Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

#31# 31 38 Gizli Özel Numaradan Gelen Aramayı Nasıl Öğrenebilirim?

Cep telefonlarımıza gelen aramaları özel yada gizli numaraları kapatmadığımız taktirde bu tür aramalarla karşılaşmamız mümkündür. Dolayısı ile #31# yada *#30# ve ya #38# gibi kodları operatöre göre numaranızın başına koyarak gelen aramaları toplu bir şekilde engelleyerek kurtula bilirsiniz.

#31# 31 38 Gizli Özel Numaradan Gelen Aramayı Nasıl Öğrenebilirim?

Bunun nasıl yapacağınızı sizlere Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom operatörlerde göre anlatacağım. Ama, asıl merak edilen diğer konu ise gizli numarandan bu şekilde gelen aramaların kim? olduğunu bula biliyor muyuz? Bu tür APK yani cep telefonu uygulamaları var mı? Bu tür en çok merak edilen soruları da sizler için çekmiş olduğum videomla birlikte kesin cevap olarak yanıtlayacağım.

Neler Var?

Tüm Gizli Gelen Aramaları En Kolay Nasıl Kapatırım?

Gizli gelen aramalardan bunaldınız mı? Özel olarak kimliği belirsiz aramaları engellemek mi istiyorsunuz? Bunu hangi operatöre sahip olursanız olun. Çok kolay bir şekilde cep telefonunuz üzerinden yapabilirsiniz. Böylece hiç bir ücret ödemeden, tamamen siz kabul edene kadar tüm gizli gelen aramalardan kurtulmuş olursunuz. Nasıl yapacağınızı ise sizlere bizzat kendi uyguladığım yöntemle anlatacağım. Şayet sizin de cep telefonuz android ise benim yaptığım gibi kolaylıkla bu işlemi yapabilirsiniz.

 1. Telefonun resimde de göstermiş olduğum gibi KAYIT bölümüne girin. Arkasından ise AYARLAR bölümünü tıklayın. blank
 2. Daha sonra ekranda NUMARA ENGELLEME diye bir alan göreceksiniz. Resimde de göstermiş olduğum bu düğmeye tıklatın. blank
 3. Bilinmeyen numarayı engelle özelliği gösterdiğim yerden aktif ediniz. blank

Telefonunuz tüm gizli ve bilinmeyen gelen numaralara kapanacaktır. Arayan kişiye de meşgul uyarısı verecektir. Böylece gelen numarayı bilmemiş olsanız bile toplu bir şekilde engellemiş olacaksınız. Telefonun bu özelliği yok ise gizli veya özel numaraları engelleme yapamıyorum diye de dert etmeyin. Aşağıda tüm operatörlere göre gizli ve bilinmeyen numaraları engellemek için girmeniz gereken kodları sizler ile paylaştım.

Türk Telekom Gizli Numaradan Arama, Gelen Aramaya da Kapama Kodu

Hem ucuz olsun hem ise kaliteli bir şebeke olsun diyorsanız Türk Telekom hattını tek geçerim. Çünkü, özellikle son yıllarda yapmış olduğu yatırımlarla Türk Telekom kapsama alını bir hayli yükselti. Müşteri temsilciliği kalitesini de yine aynı doğrultuda arttırdı. Kalitesini bu yönde arttıran Türk Telekom kısa mesaj servislerine de bir çok özellik ilave etti. İlave edilen bu özelliklerin içinde en çok tercih edileni ise sadece bir kaç kodu girerek, gizli numaradan arama yapma. Bir diğer özellikte yine aynı şekilde bir kaç rakam girilerek gelen gizli numaraları amaya kapatmaktır. Bu iki işlemi de Türk Telekom servisini kullanarak nasıl yapacağız diyorsanız? Sizler için girmeniz gereken bu kodları örneklerle aşağıda yer verdim.

 • Gizli numaradan istediğiniz şebekeyi aramak için #31# kodunu arayacağınız telefon numarasın önüne koyun. Daha sonra arama tuşuna basın. Örnek: #31#5415414141 gibi.

Resimli Örnek:

blank

Örnekte göstermiş olduğum gibi istediğiniz şebeke numarasını böylece numaranız özel bir şekilde araya bilirsiniz. Peki, Türk Telekom hat sahipleri gelen özel yada gizli numaraları nasıl aynı şekilde kod girerek engelleme yapabilirler.?

Bunun içinde yapmanız gereken *253# diyerek bu kez arama yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız bu işlem sonrasında, hattınız şayet gizli aramaya açık ise kapatılır. Gizli yada özel gelen numaralara kapalı ise de açılır.

Türk Telekom tarafından gizli numara üzerinden arama ve kapatma servis numaraları bu şekildedir. Mevcut cep telefonunuzu da yenileme imkanı sunan Türk Telekom firmasının kampanyalarını arzu ederseniz https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/sayfalar/mobil/akilli-telefon.aspx bu adres üzerinden görebilirsiniz. Kampanya şartlarını uygun değil, yine de cep telefonunuzu değiştirmek istiyorsanız da 36 Ay Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar sayfamı bir ziyaret etmeniz yeterlidir.

Vodafone Gizli Numaradan Arama Kodu Kaç? Gelen Aramalara Nasıl Kapata Bilirim?

Yıllardır severek kullandım GSM operatörüdür. Şuana kadar hiç bir zaman beni mağdur bırakmadı. Vodafone yanımda uygulaması ile sağlamış olduğu ekstra özelliklerden de bir hayli memnumum. Sizlerde cep telefonlarınıza bu APK uygulamasını indirerek benim gibi bir çok ücretsiz servislerden yararlana bilirsiniz. Bu ücretsiz olarak sağlanan servislerden en çok kullanılan hangisi diyorsanız. İlk sıralarda sanırım gizli yada özel numaradan arama yapma gelmektedir. Tabi bu arama yapmalarının haricinde gelen rahatsız edici gizli veya özel numaraların engellenmesi de en çok edilen servislerden bir tanesidir. Sizlerde isterseniz bu ücretsiz servis numaralarından gizli numara olarak arama yada özel numaraya kapatma yaparak yararlana bilirsiniz. Nasıl yapabileceğinizi ise de aşağıda örnek resmi ile bulabilmektesiniz.

Gizli numaradan arama yapmak için *31# kodunu aramasını yapacağınız telefon numarasının önüne koyun. Daha sonra arama tuşuna basın. Örnek: *31#05315313131 gibi

Resimli Olarak Örnek Gizli Arama:

blank

Sizin de görmüş olduğunuz gibi Vodafone şebekesi üzerinden aynı yada herhangi bir GSM operatörüne ait numarayı gizli bir şekilde arama yapmak son derece basit. Özel numara olarak arama yapmanın bu denli basit olduğu gibi gizli numaraları hattınızı kapatmakta bir o kadar kolay. Bunu nasıl yapacağız diyorsanız!

 • Gizli yada özel numaradan gelen çağrıları ENGELEME yapmak için GİZLİ AÇ yazıp bu mesajı 7046 SMS olarak atalım.
 • Gelen gizli numaraların aramasına İZİN VERMEK için de GİZLİ KAPA yazıp yine bu mesajı 7046 numaraya atmamız yeterlidir.

Böylece yine ücretsiz olarak, Vodafone hattınızı gizli gelen numaralara açabilir, yada kapata bilirsiniz. Hepsi bu kadar basit.

Peki, bu işlemler Turkcell hat sahipleri için nasıl yapılmaktadır? Hattı Turkcell olanlar, sizleri unutmayıp sizin içinde gizli numara engelleme ve aramak için kısa kodlara yer verdik.

Turkcell Gizli Numaradan Nasıl Arama Yapabilirim? Gelenleri de Kapatmak İstiyorum

Turkcell GSM firmasının ücretlendirmesi hakkında bir yorum yapamam. Ancak, kalitesi konusunda kesinlikle bu firmaya kefilim. Belki de Türkiye’nin en kaliteli GSM operatörüdür. Sade cep telefonlarına sağladığı hizmet adabında bu düşüncemi sizlerle paylaşmadığımı da bilmenizi isterim. Bununla birlikte fiber İnternet servisi konusunda da firma ciddi anlamada çok iyi. Kullanmış oldukları kaliteli modemleri ve tecrübeli servis çalışanları ile müşteri memnuniyetini en üst seviye de tutmaktadır. Kendini sürekli geliştiren bu firmamız gizli numaradan arama yada gelen rahatsız edici özel numaraları da kapatmak için elbette bir servis ağına sahiptir. Bu işlemeleri yapmak için girmeniz gereken kodlar ise de şunlardır.

 • Gizli numara olarak aramak istediğini telefon numarasının önüne #31# koymalısınız. Örnek vermem gerekir ise; #31#05425424242 diyerek ara demeniz yeterlidir.

Turkcell Gizli Numaradan Arama Örneği Ekran Görüntüsü:

blank

Bu işlem sonrasında yapacağınız her yöne aramalarınızda kesinlikle cep telefon numaranız karşı tarafın ekranında gözükmeyecektir. Gelen gizli aramaların tamamına engellemek için ise tek yapmanız gereken.

 • Cep telefonunuzun arama kısmına *253# diyerek arama yapmanızdır. Böylece karşınıza çıkan YES tuşuna basmanızla tüm gizli ve özel gelen aramalara hattınız karşı tarafa uyarı vererek kapanır.

Turkcell gizli numaradan arama ve aramayı kısıtlama işlemleri de bu şekildedir. Gizli özel aramadan gelen numaraları nasıl öğrenebilirim konusuna geçmeden. 1’da Faturalı Hatlara Komisyonsuz Kredi almak için bu Turkcell hattınızı da kullana bileceğinizi bilmenizi isterim.

Gizli Numaradan Nasıl En Kolay Şekilde Arama Yapabilirim?

Numaranızı gizli yapmadığınız müddetçe tüm aramalarda karşı tarafa numaranız gözükür. Numaranız istediğiniz zamanda gizli yapabilmekte elinizdedir. Numaranızı gizli yapmak için ayrıca şebeke müşteri hizmet temsilcisini aramanızda gerekmez. Gizli numaradan tüm operatörleri nasıl arayabilirim madem diyorsanız. Tek yapmanız gereken mevcut GMS operatörünüze göre, arama yapacağınız telefon numarasını aşağıdaki kodu koymanızdır. Bu kodlar nedir? diyorsanız.

 • Turkcell: #31#
 • Vodafone: *31#
 • Türk Telekom: #31#

Bu kodlardan bir tanesine örnek vermem gerekir ise;

 • Şayet Turkcell hat sahibi iseniz yapmanız gereken #31#05315311111 şeklinde aramanız gerekir.

Diğer şebekelere göre örnek aramaların ne olduğunu da yukarıda resimli bir şekilde bulabilirsiniz.

Tüm operatörler için gizli olarak nasıl arama yapabileceğinizden de bahsettik. Sıra geldi şimdi bu araların sahiplerini nasıl bulabileceğimize.

*#30# #31# *#38# Gizli Numaradan Arayanı Nasıl Öğrenebilirim? APK Uygulaması

Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom GMS operatörleri üzerinden yukarıda nasıl gizli numara ile karşı tarafı arama yapacağınızdan bahsettik. Dolayısı ile tüm bu 3 şebeke üzerinden sizlerde gizli veya özel numara olarak çağrılar alabilirsiniz. Operatörler üzerinden almış olduğunuz bu çağrıları engelleme yapabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını da yine yukarıda bahsettim. Peki, gelen numaranızın önüne *#30# #31# *#38# gibi kodlar koyarak gelen çağrıların kime olduğunu öğrenebilir miyiz? Bunun için herhangi bir APK uygulaması yada servis var mı?

blank

Bu sorunun cevabını ben sizler için çok araştırdım. Bahsi geçen tüm yöntemleri de dedim bile. Bunlardan biri yok efendim, şebekenize ait İnternet sitesine girecekmişim, arama dokümanlarına bakacakmışım. Denileni yaptım ve sonuç yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi karşıma çıktı. Gizli numaradan yapılan aramalar sadece YURT İÇİ olarak gözüküyor. Detayında ise İNTERNET ibaresi yer alıyor. Yani uzun lafı kısası şebekenize ait uygulamaya girerek, yada arananlar dokümanına bakalar gizli gelen arama numarasını göremezsiniz. Peki gelen gizli yada özel aramayı Türkiye’nin bilinmeyenler servisi olan 11880 den öğrenebilir misiniz?

11880 Özel Gizli Aramayı Öğrene Bilir Miyim?

Türkiye’nin ilk bilinmeyen özel numaralar servis hattı 11880 tir. En iyi müşterilerine hizmet vermesi ile de en çok tercih edilen numarasıdır. Çıktığı tarih itibarı ile önceleri ankesörlü telefon kulübelerin yanlarında yer alan sarı bilinmeyen numaralar rehberi tarih oldu. Şayet aranan numara kimlik bilgilerini gizlemedi ise 11880 den sizi kimi aradığını öğrene bilirsiniz. Tabi özel bir servis hattı olduğu için belli bir ücret bunun için ödersiniz. 11880 ücretlendirmeyi 60 saniye için 4.5 TL olarak yapmaktadır. Dolayısı ile bilinmeyen numarayı öğrenmek için ne kadar hatta vakit geçirirseniz size de o kadar çok faturalandırma yapılmaktadır. 11880 den gizli yada özel numaraları öğrenebilir miyiz? diyorsanız ne yazık ki hayır diye sizlere cevap vermek zorundayım. Gizli yada özel numaraları nerede nasıl öğrene biliriz diyorsanız da sanırım bunun tek yolu Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunmaktan geçiyor. Videomda da zaten sizler için görüşmüş olduğum bir operatör hat müşteri temsilcisi de bu şekilde eğer izlerseniz teyit etti.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın