Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama (Sade 1 Dakika’da)

Türkiye'nin finansman sektöründe en çok tercih edilen bankalarından bir tanesi şüphesiz ki T.C Ziraat bankasıdır. Temel ihtiyaç destek kredilerinin sıklık ile bu bankamızın üzerinden finanse edildiğini artık bilmeyenimiz yoktur zannedersek. Devletten destek kredileri dahi Ziraat üzerinden verilmesi sorgulama sayılarının artmasına neden olmaktadır. Bu neden ile müşteri hizmetlerinde uzun süreli beklemeler oluşmaktadır.

Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama (Sade 1 Dakika’da)

Bu beklemelerinin önüne geçmek için kredi ve kredi kartı sorgulama işlemlerine özel bir İnternet sayfası oluşturulmuştur. Size kalan ise tek yapmanız gereken TC yada başvuru numaranız ile cep telefon numaranızı girerek saniyeler içinde başvuru neticesini öğrenmektir. Peki 2023 yılında uygulamaya giren 11 haneli kimlik numaranız ile başvuru sorulama işlemi nasıl 3 saniye içerisinde yapılır? Merak eden arkadaşlarımız için cevaplar sayfanın içeriğinde bulunmaktadır.

Neler Var?

Ziraat Bankası Destek Kredisi Sorgulama 2023

Ziraat bankası KOBİ ve bireyseller için bir çok kredi paketi sağlamaktadır. Temel ihtiyaç ve destek kredileri sadece bunlardan bir tanesidir. Bu finansmanların yanı sıra ise bir de müşterilerine kredi kartı vermektedir. Çiftçiler, KOBİ, esnaf ve bireyseller için farklı kredi kartlarının olduğunu hepimiz biliyoruz. Tüm bu başvurularınızın sorgulama işlemlerini kolaylık ile yapabilme imkanı sağlayan Ziraat, bu işlemler için özel bir İnternet sayfası oluşturmaktadır. İnternet sitesi üzerinden başvuru sorgulama alternatif ise müşteri hizmetleri üzerinden geçmektedir. Peki bu her iki yöntem ile kredi başvuru sorgulama işlemi kolaylık ile nasıl yapılır? İlk olarak İnternet sitesi üzerinden başvuru neticesinin öğrenmesini nasıl öğreneceğimizi değineceğim. Devamında ise telefon bankacılığı ile bu işlemlerin kısa tuşlar ile nasıl yapabileceğimizden bahsedeceğim.

 • İlk olarak https://bit.ly/2YN1mUP adresine giriş yapalım.
 • Karşımıza aşağıdaki görselde olduğu gibi bir menü açılacaktır. blank
 • Açılan penceredeki ilk haneye 11 haneli kimlik numaranızı giriniz.
 • Cep telefon numaranızı da girdikten sonra kişisel verilerin korunması kutucuğunda işaretleyip ”SORGULA” demelisiniz.
 • Şayet işleme alınmamış yada mevcut bir kredi yada kredi kartı talebiniz yok ise aşağıdaki uyarıyı alırsınız. blank
 • Şayet başvurunuz yapıldı ise de yine bu ekranda başvurunu neticenizi aynı şekilde görebilirsiniz.

Şimdi sıra geldi kredi yada kredi kartı başvuru sonucu öğrenmek için diğer bir yöntem olan telefon bankacılığına. Eğer ki tuşlu olarak bunu yapmak istemiyor doğrudan müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız  3 Tuşla Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma isim içeriğimizi okumanızı tavsiye ederim.

Ayrıca emekli vatandaşlarımız için Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi (Düşük Faiz Ayrıcalığı)imkanlar sağlamaktadır. Sizlerde verilen bu imkanlardan faydalanmak isterseniz. Muhakkak vermiş olduğumuz adresi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Sorgulama (Müşteri Hizmetleri)

Ziraat bankası sorgulama işlemlerinin %30 kadarı kredi kartları için gerçekleşmektedir. İnternet sayfasından sorgulama yapmanıza rağmen netice sizi tatmin edici gelmedi ise emin olmak için müşteri hizmetlerini aramanızdan başka bir yol yoktur. Ziraat banka şubesine dahi gitmiş olsanız ile kredi yada kredi kartı sorgulamalarınızı bireyseldeki müşteri temsilcisi görememektedir. Bu neden il sizlere sorgulama için kalan tek yol müşteri hizmetlerine aramanız tır. Şimdi hiç zaman kaybetmeden doğrudan kredi yada kredi kartı sorgulama işlemlerimiz için sırası ile hangi tuşları basmamız gerektiğini görelim.

 1. İlk olarak Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444-00-00 yada 0-850-220-00-00 numarasını çevirelim
 2. Karşımıza telesekreter çıkacaktır. Telesekreter size yapmak istediğiniz işlemi sesli olarak bize söyleye bilirsiniz diyecektir. Burada eğer ki ”SORGULAMA” sonra ise telesekreter ”KART VE LİMİT SORGULAMA” dediğinizde size TC yada müşteri numaranızı girmeniz durumunda mevcut olan kredi kartınızın durumu hakkında bilgi verecektir.! Bu neden ile hiç bir menüye girerek zaman kaybetmeyin. Çünkü biz Ziraat bankası kredi kartı sorgulama işlemini yapacağız. O zaman nasıl yol izlememiz gerekiyor peki?
 3. Tele sekretere 3 defa SORGULAMA deyin. Sizi anlayamayacak ve tuşlu yardıma yönlendirme yapacaktır.
 4. Şimdi kredi kartı menüsü olan 1 tuşuna basınız
 5. Daha sonra sorgulama menüsü olan 3 tuşuna basalım
 6. 11 haneli T.C kimlik numaranızı girelim
 7. Bilgileriniz kontrol ediliyor diyecektir.
 8. Daha sonra sistem bizden başında 0 olmadan cep telefon numaramızı girmemizi talep edecektir.
 9. Saniyeler içerisinde cep tel numaramıza bir güvenlik kodu gelecektir. Bu kodu tuşlama yapalım.
 10. 6698 kişisel verilerin korunması kanunu dinleyeceksiniz.

Talebiniz var ise telesekreter talebiniz hakkında bilgiyi verecektir.

İnternet Bankacılığından Kredi ve Kart Başvuru Sorgulama

Eğer ki Ziraat bankasında bir mevduat hesabınız var ise kredi ile kredi kartı başvurularınızı çok hızlı bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapılacağını sizler için ayrıca videolu olarak da anlattım. Ama videoyu izlemek istemeyenler için ise de ayrıca sorgulama işlemini resimli olarak da aşağıda yer verdim. Şimdi resimli olarak nasıl İnternet bankacılığımız dan sorgulama işleminin yapılacağını birlikte adımlar halinde görelim.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Sorgulama

 1. İlk önce Ziraat bankası bireysel müşteriler İnternet bankacılığı için giriş yapalım. Bu girişi buradan güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. (Mobil bankacılık uygulaması üzerinden de giriş yapılabilir)
 2. Giriş yaptıktan sonra Kredi Kartı başvurunuz sorgulama yapmak için yan menüden ”Kartlarım” daha sonra ise ”Kart Gönderi Takip” butonuna basalım. blank
 3. Şayet mevcut bir başvurunuz var ise neticesi karşınıza çıkacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

 1. Yine aynı şekilde Ziraat Bankası İnternet bankasına giriş yaptıktan sonra bu kez sol menüden ”BAŞVURULAR” menüsüne giriş yapalım.
 2. Bu menüde açılan sayfada ”BAŞVURU TAKİP” sonra ”ÜRÜN BAŞVURULARI” bölümüne girelim. blank
 3. Karşımıza yapmış olduğumuz ”DİJİTAL” ile ”ŞUBE” başvuruları çıkacaktır. blank

Bu menüden de İnternet yada SMS üzerinden yapmış olduğunuz dijital kredi başvuruları ile banka şubelerinden yapmış olduğunuz kredi başvurularını sorgulama yaptırmış olursunuz. Bu her iki işlemin nasıl yapılacağını videolu olarak anlatımı ise hemen aşağıda yer almaktadır.

Bu arada Ziraat bankasının bu ay uyguladığı kredi faiz oranlarını merak ediyorsanız, hemen sizlere bunu da güncel olarak paylaşayım.

 • 120 ay vadeli konut kredisinin faiz oranı aylık %1.29
 • 36 ay vadeli temel ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık %1.89
 • 48 ay vadeli sıfır araç kredisinin faiz oranı %1.61
 • 48 ay vadeli 2.el araç kredisinin faiz oranı ise, %1.59

oranındadır. ŞUBAT ayında bu faiz oranlarıyla kendine yeni yada 2. el bir otomobil alacaklara 48 ay ödemeli olarak geri ödeme hesaplama tablosuysa şöyledir.

75.000 TL Ziraat Bankası 2. El Araç Kredisi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 7.051,96 TL 84.623,54 TL
24  3.924,13 TL 94.179,04 TL
36 2.899,17 TL 104.369,89 TL
48 2.399,59 TL 115.180,44 TL

Bu imkanlara üstelik İnternet üzerinden BU FORMU doldurarak başvuru yapabileceğinizi de belirtmek isterim. Farklı miktarlarda hesaplama tablosunu görmek isterseniz. Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 29 Yorum
 1. Sebahattin özcan dedi ki:

  Ihtiyaç kredi başvuru yapmıştım sonucu ne oldu Öğrenebilir miyim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Ne zaman başvurunuzu yapmıştınız efendim?

 2. Ecem dedi ki:

  Onayanan destek kredisi kulanım süresi dolmuş sizin sistemden kaynaklı hata olmasına rağmen cekemedik 5ay bekledik sabır ettik sizin yaptığınız Saçmalığı bakarmisin şaka gibi nasıl bir mantık nasıl bir sistem sanki insanlar kullanmasinlar diyemi ugrasiyorsunuz çok ayıp

 3. Meral Bodur dedi ki:

  Ben üç ay önce baş vurmuştum ses çıkmadı

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Cep telefonunuza olumlu yada olumsuz olarak cevap gelmesi gerekiyordu. Gelmedi mi?

 4. Mobilya şoför dedi ki:

  İhtiyaç Kredi

 5. Volkan çoban dedi ki:

  Kredi başvurusu yaptım haber yok

 6. Mehmet dedi ki:

  Ihtiyaç kiredisi cekmek istiyorum

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Başvurunuzu yapabilirsiniz Mehemt bey

 7. Madina Daaeva dedi ki:

  Hesabima para gonder

Bir Yorum Yazın