Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Vakıfbank dahil olmak üzere bir çok farklı bankanın ülkemizde faaliyet göstermesi tüketicilere de ciddi avantajlar sağlamaktadır. Rekabet ortamına giren bankalar ihtiyaç kredilerini ve kredi kartlarını gerçekten bu amaçla harika kampanyalarla vermektedir. Tabi, bu fırsatları kaçırmak istemeyen bizler çoğu zaman farkına varmadan sınırlarımızın dışına kadar açılmak tayız. Birden fazla bireysel krediler ve kredi kartları gün geliyor bu nedenle ödenmez hal almaktadır. Tüm bu biriken borçları bir araya getirerek birleştirmek ise bir çok kişi tarafından en akıllıca çözüm olarak görünmektedir. Biriken borçları ödeyememekten ise farklı bir kredi çekilerek uzun vadelere bölerek rahat bir şekilde geri ödemek aslına bakılırsa bizce de akıllıca bir çözüm yoludur. Vakıfbank biriken borçları tek bir çatıya toplamak isteyenler için işte bu noktada sizlere çok güzel imkanlar sağlamaktadır. Sağladığı imkana ise borç kapatma kredisi isimin vermektedir. Tüm banka borçlarınızı bir arayarak getirerek kapatmak için vermiş olduğu bu kredide ayrıca çok da güzel bir jesti sizlere yapmaktadır. Bu ise en az 3 ay rahat bir nefes alabilmeniz için taksit ödemelerinizi 3 aya kadar öteleme yapmasıdır. Peki, Vakıfbank tarafından biriken borçlarınızı bir araya getirerek verilen bu borç kredisine nasıl başvuru yapabilirsiniz? Ayriyeten hangi şartları sağlamanız gerekir?

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Şartları Nedir?

Bankalar tarafından sunulan cazip kredi ve kart tekliflerine bir çoğumuz ne yazık ki karşılıksız kalamıyoruz. İsteklerin bir türlü bitmemesinden ötürü bankalara bir çoğumuz ne yazık ki borçluyuz. Farklı bankalarda mevcut olan ihtiyaç kredilerinin ödemek bir çok kişiye biraz karmaşık gelmektedir. Aslına bakılırsa bende böyle bir durum içerisinde olduğum için o kişilere de fazlası ile hak vermekteyim. Peki, bu durumu düzeltmek ayrıca, mevcut borçlarınızın taksit ödemelerini düşürmek istemez misiniz? Cevap evet ise o zaman kesinlikle çok doğru yerdesin. Çünkü Vakıfbank borç kapatma kredisi adını vermiş olduğu kredi finansmanıyla sizlere bu imkanları sağlamaktadır. Üstelik kredisi şartlara uygun olduğu için onaylanan müşterilerinin taksitlerini de tam 3 ay sonra başlatmaktadır.

Peki, hem düşük faiz oranlarıyla hem ise 3 ay sonra taksit ödeme olanaklarıyla sağlanan Vakıfbank borç kapatma kredisinin başvuru için şartları nelerdir? Hadi ilk önce bu şartların neler olduğuna bakalım. Daha sonra ise Vakıfbank borç kapatma kredisi hakkında diğer merak edilenlere geçelim.

  1. Vakıfbank borç kapatma kredisine başvuru yapacak olan kişinin kredi notu sorgulaması olumlu olması gerekir. Bireysel Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı? da bu sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.
  2. Vakıfbank yada farklı bankalarda mevcut ödemesi halen süren ihtiyaç kredisi cinsinden kredinizin olması gerekir.
  3. Kullanacağınız ve talep ettiğiniz borç kapatma kredisinin aylık taksit ödemesini hane gelirinizin %50 oranın üstünde olmaması gerekir.
  4. Banka tarafından talep edilmesi durumunda kefil bulmanız istenilebilir.

Vakıfbank tarafından aranan bu şartları taşımanız durumunda artık aşağıdaki hesaplama da yer alan imkanlara başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Hesaplaması

Vakıfbank borç kapatma kredisi hesaplamasını yapa bilememiz için bankanın o anlık faiz oranlarını bilmemiz gerekir. Tabi borç kapatma kredisinin hesaplama işlemi sadece faiz oranlarına indeksli de değildir. Taksit ödemelerini belirleyici önemli bir diğer faktörse başvuru yapılacak geri ödeme vadesinin sayısıdır. Bu nedenle Vakıfbank borç kapatma kredisinin hesaplanması için ihtiyacımız olan bu iki kriteri göz önünde bulundurarak farklı tutarlarda ama güncel faiz oranlarıyla bir tablo oluşturduk. Oluşturmuş olduğumuz bu hesaplama tablosunda yer alan rakamlar ihtiyacınızı karşılamıyorsa ayrıca şunu da bilmenizi isterim. Bizimle yorumlarda iletişime geçmeniz halinde ihtiyacınız olan rakam için de ayrıca gün içinde bir hesaplama oluştura biliriz.

  • Vakıfbank 0 dan başlayıp 36 aya kadar uzanan vadelerde borç kapatma kredisi için aylık %1.54 faiz oranı uygulamaktadır. 3 ayda 1 olarak geri çekeceğiniz borç kapatma kredisinin TEMMUZ ayı için örnek ödeme tablosu da şu şekildedir.
41.500 TL VAKIFBANK 3 Ayda 1 Ödeme Kredi
Vade (Ay) 3 Ay Sonra İlk Ödeme Daha Sonraki Taksitler
8 6.831,45 TL 5.628,11 TL
14 4.629,2 TL 3.391,42 TL
18 3.979,23 TL 2.731,28 TL
25 3.345,77 TL 2.087,91 TL
36 2.854,23 TL 1.588,68 TL

Vakıfbank borç kapatma kredisinde faiz oranlarından ziyade benim en çok ilgilimi çeken taksit ödemelerin 3 ay sonra başlıyor olmasıdır. Aslına bakılırsa Vakıfbank’ın sağalmış olduğu sadece borç kapatma kredisi ilgimi çekmemektedir. Onun haricinde burada yer vermiş olduğum Vakıfbank İcralık 2. El Araçlara Başvuru Yapılması da gerçekten ucuza araç sahibi olmak isteyenlere sağlanan diğer bir harika olanaktır. Her neyse biz yeniden konumuza dönecek olursak, Vakıfbank borç kapatma kredisinin faiz oranlarının ne kadar olduğunu artık biliyoruz. Peki, sağlanan bu imkanlara nasıl başvuru yapabiliriz?

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Şayet yüksek tutarlarda bir borca sahip değilseniz Vakıfbank borç kapatma kredisine doğrudan başvuru yapmanız en mantıklı olanıdır. Eğer, mevcut borçlarınız ciddi rakamlarda ise o zaman çözüm olarak sizlere 1 Dk’da Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Alabilirsiniz de yola müracaat etmenizi öneririm. Vakıfbank borç kapatma kredisine doğrudan başvuru yapmak isteniyorsanız da eğer bunun müracaatı banka üzerinden sağlanır. Bunun nedeni ise farklı bankalarda olan borçlarınızı banka memurun görüp teyit etmesidir. Mevcut borçlarınızı banka memuru gördükten sonra adınıza tüm borçlarınızı kapatacak olan krediyi sizlere söyler. Tüm mevcut borçlarınızın Vakıfbank’a aktarılabilmesi için de sizin de üzerinize düşen bir görev bulunur. Buda banka tarafından farklı bankalarda bulunan borçlarınızın kapatılması için gönderilecek olan meblağının onayını borcunuzun olduğu bankaya ibraz etmenizdir. Tüm bunları yaptıktan sonra Vakıfbank bireysel müşteriler departmanında ki ilgili memur farklı bankalarda bulunan borçlarınızı kapatmak için ödeme talimatını verir. Sizin de borcunuzun bulunduğu diğer bankalara bu işlemi onay vermeniz halinde artık sadece borcunuz Vakıfbank’ta yer almış olur. Bu işlem haricinde eğer ki! KKL yani kredi kullanım limitiniz halen bulunuyorsa Vakıfbank’tan doğrudan ikinci bir kredi başvurusunda bulunarak da borçlarınızı kapatabilirsiniz. İkinci şekilde bahsetmiş olduğum yöntemle ilk bahsetmiş olduğum yöntem haricindeki en büyük fark ise şudur.

Borç kapatma kredisi sadece mevcut borçlarınız ne kadar ise o kadar kredilendirilir. Ama, ikinci çekeceğiniz bir kredide ise hane geliriniz şayet karşılıyor ise mevcut borcunuzun üstünde de bir ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

Kredi kullanım limitine sahip olanlar ikinci bir kredi başvurusunu ayrıca İnternet üzerinden de gerçekleştire bilmektedirler. Bunun başvurusunu yapmak için de sadece burada yer alan formu doldurmaları yeterlidir. Yapacağınız 3 adımlık bir form doldurma ile anında kredinizin onay alıp almayacağını da ayrıca böylece görebilirsiniz. Şayet Vakıfbank’tan bir mevduat hesabınız bulunuyorsa başvuru işlemlerini mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. 3 Yöntemle VakıfBank Mobil Bankacılık Açma! izlemeniz gereken adımlar yer almaktadır. Son olarak çok merak edilen Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi Veriyor Mu? da cevabını içerikte verdim 😉

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın