Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

657 Devlet Memur Kredisi (Kamuya Özel 4 Harika Banka)

657 Tabi devlet memurlarına özellikle Ziraat bankası %0.8 varan düşük faizler ile bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir. İndirimli olarak kampanya dahilinde HALKBANK ile diğer bir kamu bankası olan Vakıfbank da devlet görevlilerine bu imkanları yine avantajlı bir şekilde sağlamaktadır.

657 Devlet Memur Kredisi (Kamuya Özel 4 Harika Banka)

Özel bankalardan ise Akbank bu kervanda yer alarak ŞUBAT 2023 yılı içerisinde kamu çalışanlarına özel kredi kampanyalar düzenlemektedir. Düşük faizli olarak bu ay devlet memuruna kredi veren en iyi bu 4 bankamız hesaplama ve faiz oranları ile sizleri bekliyor. Kamuda görevli işçi yada memurlarımız sizlere vereceğimiz bu müjdeli haberle tüm bankalardan çok daha düşük faizli olarak kredi kullana bileceksiniz.

Neler Var?

Memura Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var Mı? (Şuan 2 Tane)

Faizsiz kredi çekmek isteyen Devlet memurları, sıkı durun! Nihayet 2 tane de olsa bankalar bedava kredi sizlere de şuan vermektedir. 01.01.2023 tarihiyle böylece memura faizsiz kredi veren bankalar var mı? Cevabı, evet olarak yanıt bulmuş oldu. Şimdi, hangi bankalar 0 faizli olarak Devlet memurlarına faizsiz ihtiyaç kredisi veriyor? Önce bu bankalarımızın tanıtımını yapalım. Sonra, her iki bankanın da başvuru yapacak kamu görevlilerinden ne şartlar istediğine değinelim. İşte, faizsiz tüketici kredisi veren o 2 bankamız.

 1. ING
 2. Akbank T.A.Ş

Faizsiz kredi veren bu her iki bankamızın üst limit olarak belirledikleri miktar 5.000 TL olmaktadır. En fazla 12 ay geri ödeme planlı verdikleri bireysel kredinin taksit ödemesi 416 TL tir. Verdiği faizsiz kredinin miktar, vade ve geri ödemeleri anlayacağınız aynı. Şartları ise az da olsa farklılık göstermektedir.

Şartlarının neler olduğunu ise tabloda karşılaştırma yaparak sizler için paylaştık.

Banka Başvuru Şartları Nedir?
ING
 • İlk defa müşterisi olmak.
 • Findeks KKB notu en az 1200 olması.
 • Başvurular İnternet üzerinden mobil bankacılıkla yapılması.
İlk 5000 kişi arasında olmanız.
Akbank Mevduat hesabınızı şubesiz olarak açmanız.

Faizsiz olarak kredi başvuru şartlarında bir tek Akbank tarafından istenilen şubeye gitmeden hesap açma sizi belki zorlaya bilir. Bunu da düşünerek bu hesap açma işlemini nasıl yapacağınızı anlatan bir içerik hazırladım. Bu ⇒  Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl? da bunu anlattım.

Kamu Çalışanlarına Özel Krediyi 4 Bankamız Vermektedir

Kamu çalışanlarına 2023 yılında özel faiz indirimli olarak kredi veren 4 bankamız vardır. Bu bankalar her ne kadarda Türkiye Bankalar Birliği tarafından belirlen kredi vadesine müdahale edemiyor olsalar da faiz oranlarında indirim sağlaya biliyorlar. Normal bireysel kredi faiz oranlarına göre en az %0.10 varan faiz indirimi ile kamu çalışanlarına özel kredi veren bu bankalar ise şunlardır.

 • Türkiye Halk Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank A.Ş

Kira Geliri Kontratı İle Kredi Veren Bankalar arasında da yer alan bu 4 özel bankamızdan siz çalışan hatta emekli maaşını bu bankalardan alanlar dahi bu faiz indirimden istifade edebilirler. 4A, 4B veya 4C statüsünde olun hiç bir ayrım gözetilmeksizin bütün emekliler için dahi bu faiz indirimleri geçerlidir. Peki kamuda görevli işçi yada memurlara düşük faizli olarak kredi imkanı sağlayan bu ismini saydığımız bankaların faiz oranları ne kadar?

Akbank Memur Kredisi Faiz Oranları Bizce Süper!

Akbank müşteri türüne göre faiz uygulamaktadır. Müşteri türüne göre uyguladığı faiz oranlarının belirlenmesinde ise genellik ile başvuru sahibinin kredi notuna da ayrıca bir önem vermektedir. Eğer ki! hem devlet memuru hem de iyi bir kredi notuna sahip iseniz kesinlik ile Akbank’tan çok düşük faiz oranları ile kredi kullana bilirsiniz! Üstelik Akbank devlet memurlarına belli dönemlerde 60 aya kadar geri ödeme planlaması ile vermiş olduğu kredi için 3 ay ödemesiz dönem düzenlemektedir. Tabi Akbank tarafından devlet memurlarına sağlanan özel avantajlar bunlar ile de kalmıyor. Diğer bir kamu çalışanlarına sağladığı avantaj ise kredi üst limit miktarıdır. Normal çalışanlar için uygulanan kredi üst limitleri devlet memurları için geçerli değir.

 • Örneğin: Herhangi bir çalışan Akbank’tan en fazla 50.000 TL kadar bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilirken devlet memurları bu miktarın en az %20 fazlasına kadar (70.000 TL) üst limitlerde kredi çekebilmektedir.

Hazır yeri gelmişken sizlerden en çok gelen bir diğer soru olan Kredi Borcum Var 2 3 Kez Kredi Çekebilir Miyim? cevabını da verdiğimi beyan ederek, Akbank memur kredisinin faiz oranlarını sizler ile paylaşmaya geçebiliriz.

 • ŞUBAT 2023 için AKBANK normalde müşterilerine 36 ay için uyguladığı kredi faiz oranı %2.26 olmaktadır. Bu oran kredi notu yüksek olan maaş müşterilerine %0.10 varan faiz indirimiyle %2.16 kadar düşmektedir. Buna göre en üst limit olarak devlet kamu çalışan işçi ve memurlarına sağlanan 50.000 TL geri ödemesi 36 ay geri ödemeli olarak şu şekilde oluşur.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 36 2.085,94 TL 75.093,83 TL

Devlet memurları Akbank tarafından sağlanan bu avantajlı ihtiyaç kredisini ister Google Play üzerinden Mobil Uygulama indirerek başvura bilir. İsterse sadece kimlik belgeleri ile Akbank şubelerinden müracaatlarda buluna bilirler. Akbank’tan düşük faizli olarak kredi kullanmanız durumunda ayrıca adınıza Axess kredi kartı da kabul etmeniz durumunda tamamlanacaktır. Bu kredi kartıyla yapmış olduğunuz harcamaları  9 Ay Akbank Kredi Kartı Yapılandırma da bahsetmiş olduğum gibi kolaylıkla sağlayacağınızı hatırlatmak isterim.

Ziraat Bankası Memur Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Ziraat bankası da memurlara ‘Çalışanın Artık Kredisi’ adı altında ayrıcalıklı olarak düşük faizli kredi sağlamaktadır. Detayları öğrenmek isteyenler  3 Tuşla Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yoluyla müşteri hizmetlerine kolaylıkla bağlanabilir. Banka tarafından devlet kamu çalışanlarına sağlanan düşük faizli kredi normal bireysel müşterilerine göre en az %0.6 daha düşük olmaktadır. Tabi Ziraat bankası devlet kamu işçi ve memurlarına sağladığı faiz indirimleri bireysel ihtiyaç kredileriyle de kalmamaktadır. Videomda da bahsetmiş olduğum gibi 180 aya kadar varan konut kredisi alacakları da bu faiz indirimleri kapsamaktadır.

Emekli maaşını Ziraat bankasından alanlarla aynı imkanları devlet memurlarına sağlayan bankanın tüketici kredi faiz oranlarıysa şu şekildedir.

blank

 • Ziraat Bankası ”Çalışanın Artı Tüketici Kredisi” faiz oranı ŞUBAT 2023 için %1.89 oranındadır. 36 Ay olarak bu faiz oranını tüm memurlar için uygulamaktadır. Uygulamış olduğu faiz oranına göre hesaplama tablosu ise şu şekildedir.
Ziraat Bankası Memurlara Özel 50.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 4.771,06 TL 57.252,69 TL
15 3.934,49 TL 59.017,33 TL
20 3.101,68 TL 62.033,62 TL
26 2.529,86 TL 65.776,46 TL
30  2.278,18 TL 68.345,62 TL
33 2.187,69 TL 70.310,63 TL
35 2.046,83 TL 71.638,88 TL
36  2.008,57 TL 72.308,51 TL

Kamu çalışanı işçi ve memurlara sağlanan düşük faizli kredinin başvurularını aşağıda yer alan yöntemlerden istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

 1. Herhangi bir Ziraat bankasına giderek
 2. Burada yer alan ön kredi başvuru formu doldurarak
 3. Mevduat hesabınız var ise Ziraat Mobil uygulamasını indirerek

Hangi şekilde Ziraat Bankası memur kredisi başvurusunu yapacak olur iseniz olun tabloda yer alan faiz indirimlerinden yararlana bilirsiniz.

HALKBANK Memur Kredisi Faiz Oranları Çok İyi

Kamuda çalışan işçi ve memurlara indirimli kredi imkanı sağlayan bir diğer bankamız da Türkiye Halk Bankasıdır. Bankamız memurlara ”Kamu Çalışanına Özel” diye kredi paketi oluşturmuştur. HALKBANK tarafından oluşturulan bu kredi paketi ile mevcut uyguladığı faiz oranına göre %0.4 den başlayıp %0.15 kadar varan faiz indirimi memurlara uygulanmaktadır. Tüketici kredisi haricinde HALKBANK maaşını kendinden alan kamu çalışanlarına konut kredilerinde de indirim yapmaktadır. Her ne kadar bu faiz oranı resmi sitesinde yer almasa da kendi evimi Tarım İl Müdürlüğünde çalışan bir kamu çalışanına sattığım dan dolayı bizzat şahit oldum. Kamuda görevli arkadaşımıza konut kredisinde uygulanan faiz oranı %0.10 civarlarında tekabül etmekteydi. Şuan için bireysel ihtiyaç kredileri için uygulanan faiz oranıysa şu şekildedir.

blank

 • ŞUBAT ayı için HALKBANK memur kredisinin (Kamu Çalışanına Özel) faiz oranı aylık %1.89 oranındadır. 24 ay vadeli olarak 70.000 TL kadar çekeceğiniz kredinin geri ödemesi şu şekilde oluşur.
HALKBANK Kamu Çalışanına Özel 70.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
8 9.577,11 TL 76.616,90 TL
16  5.176,77 TL 82.828,30 TL
24 3.722,81 TL 89.347,56 TL

HALKBANK tarafından memur kredisi olarak verilen ”Kamu Çalışanına Özel” kredi başvurusunu herhangi bir yerdeki Türkiye Halkbank şubelerine sadece ehliyet yada kimlik kartınız ile başvuruda bilirsiniz. Bunun haricinde yine İnternet üzerinden başvuru yapmak için şu iki yolu takip edebilirsiniz.

 1. 3 adımdan oluşan buradaki başvuru formu üzerinden
 2. HALKBANK İnternet Bankacılığı üzerinden

Ayrıca müşteri hizmetlerinden detaylı bilgiyi 0-850-222-04-00 den alabilirsiniz.

Vakıfbank Memur Kredisi 3 Ay Ödemesiz Veriyor!

Kamuda çalışan işçi ve memura ayrıcalık olarak kredi veren bankalar içerisinde bana kalır ise en iyi olanı Vakıfbank dır. Bunun nedeni sadece düşük faiz oranlarından ötürü değildir. Vakıfbank kamu çalışanlarına o kadar çok avantajlarla memur kredisi vermektedir ki! hangisini sayayım inanın ki bilemiyorum. Vakıfbank memur kredisinin faiz oranlarına geçmeden önce ama sizlere sağladığı kredideki diğer avantajları listelemek istiyorum. Avantaj listesinin görünce sizlerde banka kesinlik ile hak vereceksiniz.

 1. Aylık eşit taksitli yada ödemeleri artan yada azalan taksitli olarak kredi kullanabilirsiniz.
 2. Kredinizi şimdi al 3 ay sonra ödemeli olarak taksitlendirme yapabilirsiniz.
 3. 3 ayda bir eşit taksitli olarak yine isterseniz kredinizi taksitlendirme yapabilirsiniz.
 4. Son taksit balon ödemeli olarak kredi kullana bilirsiniz.
 5. Değişken taksit tablosu oluştura bilirsiniz.

Maaşını Vakıfbank’tan alan yada almayan memurlar için uygulan bu kredi için sadece aşağıdaki belgeler talep edilmektedir.

 1. Maaşını Vakıfbank’tan almayan memurlar e-devlet giriş yaparak e-bordro hizmeti üzerinden gelir belgesinin çıktısını alması yeterlidir. Daha sonra çalıştığı kuruma ait kimliği ile Vakıfbank kredi başvurusunu yapabilirler
 2. Maaşını Vakıfbank’tan alan memurlarsa sadece kimlik kartlarıyla memur kredisi başvurusunda buluna bilirler.

Başvuru yapılacak olan Vakıfbank memur kredisinin üst limiti yüksek olursa ipotek istenilebileceğini de hatırlatmak isterim. Şimdi bankanın siz memurlara sağladığı avantajları ve şartları öğrendikten sonra güncel faiz oranlarına geçebiliriz.

 • Vakıfbank normalde müşterilerine ŞUBAT ayında aylık %1.91 oranında faiz uygular.  3.000 TL den başlayarak tam 125.000 TL kadar memurlar Vakıfbank tarafından sunulan bu kredi faiz oranları %0.30 kadar düşmektedir. Böylece güncel faiz oranı aylık %1.61 olmaktadır. Bankanın ay içerisinde güncellediği memur kredilerinin faiz oranları anlık olarak =>BURADAN takip edilebilir. Güncel faiz oranlarına göre faklı vadelerde ödeme tablosu şu şekilde oluşur.
VAKIFBANK Memurlara Özel 125.000 TL Kredi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 11.770,64 TL 141.247,77 TL
18 8.288,00 TL 149.183,96 TL
20 7.594,52 TL 151.890,31 TL
24  6.558,09 TL 157.394,11 TL

Vakıfbank kamu kredisinin tahsis ücreti sadece %0.5 oranındadır. Buda 50.000 TL için yalnızca 250 TL olmaktadır. Kamuda görevli memurlara özel kredi veren 4 harika bankanın imkanlarına yer verdik. Sorularınız var ise bizlere yorumlardan iletebilirsiniz. Şayet almış olduğunuz maaş oranı kullanacağınız kredinin aylık taksitlerini ödemiyorsa o zaman 1 Dk’da Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Alabilirsiniz bilmenizi isterim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın