Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma (5 Dakika YETERLİ)

Ziraat bankası mobil İnternet bankacılığı açma işlemi sonrasında para çekme haricinde nerede ise bütün bankacılık işlemlerinizi evinizden çıkmadan yapabilirsiniz.  Bu işlemler neler diye soruyorsanız? EFT/havale gibi para transferi yapma, kredi kartı yada bireysel kredilerinizi veya faturalarınızı ödenme gibi işlemlerdir. Bu ve diğer sayacağımız tüm işlemleri Ziraat bankası mobil bankacılık üzerinden nasıl yapacağınızı sizler için burada videolu olarak anlatacağım.

Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma (5 Dakika YETERLİ)

Ama, önce trafik veya vergi borcu yatırma gibi işlemlerinizi dahi ücretsiz yapma imkanı sağlayan Ziraat mobil uygulamasına giriş için şifrenizi nasıl alacağınızdan bahsetmek istiyorum. Daha sonra ise uygulama indirme yada doğrudan İnternet sitesi üzerinden giriş yaparak. 2023 yılında tüm bu işlemlerimizi hızlı bir şekilde nasıl sağlayabileceğinize geçeceğiz.

Neler Var?

2 Adımda Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat bankası mobil bankacılık uygulaması sizlere harika avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajların bana göre en iyisi ise bir çok işlem için banka şubesine yada ATM’sine gitmek zorunda kalmıyor olmanızdır. Malum, coronavirüs gibi öldürücü salgın hastalıkların son yıllarda dünya genelinde ciddi boyutlara oluşması mobil bankacılık uygulamasının ne denli önemli olduğunu bir defada burada göstermektedir. Ziraat bankası mobil bankacılık uygulamasının sizlere sağladığı avantajları detaylı olarak aşağıda yer verdim. Ama, bu saymış olduğum avantajları sağlaya bilmeniz için ilk olarak mobil bankacılık hesabınızı oluşturmanız gerekmektesiniz. Peki, kendinize ait bir Ziraat Mobil bankacılık hesabı nasıl oluştura bilirsiniz?

 1. İlk olarak Ziraat bankası şubesine giderek kendinize ait vadesiz bir mevduat hesabı açmanız gerekir. Bu hesabı açmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Ayrıca, hesap açmak için sadece kimlik belgenizin olması yeterlidir. Kredi notunuz düşük dahi olmuş olsa sorunsuz bir şekilde mevduat hesabınızı açtıra bilirsiniz. Kredi Notu Nedir? (En Yüksek En Düşük Cetvel Puanı) merak etmiş olduğunuz soruların yanıtını bulabilirsiniz.
 2. Mevduat hesabınızı açtırırken işlemlerin çok daha hızlı yürümesi için bireysel müşteriler departmanındaki memurdan Mobil Bankacılık giriş şifresi oluşturmasını talep etmenizi öneririm. Bu önerimi şayet göz ardı ettiyseniz de üzülmeyin. Şifre alma işlemlerinizi kart ve kimlik bilgilerinizle buradaki bağlantı üzerinden de gerçekleştire bilirsiniz.

Bu bahsetmiş olduğumuz sadece iki adımla birlikte artık Ziraat bankası mobil bankacılık hesabınız oluşmuş olacaktır. Şimdi Ziraat mobil bankacılık uygulamasına nasıl giriş yapılır? konusuna değineceğim.. Sonrasında ise sizlere sağlamış olduğu imkanların neler olduğundan bahsedeceğim.

Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılık Uygulamasına Giriş

Ziraat bankası mobil İnternet bankacılığına iki şekilde giriş yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi özellikle akıllı cep telefonu kullananlar için uygulama indirme yapılarak olanıdır. Bir diğeri ise Ziraat bankasının resmi İnternet sayfası üzerinden giriş yapılarak olanadır. Her iki seçenekte de size sağlanan hizmetler aydır. Ama, android yada İOS cep telefonu kullanıcısı iseniz sizlere önerim aşağıdaki bağlantısını vermiş olduğum adreslerden uygulamayı indirmenizdir. Böylece bahsedeceğim bir çok bankacılık işlemini çok hızlı bir şekilde gerçekleştire bilirsiniz.

 • Android tabanlı cep telefonları için uygulama indirme adresimiz.
 • İOS cep telefonları için uygulama indirme adresimiz.

Bu uygulama haricinde Ziraat mobil İnternet bankacılığına giriş için diğer bir alternatif ise buradaki resmi İnternet sitesi üzerinden giriş yapılmadır. Ziraat bankası mobil İnternet bankacılık hesabınıza bu iki farklı yöntemden istediğiniz üzerinden size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi resimde de görmüş olduğunuz alana girerek gerçekleştire bilirsiniz.

blank

T.C kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte Ziraat mobil İnternet bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra peki hangi işlemleri yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil İnternet Bankacılığın Sizlere Sağlamış Olduğu Ayrıcalıklar Nedir?

Ziraat mobil İnternet bankacılığın sizlere sağlamış olduğu bir çok avantaj vardır. Bu avantajların en güzel olanı ise para çekme işlemi hariciden nerede ise bütün bankacılık işlemleriniz için Ziraat bankası şubesine yada ATM’sine gitmek zorunda kalmıyor olmanızdır. Hiç sıra beklemeden ve evinizin o harika konforunu terk etmek zorunda kalmadan Ziraat mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştire bileceğiniz harika işlemlerin bazıları ise şunlardır.

 1. Vadeli yada vadesiz bütün hesap hareketlerinizi göre bilirsiniz.
 2. Para transfer işlemlerinizi gerçekleştire bilirsiniz.
 3. Kredi ve banka kartlarınızdaki harcamalarınızı ve borçlarınızı göre bilirsiniz.
 4. Ödemeler bölümünden aşağıdaki bir çok ödemenizi hemen yapabilirsiniz.
  1. Otomatik ödeme talimatı verme
  2. Fatura ödeme
  3. Kendi Ziraat kartını ödeme
  4. SGK pirim tahsilatı yapma
  5. OGS/HGS gibi trafik ödemeleri
  6. KYK/Üniversite ödemelerinizi yapabilme
  7. Kredi ödemeleri
  8. DBS/IDBS ödemeleri
  9. Senet tahsilat
  10. Cep telefonuna TL yükleme (kontur)
  11. Vergi ve resmi kurum ödemeleri
  12. Başkasına ait kredi kartını ödeme
  13. Bağış yapma
  14. Sigorta ve emeklilik ödemeleri
  15. Şans oyunu ödemeleri
  16. İkinci araç alım satım ödemeleri
 5. Kredi ödeme ve faiz oranlarını görebilirsiniz
 6. Döviz ve altın alıp sata bilirsiniz
 7. Yatırım bölümünden fon, bono tahvil alabilirsiniz
 8. Özel sigorta işlemlerinizi gerçekleştire bilirsiniz
 9. Başvurularını göre bilirsiniz.

Tüm bu bankacılık işlemlerini ücretsiz olarak kolaylıkla gerçekleştire bilirsiniz. 7 Dk’da Ziraat Bankası İcralık Evlerin İhalesine Katılma da bahsetmiş olduğum konutların alımları için gerekli ön ödemeleri dahi İnternet bankacılığından kolaylıkla yapabilmektesiniz. Şimdi Ziraat bankası tarafından bizlere sağlanan bu imkanlar içerisinde ne çok rağbet gören birinin nasıl yapılacağından bahsedeceğim. Bunun ne olduğunu sizlerde sanırım az buçuk tahmin ettiniz. Evet, sizin de tahmin etmiş olduğunuz gibi İnternet üzerinden tüketici kredisi başvurusunda bulunma.

Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapabilirsiniz?

Ziraat bankasının bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranlarının bir çok bankaya göre çok daha cazip olduğunu bir çoğumuz biliyor. Dolayısıyla tüketici ve konut yada araç kredileri için en çok tercih edilen bankaların önlerinde de Ziraat bankası geliyor. Sizlerde şayet bireysel tüketici kredisi kullanmak için Ziraat bankasını tercih ediyorsanız bunun başvurusunu çok hızlı bir şekilde sağlaya bilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi bir mobil İnternet bankacılık hesabı açmanızdır. Ziraat mobil bankacılık hesabı açıp yine yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi giriş işlemini sağladıktan sonra kredi başvurunuzu aşağıda bahsetmiş olduğum gibi sağlaya bilirsiniz.

 1. Başvurular bölümüne girelim
 2. Krediler bölümüne girelim
 3. Tüketici kredisini seçelim blank
 4. Karşımıza çıkan ekranda çekmek istediğimiz kredi miktarını, vadesini ve maaş miktarımızı girip başvur diyelim

Ziraat bankası mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu işlemi bu kadar basittir. Kredimiz onay alır ise şayet müşteri hizmetleri sesli onay imzamızı alarak aşağıdaki imkanlarla kredimizi mevduat hesabımıza aktarımı sağlar. Müşteri hizmetlerinden şayet destek yada farklı olarak bilgi almak istiyorsanız da 3 Tuşla Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yöntemini denemenizi öneririm.

12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.89

ŞUBAT ayı için geri ödemeler ise;

30.000 TL Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
9  3.701,47 TL 33.313,23 TL
12  2.862,64 TL 34.351,59 TL
18 2.027,20 TL  36.489,56 TL
22 1.725,45 TL 37.959,75 TL
26 1.517,92 TL 39.465,81 TL
31 1.335,42 TL 41.398,21 TL
33 1.278,38 TL 42.186,40 TL
36 1.205,14 TL 43.385,20 TL

şimdiden krediniz hayırlı olsun 😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın