Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Halkbank İnternet Bankacılığından Esnaf Kefalet Kredisini Ödeme (ATM)

Dükkan, araç, işletme gibi ihtiyaçlarınız için ESKKK meslek odaları üzerinden kullanmış olduğunuz satın alma kredilerini 2 şekilde ödeyebileceğinizi biliyor muydunuz. Bizlere sunulan ödeme yöntemleri arasında en hızlı olanı ise Halkbank internet bankacılığı üzerinden geçmektedir. Birde Halkbank internet bankacılığı haricinde herhangi bir Türkiye Halk Bankası şubesine şahsen bizzat kendiniz giderek taksitli ödeme yönteminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank İnternet Bankacılığından Esnaf Kefalet Kredisini Ödeme (ATM)

Peki İnternet bankacılığı üzerinden Halkbank meslek odası esnaf kredisi ödemesi nasıl gerçekleşir. Bilmeyenler için bunun cevabını yazımızın içeriğinde görsellerle birlikte paylaştım. Birde bunun yanı sıra en çok merak edilen meslek odası kredilerinin ödemesi Halkbank bankamatik (ATM) üzerinden de ödemesi yapılır mı? Sizler için bu sorumuzun cevabını da aşağıda yanıtladım.

Neler Var?

Halkbank Esnaf Kefalet Kredi Ödemesi Nasıl Olur?

Halkbank en düşük faizli olarak esnaflarımıza işyeri, işletme ve ticari araç  yani kamyon, taksi, otobüs gibi satın alma kredisi meslek odası kefaleti ile birlikte vermektedir. Kullanmak istediğiniz tüm bu kredilerin geri ödemeleri ise sadece Halkbank üzerinden yapılmaktadır. Halkbank esnaf kefalet kredisi geri ödemeleri için sizlere 2 farklı seçenek sunmaktadır. Halkbank esnaf kefalet kredi ödemesi nasıl olur diyen arkadaşlarımız için sunulmuş olan bu 2 seçenek ise şu şekilde olmaktadır.

 1. Halkbank internet bankacılığı aracılığı ile
 2. Türkiye Halk bankası şubelerine bizzat gidilerek yapılır.

Bize sağlanmış olan bu imkanlar arsında en hızlı olanı Halkbank esnaf kefalet kredisi taksit ödemleri için hangisi derseniz. İnternet bankacılığı üzerinden geçebileceğini söyleyebilirim. Biliyoruz ki diğer tüm bankalara göre Türkiye Halkbank şubeleri çok daha kalabalık olmaktadır. Sizce de öyle değil mi? Bu sebepten dolayı da sizlere sadece bir kaç adımla İnternet üzerinden nasıl esnaf kefalet kredinizi ödeme yapacağınızı anlatmak istiyorum.

Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi İnternet Üzerinden Nasıl Ödenir?

Halkbank esnaf kredisi İnternet üzerinden nasıl ödenir? Öncelikli olarak bunun için Türkiye Halk Bankası internet bankacılığınız olması ve tabi ki birde giriş şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Şayet İnternet bankacılığına giriş şifreniz yoksa eğer artık bunu şubeye gitmeden kolaylıkla halledebileceğinizi de sizlere söylemek isterim. Nasıl şifre sahibi olabileceğinizi ise;

Şayet benim İnternet bankacılığı giriş şifrem var. Ödeme işlemini hızlı ve güvenilir bir şekilde nasıl yapabilirim diyorsanız. Bunun için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 1. İlk etapta kullanmakta olduğunuz cep telefonunuza Halkbank uygulamasını indirmeniz gerekecektir. Bunun için de;
 2. Açılan sayfa üzerinde sol menüde bulunan ”Krediler” sekmesine giriş yapalım.

  blank

  Krediler

 3. Bu aşamada ”ESKKK Esnaf Kredileri” butonuna tıklayalım.

  blank

  Esnaf-kredileri

 4. Şimdide ”Kredi Taksit Ödeme” adımını seçmeniz gerekecektir.

  blank

  Kredi-taksit-Ödemesi

 5. Geldik ödeme yapacağınız kredi hesabını seçmeye, hemen arkasından ödemeyi yapacağınız hesabınızı seçmeniz gerekecek. En son olarak ise ”Devam” butonuna basalım.

  blank

  Ödemenin-Yapılacağı-Hesap

 6. Yapacağınız esnaf kefalet kredisinin onaylamak adına ekranda da görmüş olduğunuz ”Onayla” sekmesine tıklayalım.

  blank

  Onayla

 7. Onay işlemini tamamladıktan sonra karşınıza ”İşleminiz Başarıyla Gerçekleştirilmiştir” bildirimini görmüş olacaksınız.

  blank

  İşleminiz-başarılı-bir-şekilde-gerçekleşmiştir

Yapmanız gereken sadece bu 7 adım arkadaşlar. Sırası ile uygulayacağınız bu işlem sonrasında ESKKK meslek odasından kullanmış olduğunuz ticari kredinizin ödemesini yapabileceksiniz. Üstelik internet bankacılığı aracılığı ile görmüş olduğunuz gibi kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Halkbank esnaf kefalet kredisini İnternet üzerinden nasıl ödemesinin yapılacağını sizlere görselleri ile birlikte yukarıda göstermiş olduk. Sıra geldi şimdi Halkbank Bankamatik ATM üzerinden TESKOMB esnaf odası kredisinin ödemesi yapılıp yapılamayacağına.

Halkbank ATM (Bankamatik) Üzerinden Esnaf Kefalet Kredisi Taksit Ödemesi Yapılabilir Mi?

Halkbank ATM bankamatik üzerinden esnaf kefalet kredisi taksit ödemesi yapılabilir mi? Bunu sizlere ne yazık ki üzülerek söylüyorum. Maalesef ama yapılmamaktadır. Ben şahsen bu soruyu ilk olarak sizler için Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak öğrendim. Müşteri hizmetlerine soruyu yönelttiğimde bana sadece banka şubesi ve internet bankacılığı üzerinden yukarıda görselleri ile birlikte anlattığım şekilde yapıldığını söyledi.

Şahsen kendim bizzat ATM üzerinden kredi ödemesi nasıl yapılmaz diye sorgulayıp durdum. Ama sonuç olarak hiç üşenmeyip sizler için kendime en yakın olan Halkbank bankamatiğine gidip görmek istedim. Bankamatiği buldum. Şahsıma ait olan kartımı bankamatiğe soktum. Tüm menüleri tek tek inceledim. Gerçekten bırakın ESKKK meslek odaları kefaleti ile verilen kredi ödemesini, hiç bir kredi ödemesine ait olan bir menü karşıma çıkmadı yani ben bulamadım. Hatta inanmazsınız belki diye sizi de ilgilendirecek bir menü dikkatimi çektiği için onu video olarak kaydettim. İlgimi çeken bu bölüm ise e-Esnaf Ödemeleri bölümü olmaktadır.

Arkadaşlar yani uzun lafın kısası, Halkbank bankamatik (ATM) üzerinden ESKKK ait hiç bir kredinin ödemesi gerçekleştirilmemektedir. Sadece esnaflara yönelik oluşturulan e-Esnaf Ödemeleri bölümünden Esnaf Sicil Tasdiknameleri ödemesi gerçekleştirilmektedir. Bu ödeme işlemini ben gibi merak edenler, nasıl yapılır diyorsanız da aşağıda yine görsellerle birlikte sizler  için adım adım paylaştım.

 1. Bankamatik üzerinde bulunan ana menüde yer alan ”Fatura ve Ödemeler” sekmesine giriş yapalım.

  blank

  Fatura-ödemeleri

 2. Giriş yaptıktan sonra ”Diğer Ödemeler” butonuna tıklayalım.

  blank

  Diğer-Ödemeler

 3. Şimdi sıra geldi ”e-Esnaf Ödemeleri” bölümüne giriş yapmaya.

  blank

  Esnaf-Ödemeleri

 4. Bu aşamada meslek odası tarafından belirlenen ”ID Numarasını” girmeniz gerekecektir. Sonrasında ise ödeme kanalımı seçerek işlemimizi tamamlamaya.

  blank

  Id-Numarası

Yukarıda paylaşmış olduğum tüm görseller kendim bizzat çekmiş olduğum videondan alınmıştır. Her ne kadarda ATM üzerinden ESKKK kredilerin nasıl ödeneceği bölümü olmadığı için çekemediysem de sizlere faydası olacak bir konu olduğunu düşündüm. O kadar oraya gitmişken en azından elim boş dönmesin dedim.😊

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Mark dedi ki:

  Harika bir rehber, çok teşekkürler

Bir Yorum Yazın