Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi 3 Ay Ödemesiz Nasıl Alınır?

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi 3 Ay Ödemesiz Nasıl Alınır?

Vakıfbank borç kapatma kredisi 3 ay ödemesiz olarak verilir. Böylece farklı bankalardaki kredi yada kart borçlarınızı bir kerede kapaya bilirsiniz. Daha sonra Vakıfbank’a tam 90 gün bitince geri ödemeye başlaya bilirsiniz. 36 ay vadeli olarak verilen borç transfer kredisinin faiz oranı da eminim ki x bankadaki borçlarınıza nazaran daha da düşük olacaktır. Bu sebeple de düşük faiz avantajı sayesinden yaralandığınız için aylık taksit ödeme tutarlarınızda düşecektir. Bu 2 avantajdan nasıl yararlanırız diyorsanız, başvuru formu ile detaylar yazımızın devamında.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Şartları Nedir?

Bankalar tarafından sunulan cazip kredi ve kart tekliflerine bir çoğumuz ne yazık ki karşılıksız kalamıyoruz. İsteklerin bir türlü bitmemesinden ötürü bankalara bir çoğumuz ne yazık ki borçluyuz. Farklı bankalarda mevcut olan ihtiyaç kredilerinin ödemek bir çok kişiye biraz karmaşık gelmektedir. Aslına bakılırsa bende böyle bir durum içerisinde olduğum için o kişilere de fazlası ile hak vermekteyim. Peki, bu durumu düzeltmek ayrıca, mevcut borçlarınızın taksit ödemelerini düşürmek istemez misiniz? Cevap evet ise o zaman kesinlikle çok doğru yerdesin. Çünkü Vakıfbank borç kapatma kredisi adını vermiş olduğu kredi finansmanıyla sizlere bu imkanları sağlamaktadır. Üstelik kredisi şartlara uygun olduğu için onaylanan müşterilerinin taksitlerini de tam 3 ay sonra başlatmaktadır.

Peki, hem düşük faiz oranlarıyla hem ise 3 ay sonra taksit ödeme olanaklarıyla sağlanan Vakıfbank borç kapatma kredisinin başvuru için şartları nelerdir? Hadi ilk önce bu şartların neler olduğuna bakalım. Daha sonra ise Vakıfbank borç kapatma kredisi hakkında diğer merak edilenlere geçelim.

 1. Vakıfbank borç kapatma kredisine başvuru yapacak olan kişinin kredi notu sorgulaması olumlu olması gerekir. Bireysel Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı? da bu sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.
 2. Vakıfbank yada farklı bankalarda mevcut ödemesi halen süren ihtiyaç kredisi cinsinden kredinizin olması gerekir.
 3. Kullanacağınız ve talep ettiğiniz borç kapatma kredisinin aylık taksit ödemesini hane gelirinizin %50 oranın üstünde olmaması gerekir.
 4. Banka tarafından talep edilmesi durumunda kefil bulmanız istenilebilir.

Vakıfbank tarafından aranan bu şartları taşımanız durumunda artık aşağıdaki hesaplama da yer alan imkanlara başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Hesaplaması

Vakıfbank borç kapatma kredisi hesaplamasını yapa bilememiz için bankanın o anlık faiz oranlarını bilmemiz gerekir. Tabi borç kapatma kredisinin hesaplama işlemi sadece faiz oranlarına indeksli de değildir. Taksit ödemelerini belirleyici önemli bir diğer faktörse başvuru yapılacak geri ödeme vadesinin sayısıdır. Bu nedenle Vakıfbank borç kapatma kredisinin hesaplanması için ihtiyacımız olan bu iki kriteri göz önünde bulundurarak farklı tutarlarda ama güncel faiz oranlarıyla bir tablo oluşturduk. Oluşturmuş olduğumuz bu hesaplama tablosunda yer alan rakamlar ihtiyacınızı karşılamıyorsa ayrıca şunu da bilmenizi isterim. Bizimle yorumlarda iletişime geçmeniz halinde ihtiyacınız olan rakam için de ayrıca gün içinde bir hesaplama oluştura biliriz.

 • Vakıfbank 0 dan başlayıp 36 aya kadar uzanan vadelerde borç kapatma kredisi için aylık %1.61 faiz oranı uygulamaktadır. 3 ayda 1 olarak geri çekeceğiniz borç kapatma kredisinin EKİM ayı için örnek ödeme tablosu da şu şekildedir.
41.500 TL VAKIFBANK 3 Ayda 1 Ödeme Kredi
Vade (Ay) 3 Ay Sonra İlk Ödeme Daha Sonraki Taksitler
8 6.906,84 TL 5.648,57 TL
14 4.705,88 TL 3.411,60 TL
18 4.056,52 TL  2.751,61 TL
25 3.423,98 TL 2.108,72 TL
36 2.933,72 TL 1.610,44 TL

Vakıfbank borç kapatma kredisinde faiz oranlarından ziyade benim en çok ilgilimi çeken taksit ödemelerin 3 ay sonra başlıyor olmasıdır. Aslına bakılırsa Vakıfbank’ın sağalmış olduğu sadece borç kapatma kredisi ilgimi çekmemektedir. Onun haricinde burada yer vermiş olduğum Vakıfbank İcralık 2. El Araçlara Başvuru Yapılması da gerçekten ucuza araç sahibi olmak isteyenlere sağlanan diğer bir harika olanaktır. Her neyse biz yeniden konumuza dönecek olursak, Vakıfbank borç kapatma kredisinin faiz oranlarının ne kadar olduğunu artık biliyoruz. Peki, sağlanan bu imkanlara nasıl başvuru yapabiliriz?

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Şayet yüksek tutarlarda bir borca sahip değilseniz Vakıfbank borç kapatma kredisine doğrudan başvuru yapmanız en mantıklı olanıdır. Eğer, mevcut borçlarınız ciddi rakamlarda ise o zaman çözüm olarak sizlere 1 Dk’da Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Alabilirsiniz de yola müracaat etmenizi öneririm. Vakıfbank borç kapatma kredisine doğrudan başvuru yapmak isteniyorsanız da eğer bunun müracaatı banka üzerinden sağlanır. Bunun nedeni ise farklı bankalarda olan borçlarınızı banka memurun görüp teyit etmesidir. Mevcut borçlarınızı banka memuru gördükten sonra adınıza tüm borçlarınızı kapatacak olan krediyi sizlere söyler. Tüm mevcut borçlarınızın Vakıfbank’a aktarılabilmesi için de sizin de üzerinize düşen bir görev bulunur. Buda banka tarafından farklı bankalarda bulunan borçlarınızın kapatılması için gönderilecek olan meblağının onayını borcunuzun olduğu bankaya ibraz etmenizdir. Tüm bunları yaptıktan sonra Vakıfbank bireysel müşteriler departmanında ki ilgili memur farklı bankalarda bulunan borçlarınızı kapatmak için ödeme talimatını verir. Sizin de borcunuzun bulunduğu diğer bankalara bu işlemi onay vermeniz halinde artık sadece borcunuz Vakıfbank’ta yer almış olur. Bu işlem haricinde eğer ki! KKL yani kredi kullanım limitiniz halen bulunuyorsa Vakıfbank’tan doğrudan ikinci bir kredi başvurusunda bulunarak da borçlarınızı kapatabilirsiniz. İkinci şekilde bahsetmiş olduğum yöntemle ilk bahsetmiş olduğum yöntem haricindeki en büyük fark ise şudur.

Borç kapatma kredisi sadece mevcut borçlarınız ne kadar ise o kadar kredilendirilir. Ama, ikinci çekeceğiniz bir kredide ise hane geliriniz şayet karşılıyor ise mevcut borcunuzun üstünde de bir ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

Kredi kullanım limitine sahip olanlar ikinci bir kredi başvurusunu ayrıca İnternet üzerinden de gerçekleştire bilmektedirler. Bunun başvurusunu yapmak için de;

 1. İlk olarak burada yer alan başvuru formu adresine girelim.
 2. Müşteri bilgilerimizi resimde göstermiş olduğum alana doğru bir şekilde girelim.
 3. Cep telefonunuzun doğruluğunun onayı için şimdi 6 haneli bir şifre gelecek. Bu şifreyi açılan pencereye girelim.
 4. Kredi bilgileri bölümüne ”İhtiyaç Kredisi” seçeneğini seçelim. Sonra çekmek istediğimiz kredi miktarını girelim. Üst limit 125.000 TL olmaktadır. En sonda geri ödeyeceğimiz vadeyi belirleyelim. Hepsini girdikten sonra da DEVAM ET diyelim.
 5. Gelir ve çalışma bilgilerimizi kendimize göre açılan forma girelim. Sonra da onay için DEVAM ET diyelim.
 6. Şimdi çekeceğiniz kredinin detaylarını göreceksiniz. Kredi tahsis ücreti, sigorta masrafı ve faiz oranları ile geri ödeme taksitlerinizin ne kadar olduğunu burada görürsünüz. (Aşağıdaki resimde olduğu gibi) Şayet bu tutarlar sizin  içinde uygun ise ONAY demeniz gerekiyor.

Başvurunuz alındığı bir mesaj ekranı göreceksiniz. Kredi başvurunuzun neticesi de nerede ise anında cep telefonunuza SMS olarak gelecektir. Şayet, bankanın belirlediği şartlara uygun iseniz de kredinizi çekmek için Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekiyor.

Krediniz onay aldı ise şubeye gitmeden de çekebilirsiniz. Bunun için de ilk olarak yapmanız gereken, 3 Yöntemle Vakıfbank Mobil Bankacılık Açma! (Şubeye GİTMEDEN) açmanızdır.

Daha sonra kredinizi ister bankamatik üzerinden isterseniz den Vakıfbank şubelerinden sadece nüfuz cüzdanınızla çekebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın