Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Asgari Ücretli Çalışanlar En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

2022 yılında uygulanan zamla birlikte en düşük asgari ücret miktarı 4.253 TL' olmaktadır. Bankalar üzerinden konut, araç yada ihtiyaç kredisi kullanmak mı istiyorsunuz? Bunun için aranan en önemli husus almış olduğunuz maaşın miktarı olmaktadır. Asgari ücretle çalışanlar dahil olmak üzere her ne sebepten kredi çekerseniz çekin, kredi hesaplama miktarı almış olduğunuz maaşınıza göre belirlenmektedir. Sayfamızda yapılan tüm hesaplamalar için de en düşük asgari ücret olan 4.253 TL baz alınmıştır. Ayrıca yazımızda yer alan tüm hesaplama işlemlerini kredi imkanı sağlayan bankalarla birlikte güncel faiz oranları ile beraberinde sizler için hesaplayarak paylaştık.

Asgari Ücretli Çalışanlar En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

Bu sayede asgari ücretle çalışan kişiler, bireysel ihtiyaç kredisini en fazla ne kadar, hangi bankadan çekebileceğini görmüş olacaklar. Tabi ki sadece bununla kalmayıp beraberinden konut ve araç kredisi için hangi bankaların ne derece imkan sağladığını da öğrenmiş olacaksınız. Şuan ki şartlara göre sizler için en uygun bankayı baz alarak bir hesaplama tablosu oluşturduk. Son olarak ise kamuya ait olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankalarının asgari ücretlilere 2023 yılında sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarını da sizlerle yazımızda paylaştık.

Neler Var?

Asgari Ücretle Çalışanlardan Kredi Kullanırken Aranan Şartlar Nelerdir?

Hayat şartları maalesef  şu an o kadar zor ki, her şeye yetişebilmek imkansız. Hele de okula giden evlatlarımız varsa o zaman daha da zorlu bir hayat bizleri bekliyor. Özellikle asgari ücretliler için bu durum daha da zor olmaktadır. Bundan dolayı da bir çoğumuz gerek geçim derdi için gerekse de çocuklarım iyi şartlarda okusun diye bankalara müracaat ediyoruz. Asgari ücretli çalışanlarımızın her ne kadar gelir belgeleri olsa dahi bankalar tarafından kredi kullanmak istedikleri zaman bazı şartları da taşımaları gerekmektedir. Peki bu şartlar nelerdir. Haydi gelin şimdi bunları görelim.

  •  Öncelik ile belirlenen bu şartların en başında hiç şüphesiz ki iyi bir ”KBB Kredi Notunuz” gelmektedir. Kredi Notu Nedir? (En Yüksek En Düşük Cetvel Puanı) adresinden sizler için tüm bilgileri paylaştık.
  • Şayet kredi notunuz iyi değil, istenilen puan yoksa toplam hane geliriniz ne kadar olursa olsun kesinlik ile hiç bir bankadan kredi kullanmanız mümkün değildir.
  • Bu yüzden kredi notunuzun düşmemesine dikkat etmelisiniz. Findeks KKB Kredi Notunu Neler Düşürür? İşte Sebepler! linke tıklamanız halinde tüm kredi notunuzun düşme sebeplerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu şartları taşımanız halinde istediğiniz bankadan ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Sizler için aşağıya konumuz ile alakalı olan bir video bırakacağım. Emin olun ki video da sizin de göreceğiniz gibi şayet iyi bir kredi notuna sahip seniz gelir belgeniz dahi olmadan kredi imkanlarından rahatlık ile yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bir çok bankadan kredi çekmeniz mümkün olmaktadır. Bu konuda sizlere örnek olarak kendimi göstermek istiyorum. Benim hiç bir gelir belgem yok. Yukarıda paylaşmış olduğum videoda da bunu sizlere ispatladım. Uzun zamandır da hiç bir yerde çalışmıyorum. Fakat Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? sizlere bu adres üzerinde gerekli olan tüm bilgileri paylaştım. Buraya bırakmış olduğum linke tıklamanız yeterli olacaktır. Asgari ücretle çalışan arkadaşlarımızın kredi kullanmak istediklerinden aranan şartları hep birlikte gördük. Peki ya yararlanmak isteğiniz ihtiyaç kredisinin miktarı neye göre hesaplandığını görmeye ne dersiniz?😉

Asgari Ücretliler İçin İhtiyaç Kredisinin Miktarı Neye Göre Hesaplanır?

Yukarıda paylaşmış olduğum şartlarda da görmüş olduğunuz üzere kredi notunuz her konuda önemli olmaktadır. Fakat şunu da unutmayalım ki her ne kadar kredi notunuz yüksek olur olsun asgari ücretli bir çalışanın çekebileceği ihtiyaç kredisinin belli bir miktarı olmaktadır. Bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinden yararlanacak olan kişilerin geri ödeme taksit tutarı kanunlarda belirtildiği gibi olmaktadır.

  • Yani kişinin aylık ödemesi gereken miktar  hane gelirinin %50 sini geçmeyecek şekilde olması gerekmektedir.

Dikkatinizi çektiyse HANE geliri olarak söyledim. Aslında bakıldığında çekmek istediğiniz kredi miktarının üst limitini belirlemek biraz da sizlerin elinde olmaktadır. Şayet hane geliriniz evinizde diğer çalışan eşiniz yada bekar çocuğunuz var ise onları da dahil edebilmektedir.

blank

Asgari-Ücretliler-İçin-İhtiyaç-Kredisinin-Miktarı-Neye-Göre-Hesaplanır

Bunun yanı sıra varsa herhangi gayrimenkulünüz ve  buna dair olan bir kanıtlanır kira geliriniz. Bu geliri de toplam hane gelirinize ilave ederek, çekmek istediğiniz kredinin üst limitini bu sayede yükseltmiş olursunuz.

Asgari ücretli olarak çalışanlarımızın çekmek istedikleri ihtiyaç kredisinin en yüksek limitinin neye göre baz alınarak hesaplandığını gördük. Şimdi hemen arkasından yine asgari ücretli olarak çalışan arkadaşlarımız için en çok ödeyebileceği aylık taksit hesaplamasına geçelim.

Asgari Ücretliler En Çok Ödeyebileceği Aylık Taksit Hesaplaması Nasıl Olur?

Bu yıl yani 2023 yılında %39,87’lik bir artış göstererek brüt 5.004 TL oldu. Net asgari ücret maaşı ise %50.51 oranında artması sonucu 4.253,40 TL oldu. Belirlenen bu rakamlara göre hanenizde sadece siz çalışıyor. Dolayısıyla başka kanıtlanabilir, kira getirisi gibi bir getiriye de sahi değilseniz. Bu durumunda kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisinin en üst limiti şuan almış olduğunuz asgari ücrete göre hesaplanmış olacaktır. Bu değerlere göre bizlere sormuş olduğunuz soruya cevap verecek olursak.

blank

Asgari-Ücretliler-En-Çok-Ödeyebileceği-Aylık-Taksit-Hesaplaması-Nasıl-Olur

Yani asgari ücret ile çalışanların en fazla ödeyebileceği aylık taksit ödemelerinin oranları nasıl hesaplanır. Haydi şimdi gelin başlayalım. Yukarıda söylediğimiz gibi ilk etapta hane gelirimiz önemli olmaktadır. Buna göre hane gelirinizim %50’sini hesaplamamız gerekiyor. Şimdi hep birlikte hesaplayalım.

  • Hane geliriniz sadece tek çalışan tarafından alınan asgari ücret olmaktadır. Buna göre;
  •  4.253,40 TL’nin  %50 sini bulmamız gerekecek. Hemen hesaplayalım.
  • 2023 yılı belirlenmiş olan asgari ücretin %50′ si 2.126,7 TL olmaktadır.
  • Buna göre yani en fazla aylık taksit tutarınız 2.126,7  TL’yi geçmemiş olması gerekecektir.

Hesaplamada da görmüş olduğunuz üzere en fazla aylık ödeme yapacağınız taksit miktarı bu şekilde hesaplanmaktadır.

Bu konu hakkında sizleri bilgilendirmek istediğim bir hususta bulunmaktadır. Hangi bankadan kredi çekerseniz çekin sizlere muhakkak hayat sigortası yapacaklardır. Bundan kaçış yok. Fakat bu sigortayı başlatsalar dahi geri alabileceğinizi de biliyor muydunuz? Kredi Çekenler Hayat Sigortasını Nasıl Geri Alabilir? sizler için gerekli tüm bilgileri buraya bırakıyorum. Emin olun ki alacağınız bu para şuan ki hayat şartlarına göre sizlere ilaç gibi gelecek.

Yapmış olduğumuz bu hesaplamalara göre asgari ücretle çalışan arkadaşlarımız en fazla ne kadar kredi kullanabilirler. Şimdi bu sorunuza yanıt bulmaya ne dersiniz?

Asgari Ücretle Çalışanlar En Fazla Ne Kadar Kredi Kullanabilirler?

Kanunlarda belirlenmiş olan yasalara göre aylık ödemeniz gereken miktarın en fazla 2.126,7  TL olduğunu yukarıda ayrıntıları ile gördük. Şimdi sıra geldi en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi çekebileceğinizin hesaplamasını yapmaya. Tabi ki öncelikle hesaplama işlemini yapmamız için kredi kullanmak istediğiniz bankanın güncel faiz oranlarını da bilmemiz gerekmektedir. Bu nedenden dolayı bende şimdi sizler için önde gelen düşük faizli bankaların güncel faiz oranlarını araştırdım. Bir tablo oluşturarak aşağıda paylaştım. Bundan hariç olarak paylaşmış olduğum bankaların ortalama 24 ay vadeli olarak kaç TL kadar kredi çekebileceğinizi de tablo üzerinde belirttim.

ASGARİ ÜCRETLİLERİN ÇEBİLECEĞİ 24 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ
BANKALAR FAİZ ORANLARI ÇEKEBİLECEĞİNİZ EN FAZLA KREDİ TUTARI
Ziraat Bankası %1.89 40.000 TL
Vakıfbank %1.91 40.000 TL
Halkbank %1.89 40.000 TL
Denizbank %3.27 38.000 TL
QNB Finansbank %1.74 38.000 TL
Akbank %2.26 38.000 TL
Türkiye İş Bankası %2.05 38.000 TL

2023 yılında alınan yeni asgari ücretin rakamlarına göre 24 ay vade kullanarak çekebileceğiniz kredi tutarları tablo üzerinde güncel olarak ŞUBAT ayına göre verilmiştir. Belirlenen kanunlara göre en fazla 36 ay vadeli olarak çekebileceğiniz tutar ise 50.000 TL olmaktadır. Şayet yukarıda tabloda vermiş olduğumuz bankalardan 36 ay vadeli olacak şekilde ihtiyaç kredisi kullanmayı da düşünüyorsanız. Bu bankaların hepsinde aranan tek şart sadece Fideks KKB notu olmaktadır.  Eğer kullanmak istediğiniz banka için kredi başvurusunda bulundu iseniz. Findeks KKB notunuzda herhangi bir sorun ile karşılaşılmazsa banka tarafından kesin onay alabileceğinizi de sizlere söyleyebilirim.

  • KKB notunuz düşük ise korkmayın. Hemen olumsuz düşüncelere kapılmayın derim. Nasıl bu kadar rahat konuşuyorsunuz diyorsanız? Bir bildiğim vardır muhakkak. Oda 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi olmasıdır. Nasıl mı? Biran önce vermiş olduğumuz linke tıklarsanız nasıl olduğunu sizlerde benim gibi öğrenebilirsiniz.

2023 yılı için alınan asgari ücret ile en düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredi imkanı sağlayan bankalarımızı böylelikle görmüş olduk. Peki ya bu kredi tutarlarının tüm vadeler için  geri ödeme taksit miktarları kaç TL olmaktadır. Haydi şimdi gelin hep birlikte son olarak bir de yapılan bu hesaplamayı çıkartalım. Ne dersiniz.

Asgari Ücretle Çalışanlara En Uygun Kredi Veren Bankalar Hangileri?  Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Evet değerli arkadaşlarım konumuzun sonuna doğru gelmekteyiz. Konu ile alakalı olan sizlerle son olarak paylaşmak istediğim. Asgari ücretle çalışan kişilere en uygun kredi veren bankaların hangileri olduğu ve hesaplaması nasıl yapıldığı olmaktadır. Yukarıda da bu bankaları aslında sizlerle paylaştık. En çok ne kadar kredi kullanabileceğinizi de belirttik. Buna göre asgari ücretli çalışan bir kişinin kendi tercih etmiş oldu bankadan kullanabileceği kredinin aylık taksit ödemesi en fazla 2.126,7 TL olması gerektiğini de sizlerle paylaşmıştık. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen asgari ücretle çalışan kişiler için belirlenen tutar bu şekilde olmaktadır. En uygun kredi veren bankaları yukarıda da  hazırlamış olduğumuz tabloya ilaveten bir de sizler için kolaylık olması adına geri ödeme planı oluşturmak istedim. Buna göre en uygun kredi imkanı sağlayan bu bankalarımızdan çekebileceğiniz en fazla kredinin aylık ödemesini sizlere ne kadar gelecektir. Tüm bu bilgileri aşağıdaki tablomuzda paylaştık.

2023 yılı ŞUBAT ayı asgari ücretle çalışan arkadaşlarımızın kullanabileceği 24 ay vadeli olarak çekmiş oldukları ihtiyaç kredisinin güncel faiz oranları ve aylık ödeme tutarlarının tablosu şu şekilde olmaktadır.

ASGARİ ÜCRETLİLERİN ÇEBİLECEĞİ 24 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİNIN AYLIK ÖDEME TUTARLARI
BANKALAR FAİZ ORANLARI ÇEKEBİLECEĞİNİZ EN FAZLA KREDİ TUTARI GÜNCEL AYLIK ÖDEME TUTARINIZ
Ziraat Bankası %1.89 40.000 TL  2.150,47 TL
Vakıfbank %1.91 40.000 TL 2.185,44 TL
Halkbank %1.89 40.000 TL 2.127,32 TL
Denizbank %3.27 38.000 TL 2.337,63 TL
QNB Finansbank %1.74 38.000 TL 2.098,49 TL
Akbank %2.26 38.00 TL 2.135,03 TL
Türkiye İş Bankası %2.05 38.000 TL 2.087,31 TL

Asgari ücret ile çalışanlar için en çok kaç TL kredi çekebilir? Aylık ödemeleri ne kadar olmaktadır? Sizler için oluşturduğumuz her iki tablomuzla bizlere yöneltmiş olduğunuz sorularınızı cevapladık. Ayrıca bu bankaların şubelerine bizzat kendiniz hiç gitmeden müşterisi olarak başvuru yapabileceğinizi de sizlere hatırlatmak isterim. Nasıl yapabilirim diyorsanız. Farklı bir sayfamda Halk bankamızı baz alarak sizlere bunu nasıl yapacağınızı detayları ile anlattım. Üstelik fazla zamanınızı harcamadan sadece 5 dakikanızı ayırarak yapabileceksiniz. Halkbank Bankaya Hiç Gitmeden Hesap Açma Nasıl Yapılır? (Müşteri Olma) sayfama sizleri davet ediyorum.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın