Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? En Kolay İptal Etme Yöntemleri

Kredi kartı nasıl kapatılır? En kolay iptal etme yöntemleri nelerdir? Bizzat kendim yakın zaman içerisinde 1-Türkiye İş Bankası; Maximum 2-Akbank; -Axess, 3-Denizbank; Bonus kredi kartını iptal eden biri olarak sizlere bunu detayları ile anlatacağım. Kredi kartı iptali için uygulamış olduğum bu yöntemi ismini paylaşmış olduğum 3 banka için de aynı olduğunu sizlere öncelikle belirtmek isterim. Şayet Garanti BBVA, Ziraat gibi bankalara ait kredi kredi kartlarınız varsa eğer vereceğim aynı adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? En Kolay İptal Etme Yöntemleri

İçeriğimde en kolay yöntemler ile kredi kartınızı nasıl kapatacağınızı açıklamakla kalmadığımı bilmenizi isterim. Kredi kartını kapatmak için ne yapmalıyım çözümünü sizlere verdikten sonra yine en çok merak edilen konumuz ile alakalı olan bir kaç soruyu da yanıtlamış olacağım. Bu soruların en başında mevcut borcu olan kredi kartı kapatılabilir mi? Sonrasında ise, kredi kartı iptali işlemi yapıldıktan sonra kaç günde tam olarak kapatılır? En son olarak da internet ve e-devlet üzerinden kredi kartı kapatılır mı? Kapatılır ise nasıl kapatılır? Soruları gelmektedir. Tüm bu merak edilen sorular içeriğimizde bulunmaktadır.

Neler Var?

Kredi Kartımı İptal Edip Kapatmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Şuan ki hayat şartlarına göre kredi kartı almak ne kadar zor ise kapatmak yada iade talebinden bulunmakta bir hayli o kadar zor olmaktadır. En çok bu zorluğu da kredi kartını ilk kez kapattırmak isteyen kişiler bilir ve yaşar. Zorluk kelimesinden kastım ise kredi kartınızı kapatmak için başvuruyu nereye yapacağınızı bilmemenizden dolayıdır. Şayet kredi kartınızı kapatmak için başvuruyu nereye yapacağınızı bilmiyorsanız en değerli vaktinizden bir hayli zaman tüketmiş olursunuz. Özellikle zamanı değerli olan arkadaşlarımız için bu nedenle kredi kartını kapatmaları için ne yapmalı? Sizlere bunun cevabını çok yakın bir tarihte Akbank, Denizbank ve Türkiye İş Bankası’na ait kredi kartlarını kapatan biri olarak paylaşımda bulunacağım. Kredi kartını kapatmak için tek bir yoldan bahsederek cevabını kolayca vereceğim. Kredi kartını iptali için neden sadece tek bir yol göstereceksiniz diyorsanız da! Nedeni kredi kartınızı kapatmak için sadece tek bir tane başvuru yapacağınız seçenek bulunduğundan dolayıdır. Peki ya bu yol nerden geçiyor?

  • Tabi ki sadece ilgili olan bankaya ait müşteri hizmetlerini aramaktan geçmektedir.

Evet, arkadaşlar çok doğru duydunuz, kredi kartı kapatmak için yapmanız gerektiren sadece tek bir seçenek bulunuyor. O seçenekte hangi bankanın kartına sahip iseniz, o karta ait bankanın müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Nasıl bu kadar kendinden emin bir şekilde cevap veriyorsanız diye merak ediyorsanız? Benim bankada sorumlu olarak çalışan bir yakınım var. Bu kişi aylık satış hedefini ulaşması hatırına bana kredi kartı çıkarttı. Evet aldım sonrasında kapatmak istedim. Fakat hatır için aldığım kredi kartımı, kendisi dahi kapatamadı. İhtiyaç olur diye diğer bankalardan aldığım kredi kartlarımın kapatılması için banka şubesine bizzat gittim. Oradaki görevlilerde ne yazık ki beni direk müşteri hizmetlerine yönlendirdi.

İşte kendim şahsen bunları yaşadığım için direk ve net olarak açıklayabiliyorum. Peki ya şimdi gelelim kredi kartını kapattırmak için sadece müşteri temsilcisini aramanız yeterli olacak mı? Bu sorunuzun cevabına. Tabi yine bununla birlikte kredi kartı iptalini gerçekleştirebilmek için hangi kart sahipleri hangi numaraları araması gerekiyor? Bunları da bilmememiz gerekli arkadaşlar.

Kredi Kartı Kullanımı En Kolay Nasıl İptal Edilir? Şartları Nedir?

Yukarıda hemen kredi kartı kapatmak için ne yapmalıyım diyen arkadaşlarımız için sadece tek bir yöntem göstererek açıklamasını yaptım. Bu yöntem ise sadece kredi kartı kullanımı iptal etmek için en kolay yol olmakla da kalmadığını bilmenizi isterim. Üstelik kredi kartını kullanıma kapatmak için de tek bir yöntem olmaktadır. Bu sebepten dolayı da devlet bankası olan Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank yada Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA, hiç fark etmeksizin hangi banka olursa olsun, ilgili bankaya ait kredi kartını kapatmanız için yukarda bahsettiğim yöntemi kullanmanız gerekmektedir.

Kredi kartınızı en kolay yöntem ile basitçe kapatmak için yukarıda bahsetmiş olduğum => Müşteri Temsilcisini Arama yöntemine başvurmadan da bir kaç şartta kartınızın haiz olması gerekmektedir. İptal başvurusu yapmadan kartınızın sahip olması gerekenler bu şartlar ise şu şekilde olmaktadır.

  1. Kredi kartınızın hiç bir şekilde taksit ödemelerinin bulunmaması gerekir.
  2. Üzerinde herhangi bir hediye para promosyonu almak için taahhüttün bulunmaması gerekir.
  3. Kredi kartınıza ait olan ödemesi geçmiş dönemler için borcunun bulunmaması gerekir.

Kredi kartınızı iptal ettirmeden önce bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde kredi kartınızı iptal edemez ve kullanıma kapatmanız mümkün olmaz. Şayet kullanmış olduğunuz kredi kartınızı kapatmanıza engel olacak bu 3 faktör yoksa da kart kapatma işlemi için aramanız gerekilen telefon numaralarıda sizler için aşağıdaki tablomuzda paylaşıyorum.

KULLANMIS OLDUĞUNUZ KART İSMİ KARTA AİT OLAN BANKANIN ADI İPTAL EDİLMESİ İÇİN ARAMANIZ GEREKEN NUMARA
Wings AKBANK  444 25 25
Axess
Free
Bonus Taraftar Kartları GARANTİ BBVA 444 0 333
Shop&Flay
Bonus Diji
Miles&Smiles
Bonus Fexi
Money Bonu
Bonus Amarican Express
Amarican Express
Bonus
Paraf HALKBANK 0 850 222 04 00
Paraf Platinum
Parafly
Parafly Platinum
Parafree
Vakıfbank Wordcard VAKIFBANK 0 850 222 07 24
Click Kart
Taraftar Kartlar
Platinum Plus
MilPlus
Platinum
Platinum One
Rail&Miles
Like Card
Ortak Markalı Kartlar
Tercihkart
Express Card
Sanal Kart
BusinessCard
TarımKart
Bankkart ZİRAAT BANKASI 444 00 00
Bankkart Gold
Bankkart Platinum
Denizbank Net Kart DENİZBANK 0 850 222 08 00
Taraftar Kart
Üretici Kart
Deniz Platinum
Deniz Bonus Gold
CardFinans
Miles&Smiles QNB First QNB FİNANSBANK 0 216 522 49 59
QNB First Kart
QNB First Doctors Kart
TEB Bonus Card TEB 0 850 200 06 66
TEB She Card
CEBTETEB Dijital Kredi Kart
CEBTETEB Kredi Kartı
TEB Platinum Card
TEB Yıldız Priority Card
TEB Özel Infinite Card
TEB Özel Word Elite Card
Şeker Bonus ŞEKERBANK 0 850 222 78 78
Memleketim Bonus
Bütçem Benim Bonus
Koop Kart Bonus
Maximum TÜRKİYE İŞ BANKASI 0 850 724 0 724
Maximiles
ING Pegasus ING 0 850 222 0 600
ING Bonus
Turuncu Extra
Yapı Kredi Koç Ailem YAPI KREDİ 444 0 444
Yapı Kredi Word Gold
Yapı Kredi Word Platinum
Yapı Kredi Adios
Yapı Kredi Aidos Pranium
Yapı Kredi Crystal
Yapı Kredi Play
Yapı Kredi OPET
Yapı Kredi Word Card

Gördüğünüz üzere arkadaşlar en kolay ve basitçe kredi artınızı iptal etmek için aramanız gerekilen telefon numaraları bunlar olmaktadır. Peki ya kredi kartı iptal etmek için bu sadece numaraları aramanız sadece yeterli olacak mı?

Eminim ki sizlerde benim gibi ilk etapta vay be ne kadar kolaymış ya! diyeceksiniz. Sadece tek bir  arama da kredi kartımı kapattım zannedeceksiniz. Ne yazık ki ben gibi sizlerde yanılmış olacaksınız. Neden mi? Çünkü kredi kartı iptalleri için özel eğitim almış olan müşteri danışmanları sizi kesinlikle arayacaktır. Sizlerle şu şekilde bir konuşma yapacaklardır.

Müşteri Temsilcisi: …………… beyefendi yada hanım efendi ile mi görüşüyorum.

Siz: Evet buyurun benim!

-Müşteri Temsilcisi: Öncelikle görüşmelerimiz kayıt altın da olduğunu bilmenizi isterim. Kredi katrı kapatma talebinde bulunmuşsunuz. Eğer çok özel değilse neden kredi kartınızı kapattırmak istediğinizin sebebini öğrene bilir miyim?

-Siz: Sizin kredi kartınızı kapatma nedeniniz veya bahaneniz neyse onu söyleyeceksiniz. Benim nedenim diğer aktif kullandığım kredi kartıma limit eklemem gerektiğiydi. Yani toplam kredi kartı limitim kullanmadığım kredi kartlarında bakiye olarak durduğunu söyledim.

-Müşteri Temsilcisi: İlk etapta bana size özel olarak şu kadar hediye puan verelim dediler.

-Siz: Hayır istemiyorum.

-Müşteri Temsilcisi: Yada bankaya göre şu kadar faizsiz kredi kullandıralım gibi teklifler de bulunmuş olacaklar.

Siz: EEE acaba ne yapsam ki! Sanki biraz cazip geldi 😀

Bu noktadan sonra artık kredi kartınızı iptal ettirip, ettirmemek size kalmış bir durum olacaktır. Fakat emin olun ki arkadaşlar o arama  kredi kartınızı kapatmak için son arama olacaktır! Peki, diyelim ki sizlerde benim gibi kredi kartınızı yapılan tüm çağrılara ve tekliflere rağmen iptal ettirdiniz farz edelim.

HMM şimdi bu iptal işlemi ne kadar sürer? Bakın arkadaşlar sizlerde eğer ki benim gibi aktif olarak kullandığınız kredi kartına limit ekleyecekseniz. Kullanmadığınız kredi kartlarındaki bakiyeleri kapatarak bunu gerçekleştireceksiniz şayet bu süre zarfı hepimiz için çok önemli olmaktadır.

Kredi Kartı Kapatma İşlemi Kaç Gün Sürer? Kaç Günde Tamamen Kapanır?

Kredi kartınızı çeşitli bir çok nedenlerden dolayı kapattırmak isteyebilirsiniz. Bu sizin en doğal bankacılık haklarınızdan bir tanesi olmaktadır. Benim mevcutta olan kredi kartlılarımı kapatma nedenime gelecek olursak. Hiç bir şekilde kullanmadığım halde toplam kredi kartı bakiyemi işgal ettiklerinden dolayıdır. Mevcutta kullandığım kredi kartına kesinlikle limit artışı yaptıramamamdı. Tatile gidecektim yetersiz limitim vardı fakat ne yasam limiti yükseltememiştim. Hatta bunu sizlere aşağıda tarafıma gelen bilgilendirme postası ile de rahatlıkla kanıtlaya bilirim.

blank

Kredi-Kartı-Kapatma-İşlemi-Kaç-Gün-Sürer

Görsel üzerinde de görmüş olduğunuz üzere tarafıma gelen postada olumlu cevap alamadım. Bu sebepten dolayı da kullanmadığım bir çok kredi kartımı kapatmaya yoluna gittim. Yazımızın başından itibaren de bu süreç içerisinde zaten yaşadıklarımı sizlere atlamadan anlattım. Kısacası bir yandan baktığımızda şu oluyor ki! ”Kredi Kartı En Kolay Nasıl İptal Edilerek Kapatılır?” dahil olmak üzere hiç bir içeriği yaşamadan yada tamamen öğrenmeden sizlerle kesinlikle paylaşmıyor olmamdır.

Peki ya şimdi geldik diğer bir konuya! Yapmış olduğum bu kredi kartı kapatma işlemi gerçekten benim işimi gördü mü? Maalesef ki Hayır! Neden mi? Sebebi kredi kartı kapatma işlemi 7 gün içinde sağlanıyormuş arkadaşlar. Tabi birde sadece bununla da bitmedi. Sistemlere 7 gün de BBDK tarafından kapatılan kartımdaki bakiyenin eklenmesi sürdü. Bu da toplamda tam 15 günümü aldı. Ben bunu bilmediğim için kredi kartı kapatma işlemleri benim işime yaramadı. Çünkü bana 5 gün içinde ek bakiye lazımdı. Bundan ötürü ne yazık ki diğer bankalarda var olan kredi kartlarımı kapatmam benim işime şuan yaramadı. Fakat sizlere yardımcı olabilmem adına bu içeriği hazırlamamı sağladı. Umarım sizler zamanında bu içeriği okursunuz ve işinize yarar diye ümit ediyorum.

Siz değerli okurlarımız için burada finansman alanında ciddi bir şekilde işinize yarayacağınızı düşündüğümüz harika bilgilere yer vermekteyiz. Bu sayfamıza ve bunun haricinde özellikle Youtube/kredim kanalıma daha fazla bilgi alabilmek adına abone olmanızı öneririm. Son olarak yukarıda giriş kısmında bahsetmiş olduğum merak edilen bir kaç soruyu sizin için yanıtlamaya geçebiliriz.

1- Mevcut Borcu Olan Kredi Kartı Kapatabilir Mi?

Şuan ki hayat şartlarından ötürü kredi kartları taksitli olarak alış veriş imkanı sağladığından dolayı bir çok tüketici tarafından kullanılmaktadır. Tabi bu tercih meselesi sizlerde kredi kartı kullanma yönündeyseniz bazı olası aleyhimize faktörleri de göz önünde bulundurmamız gerektiğini bilmenizi isterim. Bana kalırsa bunlardan en önde geleni de, kart aidatı ödemek zorunda kalmamızdır. Sonuç olarak buna da kızıp, kredi kartını kapatmaya gitmemizdir.

İşte bu pozisyonda kalmanız halinde ve kart kapatmak için müşteri hizmetlerini aramaya karar verdiğinizde yapmanız gereken. Ya o kızgınlığınızı yenmeniz gerekecek. Yada kredi kartı taksitlerinizi toplu olarak ödemeniz gerekecek. Bunu düşünerek kapatmayı göze almanız gerekecek. Çünkü borcu olan kredi kartı asla kapatılmamaktadır.

2- Mobil Bankacılık  Üzerinden Kredi Kartı Kapatma

Sizlere yine kendimden örnek vererek açıklama yapmak istiyorum. Şuana kadar neredeyse mobil bankacılık hayatımıza girdiğinden beri şahsen kullanmaktayım. Akbank Direk, Türkiye İş Cep, ENPARA dahil  Halk bankası, Ziraat hatta Vakıfbank’ın internet bankacılılıklarına kadar kullanmış olmaktayım. Evet, bir çok işlem olanağını tüm bu bankalara ait mobil bankacılıklar bizlere banka şubesine gitmeden sağlamakta. Fakat emin olun ki o işlemler içerisinde kredi kartı kapatma diye bir adım yok maalesef ki arkadaşlar. Eğer ki bu sebeple kredi kartınızı mobil bankacılık üzerinden iptal etmeyi düşünüyorsanız, hiç düşünmeyin derim! Bu sizin için gerçekten bir zaman kaybı olacaktır arkadaşlar!

Ben yine de hiç kimseye engel olmak istemem. Şayet ki vaktiniz varsa eğer alın elinize telefonu girin menülere bir bakın. Ben hiç sanmıyorum ama belki olur ya bir güncelleme gelir de kredi kartını mobil bankacılık üzerinden kapatma imkanı gelmiş olur.

3- E-Devlet Üzerinden Kredi Kartı Kapatma Oluyor Mu?

Siz değerli okurlarım için kredi kartı kapatma işlemi e-Devlet üzerinden oluyor mu?. Yapmış olduğum araştırma yaptım. Bu yapmış olduğum araştırma sonrasında google de kredi kartı kapatılması için e-Devlet bağlantısını buldum. Kredi kartı kapatma işlemi e-Devlet üzerinden oluyor mu? Bunun denemesini kendim bizzat sizler için yaptım. Yapmış olduğum tüm başvurular da şunu gördüm arkadaşlar. Maalesef üzülerek söylüyorum. E-Devlet üzerinden de kredi kartı kapatılması ne yazık ki olmamaktadır.

Bu başvuruda benim ekranıma gelenler hep Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurulu tarafından takip edilen TTNET veya Dijiturk gibi kuruluşlara ait abonelikler çıktı. Bu da demek oluyor ki kredi kartı kapatma işlemi ne yazık ki e-Devlet üzerinden de olmuyor. Bu sebeple boş yere vaktinizi öldürüp denemeyin derim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın