Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Fiziki Külçe Gram Gümüş Kuveyt Türk Bankasından Nasıl Alınır?

Fiziki olarak vadesiz hesap açarak sizlere külçe yada gram olarak gümüş satan bankaların en başında Kuveyt Türk gelir. Kuveyt Türk bankasından da bu şekilde gümüş almak oldukça basittir. Bankanın şubesi bulunduğunuz ilçe de olmasa dahi şubesiz bile gümüş hesabı açabilmektesiniz. Nasıl gümüş hesabı açılır? Daha sonra gümüş alınır? Bunu sizler için resimli bir şekilde anlattık.

Fiziki Külçe Gram Gümüş Kuveyt Türk Bankasından Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk’ten fiziki olarak gümüş nasıl alınır? Bunu anlattıktan sonra da sizlere konu ile alakalı çok merak edilen bir kaç soruyu da yanıtlayarak yardımcı olduk. Bunlar ise şunlardır. Gümüş sadece Kuveyt Türk’ten değil, bankalardan almak caiz mi? Kuveyt Türk gümüş hesabının makas aralığı ne kadar? Güncel gram olarak fiyatları kaç TL?

Neler Var?

Vadesiz Gümüş Hesabı Olan Bankalar Tam 8 Tane!

Siz değerli yatırımcılarımız bankalardan da gümüş alabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet doğru duygunuz bankalar bu imkanı bizlere 3 şekilde sunmaktadır. Gümüş alımı için yapabileceğiniz 3 yöntem şu şeklide olmaktadır.

 1. İlk birincisi kullanmış olduğumuz bankaya ait vadesiz olarak bir mevduat hesabı açmak olacaktır.
 2. İkincisi ise gümüş alımlarınız en az %80 oranında olması kaydı ile fon hesabı olarak alınabilir.
 3. Sonuncusuna yani 3 e gelecek olursak; vadesiz bir mevduat hesabı ile gümüş alımı yapsanız dahi, sizin istediğiniz zaman gümüşlerinizi alabilmeniz için olanaklar sağlanmaktadır.

Gümüş almanıza fiziki olarak gümüş almanıza olanaklar sağlayan bankamızı sizler için aşağıda açıklamış bulunmaktayız. Şuan sizlere sadece vadesiz gümüş hesabı olan bankaların hangileri olduğuna değineceğiz. Sonrasında resimlerle fiziki gümüş alabilmeniz için sizlere yardımcı olacağız.

Tam 8 bankamızda vadesiz gümüş hesabı bulunmaktadır. Bu bankalarımız:

 1. Vakıfbank
 2. Ziraat Katılım
 3. Türkiye Finans Bankası
 4. HSBC
 5. Fibabank
 6. Odeabank
 7. Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 8. CEPTECEP

Bizzat kendimin bu konu hakkında yapmış olduğum araştırmalar sonucunda gümüş hesabı bulunan 8 bankamızın isimlerimi yukarıda sizlerle paylaştık. Fon hesabı olarak hangi bankalarda bu imkanları sağlıyor diye merak eden yatırımcılarımızı boş çevirmemek adına ufak çaplı bir araştırma yaptım. O bankalarımız ise;

 1. Akbank
 2. Yapı Kredi Bankası
 3. Garanti BBVA

Tabi bu bankalarımız da bulunan fon hesabı olan gümüşleriniz yukarıda vermiş olduğumuz yada farklı diğer bankalardan da imkan sağlayabileceğinizi sizlere hatırlatabilirim. Örnek verecek olursak şuan karşımıza Ziraat Bankası çıkmış olmaktadır.

Vadesiz olarak gümüş hesabı yada fon hesabının hangi bankalarda mevcut olduğunu yukarıda görmüş olduk. Fiziki olarak gümüş almak isteyen yatırımcılarımız içinde hangi bankanın sizlere imkan sağladığını aşağıda ayrıntıları ve resimler ile anlatacağımı söylemiştim. Kendi istediğiniz zaman gümüş yatırımlarınızı fiziki olarak külçe şeklinde dahi bankadan almak isteyen kişiler, aşağıda oluşturmuş olduğumuz başlıkları lütfen dikkatli bir şekilde okumalarını tavsiye ederim.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Nasıl Açılır? Alınır?

Evet arkadaşlar yukarıda sürekli bahsetmiş olduğumuz banka Kuveyt Bankası olmaktadır. Bu bankanın sizlere sunmuş olduğu fırsatlar en başında hiç şubeye dahi gitmenden gümüş alma imkanı sağlamaktadır. Bu sayede zamanınızda yanınıza kar kalmış olacaktır. Kuveyt Türk bankasından hiç şubeye dahi gitmeden gümüş hesabını nasıl alacağınızı aşağıda resimler ile sizlere anlattım. Bu bankadan gümüş alabilmeniz için sizlere gerekli olan sadece 2 şey vardır.

 • Bunlardan ilki kullanmış olduğunuzun telefonun muhakkak NFC özelliği olmasıdır.
 • İkincisi ise Kimlik kartınızın yeni nesille uyum sağlıyor olması, yani cipli olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan bu 2 şey sizlerde buluyorsa eğer Kuveyt Türk bankasından gümüş hesabı kolaylıkla alabilirsiniz. ilk olarak hesap nasıl açılır? Helin şimdi hep birlikte bunu yapalım. Hesap açma işlemi tamamlamamız halinde ise nasıl gümüş alabileceğinizi detaylı bir şekilde resimlerle sizlere tüm bunları yazımızın devamında anlattım.

Önemli Bir Not: Aşağıda vermiş olduğumuz tüm işlemler yapılması halinde gram yada fiziki külte şeklinde almış olduğunuz gümüşlerinizi Kuveyt Türk Bankasının herhangi bir şubesine giderek mevcut hesabınızda bulunan gümüşleri alabilirsiniz. Bu önemli notu da sizlerle paylaştıktan sonra şimdi uygulamayı nasıl yapacağımıza sırasıyla geçebiliriz.

 • Yukarıda da bahsetmiş olduğum üzere kullanmış olduğunuz size ait olan cep telefonunuzun muhakkak NFC özelliği olması gerekiyor. İlk olarak bu özelliği ”NFC aktif hale getirelim. Telefonunuzun en üst kısmında bulunan menüyü aşağıya doru indirmeniz halinde bu özelliği görebilirsiniz. Bunun için size aşağıda bir resim bırakacağım.

  blank

  Telefonda-bulunan-NFC-özelliği

 • Sonrasında internet bağlantınızı da aktif ettikten sonra telefonunuza ”Kuveyt Türk Mobil” uygulamasını indirip kuralım.
  1. Kullanmış olduğunuz telefonunuz Andoid ise buradan uygulamayı indirebilirsiniz.

   blank

   Android-Google-Play

  2. Şayet APPLE IOS kullanıyor iseniz de buradan uygulamayı indirebilirsiniz.

   blank

   IOS-App-Store

 • Telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamayı çalıştıralım ve ardından ana sayfa üzerinden bulunan ”Müşteri Ol” demeniz gerekecek.
blank

Kuveyt-Türk-Mobil

 • Açılan ekran üzerinden bizden istemiş olduğu kişisel bilgilerimiz olan
  1. TC Kimlik Numaranız
  2. Doğum tarihiniz
  3. GSM telefon numaranız
  4. E-Posta

   blank

   Kişisel-bilgileriniz-ile-Kuveyt-Türk-müşterisi-olun

 • Bilgilerimizi girdikten sonra, ekranı aşağıya doğru kaydıralım. Diğer sizlere sunulmuş olan açık rıza onaylarını ”Okudum Onaylıyorum” diye izin vermelisiniz. Bu işlemi de tamamlamanız halinde bu aşamada son olarak ”ONAY” tuşuna basmalısınız.

  blank

  Müşteri-olmak-için-sözleşmeyi-okudum-onaylıyorum

 • Bu aşamada sizlerin vermiş olduğunuz telefon numaranıza onay kodu gelecektir. SMS ile gelen bu onay kodunu ilgili alana girmelisiniz.

  blank

  Telefonunuza-gelen-SMS-doğrulama-kodu

 • Açılan ekranda bulunan menü üzerindeki ürünlerden ”Döviz ve Kıymetli Maden Alım Satımı” seçelim. Seçme işlemini de yaptıktan sonra ”İleri” butonuna basalım.

  blank

  Döviz-ve-kıymetli-maden-alım-satımı

 • Açılan ekranda üzerindeki çalışma biçimi bölümünü doldurup ”İleri” diyelim.

  blank

  Çalışma-biçimi

 • İleri dedikten sonra sizlere sorulan menü üzerindeki soruları sırasıyla dolduralım.
  1. Çalışma Biçimi
  2. Meslek
  3. İş Unvanı
  4. Çalışma Sektörü
  5. İş Sektörü
  6. Eğitim Düzeyi
  7. Aylık Gelir
  8. Gelir Kaynağı
 • Olan bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen gösterelim.

  blank

  Mesleki-ve-Çalışma-Biçimleri

 • Yapmak istediğiniz menüde bulunan tüm işlem adetlerini belirlemelisiniz. En alt seviye özerinden belirtmiş olsanız dahi yeterli olmaktadır.

  blank

  İşlem-adedi-ileri

 • İkametgah etmiş olduğunuz ev adresini teyit edin arkasından sizlere yöneltilen sorulara uyun olanlara cevap verelim. ”Başvuruyu Tamamla” diyelim.

  blank

  İkametgah-adreslerini-doğrulayıp-başvuruyu-tamamla

 • Sizlerden şimdi kimlik kartınızı talep edecektir. Kimlik kartınızı hazırda tutun ve tamam tuşuna basın.

  blank

  Uyarı-bildirgesi

 • Kimlik kartınızın arka yüzünü tam kareye gelecek şekilde okutmalısınız.

  blank

  Kimliğinizin-Arka-Yününü-Okutma-İşlemi

 • Telefonunuzun arka üst kısmını kimlik kartınızın ön üst kısmına yapıştırın ve bekleyin

  blank

  Telefonunuzun-arka-üst-kısmını-kimliğinize-doğru-yaklaştırınız

 • Sonrasında kendi yüzünüzü resimde de görmüş olduğunuz üzere kameradan kendinizi tanıtmanız gerekecek.

  blank

  Kamerayı-yüzünüzü-görüntüleyecek-şekilde-sabit-olarak-konumlandırın

 • Sizlere yöneltilmiş olan sözleşmeleri okuyunuz, sonrasından ”Başvuruyu Tamamla”  demelisiniz.

  blank

  Müşteri-Ol-Başvuruyu-Tamamla

 • Bu aşamada kendimize çeki düzen vererek ”Görüntülü Görüşmeyi Başlat” butonuna basmanız gerekecektir.

  blank

  Görüntülü-Görüşmeyi-Başlat

Başlat demeniz halinde saniyeler içinde müşteri temsilcisiyle görüntülü görüşmeye başlamış olacaksınız. Görüşme esnasında temsilci görevliler sizden öncelik ile kimlik bilgilerinizi isteyecek. Arkasından  yine kimlik kartınızın resmini almak için size yönlendirmeler yapmış olacaktır. En son olarak ise o anda sizin vesikalık bir resminizi çekmiş olacaktır. Tüm bu adımları harfiyen tamamlamanız halinde sizleri tebrik edebiliriz. Hayırlı olsun artık ”Kuveyt Türk” müşterisi olmuş oldunuz.

BTC Bitcoin Sanal Para Hangi Bankalardan Nasıl Alınır? ilgilenen arkadaşlarımız için paylaşmak istedim.

Sizlere en kısa zaman içerisinde Kuveyt Türk mobil yada internet sayfasına giriş için kullanıcı adınız ve şifreniz gelmiş olacaktır. Pekin ya şimdi bundan sonra ne yapmalısınız. Haydi şimdi yine hep birlikte gümüş almak için geri kalan adımları da sırası ile atmaya ne dersiniz?

 

  1. Telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulama üzerinden yani Kuveyt Türk mobil uygulamamızı açalım. Ana sayfa üzerinden ”Doğrula” diyelim.

   blank

   Kuveyt-Türk-Mobil-Şube

 1. Telefonunuza gelen SMS ile müşteri numaranız, TC kimlik numaranız ve şifrenizi bizden istemiş olduğu yerlere girelim.

  blank

  Müşteri-yada-TC-kimlik-numaranız-ve-şifreniz-ile-giriş

 2. Sonrasında kendimizin belirlemiş olduğu güçlü ve yeni bir şifre belirleyelim.

  blank

  Kendinize-ait-yeni-şifre-belirleme

 3. Uygulama tarafından size yönlendirilmiş olan çağrı yapmasına izin ver butonunu tıklayalım. Bu aşamada sistem doğrudan sizi Kuveyt Türk yardım hattına bağlamış olacak. Sonrasında ise telefonunuzun tanımlaması yapılmış olacaktır.

  blank

  Çağrı-yönlendirmelerine-izin-ver

Tüm bu işlemleri sırası ile tamamladıktan sonra telefon tanımlaması bitmiş olacaktır. Bundan sonraki aşamalarda artık istediğiniz zaman cep telefonumuzdan rahatlık ile Kuveyt Türk uygulamasına giriş yapmanız mümkündür. Bu işlemleri harfiyen doğru bir şekilde tamamlamanız halinde sonunda gümüş alma işlemlerini de yapabilirsiniz. Bu işlemleri nasıl ve ne şekilde yapacağınızı sizlere kolaylık olması adına aşağıda yine resimler ile paylaştım.

 • Gümüş almak için ilk aşamada öncelikle Kuveyt Türk hesabınızda paranız olması lazım. Yoksa da eğer IBAN numaranız ile para gönderme yapmamız gerekmektedir. Hatta bunu  ATM Üzerinden Bedava Para dahil gönderebilirsiniz. İşlemleri nasıl yapacağınızı vermiş olduğumuz adreste bulabilirsiniz. Hem şu şekilde hem de varsa çevrenizde yakın bir yerde Kuveyt Türk T.C. kimlik numaranızı söyleyerek dahi para gönderme işleminde bulunabilirsiniz. Benim tercihim IBAN diyorsanız. Bunun üzerinden para gönderecekler ise bu numarayı mobil girişi yapmanız halinde menüden ”Hesaplarım” demelisiniz. Ekrana çıkmış olan IBAN numaramızın üzerine tıklayalım.

  blank

  IBAN-numaranız

Bu sayede IBAN numaramıza gümüş almak için bakiye yüklemiş olduk. Alım işlemine bu sayede artık geçebiliriz. Uygulama içerisinde alım yapabilmek için ilgili olan menüyü bulamadım. Belki de bakiyemin olmadığından kaynaklanmış olabilir. Diye düşünüyorum. Ne yazık ki bu konuda uygulama üzerinden sizlere yardımcı olamayacağım. Fakat bu sizi de ben gibi üzmesin. Her şeye bir çare var sonuçta. Bende bu aşamada ne yaptım. İnternet tarayıcısı üzerinden girdiğim. Ve gümüş alacağım menüyü buldum.

 1. Bu nedenle sizler de bulamazsanız eğer benim gibi https://isube.kuveytturk.com.tr/ adresine giriş yapabilirsiniz.
 2. Buradan ”Döviz ve Kıymetli Maden” sekmesine tıklayarak, arkasından açılan ekranda ”Kıymetli Maden Alış” demeniz gerekecektir.
  blank

  İnternet-üzerinden-Kuveyt-Türk-Bankasından-gümüş-alma-işlemi

   

Bu sekmeye tıklamanız halinde karşınıza çıkan sayfa üzerinden gümüş alma işlemini bakiyenize göre artık yapmanız mümkündür. Sonrasında ise kendiniz istediğiniz zaman aldığınız gümüşleri fiziki olarak Kuveyt Türk şubelerine giderek teslim alabilirsiniz. Gördüğünüz gibi Kuveyt Türk bankasından gümüş hesabı bu şekilde açılmakta ve gümüş alınmaktadır. Şimdi kafalarda sürekli dolaşan bir soruyu sizler için yanıtlamak istiyorum.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Açmak Caiz Mi?

Yukarıda da biraz bahsettiğim soru Kuveyt Türk gümüş hesabı açmak caiz midir? Bu sorunuzun cevabını bizler kesin olarak veremeyiz arkadaşlar. Nedenini sorarsanız da çünkü bizim fetva verecek bir yetkimiz olmamaktadır. Fakat yine bu konuyu sizler için internetten gümüş veya altın alamamanın hatta sadece bunlarla yetinmeyip BTC dahi olmak üzere alım yapmanın caiz olup olmadığını araştırdım. Sormuş olduğunuz bu sorularınızı bir çok din görevlisi arkadaşımla da paylaştım. Genel olarak konuşmak gerekirse hepsi bir defada cevap vermekten kaçtı. Hatta bazıları cevap vermek dahi istemediler. Bu konunun üzerinden aradan haftalar dahi geçtiği olmuştur. Neticeye gelecek olursak, soruyu sormuş olduğum din görevlilerinin hepsi bana bir soru yöneltti. İnternetten almış olduğun bu materyallerin bir riski var mı?

Yani aslında soru şu şekilde kesin olarak değeri yükselecek mi? olmaktadır. Buna cevap ise hepimizin bildiği gibi hayır! tabi ki. O zaman din görevlisi olan arkadaşlarımın neredeyse hepsi herhangi bir dinen sorun teşkil etmediğini bizzat bana söylediler. Mantıken şöyle bir düşündüğümüzde aslında ha kuyumcudan altın gümüş alıp evimizde muhafaza etmişiz. Ha Kuveyt Türk üzerinden gümüş almışız ve kendimize ait olan internet hesabımızda muhafaza edip barındırmışız. Sizce soruyorum her ikisi de aynı kapıya çıkmıyor mu? Kafaları karıştıran konuya da bu şekilde açıklık getirdikten sonra Kuveyt Türk bankasındaki gram gümüş fiyatlarının 2022 yılında bu ait olan miktarlarına geçebiliriz.

Kuveyt Türk Gram Gümüş Fiyatı Ne Kadar? Kaç Para?

2022 yılında bu ay için Kuveyt Türk bankasında bulunan gümüş gram fiyatları ne kadar? Bunu bankanın kendi internet sayfasından da olaylıkla takip edebileceğinizi söyleyebilirim. Ben sizlerle şimdi ki şuanda olan rakamları paylaşabilirim. Ama bu rakamlar kesin olarak iki gün sonra değişecektir. Sürekli bu sayfayı üzerinde de anlık olarak güncelleme yapamayacağıma göre sizler en iyisi bunun takibini kolay ve kesin anlık fiyatlar için Kuveyt Türk’ün kendi resmi internet sayfasından takip etmenizi tavsiye ederim. Kuveyt Türk gümüş gram fiyatlarını takip etmek için gireceğiniz adresi de sizlere hemen paylaşayım.

Vermiş olduğumuz adrese girdiğiniz zaman sayfayı biraz aşağıya doğru kaydırmanız gerekecektir. Sonrasında ”KIYMETLİ MADEN VE EMTİA’ bölümünü görmüş olacaksınız. Bu bölümde yer alan menünün içerisinde bulunan GMS (gr) sizin aradığınız şey olmaktadır. Ben bugünün fiyatlarını sizlerle yine de paylaşmak istiyorum.

blank

Kuveyt-Türk-Gram-Gümüş-Fiyatı-Ne-Kadar

Resim üzerinde de görmüş olduğunuz üzere rakamlar şuan için bu şekilde olmaktadır. Yarın ne olur kim bilir! Kuveyt Tür bankasına ait olan gümüş yada altının gr fiyatının ne kadar olduğunu nasıl öğreneceğimizi görmüş olduk. Şimdi son olarak yine merak konusu olan konuya geldik. Alım ve satım için makas aralığı ne kadar olduğunu ele alalım.

Kuveyt Türk Gümüş Alış Satış Makas Aralığı Grafikle Açıkladık

Kuveyt Türk gümüş alış satış makas aralığı ne olmaktadır? Kuveyt Türk bankası üzerinden gümüş almak isteyen yatırımcılar için bu makas aralığı ne kadardır? Bunu yine grafik üzerinden sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelik ile makas aralığı nedir? Bu konuyu ele almak istiyorum. Bilmeyen kişiler için kısaca hemen açıklama yapalım. Değerli yatırımcı arkadaşlarım makas aralığı denildiğinde bir materyalin alım ile satım arasındaki fiyat farkı anlamına gelmektedir. Peki ya şimdi Kuveyt Türk bankası üzerinden gümüş alım ve satım için bu bu makas aralığı kaç olmaktadır ? dediğiniz de. Hemen şimdi yine bunu sizlere grafik üzerinden kolayca göstermek istiyorum. Bu aşamada yapmamız gerekenler ise;

 • https://tinyurl.com/bdtv46mk adresine girmek olacaktır.
 • Açılan sayfanın alt kısmına doğru ilerleyelim. İlerledikçe ”Burada Kıymetli Maden ve Emtia” bölümü görmüş olacaksınız.
 • Bu bölüm üzerinde GSM (gr) yani GÜMÜŞ madenin alış ve satış için değerlerinin kaç olduğu da o menü üzerinde gözükecektir.

  blank

  Kuveyt-Türk-Gümüş-Alış-Satış-Makas-Aralığı-Grafikle-Açıkladık

Vermiş olduğumuz işlemleri harfiyen tamamlamanız halinde Kuveyt Türk gümüş alış ve satış makas aralığının ne kadar olduğunu da sizlerde göreceksiniz. Bu konuda aklınıza takılan sorularınız varsa şayet bizimle paylaşmaktan çekinmeyin derim. Aşağıda bulunan yorumlar kısmında sorularınızı bekliyor olacağım. Son olarak konuyla alakalı videomuzu sizler için buraya bırakıyorum. İyi seyirler diliyorum siz değerli okurlarıma.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın