Dijital Kredi Nedir Hangi Bankalar Verir ?

Son günlerin en çok konuşulan haberi dijital kredidir. Teknolojinin en büyük alanlarından biri olan bankacılık, yeni bir sistemle vatandaşa merhaba dedi. Bu sistemle artık yapılan her işlem bir telefon kadar yakındır. İnsanların kazandıkları maaştan tutunda, borç alacakları para bile artık banka işlemlerinden onay görerek tamamlanır. Bu sebeple dijital kredi nedir? Hangi bankalar dijital ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır. Bu konuyu detaylarıyla ele aldık. Sizlerde online işlemleri kullanan kimselerden iseniz detayları mutlaka inceleyin.

Dijital Bankacılık Nedir?

Şimdilerde herkesin kullandığı akıllı telefonlar, bin bir işlemi kolaylıkla yerine getirmektedir. Bunlardan en önemli olanı bankacılık uygulamasıdır. Çünkü bireylerin en çok işleri alım satım üzerine olduğundan 24 saat paraya ihtiyaç duyarlar. Her an her dakika bankaya gidilemeyeceği için bir tık ile para yatırma işlemleri gerçekleşmektedir. Kullanmış olduğunuz bankanın online bankacılık uygulamasını telefonunuza indirerek. Banka şubesine gitmenize hiç gerek kalmadan sıra beklemeden işlerinizi halledebilirsiniz. İşte telefonunuzdan yönettiğiniz bu banka işlemlerinizin tamamı dijital bankacılık ile gerçekleşecektir. Tabi ki bu uygulamadan faydalanmak için akıllı telefona, internet bağlantısına ve bu sistemi bilmeye ihtiyacınız olacaktır.

Dijital Kredi Nasıl Alınır?

İnsanlar için zaman kavramının çok kıymetli olmasından dolayı, hızlı olan tüm işlemler çok revaçtadır. İhtiyacınız olan kredi için bankaya gidecek saatlerce beklemek zorunda kalacaksınız. Hatta ilk önce kredi başvurusu için gidecek, sonrasın krediyi onaylamak için birde kredinizi teslim almak için gideceksiniz. Ancak dijital kredi ile bunlara hiç gerek yok. Bankanızın dijital bankacılık hizmetini indirerek gerekli kimlik bilgilerinizle bir kısa mesajla kredinizi sorgulayabilirsiniz. Krediniz onay görmüşse mesajla size bildiriliyor. Sesli imza yöntemiyle kredinizi onaylıyorsunuz. Paranız anında banka hesabınıza yatıyor. Gerekli fatura ve ödemelerinizi de havale talimatıyla oturduğunuz yerden halledebiliyorsunuz. Düşünsenize hiçbir işiniz aksamadan, sıra beklemeden kolay bir şekilde hallediyorsunuz. Bizce dijital bankacılık zamanı kıymetli olan her fert için gerekli bir uygulamadır.

Dijital Bankacılığın Faydaları Nelerdir?

Özellikle yurt dışında epeydir tercih edilen bu uygulamaya direct baking adı verilmektedir. Kullanıcıların ilk evvela parasını her daim yanında güvende gezdirmesi gibi bir işlemdir. Bir çanta parayla gezmek, muhafaza etmek ne kadar zor ise bu çalınma kaybolma riskini de ortadan kaldırmış olur. Zamandan her türlü tasarruf etmiş olursunuz. Çünkü bankaya ulaşım, bekleme, onay alma süreci vatandaşa zaman kaybettirir. Oysa dijital bankacılık ile saatlerce vakit kaybetmeyecek oturduğunuz yerden kolayca işlerinizi hallede bileceksiniz. En önemli yararı zaman kazandırmak olan bu uygulamanın gece gündüz fark etmeden nakit paraya erişiminiz, fatura ve havale gibi işlerinizi yapmanız da güzel özelliklerindendir. Örneğin gece 1 de olsa acil bir ödemenizi bu yolla gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde müşteri kitlesini artırmak isteyen bankalar her gün farklı bir uygulama ile karşımıza çıkmaktadır. Üstelik hemen her bankanın sunduğu bu hizmetler bireylerin yaşantısını oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de dijital bankacılıktır. Dijital bankacılığı genellikle özel sermayeli bankalar desteklemektedir. Bu  hizmeti sağlayan bankaları sıralayacak olursak şu şekildedir;

Dijital Kredi Nedir Hangi Bankalar Verir.

Dijital Kredi Nedir Hangi Bankalar Verir.

  • TEB Bankası: Türkiye ekonomi bankası kuruluştan itibaren cazip fırsatlar sunarak bir çok müşteriyi kendine çekmeyi başarmıştır. Son olarak CEPTE TEB uygulamasıyla dijital bankacılığa adım atmıştır. Bu uygulama ile cep telefonunuzdan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Tabi ki olumsuz bir durum yok ise krediniz onay görüyor. Lakin bu sistemde kredi faizleri bir hayli yüksektir.
  • QNB Finansbank: Ülkemizde kurulan ilk dijital banka Finans bank a aittir. ENPARA adı altında müşterilerine hizmet vermektedir. Bir kısa mesajla anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyor. Ve havale, EFT, fatura ödeme gibi işlemlerinizi yine bu uygulamadan halledebiliyorsunuz. Faiz oranları diğer bankalara kıyasla daha uygundur. Maalesef bu sistemde kredi kartı isteme şansınız yoktur. Kredi kartı başvurusu için direk bankayla birebir görüşmeli yada müşteri hizmetlerinden kimlik bilgilerinizle istek yapmanız gereklidir.
  • Garanti Bankası:Dijital bankacılıkta en çok tercih konusu olan İGaranti kişilerin akıllı telefonları vasıtasıyla, erişebilecekleri basit bir uygulamadır. Ayrıca hiç bir işlem için dosya masrafı ödemez, uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bu bankalar dışında Yapı Kredi bankasının dijital uygulamasına NUVO. Akbank ın uygulamasına ise Akbank dijital olarak erişebilirsiniz. Son olarak da Deniz bank için DİJİTAL DENİZ olarak bu uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Konu Videomuz

Bir önceki yazımız olan Kentsel dönüşüm nedir? Kira yardımı ve size sağladığı avantajlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git