Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl?

Mevduat hesabı açmak için önceleri mutlaka başvuru sahibinin ıslak imzası istenilirdi. Dolayısıyla bunun içinde hesap açılacak bankaya gitmeniz gerekiyordu. Bu da bankadan hesap açtırmak isteyenler için çok ciddi bir zaman kaybı yaşanmasına sebep oluyordu. Ama artık özelikle 2022 yılında dijital bankacılığın ilerlemesiyle bu tamamen ortadan kalktı. Şimdi sadece bir kaç dakika içinde banka şubesine hiç gitmeden internetten hesap açabiliyorsunuz.

Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl?

Bunun içinde elinizin altında olması gerekenler, 1 yeni kimlik kartınız, 2. akıllı bir çok telefonunuz. Böylelikle Akbank, Ziraat bankası ve bir çok bankaya hiç gitmeden hesap açabilirsiniz. Banka şubesine hiç gitmeden vadesiz hesap açılır mı? sorusunun yanıtı burada evet dedikten sonra, nasıl açınılacağını da aşağıda sizler için resimli anlattık.

Neler Var?

Bankaya Gitmeden İnternetten Vadesiz Hesap Açılır Mı?

Bankacılık işlemlerin nerede ise tamamını yapmak için mutlaka işlem yapılacak bankada hesabınız olması gerekir. Bu hesap vadeli yada vadesiz olabilir. Hesap açmak için de banka şubesine gitmeniz ve ıslak imza ile sözleşme formu doldurulması istenilirdi. Bu süreç gerçekten bireysel ve esnaflarımız için ciddi bir zaman kayıydı. Ama artık, hesap açmak için bu başvuru yöntemi tarih oldu. Neden mi? Çünkü, banka şubesine hiç gitmeden kolaylıkla vadeli yada vadesiz hesap açılıyor. Bu gerçekten harika bir gelişme. Düşünsenize, hiç evinizden çıkmadan, bir çok bankadan hesap açabiliyorsunuz. Sonrasında ise yine hiç bir banka şubesine yine gitmeden ihtiyaç kredisi dahi belgesiz olarak kullana biliyorsunuz.

Bunu yapmak içinde ihtiyacınız olan ise sadece iki şeydir. Bu iki şey nedir?

 1. Çipli nüfus cüzdanı (NFC teknolojisi)
 2. Akıllı bir cep telefonu

Bu iki şey haricinde ise sadece 5 dakikalık bir işlem için zaman. Böylelikle şubeye girmeden bir çok bankadan vadeli yada vadesiz mevduat hesabı açabilirsiniz. Peki, şubeye gitmeden hesap açma olanağı sağlayan bu bankalar hangileridir?

Şubeye Gitmeden Hangi Bankalardan Hesap Açılır?

2022 yılı öncesinde özellikle belgesiz olarak kredi başvurusunda bulunacaklara hep ilk olarak şubeye giderek hesap açmanız gerekir diyorduk. Bu söyleme sebebimiz ise mobil bankacılık kullana bilmeniz için ıslak imzalı banka şubesinden vadesiz olarak mevduat hesabının açılması gerektiğindendi. Şimdi ama bunu sizlere şu şekilde artık söyleye biliriz. Mobil bankacılık kullanmak için banka şubesine gitmenize artık gerek yok. Çünkü, şubeye girmeden de kolaylıkla hesap açabiliyorsunuz. Hangi bankalar peki şubeye gitmeden hesap açmanıza olanak sağlıyor diye soruyorsanız da, buyurun sizlere bu olanağı sağlayan bankaların listesi.

 1. Akbank
 2. Vakıfbank,
 3. Türkiye İş Bankası
 4. Ziraat Bankası
 5. TEB
 6. Yapı Kredi
 7. ING
 8. QNB Finansbank

Şubeye gitmeden hangi bankalardan hesap açılır diyenler için bu 8 bankamızı gönül rahatlığıyla sıralaya biliriz. Listelediğimiz bu 8 bankamız da zaten Türkiye’de bireysel ve esnaflarımız için en çok tercih edilen bankalarımızdan oluşmaktadır.

Kredi Sicil Affı Çıktı Mı? Ne Zaman Yürürlüğe Girecek, Bankalar Uygulayacak? da listemizde yer alan bankalardan kredi çekemeyenler için bir müjdemizin olduğunu bilmenizi isterim.

Nasıl ismini saydığımız bankalardan hesap açabiliriz? Diyorsanız da içlerinden en çok tercih edilen 4 bankamız için bunu aşağıda gösterdik.

Çok Önemli Not:
Her ne kadarda, aşağıdaki 4 bankamız üzerinden nasıl şubeye gitmeden hesap açılır yolunu göstermiş olsak da diğer bankalar için de bu yöntemin aynı olduğunu bilmenizi isterim. Sadece fark, uygulama adreslerinin ve bazı dokunulması gerekilen tuşların yerlerinden ufak değişiklikler vardır.

Akbank Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Şahsen benim en çok işlem hacmi listemdeki ilk bankam Akbank’tır. Bir çok sefer kredi ve kredi kartı aldım. Üstelik bu imkanları sağolsun Akbank bana gelir belgesiz olmama rağmen sağladı. Bunun gerçekliğini de sizlere Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? da anlattım. Bu imkana başvuru yapabilmem içinde iki şey gerekliydi diye de ilgili içerikte yer vermiştim. Bunların, biri Akbank mevduat hesabına, bir diğeri de mobil İnternet şubesine giriş için şifreye. Mevduat hesabı açmanız içinde Akbank şubesine gitmeniz gerekiyor diye bağlantıdaki içerikte bahsetmiştim. Ama, artık bunun içinde Akbank şubeye gitmeden hesap açma yapabiliyorsunuz. Bunu nasıl yapabilirim diyorsanız, yapmanız gerekenler şunlardır.

 1. Öncelikle cep telefonunuzda Akbank Mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. İndirmek için bu bağlantıyı kullana bilirsiniz.
 2. Karşınıza bankanın reklamları çıkarsa TAMAM deyin yada sağ yukarıdan X basarak geçiniz.
 3. Sonra Akbanklı olmak istiyorum butonuna basınız. blank
 4. Kimliğin yanında mı? Az sonra seni görüntülü arayacağız diye bir bildiri ekranı çıkacak. HAZIRIM deyiniz. blank
 5. T.C. kimlik numarası ve cep telefon numarasını giriniz. Sonra iki metni de işaretleyip DEVAM deyiniz. blank
 6. Telefon onayı için gelen CEP ŞİFRE girişini yapınız.
 7. Cep telefon onayından sonra kimlik onayınızı da kameranıza okutarak sağlayınız.
 8. Son olarak NFC teknolojisi sayesinde kimlik onayı için nüfuz cüzdanınızı telefonunuza yapıştırarak okutunuz.

Kimlik onayını bahsetmiş olduğumuz şekilde yaptıktan sonra, sıra geldi Akbank müşteri temsilcisiyle canlı görüşme yapmaya. Banka çalışanı sizi kimliğinizi onaylamak için görüntülü olarak arayacaktır. Görüntülü arama sonrasında kimlik kartınızdaki resim ile görüşme anındaki görsel uyuşuyorsa, görevli şubeye gitmeden vadesiz hesabınızı aktif edecektir.

ATM Üzerinden Bedava Para Nasıl Gönderilir? de Akbank ATMS kullanarak kartız para göndermeyi anlattım. Kesinlikle şimdi olmazsa yarın lazım olacaktır. Bundan dolayı bir incelemenizi tavsiye ederim.

Akbank üzerinden şubeye gitmeden banka hesabı açma bu şekilde iken, diğer bankalarda bu işlemler nasıl yapılıyor?

Vakıfbank Şubeye Gitmeden 2 Dakika da Hesap Açma

Vakıfbank müşterisi olmanın en kolay yolu ile sizleri tanıştırmak istiyorum. Sadece 2 dakika içinde böylelikle şubeye gitmeden Vakıfbank şubesi olabileceksiniz. Bahsetmiş olduğumuz hesap açma işlemi sonrasında ise bir çok Vakıfbank fırsatlarından yararlana bileceksiniz. Bunların içinde en ilgi çekeni ise 3 ay geri ödemesiz kredi imkanlarından doğrudan yararlana bilmeniz tir. Daha başka hangi imkanlardan Vakıfbank şubeye gitmeden hesap açma yapınca yararlana bilirim? Diye bizlere soruyorsanız.

 1. Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır? da yer verdiğim olanaklardan yararlanarak tüm borçlarınızı kapaya bilirsiniz.
 2. 1 Dk. da Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Alabilirsiniz! ayrıntılar bağlantımızda.
 3. Hatta Vakıfbank İcralık 2. El Araçlara Başvuru Yapılması (İHALE SİTESİ) aldığınız araçların ödemesini dahi yapabilirsiniz.

Daha bir çok işlemi yapabilmeniz için şubeye gitmeden açmanız gereken mevduat hesabını ise şu şekilde sağlaya bilirsiniz.

 1. İlk olarak Vakıfbank Mobil uygulamasını indiriniz. Nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız 3 Yöntemle VakıfBank Mobil Bankacılık Açma! sayfamızda bunu öğrene bilirsiniz.
 2. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Vakıfbank Müşterisi Ol seçiniz. blank
 3. Kimlik türlerinden T.C. Kimlik Kartı seçimini yapınız. blank
 4. Kimlik kartınızın ön ve arka yüzünü telefonunuzdan çıkan ekrana okutunuz. (Çerçeve içine almaya özen gösterin) blank
 5. Kimlik kart bilgileriniz bu okutma sonrasında ekran göreceksiniz. Gördükten sonra da DEVAM butonuna basın.
 6. Yeni açılan ekranda TARA butonuna basın.
 7. TARAMAK İÇİN HAZIR yazısını gördükten sonra resimde görmüş olduğunuz gibi kimlik belgenizi telefonunuza yapıştırın. blank
 8. Kimlik okuma işleminin başarılı olduğunu gördükten sonra, yüz tanıma teknolojisinin sizi doğru tanıması için ekranda verilen komutları uygulayın. blank
 9. Cep telefonunuza gelen SMS girişini ilgili alana girin ve DEVAM deyin
 10. Kişisel bilgilerinizi doldurun ve DEVAM deyin.
 11. Müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşmek için ŞİMDİ GÖRÜNTÜLÜ BAĞLAN diyelim.
 12. Müşteri temsilcisi sizi ekranda gördükten sonra mevduat hesabı açma işlemi tamamlanmış olacaktır. blank

Şimdi geriye kalan İnternet bankacılığına giriş için şifrenizi belirlemeye kaldı. Bunu da görüşme sonrasında çıkan şifre belirleme ekranında yapabilirsiniz. Sonra en son yapılması gerekilen AKTİVASYON TAMAMLA diyelim. Bu işlem sonrasında artık hem Vakıfbank müşterisi olmuş olacaksınız, hem de Vakıfbank mobil girişi sağlaya bileceksiniz.

İş Bankası Bankaya Gitmeden Hesap Nasıl Açılır?

Bir çok bankada vadesiz hesaba sahibiyim. Bunlardan bir tanesi de Türkiye İş Bankası. Zamanında banka şubesine giderek sözleşme formunu ıslak imza ile açtığım bu hesap, artık yeni müşteriler için şubeye hiç gitmeden açılmaktadır. Nasıl açılır? Diyorsanız, sadece yanınıza çipli kimlik kartınızı alın ve bizim talimatlarımızı uygulayın.

 1. Cep telefonunuza İşCep Mobil Bankacılık uygulamasını indirin.
 2. Uygulamayı çalıştırın. Açılıştaki tanıtımları atlayın. Daha sonra karar vereceğim diyerek de bu adımları geçebilirsiniz.
 3. MÜŞTERİ OLMAK İSTİYORUM diyelim. blank
 4. Kimlik, telefon ve e-posta adresinizi girin. Sonra iki sözleşme kutucuğunu işaretleyin ve DEVAM deyin. blank
 5. İletişim bilgilerini doldurup, doğruladıktan sonra yeni tip NFC  uyumlu kimlik belgenizi taratın.
 6. Yüz Tanımamayı Başlat deyin. Yüzünüzde herhangi bir gözlük, hızma tarzı aksesuar olmamasına dikkat edin.
 7. Yüz tarama işlemi bitti dedikten sonra Türkiye İş Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlan diyelim.
 8. Müşteri temsilcisi anında görüntülü görüşmeye bağlanacaktır. Temsilcinin vermiş olduğu onay sonrasında ise cep telefonunuza SMS olarak İşCep giriş şifreniz dahi gelecektir.

İş Bankası Yıllık Kredi Kart Aidat Ücreti Nasıl 3 Yöntemle Alınır? da kullanmış olduğum kredi kartın aidatını ben geri aldım. Sizler de geri almak istiyorsanız nasıl aldığımı bağlantımızdan öğrene bilirsiniz.

Tacir, esnaf yada şahıs şirketi iseniz de aynı şekilde ticari hesap açabilirsiniz.

Ziraat Bankaya Gitmeden Hesap Açma

Ziraat bankaya gitmeden hesap açma yapmak için size iki sorum var. 1. NFC özelliğine sahip bir cep telefonunuz var mı? 2. Bir de bunun yanı sıra cipli kimlik kartı sahibiminsiniz? Bu iki şeye evet diyorsanız, Ziraat bankası müşterisi çok kolay bir şekilde olabilirsiniz. Peki ama nasıl hesap açma yaparak banka müşterisi olabilirim? Diyenler için de bunun anlatımı resimli bir şekilde aşağıda yaptım.

 1. Akıllı cep telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını indirmelisiniz. İndirmek için de Android telefon sahipleri burayı tıklata bilir. IOS işletim sistemine sahip olanlarda bu uygulamayı buradan indirebilirler.
 2. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra MÜŞTERİMİZ OLUN butonuna basın. blank
 3. Şimdi hesap açma için 3 tane adımı yerine getirmeniz gerekiyor. Bunlar 1. Kendinizi tanıtın. 2. Kimlik doğrulama. 3. Canlı olarak müşteri temsilcisi ile görüşme. Karşınıza çıkan bu ekranda iki kutuyu işaretleme yaparak DEVAM demenizle bu işlemler yapılacaktır. Şimdi DEVAM diyelim ve bu işlemleri sağlamaya başlayalım. blank
 4. Biotmetrik veri onayı çıkacak ONAYLIYORUM diyelim.
 5. İşleme başlamadan önce T.C. kimlik kartınızı hazırlayınız. Bu şekilde çıkan uyarı ekranına da DEVAM diyelim
 6. T.C. kimlik kartınızı ekranda gözüktüğü gibi kameraya okutmak için DEVAM butonuna basalım. (Sizden izin isterse ‘İZİN VER‘ demeyi unutmayın)
 7. Kimlik ön ve arka kısmını KARE ALANINA GELECEK şekilde okutunuz.
 8. Sonra kimliğinizi telefonun arkasına yaptırarak NFC özelliği ile okutunuz. (NFC özelliği telefonunuzda açık değilse lütfen açınız)
 9. Ziraat bankası müşteri temsilcisi ile CANLI GÖRÜNTÜ bölümünü onaylayın.

Canlı görüntü sonrasında şubeye gitmeden Ziraat bankası hesabınız vadesiz olarak açılmış olacaktır. Bu hesap açıldıktan sonra peki ne tür sizlere avantajlar sağlayacak? Kısaca bunlardan da biraz bahsedeyim.

Bu ve daha bir çok işlemi banka şubesine gitmeden sağlamak için, bu başvuruyu bence hiç beklemeden hemen yapın.

CEPTETEB Şubesiz Vadesiz Mevduat Hesabı Açtım

TEB bankasının şubesiz uygulaması CEPTETEB’tir. Özellikle ücretsiz havale ve EFT yapmasıyla bu uygulama bilinmektedir. Banka müşterisi olmasanız dahi Türkiye’nin her yerine CEPTETEB üzerinden para transferini bedava yapa bilirsiniz. Bu nedenle ENPARA gibi CEPTETEB uygulamasını daha çok maaş anlaşması bankalardan olmayanlar tercih eder. (Tıpkı benim gibi.) CEPTETEB sadece elbette ücretsiz para transferleri ile ön planda değildir. Haricinde müşterilerine gelir belgesiz kredi çekme olanağı da sağlamaktadır. Bu sebeple fatura ödeme, ceza ve vergi ödeme gibi bir çok özelliği de sahip olan CEPTETEB bence günümüzün en iyi bankacılık uygulamalarından bir tanesidir. Sizde TEB bankasının sunduğu bu süper imkanlardan ev hanımı dahi olsanız yararlana bilirsiniz. 18 yaşından büyük olmanız durumunda üstelik hiç şubeye gitmeden mevduat hesabı oluştura bilmektesiniz. Ben sizler için ENPARA kullanmama rağmen TEB bankasının sağladığı bu imkandan da yararlanmak adına başvuru yaptım. Böylelikle nasıl CEPTETEB şubesiz vadesiz mevduat hesabı açtım, resimli bir şekilde anlatma imkanı yakaladım. Sizde şayet benim gibi CEPTETEB müşterisi bankaya gitmeden olmak istiyorsanız, lütfen sırası ile şu adımları yapınız.

 1. İlk olarak CEPTETEB mobil bankacılık uygulamasını indirip, kurmanız gerekmektesiniz.
  1. Android kullanıcısı iseniz buradan indire bilirsiniz.
  2. IOS kullanıyorsanız da buradan indire bilmektesiniz.
 2. CEPTETEB uygulamasını cep telefonunuza indirip, kurduktan sonra KURULUMU GEÇ diye bilirsiniz. blank
 3. CEPTETEB uygulaması sizden bazı izinler talep edecektir. Bunlara izin verelim şimdi. blank
 4. Şimdi CEPTETEB müşterisi olmak için MÜŞTERİ OL diyelim. blank
 5. Müşterisi olmamız için doldurmamız gerekilen formlara erişmek için BAŞLA diyelim. blank
 6. Daha kaliteli bir başvuru işleminin sağlana bilmesi için size bir uyarı metni çıkacak. Bu metindeki talep edilenleri dikkate alarak DEVAM diyelim. blank
 7. Başvuru sahibi şimdi T.C. kimlik numarasını, sonrada cep telefonu numarasını girmesi gerekir. Doğru bir şekilde girdikten sonra DEVAM diyelim. blank
 8. Saniyeler içinde cep telefonunuza bir kısa mesaj gelecek. Gelen bu mesajı şimdi resimde göstermiş olduğumuz yere girin. Sonra yine DEVAM deyin. blank
 9.  Cep telefonunuzun şayet konumu açık değilse bir uyarı alacaksınız. İZİN VER diyerek DEVAM edebilirsiniz. blank
 10. Adres doğrulama bölümüne şimdi geldik. Bu bölümde istenilen bilgileri yine doğru bir şekilde girelim. Sonra iki kutucuğu da işaretleyelim. Yine DEVAM diyerek yolumuzda ilerleyelim. blank
 11. Kişisel bilgiler bölümünde, mail, eğitim ve çalışma durumunuzu seçerek DEVAM edelim. blank
 12. Ürün tercihinde ”Vadesiz Mevduat” seçimi yapınız. Diğerlerini hesabınız aktif olunca da talep edebileceğiniz için bizce şuan hiç onlara girmeyin. Yine de siz bilirsiniz tabi. Sonra DEVAM diyerek ilerleyelim. blank
 13. EK BİLGİLER bölümündeki veriler doğru ise direk DEVAM edebiliriz. blank
 14. BELGE ONAY kısmında tüm belgeleri okuyunuz. Sonra kutucukları işaretleyip DEVAM edelim. blank
 15. Yeni nesil T.C. kimlik belgeniz var ise görüntülü görüşme bölümünü seçin. Yok ise de Ziyaretime Gelin seçeneğini seçin. Sonra DEVAM diyelim. blank
 16. Kimlik belgenizin resminin çekilmesi için kamera isteğini kabul edelim. blank
 17. Kimlik belgenizin çok daha iyi bir şekilde sorunsuz çekilebilmesi için size bir uyarı ekranı çıkacak. Okuduktan sonra talimatları uygulayarak resim çekmeye geçmek için DEVAM edelim. blank
 18. Telefonunuzun ekranında kare olarak bir görüntüleme açılacak. Bu kare ekrana gelecek şekilde nüfus cüzdanınızı okutunuz. blank
 19. KİMLİK ÇİPİ OKUTMA da hiç bir şey yapmadan DEVAM deyip ilerleyiniz. blank
 20. Şimdi kimliğinizi cep telefonunuzun arkasına yapıştırın. Biraz bekleyin. Yeşil ışıklar yanıp sönmeye başlayacak. Şayet olmuyorsa, geri giderek yeninden bu işlemi başlatınız. blank
 21. Canlılık testine başlıyorsunuz. Talimatlara göre yüzünüzü okutunuz. blank
 22. Artık son adıma geldik. Şimdi hazırsanız CEPTETEB müşteri ilişkiler departmanına bağlanacaksınız. Karışınıza müşteri temsilcisi çıkacak. Bunun için hazırsanız, GÖRÜŞME BAŞLAT deyiniz. blank

Artık karşınıza CEPTETEB müşteri temsilcisini görmüş olacaksınız. Bu bölümü resimli bir şekilde anlatmak istemedim. Çünkü beni bir bayan arkadaş karşıladı. Resmini paylaşmam doğru olmayacak diye düşündüm. Benden neler istediğini merak ediyorsanız, sizlere aşağıda sıraladım.

 1. Açık adres bilgimi teyit etti
 2. Kimlik doğruluğu için anne kızlık soyadımı sordu
 3. Kimlik seri numarasını istedi
 4. Kimlik belgemle birlikte resmimi çekti
 5. Son olarak ise ne amaç ile CEPTETEB müşteri olmak istediğimi sordu. (İşlem hacmimi, para kullanama hesabı olarak kullanacağımı filan)

En son ise sözleşme formumu ekrana yansıttı, onaylamamı istedi. Sözleşmeyi kabul etmem ile birlikte artık CEPTETEB müşterisi oldum. Giriş için şifrelerim anında cep telefonuma geldi. TEB kartım ise ortalama 7 gün içinde PTT kargo ile evime kadar geldi. Tabi ben evde yoktum alamadım o ayrı 🙂

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın