Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

1 Dogecoin (DOGE) En Fazla Kaç TL (USD) Oldu? (Arzı Sınırsız Mı?)

Değeri tam son beş yılda %2.394,50 artan kripto para birimine Dogecoin (DOGE) denildiğini biliyor muydunuz? Akılları baştan alan bu yükseliş ise bir çok kişiyi zengin de ettiğini biliyor muydunuz?  Fakat ama ne yazık ki bazı yatırımcılarını bir o kadar da mağdur halde bıraktı. Şuan ki durumda zengin olanları bilemem ama 4 TL yada 5 TL gibi rakamlar üzerinden satın alanlar var. Bu alan kişilerin en çok merak ettiği konu ise, bir daha ne zaman satın aldıkları rakamları görecek olmasıdır. Bu sorunun yanıtını bulabilmek için de en çok şimdiye kadar 1 dogecoin kaç TL/USD gördüğü merak konusu olmaktadır. Bu sebepten dolayı da sizlere haftalık güncel dogecoin istatistikleri tablomuzla birlikte bu verilere yer vermek istiyorum. Daha sonrasında ise;

1 Dogecoin (DOGE) En Fazla Kaç TL (USD) Oldu? (Arzı Sınırsız Mı?)

Diğer en çok merak edilen Dogecoin (DOGE) için konusu olan konuları da ele alacağım. Bunların neler olduğunu merak ediyorsanız. 1- Tahmini olarak geleceği kaç lira olur. 2- Arzı sınırsız mı? 3- Sahibi kim? 4- Hangi ülkeye ait olduğudur. Geleceğine kadar tüm bilgiler dahil olmak üzere dogecoin hakkında merak edilenleri de yanıtladıktan sonra size sayfamızın sonunda yani yorumlar kısmının üstünde harika bir müjdemiz olacaktır. Bu ne derseniz içeriğimizin tamamını okumanızı öneriyorum.

Neler Var?

Dogecoin Projesi Nedir? Sahibi Kim? Kime Ait?

Dogecoin projesi nedir? Öncelikle tüm Dogecoin ile ilgili tüm merak edilen soruların yanıtına geçmeden sahibinin kim olduğu ve kime ait olduğu ile birlikte cevaplamak istiyorum. Kısa adı DOGE olan Dogecoin 2013 yılı Aralık ayında LTC yani Litecoin ağı üzerinden işlem görerek hayata geçmiş bulunmaktadır. Arkadaşlar sizlere açık ve net konuşacak olursam eğer ilk zamanlarda var oluşunda hiç bir amacı olmamaktaydı. Bu sebepten dolayı da bir çok çevre tarafından şaka coin olarak da adlandırılmaktaydı. Hatta şunu da söyle bilirim. Kendisine ait olan logosunda  shiba cinsi köpek logosu olmasından dolayı meme coin olarak da bilinmektedir. Bu Dogecoin kime ait sahibi kim nereli diye merak ediyorsanız eğer sizler için hemen paylaşayım.

  1. Syndney, Avusturalya’lı Jackson Palmer
  2. Portland, Oregon’lu Billy Markus

olmak üzere 2 kişiye ait olmaktadır. Dogecoin projesinin ne olduğunu, kime ait, sahibinin kimler olduğunu ülkeleri ile birlikte sizler için kısa fakat ama öz bir şekilde yer verdiğimi düşünüyorum. En azından en önemli merak edilen konular açıklığa kavuşulmuştur. Sıra geldi şimdi asıl merak edilen diğer soruların yanıtlarını vermeye.

Dogecoin (DOGE) En Fazla Kaç TL/USD Gördü? Haftalık İstatistik Tablosu Nedir?

Kısa adı DOGE olan Dogecoin bir çoğumuzun da bildiği üzere dünyanın en zengin adamı olan Elon MUSK’ın bir tweter mesajı sayesinde devasa yükselişler sergilemiş oldu. En son katılmış olduğu canlı yayın programı sonrasında ise 1 USD kadar çıkabileceğini bizzat söyledi. Fakat ama ne yazık ki o beklenen maalesef olamadı. Sonucunda USD olarak en çok 0.5811 $ görmüş oldu. Şuan ki Türk lirası bazında ele almış olursak yani en fazla 4.81 TL’yi görmüş oldu. Türk lirası ve USD bazındaki en çok görmüş olduğu bu rakamlar 07.06.2021 tarihinde idi. Bu tarihten sonra en fazla görmüş olduğu bu rakamları bir daha görür mü orası bilinmez. Görürse de eğer kim bilir ne zaman görür orası da meçhul bilinmez. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde aylık olarak görmüş olduğu rakamlara güncel olarak yer verdik.

Bu veriler 26.12.2022 tarihine göre oluşturulmuştur.

Haftalık Grafikte Dogecoin (DOGE) En Fazla Kaç Lirayı Gördü

PİYASA DEĞERİ ($) GEÇEN HAFTA: 10,36 B BU HAFTA: 10,05 B
PİYASADAKİ ARZ GEÇEN HAFTA: 132,67 B BU HAFTA: 132,67 B
24 SAATLİK HACİM ($) GEÇEN HAFTA: 287,68 M BU HAFTA: 320,13 M
FİYATI (TL) 19.12.2022 → 1.46 26.12.2022 → 1.41
GEÇEN HAFTADAN BU ZAMANA DEĞİŞİM -0.33%
EN FAZLA NE KADAR OLDU ($) 11.05.2021 Tarihinde coinmarketcap verilerine göre en fazla 0.4221 TL’yi görmüş olmaktadır.

 

TARİH

 TL OLARAK FİYATI

21.11.2022 1.42 TL
29.11.2022 1.92 TL
05.12.2022 1.97 TL
12.12.2022 1.66 TL
19.12.2022 1.46 TL
26.12.2022 1.41 TL

DOGE yani Dogecoin en fazla kaç TL/USD olduğunu tablo üzerinde hep beraber görmüş olduk. Hatta şuan 1 aylık piyasa değerinden tutunda işlem hacmini dahi sizlere haftalık güncel bir şekilde tablomuzda yer verdik. Verileri de gördüğümüze göre DOGE yani dogecoin hangi borsalarda yer almaktadır? Üretimi yani arzı sınırsız mı? Bu iki sorunun yanıtını da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dogecoin (DOGE) Arzı Sınırsız Mı? Hangi Borsalarda Listeleniyor?

Dogecoin (DOGE) İnternet forumlarından sıklık ile en fazla sorulan sorunların başında arzı sınırsız mı gelmektedir? Çok fazla denecek kadar bu soru ile karşılaşmaktayız. Kafalarda bu sorunun oluşmasının en temel nedeni bence piyasaya şaka kripto para olarak sürülmesinden kayaklı olmaktadır. Merak edilmesinin tek nedeniyse sınırsız olan her şey gibi değerinin artmayacak endişesinin oluşmasından kaynaklıdır. Bu sebepten dolayı da dogecoin (DOGE) arzı sınırsız mı? Sorusunun kafalarda olması ve bu kadar merak konusu olması oldukça doğaldır. Bu sorunun cevabına gelecek olursak ta Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan BTCTurk’ün forum sayfasında da belirtildiği gibi, dogecoin arzı sınırsız olmaktadır. Umarım vermiş olduğumuz bu cevap sizleri hayal kırıklığına uğratmamıştır. Şahsi fikrimi söyleyecek olursam bana kalırsa uğratmaması gerekir. Neden mi? Bunun cevabını sizler için paylaştım. Tabi bundan önce bu başlık altında yer vereceğim dogecoin hangi kripto para borsalarında var bunu hep birlikte görelim.

 

Dogecoin (DOGE) Coin Listelendiği Borsalar

1- Binance- 2- Biswap-
3- Gate.io- 4- KuCoin-
5- Indodax- 6- BitMart-
7- Bitget- 8- Kraken-
9- Coinbase- 10- Bithumb-
11- Bitfinex- 12- PARIBU-
13- Bittrex- 14- CEX.IO-
15- Coinone- 16- Pexpay-
17- OKX- 18- Probit-
19- MEXC- 20- Bitkub-
21- Gemini- 22- LATOKEN-
23- Okcoin- 24- Emirx-
25- EXMO- 26- Tokocrypto-
27- Nomismap- 28- BitoPro-
29- CoinEX- 30- Zebpay-
31- Bybit- 32- BKEX-
33- Bitci- 34- Pandora-
35- Bitbns- 36- BitCoke-
37- Paribu- 38- Reku-
39- Kuna- 40- AscendEX-
41- CoinJar- 42- Bitvavo-
43- WazirX- 44- BitTurk-
45-XT.COM 46- Bitpanda-
47- CoinDCX- 48- NovaDAX-
49- LATOKEN 50- StakeCube-
51- Safetrade- 52- Phemex-
53- 50x- 54- Crypto.com-
55- Coinsbit 56- Poloniex-
57- Panceswap- 58- Huabi-
59- LBank- 60- BtcTurk-

Tablo üzerinde de gördüğünüz üzere tam 60 tane kripto para borsasında dogecoin (DOGE) listelenmiş bir şekilde bulunmaktadır. Dogecoin (DOGE) arzı sınırlı mı? Sınırsız mı? Kafanızı karıştıran bu sorularınızın cevabını sizlere verdik.  Hatta hangi yabancı ve yerli kripto para borsalarında listeleniyor başta gelenleriyle birlikte paylaştık.

Sıra şimdi son olarak geldi dogecoin (DOGE) geleceğinin ne olduğuna ve güvenilirliğine. Şu önemli bilgiyi de hatırlatmak istiyorum bu paylaşacağım bilgi tamamen kendi şahsi düşüncem olmaktadır. Asla ama asla kesinlikle  hiç bir yatırım tavsiyesi olmamaktadır.

Dogecoin Geleceği Ne Olur? Güvenilir Mi? Kendi Tecrübelerime Göre Düşüncelerime Yer Verdim

Neredeyse kripto para ile ilgilenen herkesin en çok merak ettiği konu güvenilir mi? Geleceğinin ne olduğudur. EE haliyle Dogecoin (DOGE) satın alanlar yada almak için araştırmasını yapanlar bu soruların yanıtlarını aramaktadır. Ben şimdi burada sizlere en çok merak edilen bu 2 sorunun yanıtını kesinlikle hiç bir yatırım tavsiyesi olmaksızın kendi öz düşüncelerime göre sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aslında güvenilir mi sorusunun cevabı için bir yukarı başlığa bakmamız yeterli olacaktır diyorum. Neden mi? Çünkü sebebi sizin de görmüş olduğun gibi dogecoin (DOGE) dünyanın en büyük kripto yerli ve yabancı borsalarında listelenmektedir. Şunu söyleyebilirim ki aslına bakılırsa bunu başarmak gerçekten hiç de kolay olmamaktadır. Bundan dolayı da benim kendi şahsi görüşüm, dogecoin güvenilirlik konusunda bu borsalardan onay aldıysa eğer her hangi bir sorun yok demektir. Yani güvenirlik konusunda herhangi bir problem teşkil etmiyor anlamına gelir. Geleceğinin ne olacağına gelecek olursak. Bunu da yine kesinlikle ama kesinlikle yatırım tavsiyesi olmaksızın kendi öz şahsi düşüncelerime göre sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü epey uzun bir zamandır kripto parayla ilgileniyorum. Bana göre BTC bağlı olarak yükselip düşecektir diye tahmin ediyorum. Bunun sebebi nedir derseniz? Dogecoin (DOGE) shitcoin olmasıdır. Yani Türkçe olarak herhangi bir projeye sahip olmayan bir token olmasından kaynaklıdır.

Bundan dolayı da kendi şahsi fikrime göre dogecoin (DOGE) için geleceğini pekte parlak görmediğimi söyleyebilirim. Umarım ki herkesin beklediği o 1 USD değerini görür de içerde olanlar zararlarını çıkartırlar diye ümit ediyorum.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın