DEVLET Kredi

İşyeri Kredisi 120 Ay Vadeli Veren Bankalar (En Düşük Faizli)

İşyeri Kredisi 120 Ay Vadeli Veren Bankalar (En Düşük Faizli)

Artık senelerdir kirasını ödediğiniz işyerini satın almanın vakti geldi mi diyorsunuz? Yada yatırım yapmak için doru kararın sizlerde benim gibi ev yada arsa yerine iş yeri satın almak mı olduğu kanısına vardınız? Bu veya bunun gibi bir çok neden ile şayet işyeri satın alacaksanız ve bundan doğan ödemenin bir kısmını bankalar aracılığı ile karşılaşacaksanız size müjdeli bir haberimiz var. Artık, bütün bankalar siz ve sizin gibi yatırımcılara satın alacakları iş yerleri için tam 120 vadeli olarak kredi olanağı sağlamaktadır.

İş Yeri Kredisi Nedir?

İş yeri satın alacakların kredi başvurusunda bulunmadan önce mutlaka bilmesi gereken şey iş yeri kredisinin ne olduğudur. Nerede ise bütün esnaf yada bireysellerin yanlış bildikleri şey iş yeri kredisinin bir konut kredisi niteliğinde olduğudur. Evet, kredinin vadesi konut kredisi gibi 120 ay olabilir ama işyeri kredisinin faiz oranları konut kredisinden çok daha farklıdır.! Bu neden ile şayet satın alacağınız iş yeri belediye ”İŞ YERİ KAYITLI” olarak geçiyorsa bankalardan kullanacağınız kredinin faiz oranı iş yeri kredisinin faiz oranlarından olacaktır. Ayrıca şununda altını çizmede gerekiyor. Herhangi bir iş merkezinde satın alacağınız OFİS & BÜRO tapuda çok büyük ihtimal ile (aşağıda bana ait tapu resmin de olduğu gibi)  ”NİTELİĞİ” bölümünde ”İŞ YERİ/MESKEN” olarak gözüküyor ise o zaman bankalardan konut kredisi başvurusu ile ilgili yeri satın alabilirsiniz.

Bana şayet bunun farkı ne? yani iş yeri kredisi ile konut kredisinin farkı ne diye sorarsanız size net olarak şunu diyebilirim ki konut kredisinin faiz oranları iş yeri satın alma kredisinin faiz oranlarına nazaran çok daha düşüktür.! Bana bunu nereden biliyorsunuz diye sorarsanız eğer ki ben bizzat bu şekilde Ziraat bankasın’dan kredi kullanarak Seyhan İş Merkezinden bir ofis satın aldım!

Bireysel İş Yeri Kredisi Faiz Oranları 2020’de Ne Kadar?

İşyeri satın alacaklar için uygulanacak olan banka kredilerinin faiz oranları seneye göre değil bulunduğunuz aya göre değişmektedir. Dolayısı ile işyeri kredisinin faiz oranı 2020 de şu kadar diye söylersek bu kocaman bir yalan olur. Bu neden ile iş yeri satın alacaklar için kredinin faiz oranlarını aylık olarak vermemiz çok doğru olacaktır. Hatta elimizde olanak olsa da bu faiz oranlarını dakika dakikasına güncelleme yapabilsek çok daha isabetli olacaktır. Aylık olarak satın alacağınız bankaya göre işyeri kredisinin faiz oranlarını en çok tercih edilen iki bankaya göre vermek istiyoruz. Zaten bu devlete ait iki banka haricinde diğer bankaların kredi faiz oranları çok daha fazla olacağı için pek de tercih etmeyeceğinizi biliyoruz. Hali ile işyeri satın almak için kredi kullanacakların bu iki bankayı tercih edeceği için bu faiz oranları onlar için fazlası ile yeterli olacaktır.!

 • Türkiye Halk Bankası MAYIS ayı için aylık %1.03 faiz oranı uygulamaktadır. Ekspertiz değerinin en fazla %50 oranına kadar kredi 120 ay vadeli olarak kullana bilirsiniz. (ANLIK FAİZ ORANI)
  • 100.000 TL 120 ay olarak aylık ödemesi 1.603,08 TL toplamda maliyeti 192.368,71 TL olacaktır.
 • Vakıfbank yine MAYIS ayı için belirlemiş olduğu bireysel iş yeri satın alma kredisinin aylık kredi faiz oranı %0.95 oranındadır. En fazla 60 ay vadeli olarak satın alınacak iş yerinin en fazla bilir kişi raporuna göre %75 kadar kredi kullana bilirsiniz. (ANLIK KREDİ FAİZ ORANI)
  • 100.000 TL olarak en fazla 60 ay ödemenin aylık ödemesi 2.310,27 TL toplamda maliyeti ise 138.616,10 TL olacaktır.

İş Yeri Kredisi 120 Ay Hesaplama HALKBANK

Halkbank iş yeri satın alacaklar için alınacak olan yerinin ekspertiz değerinin %50 oranına kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Buda 100.000 liralık bir işyeri için en fazla  50.000 liraya kadar kredi kullana bilirsiniz anlamına gelmektedir. 100.000 lira için ortalama olarak sizlerden 525 TL kredi tahsis ücret kesintisi Türkiye Halk Bankası uygulamaktadır. Diğer ücretler olarak ise 155 lira bir kesinti uygulayan Halkbank ekspertiz kesintisi olarak ise ortalama iyeri kredisinde 800 TL uygulamaktadır. Herhangi bir ticari faaliyette bulunmayan gerçek kişilerin yatırım amaçlı alacakları iş yeri kredisi için Türkiye Halk Bankasının uygulamış olduğu faiz ve geri ödeme hesaplama tablosu ise güncel olarak şu şekildedir.

 • MAYIS ayı için banka YUKARIDA’da belirtmiş olduğumuz gibi aylık %1.03 faiz oranında krediyi 120 ay vadeli olarak sizlere vermektedir.
 • 100.000 lira 120 ay vadeli olarak aylık taksit ödemeniz 1.603 TL olacaktır. Toplam da geri ödeme miktarınız ise 192.368 TL olur.
 • 125.000 lira için 10 yıl vadeli olarak aylık taksit ödemeniz 2.003 TL olacaktır. Toplamda geri ödemeniz ise 240.461,07 TL olacaktır.
 • 150.000 TL Türkiye Halkbankası iş yeri satın alma kredisi kullanacakların aylık taksit ödemsi ise 2.404 TL olur.
 • 175.000 Lira tam 10 sene olarak geri ödemek isteyenlerin aylık sabit ödeme miktarları 2.805 TL olacaktır.

Sizinde görmüş olduğunuz gibi şartlar her ne kadar 5 Yerden Faizsiz İşyeri Açma Kredisi Alabilirsiniz de olmasa da oldukça caziptir.! Detaylı bilgi almak isteyenler için müşteri hizmetleri hattı 0-850-222-04-00 numaradır.

Vakıfbank İşyeri Satın Alma Kredisi Hesaplaması

Sizler için iş yeri satın edinmede tavsiye etmiş olduğumuz bir diğer bankamızda Vakıbank’dır. Banka 60 ay vadeli olarak iş yeri satın alacaklar için kredi imkanı sağlar. Vakıfbank iş yeri satın almak için kullandıracağı krediler de uygulamış olduğu kesintiler ise şu şekildedir.

 • Kredi tahsis ücreti %5 (50.000 TL de 250 TL , 100.000 lirada ise 500 lira)
 • Banka sigortası muamele vergisi ise kredi tahsis ücreti üzerinden %5 uygulanır.
 • Ekspertiz ücreti olarak 950 TL

Kesintiler Vakıfbank tarafından işyeri satın alacaklar için uygulanmaktadır. Şimdi gelelim 5 En İyi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yapan Bankalar içerisinde de yerini alan Vakıfbank ‘ın işyeri satın almada uyguladığı kredi hesaplaması tablosuna.

Vakıfbank MAYIS 2020 de işyeri satın alacaklar için uygulamış olduğu kredi faiz oranı aylık %0.95 oranındadır. Bu faiz oranlarına göre ise kullanacağınız en fazla 60 ay vadeli kredi miktarına göre ödemeniz şu şekilde oluşur.

 • 125.000 lira için aylık ödemeniz 2.887 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız ise 173.270 TL olur.
 • 150.000 TL için ise aylık ödemeniz 3.465 TL olur. Toplamda geri ödemeniz 207.924,25 TL olacaktır.
 • 175.000 Lira için ise aylık taksit ödemeniz 4.042 TL olacaktır. Toplamda geri ödemeniz ise 242.578 TL olur.
 • 200.000 Lira çekerseniz de aylık sabit ödemeniz 4.620 TL olacaktır.
 • 225.000 TL aylık ödemesi 5.198 TL
 • 250.000 liranın aylık olarak ödeme miktarı 5.775 TL olacaktır.

Başvuru işlemlerini size en yakın Vakıfbank şubelerinden hafta için mesai saatlerinde yapabilirsiniz.

İşyeri Kredisi 120 Ay Vadeli Veren Bankalar (En Düşük Faizli) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. blank Oyku dedi ki:

  Iş kurmak icin nasil kiredi alinir

  1. blank Admin dedi ki:

   Bu iki şekilde olmaktadır. Birincisi bankalar üzerinden alınan esnaf / kobi kredileri bir diğeride devletten alınan hibe’lerdir. Siz hangi iş yeri açma kredisi hakkında bilgi almak istiyorsunuz. ?

 2. blank Serhat dedi ki:

  Düğün salon açmak için kosgep destek vermiyor. Bu durumda bu salonu acmak icin ne yapmaliyım? Buna uygun destekli kredi varmı 100 bin kadar.. birde ziraat bankası en az iki en fazla 5 kişi ortak olmak üzere ortak sahiplerine daha hesaplı iş yeri açma kredisi veriyormuş sitede okudum dogrumu?

  1. blank Admin dedi ki:

   Kurum krediyi ancak 1 yıl sonunda vermektedir. İlk açılış giderleri için sadece hibe imkanı sağlar..

 3. blank Yaşar temiz dedi ki:

  AYTEMiZ orman ürünleri,diş protez,hayvancılık,geri dönüşüm,turizm ihracat ve ithalat lmted şirketi adı ile bir şirket kurdum(3 ortaklı)aynı zamanda romanyada da aynı isimli 2009 yılında kurmuş olduğum (A+Y Temiz GROUP srl.adinda aynı işleri yapan bir firmam var.boluda diş laboratuvarı için gerekli tüm ekipmanları alarak faaliyete soktum.diş kliniği için gerekli tüm malzemeleri aldım ancak işyerinin dekorasyonu ile ilgili harcamalarda tıkandim.acil 50 liraya ihtiyacım var.

 4. blank Yaşar temiz dedi ki:

  Pardon 50.000 TL krediye ihtiyacım var.nereden alabilirimm

DEVLETKredi.Com