Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ziraat bankası 2022 yılında müşteri sayısını arttırdığı kadar ATM sayısının da fazlasıyla arttırmıştır. HALKBANK ve VAKIFBANK ile yapılan en son anlaşmaya göre artık 3 bankanın tüm bankamatikleri ortak kullanıma açılmıştır. Böylece herhangi bir işlem ücreti ödemeksizin bu 3 bankamızın bankamatiklerinden işlem sağlaya bilirsiniz. Yapılan bu yenilik sadece bir başlangıç olduğun düşünmekteyim.

Ziraat Bankası Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Çünkü, Ziraat bankası artık daha önceleri sadece maaş müşterilerine sağladığı aidatsız kredi kartlarını bir kaç ufak şartı sağlayan herkese vermektedir. Hediye para verme konusunda da bir hayli bonkör olan Ziraat bankası kredi ve banka kartı başvurularını peki hızlı bir şekilde nasıl yapabilirsiniz? Bu işlemi yaptıktan sonra kartınızın sonucu ayrıca nasıl öğrene bilirsiniz? Hadi hep birlikte görelim..

Neler Var?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Şartları ve Evrakları Nelerdir?

18 yaşından büyükseniz gelir belgeniz dahi olmasa dahi Ziraat bankasından kredi kartı alabilirsiniz. Çünkü Ziraat bankasının kredi kartı almanın tek şartı kredi notu skorunun sorgulamasının olumlu olarak sonuçlanmasıdır. Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Sorgulanır? da T.C. kimlik numaranızla size ait olan notunuzu öğrene bilirsiniz. Sorgulama sonrasında not ortalamanız 1200 puan üzerinde ise kolaylıkla aşağıda bahsetmiş olduğum başvurular sonrasında Ziraat bankası kredi kartı sahibi olabileceksiniz. İnternet üzerinden yapılan Ziraat bankası kredi kartı başvurusu sonrasında peki banka şubesine hangi evrakları getirmeniz gerekiyor?

  1. Sürücü yada T.C. nüfus cüzdanınız
  2. Adınıza düzenlenmiş herhangi bir fatura

Aşağıda bahsetmiş olduğumu şekilde İnternet üzerinden Ziraat bankası kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra bu iki belgeyi banka şubesine getirmeniz gerekir. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bireysel müşteriler departmanındaki memur kredi kartı sözleşme formunu sizlere imzalatacaktır. Bundan sonra ise artık iş kuryenin kredi kartını size teslim etme sürecine kalacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Combo Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası combo kredi kartı başvurusunu banka şubelerinden yapabilirsiniz. Onun haricinde hiç sıra beklemeden bence başvuru yapmak için İnternet sitesini kullanmak çok daha mantıklı. Böylece sadece 3 basit adımı sağlayarak ön başvuru işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Peki, İnternet üzerinden T.C. ile cep telefon numaramızla başvuru işlemimizi nasıl gerçekleştire biliriz.

  1. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-karti-basvurusu/bankkart-basvurusu adresine giriş yapalım.
  2. Açılan forma 11 haneden oluşan T.C. kimlik numaramızı ve cep telefon numaramızı girelim.
  3. Daha sonra resimde de göstermiş olduğum yerdeki güvenlik kodunu doğru bir şekilde giriş yaparak DEVAM diyelim.

blank

Bu işlemi sağladıktan sonra SMS doğrulama sayfasına geçiş yapacaksınız. Burada ise cep telefonunuzun doğrulunun yapılması için gelen SMS kodunu girmeniz gerekir. Cep telefon numaranızı da doğruladıktan sonra en son bölüm olan Gelir Bilgisi bölümü karşınıza çıkacak.

Bu bölümü de kanıtlanabilir aylık hane net gelirinizi yazmalısınız. Bu bölüm kredi kartınızın kullanım üst limitin belirlene bilmesi için son derece önem arz eder!

Bu 3 işlemi yeri getirdikten sonra Ziraat bankası kredi kartı ön başvurunuz alnınmış olacaktır. Daha önceleri bankamızdan kredi çekenler için Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama nasıl yapılacağını anlatmıştım. Şimdi konumuz bankanın kredi kartı olduğu için bu başvurularının neticesinin de nasıl sorgulanır ona geçebiliriz.

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Nasıl Öğrene Bilirim?

Ziraat bankası kredi kartı başvurusunu yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilde kolaylıkla 1 dakika içerisinde yapabilirisiniz. Başvuru işlemlerinizi sistemin değerlendirmesi ise yine bir o kadar kısa sürmektedir. Kredi kartınızın onay alıp almayacağı sistemde yer alan kredi notu değeriniz ve Türkiye Bankalar Birliği ortak havuzunda yer alan kredi kartı kullanım üst limitinize bağlıdır. Bu her iki sorgulamaya da sisteme girmiş olduğunuz kimlik numarasıyla anında ulaşan bankamız böylelikle başvuru neticenizi size anında iletecektir. Ola ki sonuç iletme konusunda sistemsel bir hata oluşur ve bir kaç dakika içinde kredi başvuru sonucunuz size iletilmezse öğrenmek için aşağıdaki yolu deneye bilirsiniz.

blank

Yine saniyeler içerisinde kredi kartı başvuru neticeniz sorgulanarak cep telefon numaranıza iletilecektir. Yapılan başvuru sonucunuz olumlu ise iş artık kartınızı size teslim edecek olan kuryeyi beklemeye kalacaktır. Bunun için de Kredi Kartım Nerede? (T.C İLE KURYE SORGULAMA ADRESLERİ) sayfamızdan onaylanan kredi kartınızın akıbeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Aidatı Alıyor Mu?

Ziraat bankası kredi kartı aidatı alıyor mu? evet! alıyor… Ama, Ziraat bankası aidatsız olarak kredi kartı almakta artık sizin elinizde. Çünkü daha önce sadece maaş alan emekli dahil müşterilerine sağlamış olduğu aidatsız kredi kartlarını bir kaç taahhüt veren yeni müşterilerine de sağlamaktadır. Böylelikle isteyen herkes kolaylıkla aidatız olarak Ziraat bankasından kredi kartı alabilmektedir. Peki, Ziraat bankasından kart aidatı olmayan kredi kartını nasıl alabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken alacağınız kredi kartını en az 3 tane otomatik fatura ödeme talimatı vermeniz yeterlidir.

Otomatik ödeme talimatı vereceğiz faturaların sahibi siz olmanız şart değildir. Herhangi aylık olarak elektrik, su yada telekomünikasyon fatura ödemeleri için otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterli olacaktır. Böylece sizin de artık bir aidatsız Ziraat bankası kredi kartınız olacaktır.

Kredi kartı almak için şayet amacınız para puan kazanmak ise size başka harika tekliflerim olacağını bilmenizi isterim. Bunun için  Harcadıkça En Çok Puan Veren 5 Kredi Kartı Hangisi? sayfamız ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat bankası aidatsız kredi kartı sahibi oldunuz diye yapacağınız özellikle nakit avans ve eksi bakiye girmek için faiz ödemeyeceğiniz anlamına gelmeyeceğini bilmenizi isterim. Bundan dolayı özellikle ATM üzerinden limit üstü para çekmek için aylık belli bir faiz ödersiniz. Ben dahil bir çok kişinin başvuru yaptığı bu işlemin maliyeti ise size aşağıdaki gibi olacaktır.

  • ŞUBAT 2023 de Ziraat ATM üzerinden limit üstü para çekimlerine aylık %1.70 faiz oranı uygulamaktadır. Buda aylık olarak geri ödemenizin aşağıdaki gibi olması demek anlamına gelir.
Miktar Vade (Ay) Toplam Maliyet
1.000 TL 1 17 TL
2.000 TL 34 TL
3.000 TL 51 TL
4.000 TL 68 TL

Limit üst para çekim ve diğer masrafları ise https://www.ziraatbank.com.tr/tr/urun-ve-hizmet-ucretleri adresinden öğrene bilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın