DEVLET Kredi

Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir? (1 Numaralı Burada)

Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir? (1 Numaralı Burada)

Son günlerin en çok konuşulan bankacılık haberi dijital kredi ile birlikte gelen yeniliklerdir. Teknolojinin en büyük alanlarından biri olan bankacılık işlemleri yeni bir sistemle vatandaşa merhaba dedi. Ziraat bankası başta olmak üzere bir çok banka dijital kredi ile müşterilerinize hizmet vermeye başladı. Masrafsız bankacılık olarak da bilinen dijital kredi peki tam olarak nedir? Bu harika olanağın nimetlerinden bizler nasıl istifade edebiliriz. Gelir belgesiz ve hızlı kredi çekmek isteyenler, bu müjdeli haber tam size göre

Ziraat Dijital Bankacılık Nedir?

Ziraat bankası dahil nerede ise bütün bankalar artık dijital kredi teknolojisine geçti. Dijital kredi kullanımı için en çok tercih edilen banka Ziraat bankası olduğu için sizlere bu başlık altında sistemin nedir olduğundan bahsedeceğim.  Peki ziraat dijital kredi nedir? işte cevabı;

 • Ziraat dijital kredi nerede ise bütün bankacılık işlemlerin İnternet üzerinden ama resmi İnternet sayfası ama bankanın kedisine özel tasarlanmış olan uygulaması üzerinden yapılan işlemlere denilmektedir.

Bütün işlemler otomatik olarak herhangi bir insan onayı olmaksızın yapıldığı için bu uygulamaya dijital kredi denir. Ziraat dijital kredi ile Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları haricinde bütün bireysel kredilerin faiz oranlarını rahatlık ile görebilirsiniz. Bireysel, konut yada araç veya ihtiyaç kredisi faiz oranlarını görmenin yanı sıra bu kredi paketlerine de başvuruda buluna bilirsiniz. Ancak, konut ve araç kredileri için yapacağınız başvurular ön başvuru olarak kabul görür. Bireysel ihtiyaç kredisi için yapacağınız başvurular ise şayet onay alır ise doğrudan hesabınıza hafta sonu sahi olsa yatar. Bu işlem için Findeks Kredi Kayıt Bürosu Kredi Notu değeriniz çok önemlidir.. Peki, Bireysel Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı? onuda sizler için oluşturmuş olduğumuz diğer içeriğimiz de bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Dijital Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartlar!

Ziraat bankası yada herhangi bir bankanın dijital kredi başvurusunu yapmak için mutlaka o bankada vadeli yada vadesiz bir mevduat hesabınızın olması şarttır. Ziraat bankası vadeli mevduat hesabı şartı haricinde dijital kredi başvurusu için birde ekstra şart olarak ”Maaş Müşterisi” olmanızı aramaktadır.! Vadeli veya vadesiz hesabınız var ise dijital kredi başvurusu işlemini nasıl yapacağız diyorsanız size iki tane yol gösterebilirim.

 1. Ziraat Mobil Uygulaması
 2. Ziraat Banksı İnternet Bankacılığı

Bu iki yoldan herhangi biri üzerinden Ziraat bankası dijital kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Ben sizlere kendi Ziraat bankası dijital kredi hesabımdan nasıl kredi başvurusunda buluna bileceğinizi adımlı ve resimli olarak anlatacağım. Lütfen hafta sonu dahi olsa bile gecenin saat 3:00 ‘da dahi olsa nakit para ihtiyacınızı dijital kredi ile anında karşılamak için sizde bu adımları sırası ile yapınız.

 1. Şayet mevduat hesabınız varsa ilk olarak Ziraat dijital kredi giriş sayfasına buradan girelim.
 2. Şayet giriş şifreniz yoksa buradan şifremizi oluşturalım.
 3. Şifresi olanlar yada oluşturulan ilk sayfadaki adresten dijital kredi sayfasına giriş yapalım ve sol menüden ” KREDİLER ” sonrasında ise ” Dijital Kredi ” diyelim.
 4. Karışımıza yine bir ekran çıkacak. Bu çıkan ekranda ise aşağıdaki resimde sizinde görmüş olduğunuz gibi dijital kredinin özellikleri anlatılacak. Bu özelliklerin altında ise ”BAŞVUR” butonu yer alacak. Şimdi bu butona tıklayalım.
 5. Karşımıza çıkan ekran da kredinin vade ve miktarını belirleyip başvuru işlemimizi tamamlayalım.

Kredi notumuz ve kredi üst limitimiz şayet yaptığımız başvuru işlemi için uygun ise 5 dakika içinde Ziraat dijital krediniz mevduat hesabınıza aktarılacaktır.

Ziraat Bankası Dijital Kredi Faiz Oranları

Ziraat dijital kredisi faiz oranlarını için yapılan başvurular sadece bireysel ihtiyaç kredilerini kapsamaktadır. Diğer ürünler olan konut ve araç alımları için dijital kredi başvuruları sadece ön onaylı başvurulardan ibarettir. Dolayı ile Ziraat dijital kredinin faiz oranı için banka ” Bireysel İhtiyaç Kredisi ” faiz oranlarını baz almaktadır. Ziraat dijital kredinin güncel faiz oranları ve buna göre hesaplama tablosu ise aşağıda olduğu gibidir.

 • MAYIS 2020 de Ziraat Dijital Kredi faiz oranı aylık %1.05 oranındadır. En fazla 60 ay vadeli olarak bu faiz oranı üzerinden kredi kullana bilirsiniz.
 • 4.000 Lira 12 ay olarak geri ödeme miktarı net 361 TL
 • 8.000 lira 12 ay geri ödemeli olarak aylık taksit tutarınız 722 TL olacaktır. Toplam geri ödeme ise 8.670 TL olur.
 • 10.000 lira 20 ay olarak geri ödeme taksit tutarı 568 TL olur. Toplamda ise cebinizden 11.375 TL çıkar.
 • 17.000 TL için 38 ay olarak aylık taksit ödemeniz 590 TL
 • 29.000 liranın 60 ay olarak ödemesi ise 691 TL olacaktır.

Ziraat dijital kredi faiz oranlarını her ay düzenli olarak güncelleme işlemini sizler için yapmaktayız.

Ziraat Dijital Kredi Onay Süreci, Limiti Masrafları

Şimdi sizler Ziraat bankası dijital kredi uygulaması için en çok merak edilen 3 sorunun yanıtı vereceğim. Bu sorular dijital kredinin onay süreci kaç gün, limiti ve masraflarından oluşmaktadır.

 1. Dijital Kredi Onay Süreci Nasıl İşlemektedir? Hemen cevap  verelim. Dijital kredi başvurusunda bulunduktan sonra sistem direk kredi notu değerinizi sorgular. Bunun ile birlikte diğer bankalarda var olan kredilerinizi Türkiye Bankalar Birliği üzerindeki ortak ağdan görür. Şayet herhangi bir krediniz için sorun yok ise yaklaşık olarak 4 ile 6 dakika içinde onay verir.
 2. Dijital Kredi Masrafı Ne Kadar? Ziraat dijital kredi için masraflar normal bireysel kredi ile aynıdır. Yani dijital kredi başvuruları için de banka sizden ” Hayat Sigortası ” ve ” İşlem Ücreti ” gibi kesintiler uygularlar.
 3. Dijital Kredi Limiti Ne Kadar? Ziraat bankası dijital kredi limiti şuan için en fazla 50.000 liradır.

Şayet 50.000 liradan daha fazla kredi çekmek istiyorsanız o zaman size tavsiyem Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Harika Oranlar) başvurusunda bulunmanız olacaktır.

Dijital Kredi Veren Bankalar Hangileridir? 2020

Günümüzde müşteri kitlesini artırmak isteyen bankalar her gün farklı bir uygulama ile karşımıza çıkmaktadır. Üstelik hemen her bankanın sunduğu bu hizmetler bireylerin yaşantısını oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de dijital bankacılıktır. Dijital bankacılığı genellikle özel sermayeli bankalar desteklemektedir. Bu  hizmeti sağlayan yani dijital kredi veren bankalar hangileridir diye bir sıralayacak olursak.

 • TEB Bankası: Türkiye ekonomi bankası kuruluştan itibaren cazip fırsatlar sunarak bir çok müşteriyi kendine çekmeyi başarmıştır. Son olarak CEPTE TEB uygulamasıyla dijital bankacılığa adım atmıştır. Bu uygulama ile cep telefonunuzdan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Tabi ki olumsuz bir durum yok ise krediniz onay görüyor. Lakin bu sistemde kredi faizleri bir hayli yüksektir.
 • QNB Finansbank: Ülkemizde kurulan ilk dijital banka Finans bank a aittir. ENPARA adı altında müşterilerine hizmet vermektedir. Bir kısa mesajla anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyor. Ve havale, EFT, fatura ödeme gibi işlemlerinizi yine bu uygulamadan halledebiliyorsunuz. Faiz oranları diğer bankalara kıyasla daha uygundur. Maalesef bu sistemde kredi kartı isteme şansınız yoktur. Kredi kartı başvurusu için direk bankayla birebir görüşmeli yada müşteri hizmetlerinden kimlik bilgilerinizle istek yapmanız gereklidir.
 • Garanti Bankası:Dijital bankacılıkta en çok tercih konusu olan İGaranti kişilerin akıllı telefonları vasıtasıyla, erişebilecekleri basit bir uygulamadır. Ayrıca hiç bir işlem için dosya masrafı ödemez, uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bu bankalar dışında Yapı Kredi bankasının dijital uygulamasına NUVO. Akbank ın uygulamasına ise Akbank dijital olarak erişebilirsiniz. Son olarak da Deniz bank için DİJİTAL DENİZ olarak bu uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Konu Videomuz

Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir? (1 Numaralı Burada) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. blank Muhammet Baştepe dedi ki:

  Devlet destekli 10 bin tl kredi istiyorum

  1. blank Admin dedi ki:

   Başvurunuzu ilgili bankaların İnternet siteleri üzerinden yapabilirsiniz.

 2. blank Erdal dedi ki:

  Ziraat dijital kredi uygulamadan silinmiş neden

DEVLETKredi.Com