1 dakikada Vakıfbank ipotekli kredi alabilirsiniz.!

1 dakikada Vakıfbank ipotekli kredi alabilirsiniz.!
8 Mart 2019 tarihinde eklendi, 124 kez okundu.
Acil ödemelerimiz bulunduğunda eşten, dosttan borç para isteme devri çoktan kapandı. Artık bütçeniz yeterli ise bankaların yolunu tutuyor. Ödeme gücünüzün yettiği kadar kredi başvurusunda bulunmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak geri ödeme seçenekleri gayet cazip olan Vakıfbank ‘dan 1 dakikada ipotekli kredi alabilirsiniz. İster konut kredisi, ister taşıt kredisi, isterse de ihtiyaç kredisi olsun. Üzerinize herhangi bir kayıtlı gayrimenkulü teminat göstererek dilediğiniz miktarda kredi desteği alabilirsiniz. Bugün sizler için Devlet bankası olan Vakıfbank ‘ın cazip faiz oranlarından ve uygun vade seçeneklerinden bahsedeceğiz. Acil nakite ihtiyacım var. Nasıl ipotekli kredi başvurusu yaparım diyorsanız Vakıfbank kredi hesaplama tablosu ile birlikte  detaylar burada..

1 Dakika ‘da Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu için şartlar neler?

1 Dakika'da Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu için şartlar neler

1 Dakika ‘da Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu için şartlar neler

Ülkemizinde bulunduğu işsizlik ve asgari ücretle geçinme çabası, göz önüne alındığında kredisiz bir yaşam maalesef söz konusu değil. Bu yüzden borçsuz bir ev, araç almakta neredeyse imkansız. İşte tüm bu durumlar göz önüne alındığında uzun vade ile ödenecek krediler insana ödemesi, daha kolay geliyor. Öyleyse gelin hep birlikte uygun faiz seçenekleri bulunan Vakıfbank ‘dan ipotekli kredi başvurusu aranılan koşullar neler bakalım.

  • Öncelikle banka işlemlerinde her zaman temiz bir sicil gereklidir. Daha açık anlatmak gerekirse, diğer bankalar borç gecikmesi yaşadınız mı, hiç icra durumunda kaldınız mı? Bunlar göz önünde bulundurulur ve kredi notunuzu belirler. Kredi puanınız ise tüm kredi işlemlerinizi etkiler. (İpotekli kredi işlemlerinde kredi notunuz arka planda kalır.)
  • İkinci olarak düzenli bir gelire sahip olmak gereklidir. (Çalışmıyor iseniz kira, nafaka, gibi devamlı gelen aylıklar ile başvuru da bulunabilirsiniz.)
  • Kendi üzerinize ait veya yakınınızın ipotek ettireceği (üzerinde rehin bulunmayan) bir gayrimenkul teminatı gereklidir. Tüm bu imkanlara sahipseniz hemen Vakıfbank ‘a başvuru da bulunabilirsiniz.
Vakıfbank ‘dan ipotekli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank'dan ipotekli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır

Vakıfbank ‘dan ipotekli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır

Yukarıda belirtmiş olduğumuz şartları sağlıyorsanız. Birkaç basit evrak ile müracaatta kolaylıkla bulunabilirsiniz. Bulunmuş olduğunuz ilin herhangi bir Vakıfbank şubesine nüfus cüzdanı fotokopiniz ve gelir belgeniz ile başvurmanız yeterli olacaktır. Ancak konut kredisi diğer kredilere oranla daha fazla miktar olmasından dolayı verilecek olan kredinin teminatının olması gereklidir. Örneğin konutunuzun değeri 200 bin. Size de 150 bin liralık bir ödeme gerekli. Banka göndermiş olduğu eksperler ile evin değerini ölçüp size yaklaşık olarak konutun eksper oranının %75 i  kadarını ödüyor. Lakin banka teminat gösterilen bu evin sizin kendi üzerinize veyahut kan bağı bulunan yakın akrabalarınızdan birinin üzerine olmalıdır. ( Son düzenlemelere göre 3. cü bir kişinin ipotek onayı da kabul görmektedir.) Gösterilecek olan bu ipoteğin üzerinde rehin durumu bulunmamalıdır. Birkaç kişi üzerinde ortak bulunan mal beyanları da ipotek için maalesef kabul görülmez. Gayrimenkul tek bir kişiye ait ve sorunsuz bulunmalıdır. Başvuru esnasında ipotek ettirilecek konutun tapusu sunulacak evraklar ile birlikte teslim edilmelidir. En güncel ipotekli konut kredisi oranı Vakıfbank da şu şekildedir;

  • Nisan için 120 ay vadeye varan oranlar ile birlikte % 1.28  ile 2019 yılının en uygun konut kredisi imkanını sunmaktadır.  
  • 110 bin liralık bir kredi çekmek isteyen vatandaşımız % 1.28 üzerinden faiz oranıyla başvurduğu Vakıfbank dan 10 yıllık vade ile aylık ödeme miktarı 1.799,01 TL olmaktadır. Kredinin toplam geri ödemesi ise 215.882,07 TL dir.

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi Vakıfbank ‘dan kredi nasıl çekilir?

Araç ipotekli Vakıfbank dan kredi nasıl çekilir

Araç ipotekli Vakıfbank dan kredi nasıl çekilir

Günümüzde araç kullanımı olmayan ev çok nadirdir. Hele ki birkaç yıldır yeni otomobil kampanyalarıyla birlikte hemen herkesin modelli bir aracı bulunuyor. İşte bu noktada almış olduğunuz arabanız yine sizin teminatınız olarak size kredi kapısını açıyor. Aracınızı ipotek ettirerek kredi alabilmeniz için, teminat gösterilecek arabanızın değeri kredinizi karşılar nitelikte olmalıdır. Aynı zamanda konut ve arsa ipotekli kredilere göre ekspertizin biçtiği değer daha azdır. Ekspertiz değerinin %50 si kadarı temin edilir. Başvurunuzu gerçekleştirirken yanınızda aracın ruhsat fotokopisi, kimlik belgeniz gerekmektedir.

  • Vakıfbank Nisan araç kredisi oranı şuan da %1,81 dur. Şayet kredinizi hemen kullanıp daha sonra ödemek istiyorsanız Şimdi al sonra öde ihtiyaç kredisi yazısı detayları ile burada.
  • Sizin 50 bin liralık ihtiyaç kredisi için başvurduğunuzu düşünürsek %1,81 faiz oranı ile 48 aylık vadeli aylık ödeme miktarınız 1.567,71 TL dir. Toplamda geri ödenecek miktar 75.250,29 TL’ dir. Aracın başka bir ipotek altında bulunmaması gereklidir. Bunun dışında gerekli olan kasko sigortanızı banka karşılamaktadır. Sizlerde cazip kampanyalı uygun faiz seçenekli bir kredi arıyorsanız Vakıfbank sizin için en ideal banka olacaktır.  Tüm bankaların en güncel faiz oranlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç kredisi 60 ay yapılandırma yapan 2019 bankaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 dakikada Vakıfbank ipotekli kredi alabilirsiniz.! Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sefer say dedi ki:

    Ipotek ihtiyac kiredisi

Sayfa başına git