Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Veriyor? (1 Numaralı Burada)

Yenilikler her yerde olduğu gibi bankacılık sektöründe de sürekli olmaktadır. Finansman alanında şimdiye kadar yapılan bu yeniliklerin belki de en köklüsü dijital kredi ile birlikte hayatımıza dahil olanıdır.  Ziraat bankası başta olmak üzere bir çok banka bu yeniliğe ayak uydurarak dijital kredi ile müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Veriyor? (1 Numaralı Burada)

Masrafsız bankacılık olarak da bilinen dijital kredi peki tam olarak nedir? Bu harika olanağın nimetlerinden bizler nasıl istifade edebiliriz ve en önemlisi hangi  bankalar veriyor? 2023 yılında gelir belgesiz ve hızlı kredi çekmek isteyenler, bu müjdeli haber tam size göre.

Neler Var?

Ziraat Dijital Bankacılık Nedir?

Ziraat bankası dahil olmak üzere nerede ise bütün bankalar artık dijital kredi teknolojisine geçmiştir. Dijital kredi kullanımı için en çok tercih edilen banka Ziraat bankası olduğu için sizlere bu başlık altında sistemin nedir? olduğundan bahsedeceğim.  Peki Ziraat yada herhangi bir banka tarafından sağlanan dijital kredi nedir? işte cevabı;

Ziraat bankası veya herhangi bir banka tarafından sağlanan dijital kredi genel anlamıyla İnternet üzerinden yapılan başvurulara denilmektedir. Başvuru yönteminde herhangi bir banka çalışanı işlemlere müdahil olmadığı için kurulan bu sisteme dijital kredi denilmektedir.

Ziraat bankasının dijital kredisi ile sadece ihtiyaç kredisi başvurusunda buluna bilirsiniz. Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapmak isteyenler ne yazık ki! bu nimetten yararlanamazlar. Ayrıca, bütün bankalarda dijital kredi kullanmak için maaş müşterisi olma şartı aranmazken Ziraat bankası ne yazık ki! maaş müşterisi olma şartı aramaktadır. Dolayısı ile Ziraat bankasından herhangi bir saatte yada günde dijital kredi kullanmak istiyorsanız mutlak suretle Ziraat maaş müşterisi olmanız şarttır. Maaş müşterisi olmadan sadece mevduat hesabınızın olma şartıyla dijital kredi kullanacaklara 5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar dan herhangi birini seçmelerini öneririm. Peki, Ziraat maaş müşterisi olanlar dijital kredi başvurusunu nasıl yapabilir? Banka tarafından uygulanan güncel faiz oranları ne kadardır?

Ziraat Bankası Dijital Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartlar!

Ziraat bankası yada herhangi bir bankanın dijital kredi başvurusunu yapmak için mutlaka o bankada vadeli yada vadesiz bir mevduat hesabınızın olması şarttır. Ziraat bankası vadeli mevduat hesabı şartı haricinde dijital kredi başvurusu için birde ekstra şart olarak ”Maaş Müşterisi” olmanızı aramaktadır! Vadeli veya vadesiz hesabınız var ise dijital kredi başvurusu işlemini nasıl yapacağız diyorsanız size iki tane yol gösterebilirim.

 1. Ziraat Mobil Uygulaması
 2. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Bu iki yoldan herhangi biri üzerinden Ziraat bankası dijital kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Ben sizlere kendi Ziraat bankası dijital kredi hesabımdan nasıl kredi başvurusunda buluna bileceğinizi adımlı ve resimli olarak anlatacağım. Lütfen hafta sonu dahi olsa bile hatta gecenin saat 3:00 ‘da dahi olsa nakit para ihtiyacınızı dijital kredi ile anında karşılamak için sizde bu adımları sırası ile yapınız.

 1. Mevduat hesabınız varsa ilk olarak Ziraat dijital kredi giriş sayfasına buradan girelim.
 2. Şayet giriş şifreniz yoksa buradan şifremizi oluşturalım.
 3. Şifresi olanlar yada oluşturulan ilk sayfadaki adresten dijital kredi sayfasına giriş yapalım ve sol menüden ”KREDİLER” sonrasında ise ”Dijital Kredi” diyelim. blank
 4. Karışımıza yine bir ekran çıkacak. Bu çıkan ekranda ise aşağıdaki resimde sizin de görmüş olduğunuz gibi dijital kredinin özellikleri anlatılacak. Bu özelliklerin altında ise ”BAŞVUR” butonu yer alacak. Şimdi bu butona tıklatalım. blank
 5. Karşımıza çıkan ekran da kredinin vade ve miktarını belirleyip başvuru işlemimizi tamamlayalım.

Kredi notumuz ve kredi üst limitimiz şayet yaptığımız başvuru işlemi için uygun ise 5 dakika içinde Ziraat dijital krediniz mevduat hesabınıza aktarılacaktır. Daha fazla merak edilen soruların cevabını ise aşağıda verdim.

 • Dijital Kredi Onay Süreci Nasıl İşlemektedir?
  • Hemen cevap  verelim. Dijital kredi başvurusunda bulunduktan sonra sistem direk kredi notu değerinizi sorgular. Bunun ile birlikte diğer bankalarda var olan kredilerinizi Türkiye Bankalar Birliği üzerindeki ortak ağdan görür. Şayet herhangi bir krediniz için sorun yok ise yaklaşık olarak 4 ile 6 dakika içinde onay verir.
 • Dijital Kredi Masrafı Ne Kadar?
  • Ziraat dijital kredi için masraflar normal bireysel kredi ile aynıdır. Yani dijital kredi başvuruları için de banka sizden ”Hayat Sigortası” ve ”İşlem Ücreti” gibi kesintiler uygularlar.
 • Dijital Kredi Limiti Ne Kadar?
  • Ziraat bankası dijital kredi limiti şuan için en fazla 50.000 liradır.

Merak edilen soruları da yanıtladıktan sonra Ziraat bankasının dijital kredi faiz oranları ne kadar bölümüne geçebiliriz.

Ziraat Bankası Dijital Kredi Faiz Oranları

Ziraat dijital kredisi faiz oranlarını için yapılan başvurular sadece bireysel ihtiyaç kredilerini kapsamaktadır. Diğer ürünler olan konut ve araç alımları için dijital kredi başvuruları sadece ön onaylı başvurulardan ibarettir. Dolayısı ile Ziraat dijital kredinin faiz oranı için banka ”Bireysel İhtiyaç Kredisi” faiz oranlarını baz almaktadır. Ziraat dijital kredinin güncel faiz oranları ve buna göre hesaplama tablosu ise aşağıda olduğu gibidir.

ZİRAAT BANKASI 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.89

Sizlerin de görmüş olduğunuz gibi Ziraat bankasının dijital kredi kapsamında vermiş olduğu kredinin faiz oranları oldukça cazip. Bu faiz oranlarıyla başvurunuzu yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemlerle yaparak Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama ekranında onay alıp almadığınızı görebilirsiniz. 50.000 TL üst limite kadar kullana bileceğiniz kredinizin geri ödeme tablosu ise şu şekilde oluşur.

49.000 TL Ziraat Dijital Kredi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 4.675,64 TL  56.107,66 TL
18 3.311,09 TL 59.599,52 TL
21 2.923,58 TL 61.395,18 TL
24 2.634,32 TL 63.223,77 TL
27  2.410,55 TL 65.084,96 TL
30 2.232,62 TL  66.978,66 TL
34  2.045,69 TL 69.553,70 TL
36 1.968,40 TL 70.862,34 TL

Ziraat bankasının dijital kredi kapsamında sağlamış olduğu olanaklar bunlar arkadaşlar. Peki, Ziraat haricinden dijital kredi veren bankalar hangileridir?

Dijital Kredi Veren Bankalar Hangileridir? 2023

Dijital kredi teknolojisine geçen bankalar müşterilerine bu hizmeti sağlaya bilmek için mutlak suretle bir mobil uygulamaya sahip olması gerekir. Son dönemlerde TV ekranlarından sıklık ile duymuş olduğunuz bankacılık uygulamaların oluşturulmasının sebebi budur. Bankalar tarafından oluşturulan bu uygulamalar kimine göre çok karışık gelse de bazı uygulamalar gerçekten kolay kullanıcı ara yüzüne sahip olmaktadır. Türkiye de dijital kredi veren bankalar içerisinde en iyi ara yüzüne sahip uygulama hangisi derseniz size 3 bankayı önerebilirim. Sizlere tavsiye edeceğim bu bankalar ve uygulamalarının isimleri ise şu şekildedir.

TEB Bankası: Türkiye ekonomi bankası kuruluştan itibaren cazip fırsatlar sunarak bir çok müşteriyi kendine çekmeyi başarmıştır. Son olarak CEPTETEB uygulamasıyla dijital bankacılığa adım atmıştır. Bu uygulama ile cep telefonunuzdan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bankanın 2023 yılı için ARALIK ayında uygulamış olduğu kredi faiz oranı ise aşağıda olduğu gibidir.

TEB 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.64
%1.77 %1.90

QNB Finansbank: Ülkemizde kurulan ilk dijital banka Finansbank’a aittir. ENPARA adı altında müşterilerine hizmet vermektedir. Bir kısa mesajla anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyor ve havale, EFT, fatura ödeme gibi işlemlerinizi yine bu uygulamadan halledebiliyorsunuz. Ömür boyu bu ve diğer işlemler içinde hiç bir ücret ödemiyorsunuz. Aşağıda sizlerin de göre bileceğiniz gibi faiz oranları ise diğer bankalara kıyasla daha uygundur.

ENPARA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.99 %2.09 %2.39

Garanti Bankası: Dijital bankacılıkta en çok tercih konusu olan Garanti kişilerin akıllı telefonları vasıtasıyla, erişebilecekleri basit bir uygulamadır. Ayrıca hiç bir işlem için dosya masrafı ödemez, uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde bizzat kendim gelir belgesiz almış olduğum krediyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Nasıl hangi adımlarla aldım. Gelin hep birlikte görelim. Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? Kim bilir? Belki sizlerin de işine yarar fayda görürsünüz. Benim için kaçırılmayacak mükemmel bir fırsattı.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Muhammet Baştepe dedi ki:

  Devlet destekli 10 bin tl kredi istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Başvurunuzu ilgili bankaların İnternet siteleri üzerinden yapabilirsiniz.

 2. Erdal dedi ki:

  Ziraat dijital kredi uygulamadan silinmiş neden

Bir Yorum Yazın