Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Kredi Kartım Nerede Kaldı? Hala Gelmedi! 4 Farklı Sorgulama Yöntemi

Türkiye'de genel olarak hatta en çok kullanılan banka Ziraat bankası olmaktadır. Maaş ve kredi kartların en başında da Ziraat bankasına ait olan kartlar gelmektedir. Günümüzde şuan Platinum, Bankkart Gold ve öğrencilere yönelik olan Genç ve Kampüs isimli olarak kullanılmaktadır. Her ne kadar tüm bu kartların türüne göre limit ve kampanyaları farklılık göstermiş olsa da başvurusu yapmanız halinde sonrasında süreç aynı şekilde ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı da Ziraat bankası kredi kartım nerede kaldı? Hala gelmedi! diye bu sorunu merak edenler sonucun durumunu öğrenmek adına aynı yolu izlemleri gerekmektedir. Bu konuda izlenmesi gereken yolda tam 4 yöntem ile gerçekleşmektedir. Kartını yenilemek isteyenler yada ilk kez başvuru yapanların dahi izlemeleri gereken bu 4 yol ise şunlardan oluşmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartım Nerede Kaldı? Hala Gelmedi! 4 Farklı Sorgulama Yöntemi

Fazlası ile merak konusu olan hatta endişelendiren Ziraat bankası kredi kartım ne zaman gelir? diye merak edenleri rahatlatmak için tam 4 tane sorgulama yöntemi bulunmaktadır. Şimdi meraklarınızı dindirecek bu 4 sorgulama yönteminin en başında internet bankacılığı gelmektedir. Bunun haricinde 2. yöntem olarak sizlere Ziraat bankasının resmi internet sayfası üzerinden sorgulama yapmanızı tavsiye ederiz. 3. yönteme bakacak olursak Ziraat bankası müşteri hizmetlerini aramanızı öneriyorum. En son ise tüm bu aşamalar sonrasında kartınız kurye de gözükmesi halinde o zaman 4. aşamaya geçmeniz gerekecektir. Bu son aşama ise Ziraat bankası banka kartı ve kredi kartınız için kurye sorgulama telefon numarası aramanız ile gerçekleşmiş olacaktır.

Neler Var?

Ziraat Bankası Kredi Kartımın Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim? Ne Zaman Gelir?

İlk olarak Ziraat bankası kredi kartım ne zaman gelir? sorusunu hemen sizler için cevaplamak istiyorum. En fazla 15 gün olduğunu bilmenizi isterim. Bu süre zarfında sadece 5 iş günü kartın basılması için ayrılmaktadır. Diğer kalan 10 günü ise kurye süreci içerisinde olduğunu belirtmek istiyorum. Ziraat bankası kart basım merkezi İstanbul ve Ankara olduğundan dolayı ikametgah ettiğiniz ile göre kurye süreci de değişiklik göstermektedir.

Yani bir örnek verecek olursak eğer mesela Hakkari için 10 gün ise, Eskişehir ve Bilecik için kurye süresi sadece 2 ila 5 gün aralığında olmaktadır. Bu sebepten dolayı da Eskişehir, Bilecik veya Kütahya, Afyon gibi çevre iller için Ziraat bankası bankkart en çok 10 iş günü içinde teslim edilmektedir. Böylelikle kredi kartım ne zaman gelir? sorunuzu sizler için cevapladığımı düşüyorum. Sıra geldi şimdi Ziraat bankart veya kredi kartınızın nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim? Sorunuzun cevabını yanıtlamaya. Bu sorunuzun cevabı için de sizlere tam 4 tane yöntemden bahsetmek istiyorum. Bu yöntemlerin neler olduğu ise şu şekildedir.

 1. Ziraat mobil uygulama üzerinden kartınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
 2. Ziraat bankasının resmi internet sayfası üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.
 3. Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arama yöntemi ile öğrenebilirsiniz.
 4. Son olarak ise eğer ki bankartınız yada kredi kartınız dağıtıma çıktıysa kurye üzerinden iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ziraat bankası kredi karınızın yada bankartınızın nerede olduğunu sorgulama için bu 4 yöntem için izlemeniz gereken yolu daha iyi anlaşılması adına alt başlıklar altında sizler için yer vermek istiyorum. Bazıları telefon veyahut ta TC kimlik numaranızı isterken bazılarında doğrudan sorgulama için izlemeniz gerekilen yoları ise sadece görseller ile anlatmakla kalmadığımı da bilmenizi isterim. Tüm bunların haricinde bir de konumuzla ilgili video hazırladım.

1- TC İle Ziraat Bankası Kredi Kart Sorgulama İşlemi Nasıl Olur?

Ziraat bankası kredi yada bankkart durumunu sorgulamanın ilk yolu sistemde kayıtlı cep telefonunuz ve TC kimlik numaranızın üzerinden geçmektedir.  Peki ya TC ile Ziraat bankası kredi kart sorgulama işlemi nasıl olur? Bilmeyen ziraat müşterisi arkadaşlarımız için konu ile ilgili bağlantılar vererek aşağıda resimler ile birlikte sizler için anlattım.

 1. İlk aşamada yapmanız gereken https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-karti-basvurusu/basvuru-sorgulama adresine hep birlikte giriş yapalım.
 2. Giriş işlemini tamamladıktan sonra karşımıza çıkan kişisel verilerin korunması kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili ”BİLGİLENDİRME” metinin kutucuğunu tıklayalım. Hemen arkasından BİLGİLENDİRME yazan metni okuyalım.

  blank

  BİLGİLENDİRME

 3. Açılan form üzerinde yer alan ilgili alana ilk olarak TC kimlik numaramızı ardından cep telefon numaramızı girelim. Daha sonra ”SORGULA” butonuna basalım.

  blank

  SORGULA

 4. Şimdi açılan sayfa da Ziraat bankası Bankkart başvuru sonucumuz çıkmış olacaktır. Benim böyle bir başvurum olmadığından dolayı aşağıda paylaşmış olduğum resimde de gördüğünüz üzere uyarı aldım.

  blank

  Başvuru-kaydınız-bulunmamaktadır

Ama sizlerin yapacağı işlemde böyle bir uyarı almayıp işleminizi tamamlamış olacaksınız. Sizlerin de gördüğü gibi kolaylıkla TC ile Ziraat Bankası kredi kart sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Şimdi sıra geldi sizlere önerebileceğim ikinci yönteme. Buda Ziraat mobil kullanıcıları için internet bankacılığı üzerinden kartınızın nerede olduğunun sorgulamasını nasıl yapıldığı olmaktadır.

2- Ziraat Mobil Üzerinden Kartınızın Nerede Olduğunun Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası kredi yada bankkart durumunu sorgulamanın diğer 2. bir yöntemi de Ziraat mobil üzerinden geçmektedir. Aslında bana kalırsa kartınızın nerede olduğunu sorgulama işlemini yaparak kartım nerede diye merak edenlerin ilk olarak başvurması gerektiği yöntem bu olmalıdır. Neden mi? Çünkü, en hızlı bir şekilde kredi kartınızın yada Bankkartınızın hangi aşamada olduğunu bu yöntem sayesinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ama şimdi Ziraat mobil üzerinden kredi kartınızın nerede olduğunuzu nasıl sorgulayacağınıza geçmeden önce bir bilgi vermek istiyorum. Sizlerin bu yolda yapacağınız işlem için ihtiyacınızın olan tek bir şeyden bahsetmek istiyorum. Bu da bir çoğumuzun da tahmin ettiği üzeri Ziraat Mobil uygulaması kullanmanız ve giriş için şifreniz olması gerekmektedir.

Ziraat mobil uygulamasını aktif olarak kullanmış olduğunuz telefonunuza yüklediniz. Artık giriş şifresine de sahipsiniz. EE o zaman şimdi kartınızın akıbetini öğrenmek için vereceğim adımları sırası ile atalım.

 1. Öncelikle ”Ziraat Mobil” uygulamasına giriş yapalım. Ekranın sağ alt tarafında bulunan üç çizgi alta alta olan yani ”MENÜ” sekmesine tıklayalım.

  blank

  Menü-Girişi

 2. Şimdi menü içerisinde bulunan ”BAŞVURULAR” diye bir kategori olacak bunu bulup giriş yapalım.

  blank

  Başvurular

 3. Giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan sayfadaki ”BAŞVURU TAKİP” sekmesine tıklayalım.

  blank

  Başvuru-Takip

 4. Açılan sayfa üzerindeki ”KART GÖNDERİ TAKİP” butonuna basalım.

  blank

  Kart-Gönderi-Takip

 5. Böylelikle son aşamaya gelmiş olduk. Şimdi karşınıza başvuru da bulunmuş olduğunuz Ziraat kredi yada banka kartınızın akıbeti karşınıza çıkmış olacaktır. Yukarıda ki gibi yine burada başvurum olmadığından dolayı aşağıdaki ”Basımda Olan Kartınız Bulunmamaktadır” uyarısı geldi.

  blank

  Basımda-Olan-Kartınız-Bulunmamaktadır

Gördüğünüz gibi sadece atacağınız 5 adım ile Ziraat mobil uygulaması üzerinden kart sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Ben Ziraat mobil uygulaması kullanmıyorum. Kullanmakta istemiyorum. Bu uygulama  üzerinden de kartımın akıbetini sorgulamak istemiyorum diyen arkadaşlarımız için tavsiye edeceğimiz diğer bir yöntem ise Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Bunu da yine nasıl yapacağınızı hemen aşağıda sizler için paylaştım.

3- Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bizlere Kartımızın Durumu Hakkında Bilgi Verebilir mi?

Ben internetten anlamıyorum. Yada kullanmayı tercih etmiyorum. Diyen arkadaşlarımız eğer ki Ziraat bankası kredi kartım gelmedi! Nerede kaldı? Diye merak içerisindeyseniz. Şimdi sizlere bu merakını giderecek olan 3 yöntemi vermek istiyorum. Bu yöntem de müşteri hizmetlerini aramaktan geçmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 2 farklı numara olmaktadır. Bu numaraları ücretsiz olarak arayabilirsiniz.  Bu sayede de Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden sesli olarak kredi kartınızın nerede olduğunu bizzat kendiniz öğrenebilirsiniz. Öğrenme işleminin nasıl gerçekleşeceğine geçmeden önce, ilk olarak lütfen aşağıdaki numaralardan herhangi birini aramalısınız.

 1. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 0-850-220-00-00
 2. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 444-00-00

Paylaşmış olduğumuz bu numaralardan herhangi birini aradıktan sonra karşınıza çıkan karşılama anasonu dinlemelisiniz. Otomatik sekreter tarafından sesli olarak sorulan ”Lütfen Yapmak İstediğiniz İşlemi Söyler misiniz?” bilgilendirilmesinden sonra aşağıda vereceğim işlemleri sırası ile gerçekleştirmeniz gerekecektir.

 1. Kredi kartım nerede? Şeklinde sesli olarak bilgi verin.
 2. Ardından sistem direk olarak sizden 11 haneli T.C. kimlik numaranızı isteyecek.
 3. Kredi kartının sorgulama işlemini yapacak olan kişi yada kişinin 11 haneden oluşan TC kimlik numarasını girmelisiniz. İşlemi tamamladıktan sonra biraz beklemeniz gerekecektir.
 4. Çok az bir süre bekledikten sonra sizlere otomatik yanıt sistemi kredi kartınızın durumu hakkında bilgi vermiş olacaktır.

Yapacağınız 4 adımlı bu yöntem ile böylece Ziraat bankası kredi kartınızın nerede olduğunun sorgulamasını yapıp, öğrenmiş olacaksınız.

Ziraat Bankası Kredi Kartım Nerede Kaldı? Hala Gelmedi! diye merak edenler için tam 3 tane yöntemden bahsettik. Diyelim ki vermiş olduğumuz bu 3 yöntemden herhangi birini denediniz. Sonucunda Ziraat bankası kartınızın kuryede olduğunu öğrenmiş oldunuz. Peki ya gelelim şimdi Ziraat Bankkart kredi kartı kurye kart takip sorgulamasının nereden ve nasıl yapıldığına.

4- Ziraat Bankkart Kredi Kartı Kurye Kart Takip Sorgulama Numarası Nedir? (Genç, Gold, Platinum)

Yukarıda vermiş olduğum 3 yöntemden birini kullanarak Ziraat bankası kredi yada Bankkart bankamatik kartı sorgulama işlemini tamamlayıp öğrendiniz. Bahsetmiş olduğumuz şekilde yaptığınız sorgulama sonrasında ise hepsinin sonucunda şu cevabı aldığınızı tahmin ediyorum. ”Kredi kartınız basıldı ve şuan kuryeye dağıtım için çıkartıldı” Peki ya şimdi gelelim bu durumda kredi kartınızın nerede olduğunu nasıl öğreneceğinize. İşte tamda bu noktada da devreye ”KURYENET” girmektedir. KURYENET ile yapacağınız işlemi iletişim sağlayarak gerçekleştirebilirsiniz. Neden KURYENET diye düşündürüyorsa eğer sebebi Ziraat dahil tüm banka kartlarının dağıtımı KURYENET üzerinden gerçekleştirilmiş olmasından kaynaklıdır. Ziraat bankası kredi kartınızı KURYENET üzerinden ”Takip Numaranız” dahilinde 2 farklı şekilde sorgulama yapabilirsiniz. Birincisi telefon numarası ile direk iletişim sağlayarak. İkincisi ise internet sitesi üzerinden olmaktadır. Her ikisi şekilde de sorgulama için gerekli olan iletişim bilgilerini aşağıya sizler için bırakıyorum.

 1. KURYENET Telefon Numarası: 444-93-93
 2. KURYENET İnternet Sitesi Üzerinden Yapacağınız Sorgulama İçin Bağlantı Adresi BURADA bulunmaktadır.

Paylaşmış olduğumuz bu 2 yöntemden herhangi birini kullanarak banka tarafından verilmiş olan takip numarası ile Ziraat bankası kredi kartınızın tam olarak nerede olduğunu ve ne zaman elinize ulaşacağını öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın