Emekliye Bayramda İki Maaş İkramiye

Emekliye Bayramda İki Maaş İkramiye
4 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 687 kez okundu.
Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren müjde başbakanımız Binali Yıldırım tarafından geldi. Yapılan açıklamaya göre emekli 12 milyon vatandaşımıza ramazan ve kurban bayramında toplam iki maaş ikramiye verilecek. Bayram da maaşı yeterli gelmeyen ve ihtiyaçlarını istediği gibi gideremeyen emekliye bu haber, çok sevindirici bir durum olmuştur. Hükumetin yapacağı bu destek ile ilgili tüm detayları bugün ele aldık. Sizler de ikramiyeler ne zaman hangi bankadan verilecek? diye merak ediyorsanız ayrıntıları sitemizde bulabilirsiniz. Tüm ikramiye alacak emeklilerimiz için kaleme aldığımız bu konu size oldukça yardımcı olacaktır.

Emekliye Müjdeyi Başbakan Binali Yıldırım Verdi

Her yıl evinin yükü sırtında olan emekli büyüklerimiz, bayram geldiğin de kara kara düşünmekteydi. Çünkü paraya ihtiyaç en çok da bu bayramlar da oluyor. Emeklinin bu sıkıntısına çözüm arayan devlet yetkililerimiz ilaç gibi gelecek, her iki bayramda da verilecek ikramiye yasasını onayladılar. Bizzat müjdeyi Baş bakanımız Binali Yıldırım ın verdiği bu açıklama da detaylar şu şekilde; Ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesi emeklinin her kesimi ele alınarak dul ve yetim maaşları, terör mağdurları da dahil olmak üzere, bin lira destek verilecek. Ülkemiz de mevcut olan 12 milyon emeklimizi baz aldığımız da ülke bütçesine biraz külfet olacak. Lakin zamlardan canı yanan vatandaşlarımız için de çifte bayram yaptıracak bir adım olmuştur.

Bin Lira İkramiye Ne Zaman Verilecek?

Herkesin merakla beklediği bu sorunun cevabını da araştırdık. Senelik 2 bin lira ikramiyeyi devletten emekli maaşı alan her vatandaşımız istifade edebilecek. Bir babanın maaşını alan eş ve kızları da dahil bu ikramiyeden yararlana bilecek. Uzun zamandır, yetmeyen maaşla boğuşan emeklinin yüzünü güldüren bu haber şöyle; Önümüzde ki ramazan bayramı öncesi maaşınız ile birlikte hesaba yatacak bu ikramiye devletin maaş bağladığı dul, yetim, gazi ve şehit yakınları da dahil olmak üzere herkese tahsis edilecek. Bu ikramiyelere iş kazası geçiren, meslek hastalığı yaşayan  emekli vatandaşlarımız da heyetin belirlemiş olduğu iş göremezlik raporunda ki dereceye göre ödeme yapılacak. Başbakanımız ” Her yıl ramazan bayramı öncesi ve kurban bayramı öncesi olmak üzere birer maaş bayram ikramiyesi vereceğiz. Emeklilerimiz her şeyin güzeline layık. Hayırlı uğurlu olsun .” diyerek ikramiye söylentilerini netleştirdi.

İkramiyeler Hangi Bankalar Tarafından Verilecek

Genellikle emeklilerin maaşları dağıtılmaya başlandığın da devlet bünyesinde olan, Halk bankası veya Ziraat bankasından maaşlarını alırlar. Ancak son yıllar da özel bankaların yapmış olduğu kampanyalar ile maaşını özel destekli bankalar dan alan emeklilerimize promosyon verilmektedir. Hal böyle olunca çoğunluk özel bankalara geçiş yapmıştır. Anlaşmalı bankalarınıza hesaplarınızın aktarıldığı gibi devletin sunmuş olduğu ikramiyeleriniz de maaşına ilave olarak aktarılacaktır. Yani normal emekli maaşı aldığınız bankalardan devletimizin sunduğu bu ikramiyeyi de arife gününden önce alabileceksiniz. Baş bakanımızdan sonra ikramiyelerin tarihinin netliğini belirtmek için maliye bakanımız Naci Ağval tarafından ayrıca açıklandı. İlk ikramiye haziran ayında ki ramazan bayramından önce emeklilerimize bu ödemenin yapılacağını belirtti. Yine aynı şekilde kurban bayramına günler kala bu ödemelerin yapılacağını tüm emeklilerimize hayırlı olmasını belirtti. Kafalarda ki soru olan iki bayramda mı toplam bin lira ? Sorusuna sevindirici haber yine bakanımızdan geldi. Her bir dini bayramda ayrı ayrı bin liralık ödeme yapılacak dendi. Memur emeklilerine bu ikramiye den verilmeyeceği söylentilerine Naci Ağval ” Talepleri inceliyoruz, çalışma yapıyoruz. Emekli aylığı artışını imkanları zorlayarak yaptık. Memurlar konusu daha netlik kazanmış değil.” dedi. Ayrıca emekli kesimin yeni düzenlemelere göre prim borçları da şartlar dahilinde silinecek müjdesi verildi.

Vatandaş Zam Hakkında Ne Düşünüyor

Vatandaş İkramiye Hakkında Ne Düşünüyor

Vatandaş İkramiye Hakkında Ne Düşünüyor?

Zam artışı bekleyen emekli kesimimiz bayramda ikramiye haberine oldukça çok sevinmiş olsa da ;verilen bu ikramiyenin verilecek zamlarla geri alınacağını düşünüyor. Öyle ki birçok ihtiyaç giderilecek bir miktar olması çok sevindirici bir durum olmuştur. Bu kesimden ziyade memur emeklilerinin de bu kapsama alınması en büyük beklentilerin başında geliyor. Ancak devlet bu konuya pek sıcak bakmıyor gibi. Eğer böyle bir durum olsa idi kapsam alanına memur emeklileri de dahil edilirdi. Bu sebeple memurların maaşında ki artış daha sonra ki düzenlemelere kalmış gibi görünüyor. Devlet yetkilerimize yapılan bu jest ten dolayı teşekkür ediyor, emeklilerimize bereketli olmasını temenni ediyoruz.

Konu Videomuz

Bir önceki yazımız olan Hipper Network Nedir Yorumlar Şikayetler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cumartesi Pazar Hafta Sonu Ek İş Fırsatları.
Cumartesi Pazar Hafta Sonu Ek İş Fırsatları

Hafta sonu kimilerine göre dinlenmek, ihtiyacı olan kesim için ise ek iş fırsatı demektir. Haftanın 5 günü kazandıkları yeterli gelmeyen...

Kapat