyar satıcılarda bile mobil kredi kartı tahsilat cihazları mevcuttur.
 7. Güvenilirdir, cebinizde yer işgal etmez!
 8. Diğer bir sevdiğim avantajı ise hediye puan yani para verme özelliği. Belki bu yapılan alış verişe göre düşük miktarlarda olsa da inan ki zamanla ciddi hediye paralara ulaşıyorsunuz. Bu da oldukça güzel oluyor 🙂
 9. Yapılan tüm alış verişlerin tamamını bir kerede hesap kesim tarihinden sonra ödemek zorunda değilsiniz. Asgari tutarını dahi ödeseniz hiç bir kredi puanınıza zarar gelmeyecektir.
 10. Kredi kartlarına kazandırılan son özellikle hiç temassız olarak alış veriş ödemelerinizi gerçekleştire bilirsiniz. Hijyene önem verenler için bu özellik gerçekten süper!

Bu ve bunun gibi kredi kartlarının bizlere sağlamış olduğu bir çok avantajları vardır. Tabi sizlere sağlanan bu avantajlara kapılarak cebinizden ekstra bir kredi kartı ödemesinin çıkmamasına da özen göstermeniz gerekir! Peki, kredi kartı alırken dikkat etmeniz gereken bu unsurlar nelerdir?

Kredi Kartı Alırken Aman Bunlara Dikkat Edin!

Kredi kartını özellikle ilk defa alacaksanız biraz dikkatli olmanız da kesinlikle yarar vardır. Avantajlı alış veriş yapacağım derken bu avantajı dezavantaja çevirmemek için bu uyarılarımızı dikkate almanız sizin menfaatinize olacaktır. Bütün alış veriş işlemleriniz den peki en avantajlı bir şekilde çıkmak için kredi kartı alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 1. Kart kullanım aidatının olup olmadığına mutlaka sorunuz. Aidat deyip geçmeyin, kredi kartına göre bu rakamlar 90 TL den başlayıp 220 TL kadar çıka bilmektedir. Şayet, geçmiş dönemler de aidatsız kredi kartı almadıysanız o zaman mutlaka bu yapılan ödemeleri geri almak için 5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma nasıl yapılır göz atınız.
 2. Nakit çekim faiz oranları her ne kadar aynı olsa da kredi kartınızı almadan önce siz yine de bir bankanıza bunu teyit ettiriniz.
 3. Yurt dışında şayet kullanacaksanız kartınızın buna imkan sağlaya özelliğe sahip olup, olmadığını sorunuz.
 4. Anlaşma sağladığı marka ve firmaların neler olduğuna dikkat etmenizde yarar vardır. Yoksa anlaşması olmayan yerden yapacağınız alış verişlerin taksitlendirilmesi için faiz ödeye bilirsiniz.
 5. Nakit alımlarda bölmüş oldukları taksit sayılarındaki faiz oranlarının ne kadar olduğunu mutlaka sorunuz
 6. Otomatik ödeme talimatlarından ücret alınmamasına dikkat edin. Hatta vereceğiniz otomatik ödemelere hediye para verip vermediğini dahi sorunuz.
 7. Mutlaka İnternet alış verişlerine açık olup olmadığını sormanızı öneririm. Zira, İnternet üzerinden alış veriş yapmayacaksanız mutlaka bu işleme kapatınız. Aksi taktirde hiç ummadığınız alış veriş faturaları ile karşı karşıya gelebilirsiniz!
 8. Size tahsis edilecek alış veriş limitinin ne kadar olacağını

Şimdi hep birlikte kredi kartların bizlere sağlamış olduğu avantaların neler olduğuna ayrıca alırken de nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyoruz. Pekala ya en avantajlı kredi kartları hangileri biliyor musunuz? Sizin için yapmış olduğumuz geniş çaplı araştırma sonrasında bize en iyi avantajı sağlayan bu kartları listeledik. İçlerinden artık tercih etmeniz tamamen size kalmış.

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi 2023

Her ne kadarda avantaj ön görüsü kişiye göre değişiklik göstermiş olsa da sanırım bütün tüketiciler konu kredi kartı olunca tek bir noktada buluşmaktadır. Buda benim olduğu gibi hepinizin de tasnif edeceği gibi kredi kartının kesinlikle aidatsız olmasıdır. Onun haricinde ise ikinci önemsediğim konu her alış veriş mağazasında geçerliliği olmasıdır. Öyle ya, cebim de kredi kartım olmuş ama alış veriş mağazası tarafından kabul görmüyorsa ne işe yarar! Bu iki çok önemli avantajı sağlayan kredi kartlarına günümüzde genelde FREE CART olarak adlandırılmaktadır. Kart aidatı olmayan ve ayrıca her yerde geçerliği olan kredi kartlarımız hangileri derseniz size 4 bankaya ait kredi kartını tavsiye edebilir. Bunların içlerinden bir tanesi ise dijital bankacılığın öncü ismine aittir. Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Veriyor? merak edenler için de bu konuyu açıklık getirdiğimi bilmeleri ayrıca isterim.

 1. 179,571 anlaşmalı mağazası olan QNB Finansbank ait olan Fix Card ilk sırada gelmektedir. Bu kartın hiç bir senelik kart aidatı yoktur! Oldu ki! kartınızı bile kaybetseniz sadece 15 liraya Fix Card anında yenilenmektedir. Kart limitiniz ise her bankada olduğu gibi aylık gelirinize göre değişmektedir.
 2. İkinci tavsiye edeceğimiz aidatsız kredi kartı olan HSBC Concept‘tir. Bu kartımız Türkiye pazarında 100.000 mağaza ile müşterileri için anlaşma sağlamıştır.
 3. Üçüncü olarak ise aidatsız kredi kartı olarak sizlere İş Bankası Maximum önermekteyiz. Benimde kullandığım bu kart gerçekten hızlı müşteri hizmetleri ile oldukça avantajlı bir kredi kartıdır. Banka bizim için tam 319.558 mağaza ile anlaşma sağlamıştır. Üstelik alış veriş ve nakit avans çekim faiz oranları da bu saymış olduğum 2 bankaya göre %0,20 oranında daha düşüktür. Neden 3 sıraya koydum derseniz, bankadaki işlem yoğunluğunun çok fazla olduğu olabilir 😉En Avantajlı Kredi Kartı Hiç Kuşkusuz Maximum
 4. Son olarak ise ömür boyu kart ve bunun yanında havale ve EFT gibi işlemleri ücretsiz sağlayacağınızı bizlere taahhüt eden ENPARA gelmektedir. Görünüm olarak da oldukça şık gözüken kredi kartının başvurusunu İnternet üzerinden https://bit.ly/3jeoeEI bu bağlantı aracılığı ile sağlaya bilmektesiniz.

blank

En avantajlı olarak bizlere aidatsız kart sağlayan en iyi 4 bankamızı sıraladık. Peki ya alış veriş işlemlerimize bize en çok hediye para veren kredi kartları hangileri biliyor muyuz?

En Çok Hediye Para Veren Kredi Kartı 2023’de Hangisi?

Kredi kartlarının hediye para vermesi benim en önemsediğim bir diğer konudur. Çünkü alış veriş yaptıkça kazanmak gibisi yoktur. Şayet aylık olarak ortalama 3.000 ile 5.000 TL arasından bir kredi kartı kullanımına sahipseniz sizin de bu konuya önem vermenizi öneririm. Zira, bu belirmiş olduğumuz rakamlara çıkmıyorsanız senelik ödeyeceğiniz kart aidatı size verilen hediye para karşılığında kesinlik ile tatmin etmeyecektir. Bundan dolayı belirtilen rakamlarda kredi kartlarıyla alış veriş yapmayanlar yukarıda önermiş olduğum 4 bankaya ait aidatsız kredi kartlarını tercih etmelidir. Ortalamalı olarak belirttiğim rakamlarda kredi kartıyla alış veriş yapanlarsa 2023 yılı için bankaların belirlemiş olduğu 1.000 lira için en çok hediye para veren aşağıdaki bankalara ait kredi kartlarından herhangi birini tercih edebilirler.

 1. Garanti Bankası Bonus Card: Bu yıl için 3 farklı alandaki harcamalara hediye para vermektedir. Bu alanlar ve sağlamış olduğu hediye paralar ise şunlardır.
  1. Tek seferde yapacağınız 300 TL ver üzerindeki 2 alış verişinize toplamda 50 TL hediye para
  2. İnternet üzerinden yapılacak olan giyim alış verişlerine 125 TL için 15 TL toplamda 45 TL
  3. Seyahat ve konaklama için yapılan harcamalara 1000 TL üzeri için 40 TL hediye para vermektedir. Bu hediye paraları alabilmeniz için katılımı FlashBonus uygulaması üzerinden yapmalısınız. Ayrıca çekimlerinden Garanti bankasına ait poslardan çekilmesi gerekir.
 2. Akbank Axess Klasik: Bankamızda farklı tutarlardaki harcamalar için müşterilerine hediye paralar vermektedir. Bu sene için sağlamış olduğu kampanya kapsamındaki hediye paralar ise şunlardır.
  1. Giyim ve Elektronik harcamalarınızın 200 TL sonrasında yapacağınız ikinci 200 TL sine 20 TL ve üçüncü alışverişiniz 300 TL olması durumunda 30 TL hediye para almaktasınız. Toplamda 50 TL
  2. Hafta sonu yapacağınız yeme, içme ve akaryakıt ile market harcamalarınız 750 TL üzeri olması halinde anında 50 TL hediye para alırsınız.
  3. Konaklama ve araba kiralama harcamalarınıza 1.500 TL ve üzeri olması halinde 50 TL hediye para alırsınız.
 3. İş Bankası Maximum Aidatsız Kart: Bankamızın sağlamış olduğu hediye paralar ise yine şunlardır.
  1. Farklı günlerde Petrol Ofisinden yapacağınız 125 TL yada üzerinden 4 yakıt alış verişiniz için 40 TL hediye para kazanırsınız. Bu ödemeyi şayet temassız olarak yaparsanız da 50 TL hediye para kazanırsınız.
  2. Tek yada farklı günlerde yapacağınız market alış verişi için 150 TL üzeri üçüncü alış verişinize 30 TL kazanırken diğer 150 TL üzeri alış verişinize 15 TL toplamda ise 75 TL hediye para kazanılmaktadır.
  3. Bankanın diğer ve güncel alış verişlere sağlamış olduğu hediye paraların neler olduğunu https://bit.ly/2ZDozJa adresinden göre bilirsiniz.
 4. Yapı kredi wordcard: Bankamızın bu sezon için uyguladığı en öne çıkan hediye para uygulaması giyim üzerine yapılan alış verişleri kapsamaktadır. Buna göre;
  1. 250 TL yada üzerinden bir giyim alış verişi için yapacağını alış veriş sonrasında yapacağınız diğer 250 TL alış verişinize 20 TL hediye para verilmektedir. Bundan sonra yapılacak diğer 250 TL alış veriş içinde yine aynı şekilde 20 TL hediye para verilir. Toplamda 60 TL yediye para alabilirsiniz.
  2. Banka tarafından uygulanan bütün güncel hediye para uygulamaları ise https://bit.ly/2CMrQwK buradan göre bilmektesiniz.
 5. QNB Finansbank CardFinans: Banka hediye paradan ziyade bir çok alış veriş firması ile yapmış olduğu anlaşmalarla ön planda gözükmektedir. Yapılan anlaşmalarla kart sahiplerine peşin fiyatına taksitli alış veriş imkanı sağlamaktadır. Hediye puan olarak ise;
  1. Altın yıldız mağazasından yada İnternet sitesinden yapacağınız 400 TL üzeri yapacağınız alış verişten 50 TL hediye para kazanmak tasınız. Hediye kazanılan para ile yalnızca Altın yıldız mağazalarından alış veriş yapabileceğinizi hatırlatmak isterim.
  2. Diğer anlaşmalı mağazalar ve vermiş olduğu hediye puanları gösteren sayfa ise https://bit.ly/3eFU6OQ burada yer almaktadır.
 6. Türkiye Finans Katılım: Banka yeni müşteri kitlesine ulaşmak için ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bunlardan bir tanesi de happycard uygulamasıdır. Banka tarafından müşterilerine sağlanan bu kredi kartı ile her nerede olursa olsun 150 TL ve üzeri yapacağınız alış veriş işlemlerinize 40 TL hediye para verilmektedir. Kartın diğer sağlamış olduğu avantajlar dünyasına https://bit.ly/3jfSpv2 adresinden görebilirsiniz.

Sizlerin de görmüş olduğu gibi banka kartlarına göre verilen hediye para puanlar değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra sizlere özellik ile hatırlatmak istediğim diğer bir önemli husus ise verilen bu hediye para kampanyaların süresidir. Sürekli olarak kampanya tarihleri değişiklik gösterdiği için lütfen sizler için bankalara ait paylaşmış olduğumuz bağlantılardan kampanyanın bitiş tarihlerine göz atınız.

En İyi Kredi Kartı Hangi Bankanın (En Fazla Anlaşmalı Mağazası Olan)

Bütün kredi kartları ile Kuyumcudan Kredi Kartı İle Altın Alma işlemi yapabilirsiniz. Hatta müşteri hizmetlerini bir telefon ile arayarak başvuru yaptığınız kredi kartınız gelmedi ise Kredi Kartım Nerede diye de sorabilirsiniz.! Ama, her bankanın kredi kartı ile bütün mağazalardan özellikle peşin fiyatına taksitli alış veriş yapamazsınız. Yada, birikmiş olan hediye puanlarınızı nakit paraya çeviremezsiniz. Dolayısı ile en iyi kredi kartı hangi bankanın olduğuna karar verirken göz önünde sadece çok hediye para verip kart aidatı olmadığına sadece bakmak yeterli değildir. Neticede kazanmış olduğumuz hediye paraları istediğimiz zaman harcayamadık tan sonra var olması da çok da önem arz etmiyor. O zaman en iyi kredi kartı hangi bankanın olduğunu bula bilmek için bize aşağıdaki seçenekleri sağlaması gerekmektedir.

 1. En çok hediye puan veren
 2. En fazla taksit imkanını mümkün olduğunca peşin fiyatına sağlayan
 3. Bütün alış veriş mağazalarından geçerliliği olan

En iyi kredi kartı listemizi oluştururken bizi yarı yolda bırakmayacak, hali ile en çok anlaşma sağlanan mağazaya sahip olanı ön planda tutarak aşağıdaki listeyi oluşturduk.

 • Garanti Bankası (575.00 üye iş yeri sayısı ve 4973 ATM ile Bonus Kredi Kart)
 • Akbank (350.000 üye iş yeri sayısı ile 4.199 ATM ile Axess Kredi Kartı)
 • Denizbank (250.000 anlaşmalı mağaza sayısı ve 3054 ATM ile Deniz Bonus Kredi Kartı)
 • QNB  Finansbank (120.000 anlaşmalı üye mağazası ile 2822 ATM sayısı ile CardFinans)

Sayfamızda sizin ilgi duymuş olduğunuz alana göre en avantajlı kredi kartlarını oluşturmuş bulunmaktayız. Hediye puan, geçerlilik ve aidatsız kredi kartı olarak seçiminizi buna göre sizler yapabilirsiniz.

En İyi Kredi Kartı Anketi Sizler İçin Oluşturduk (Şikayet Sayfası)

Hep söylerim en iyiyi hep tecrübe ile bulabilirsiniz. Her ne kadarda rakamlar en iyi kredi kartı Garanti Bankası demiş olsa da bence tecrübenin de bunu söylüyor olması gerek. Bu neden ile en iyi kredi kartı hangisinin olduğunu kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurarak bir anket oluşturduk. Bu anketimize kredi kartı kullanan herkes ücretsiz olarak katılım göstere bilir. Ben sizler için 5 Kredi Kartı Limit Arttırma Sorgulama Düşürme gibi işlemlerinin nasıl yapılacağını anlata bilirim. Ama sizler gibi onlarca bankanın kredi kartını alıp kullanıcı deneyimi oluşturamam. Bu nedenden dolayı bu anketi dikkate alıp kullanıcı deneyimlerinizi bizler ile paylaşırsanız çok memnun olurum. Ankette ayrıca deneyimleriniz de yaşadığınız şikayetleri de mutlaka belirtmenizi önemle rica ediyorum. Emin olun bankaların müşteri hizmetleri paylaşacağınız şikayetleri marka değerine zarar gelmemesi amacı ile en kısa sürede çözecektir.

Son olarak kredi kartınızı taksitlendirme yapmak istiyorsanız mevcut toplam borcunuz için uygulanacak olan faiz oranına göre bir kaç hesaplamayı sizler için yaptım.

Kredi Kartı Taksitlendirme Hesaplaması:

 • 2023 yılı ŞUBAT ayı için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından belirlenen yapılandırma faiz oranı tüm kredi kartları için aylık %1.80 oranındadır.
 • 3.000 TL borcunuzu 12 ay olarak taksitlendirme yaparsanız aylık taksit ödemeniz 286,47 TL toplamda geri ödeme miktarınız 3.437,72 TL olacaktır.
 • 4.000 Lira için 9 ay için aylık ödemeniz 493,81 TL olur. Toplamda geri ödeme miktarınız ise 4.444,32 TL olacaktır.
 • 5.000 TL için 12 ay olarak aylık taksit ödemeniz 477,46 TL toplam geri ödeme miktarınız 5.729,48 TL olacaktır.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Kullanarak Taksitlendirme:

 • Kredi kartınızın borçlarını aynı yada farklı herhangi bir bankadan bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak da taksitlendirme yapabilirsiniz. Tüm bankalar bunun için sizlere 60 ay geri ödemeli bireysel tüketici kredisi imkanı sağlayacaktır.
 • Bu bankalar içerisinde sizlere kredi notunuz düşük dahi olsa nakit olanağı sağlayan bir bankayı seçtik.

ŞUBAT ayı için sizlere tavsiye edeceğim banka 36 ay sabit %2.19 faiz uygulayan KUVEYTTÜRK Katılım Bankasıdır. Belirlenen faiz oranları ile aylık taksit ödeme tablomuz şu şekilde oluşur.

25.000 TL KUVEYTTÜRK Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12  2.411,87 TL 28.942,42 TL
16 1.889,44 TL 30.230,96 TL
20 1.577,74 TL 31.554,76 TL
24 1.371,40 TL 32.913,58 TL
28 1.225,25 TL 34.306,88 TL
30 1.167,22 TL 35.016,55 TL
32 1.116,71 TL 35.734,61 TL
34  1.072,39 TL 36.461,09 TL
36 1.033,23 TL 37.196,03 TL

Kredi kartı taksitlendirme işlemlerini bankanızdan yada İnternet şubeniz üzerinden yapabilirsiniz.! Detaylı ücretsiz bilgi hattı 444-01-23

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın