Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Vadesiz Gümüş Hesabı 1 Defada Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası Vadesiz Gümüş Hesabı 1 Defada Nasıl Açılır?

Ziraat bankası vadesiz olarak gümüş hesabı ne yazık ki açmıyor. (Ziraat katılımda şayet hesabınız var ise açabilirsiniz.) Bu Ziraat bankası üzerinden gümüş alamayacağınız anlamına da gelmiyor yalnız. Her ne kadarda fiziki olarak (külçe, gram) alamazsanız da fon olarak gümüş alabilir hatta satabilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri içinde peki Ziraat bankasından nasıl gümüş hesabı açarak bu alımı yapabilirsiniz?

İşte bunu siz gümüşe yatırım yapmak isteyenler için hem görsel olarak hem de bir de video çekerek anlattık. Tüm bunların yanı sıra ayrıca bir de Ziraat bankası gümüş fon değerinin kaç TL olduğunu güncel görebileceğiniz grafik adresleriyle birlikte sizler için yer verdik. Evinizden çıkmadan hiç Ziraat bankasından hesabınız olmasa dahi kolayca gümüş almak isteyen arkadaşlarımız! Takıldığınız sorularınızı da beklediğimizi bilmenizi isterim.

Neler Var?

(Vadesiz, Fon, Fiziki, Gram) Ziraat Bankası Gümüş Hesabı Açıyor Mu?

2022 yılında yatırımcıların en çok dikkatini çeken ve araştırma konuları arasında olan gümüş hesabı yer almaktadır. Özellikle devlete ait olan kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası gümüş hesabı açıyor mu? İnanın ki bu çok sorulan ve araştırılan bir konu olmaktadır. Bu sebepten dolayı da sizler için bizzat geniş çaplı araştırma yaptım. Bu kafa karıştıran sorunuza EVET diyebilirim. Fakat bunu fon olarak alacaklar için yatırım hesabı altında yatırımcılarına bu imkanı sağlamaktadır. Fiziki yada vadesiz olarak maalesef ki şuan için bir hesap açmamaktadır. İlerleyen zamanlarda ne olur bilemem. Ama bu konuyu sürekli olarak gündeme alacağımızı bilmenizi isterim. Şayet fiziki olarak diğer bankalardan gümüş almak istiyorsanız da sizlere bir öneride bulunabilirim. Bu konuda değerli yatırımcılara önereceğim bankanın ismi Kuveyt Türk Bankası olmaktadır. Fiziki Külçe Gram Gümüş Kuveyt Türk Bankasından Nasıl Alınır? makalemizin içeriğinde gerekli olan tüm detaylar bulunmaktadır. Şiddetle girip muhakkak bakmanızı tavsiye ediyorum. Ziraat bankası gümüş hesabını fon olarak açtığında ise anlaşmalı olan diğer bankaların fonlarını alım ve satım yapmak için aracı olmaktadır. Bu konu hakkında gümüş alımı için şuanda anlaşmalı bankaların hangileri olduğunu soracak olursanız. Tam 4 bankamızı sizlerle paylaşabilirim. Bu bankalarımız,

 1. Mükafat portföy
 2. Yapı Kredi portföy
 3. Ak portföy
 4. Garanti portföy

olmaktadır. Ziraat bankası üzerinden gümüş hesabı açarak, alabileceğiniz gümüş  fonlarına ait olan finansman kuruluşları bunlar olmaktadır. Peki ya, Ziraat bankası üzerinden yatırım hesabı açarak, kıymetli madenler için gümüş alımları nasıl yapılmaktadır.

Hazır Ziraat Bankasından bahsetmişken önemli bir bilgiyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Ziraat Bankası Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alınır? bildiğiniz üzere bu devirde her şey için kart yada kredi kartı ihtiyacı olmaktadır. Bu sebepten dolayı da aidatsız olarak kredi kartına nasıl sahip olabileceğinizi araştırdık. Vermiş olduğumuz linkte sizler için paylaştık.

Değerli yatırımcılarımız için gümüş alımlarını Ziraat Bankaları üzerinden nasıl yapacaklarını detaylı bir video ile aşağıda anlattım. Muhakkak bilgi almanızı öneriyorum. Her detayı düşünerek sizler için kendim uyguladım. Tabi videodan önce resimli olarak Ziraat Bankası gümüş hesabı nasıl alınır? Önce bunu görelim. Ne  dersiniz?

Ziraat Bankası Gümüş Hesabı Nasıl Açılır? (Gümüş Fonu Alınır?)

Görüyorum ki kararınızı kesin olarak devlet bankası üzerinden kullanmak istiyorsunuz. Haydi gelin o zaman hep birlikte Ziraat Bankası gümüş hesabı nasıl açılır? Atacağımız adımları kabaca aşağıdaki resimlerle birlikte görelim. Sonrasında ise sizler için paylaşmış olduğum videodan da detaylarını görmüş olalım. Öncelikle bu konuda bilmeniz gereken ilk olarak Ziraat bankası müşterisi olmanız olacaktır. Bunu da yapmak için hiç evinizden dahi çıkmadan sadece 5 dakikanız ayırmanız yeterli olacaktır. Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl? olacağının tüm bilgileri bu adreste bulunmaktadır. Sonrasında yatırım hesabının nasıl açıldığını ve gümüş alımı yapmak için hangi adımları atacağımıza geçelim. Öncelik ile artık bir ziraat müşterisisiniz. Tebrik ederim. Şimdi sıra geldi gümüş hesabı nasıl açıldığına. Sonrasında da alınmasına. Ziraat Bankasından fon olarak almak isteyen yatırımcılarımız için yapması gerekenler;

 1. Bu yolda atacağınız ilk adım Ziraat bankası internet bankacılığına giriş yapmak olacaktır. Bunu da sizlere Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma (5 Dakika YETERLİ) bu adres üzerinden anlattık. Şayet evinizde bilgisayarınız vereceğimiz bu işlemleri PC üzerinden yapmanızı tavsiye ederim. Girmeniz gereken adres ise burada yer almaktadır. Tıklamanız yeterli olacaktır. Adrese giriş yaptığınızda karşınıza  TC  kimlik  numaranız  ve  şifreniz  çıkacaktır.  Doğru  bir  şekilde  girerek  ”DEVAM”  butonuna basın.

  blank

  Ziraat-Bankası-giriş

 2. Arkasından menü üzerinde bulunan ”Hesaplarım” bölümüne girerek ”Yeni Hesap Aç” demelisiniz.

  blank

  Hesaplarım-yeni-hesap-aç

 3. Açılan ekranın üzerinde bulunan resimde de görmüş olduğunuz üzere ”Yatırım Hesabı Aç” diyerek devam edelim.

  blank

  Yatırım-Hesabı

 4. Sonrasında gümüş alımı yapacağımız hesabı seçelim.

  blank

  Gümüş-alımı-yapmak-için-mevduat-hesabı-seçme

 5. Ekranda görmüş olduğunuz ”Ekstre Gönderim Kanalı” ve ”Otomatik İşlem Talimatı” ayarlarınızı yapmanız gerekecek. Aşağıdaki resimde sizlerle ben nasıl olacağını paylaştım. Ben bu şekilde yaptım. Sonra arkasından  ”Devam” demelisiniz.

  blank

  Ekstra-gönderim-kanalı

 6. Bu etapta çıkan hesap ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekecek. Şayet doğru ise ”Onay” verebilirsiniz.

  blank

  Onayla

 7. Böylelikle gümüş yatırım hesabınız açılmış olacaktır. Bundan sonraki adımda ana sayfaya dön demeniz gerekecek.

  blank

  Ana-sayfaya-dön

Yapmış olduğumuz işlemler sayesinde kendinize ait olan bir ”Yatırım Hesabı” açmış olduk. Bundan sonraki yapacağımız işlemler ise gümüş alımı olacaktır. Haydi yolumuzu hep birlikte devam edelim.

 • Ana sayfaya dön dedik. Menünün sol kısmında bulunan yer alan  ”Hesaplarım” butonuna basarak ”Yatırım Hesapları” seçeneğini seçelim.

  blank

  Anasayfa-Menü-Hesaplarım

 • Mevcut açmış olduğumuz yatırım hesabımızın üzerine bir kere tıklamamız gerekecek.

  blank

  Mevcut-Yatırım-Hesabı

 • Şimdi işlemler bölümüne gelerek, ”Fon Alış” butonuna basalım.

  blank

  İşlemler-Fon-Alış

 • Açılan ekran üzerinde bulunan ”Diğer Kurum Fonları” kategorisinin arama bölümüne gelerek ”GÜMÜŞ” yazıp tıklayalım.

  blank

  Diğer-kurum-fonları-gümüş

 • Sonrasında gümüş satın almak istediğimiz finansmanı seçmek için başında bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekecek. İşaretlemeyi yaptıktan sonra ”Devam” diyelim.

  blank

  Finansman-seçimin-ve-devam

 • Bu aşamada gümüş satın alacağımız olan banka hesabımızı seçmemiz gerekecek.

  blank

  Gümüş-satın-alınacak-olan-banka-hesabımız

 • Ekrana gelen uyarıyı okuyarak ”Tamam” diyelim ve ilerlemeye devam edelim.

  blank

  Uyarıyı-oku-ve-devam-et

 • Şimdi geldik gümüş alma işlemine kaç TL olacak şekilde gümüş almak istiyorsak onun miktarını TL bazında  girmeniz gerekecek. Arkasından ”Devam” diyerek ilerleyeceğiz.

  blank

  Kaç-TL-gümüş

 • Son işlemlerimiz kaldı arkadaşlar. En son ekrana gelen sayfa üzerinde sol taraftaki bilgilendirmeleri okumalısınız. Arkasından okudum ve kabul ediyorum deyip, işlemimize ”ONAY” vermeniz gerekecek.

  blank

  Bilgilendirmeyi-okudum-ve-kabul-ederek-onay-veriyorum

Vermiş olduğumuz tüm bu işlemleri sırası ile gerçekleştirdikten sonra Ziraat bankası aracılığıyla gümüş fonu almış oluyorsunuz. Siz değerli yatırımcılarımız için Ziraat bankasından gümüş fonunu nasıl alacağımızı kabaca bu şekilde anlatmış olduk. Ayrıntıları videomuzun içeriğinde bulunmaktadır.

Sizlerle son olarak paylaşacağımız konu ise satın almak istediğiniz gümüş fonunun değeri kaç güncel olarak kaç TL’dir? Bunun sonucunu nasıl öğrene bilirsiniz? Gelin görelim.

Gümüş Fonu Değeri Güncel Kaç Para?

Şimdi geldik konumuzun en can alıcı noktasına Ziraat Bankası için gümüş fonu değeri güncel olarak kaç TL olmaktadır? Bu nasıl takip edip öğrenebiliriz.  Maalesef ki üzülerek söylüyorum bu sorunuzun cevabı belki sizleri şaşırtacak ama öğrenmemiz mümkün değil. Nedenini de şu şekilde açıklayabilirim. Çünkü Ziraat bankasına ait olan bir gümüş fonu olmamaktadır.

Yukarıda da özellikle belirttiğimiz gibi sadece anlaşmalı kurumlar üzerinden Ziraat Bankasının aracılık olarak işlem gösterdiği gümüş fonları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da kesinlikle öğrenmemiz mümkün değildir. Anlaşmalı kurumlara ait gümüş fonları nelerdir? diyorsanız bu fonlara ait değerlerin kaç TL olduğunu nasıl öğrenebiliriz diye soracak olursanız. Aşağıda bunları bağlantıları ile beraberinde siz yatırımcılarımız için paylaştık.

 1. Mükafat portföy = Bağlantı adresi burada bulunmaktadır.
 2. Yapı Kredi portföy = Bağlantı adresi burada bulunmaktadır.
 3. Ak portföy = Bağlantı adresi burada bulunmaktadır.
 4. Garanti portföy = Bağlantı adresi burada bulunmaktadır.

Vermiş olduğumuz bağlantı adreslerine tıklamanız halinde Ziraat bankası gümüş (GUM) fon isimleri ve bu finansmanlara ait olan fonların güncel fiyatlarını grafik olarak görebilirsiniz. Yine de konu hakkında aklınıza takılan sorularınız olursa hiç çekinmeden bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun sizlere. Son olarak videomuzu muhakkak izleminizi öneririm.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın