Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Bloke 2 Yöntemle Kaldırma

Ziraat internet bankacılığı SIM kart bloke kaldırma yönteminin nasıl yapılacağını sizlere 2 şekilde göstereceğim. Fakat bundan önce neden Sim kart bloke kaldırma işlemiyle uğraşmak zorunda kaldığınızı bilgilendirmek istiyorum. Bu sayede Havale/EFT gibi acil para transferler işlemlerinizde cep telefonunuzla birlikte Ziraat mobil bankacılığını kullanmak için başvuru yapmadan gerekli tedbirleri almış olursunuz.

Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Bloke 2 Yöntemle Kaldırma

Aktif  olarak kullanmış olduğunuz cep telefonunuz da internet bankacılığına bir gün giriş yaptığınızda SIM kart bloke uyarısı alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bilmeyenler için hemen söylüyorum evet böyle bir durum maalesef ki söz konusu olmaktadır. Nedenine gelecek olursak eğer cep telefonlarınızın hat değişikliğine gidilmedir. Diğer bir nedeni ise cep telefonu değişikliği olmasıdır. SIM kart bloke edilmesinin sebebi de internet bankacılığı güvenliğinden kaynaklıdır. Bu SIM kart güvenliğini sadece Ziraat bankası uygulamamaktadır. Ziraat bankasında olduğu gibi diğer tüm bankalar içinde bu güvenlik protokolü geçerlidir. Şayet bir SIM kart değişikliğine gittiyseniz yada cep telefonunuzu değiştirdiyseniz konulan blokeyi sizin kaldırmanız gerekmektedir. Eğer bu blokeyi nasıl kaldıracağınızı da bilmiyorsanız size 2 farklı yöntem vereceğim. Birinci olarak en pratik olanı ATM üzerinden yapılanıdır. İkincisi evinden çıkıp zaman harcamak istemeyen kişiler için önerdiğimiz evinin bir köşesinde oturduğu yerden rahatlıkla yapabileceği internet mobil uygulaması üzerinden yapılanıdır. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını içeriğimizde tüm detayları ile hatta resimler ile paylaştık.

Neler Var?

Ziraat İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojisinin ilerlemesiyle beraber hayatımızda bir çok değişiklikler ve kolaylıklar oldu. Mesela bir fatura yatırmak yada para transferi yapmak için saatlerce banka köşelerinde kuyruk beklemiyoruz. Evimizin bir köşesinde oturarak tüm işlemlerimizi kolaylıkla yapabiliyoruz. Özellikle bizleri en çok rahata erdiren müşterisi olmuş olduğumuz herhangi bir bankanın internet bankacılığı kullanmaktır. Tüm istediğimiz işlemleri bunun sayesinde rahatça hiç zaman kaybetmeden yapabiliyoruz. Peki ya bu kadar rahata ermişken kullanmış olduğumuz internet bankacılığına ya bloke gelirse o zaman ne yapmalıyız. İşte şimdi konumuz Ziraat Bankası internet bankacılığına bloke geldiyse kaldırma işlemi nasıl yapılır? Aslında bu konu adına tam 4 yol bulunmaktadır. İlk olarak bu yolların 2 tanesinden bahsetmek istiyorum.

 1. Bizzat kendiniz Ziraat bankası şubelerine şahsen kimlik belgeniz ile beraber gitmek olacaktır.
 2. İkincisi ise Ziraat müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

Fakat bana soracak olursanız ben Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırmak için bu 2 yolu sizlere önermiyorum. Bunun nedenine gelecek olursak Ziraat bankası müşteri hizmetleri ve banka şubelerinin aşırı denecek kadar yoğun olmasından kaynaklıdır. Yukarıda da bahsettiğim gibi hem vakit kaybı hem de yorucu işlemler. Bu nedenle ben Ziraat bankası internet bankacılığı blokesi nasıl kaldırılır dediğinizde sizlere diğer 2 yöntemi önermek istiyorum. Kolaylıkla yapılacak olan bu 2 yöntem ise şu şekilde olmaktadır.

 1. Ziraat mobil uygulaması üzerinden olanı
 2. Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden yapılan işlemler sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat internet bankacılığı blokesinin nasıl kaldırılır diye sorduğunuzda sizlere benim önerim bu 2 yol olmaktadır. Peki ya Ziraat bankası internet bankacılığı için kolaylıkla yapılacak bu iki  seçenek için izlememiz gereken yol nasıl olabilir? Haydi gelin şimdi hep birlikte nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini görelim.

SIM Kart Bloke Kaldırma Ziraat ATM’sinden Nasıl Yapılır?

Kullanmış olduğunuz bankaların SIM kart bloke konulması çoğunlukla 2 nedenden kaynaklanmaktadır. Bunlardan ilk birincisi aktif kullandığınız cep telefonunuzun şebeke hat değişikliğine gidilmesidir. SIM kart bloke konulmasının ikinci bir nedeni cep telefonu model değişikliği olmasıdır. Bu her iki sebepten dolayı bankaların bu uygulamayı yapmalarının nedeniyse GÜVENLİK PROTOKOLÜ içindir. Tabi bu uygulamayı tüm bankalar dahil olmak üzere Ziraat bankasının da uygulamış olduğu güvenlik protokolü bizlerin biraz canını sıkıyor. Neden mi? Çünkü, böyle bir uygulamanın var olduğundan bir çoğumuzun haberi yok. Bu uygulamadan haberdar olamadığımızdan dolayı özellikle acil para transferleri yapmak istediğimizde de bu güvenlik protokolüne karşımıza çıkmaktadır.

EE haliyle Bundan dolayı da yapmak istediğimiz işlemleri gerçekleştiremeyince biraz sinir bozukluğuna sebep olabiliyor. Sizce de haksız mıyım bu konuda. Aslında şöyle bir düşündüğümüzde hiç bir gerginliğe yol açmadan bu sorunu çok basit bir şekilde aşabilir miyiz. Bu soruyu araştırmalıyız bence. Sorunun cevabı evet tabi ki kolaylıkla halledebiliriz. Nasıl mı? En basit olarak 1. yolumuz herhangi bir Ziraat ATM istasyonundan geçmektedir. Bu sayede sadece bir kaç dakika için de Ziraat Bankkart yada Combo kredi kartıyla SIM kart blokesini kaldırabilmemiz mümkündür. Eğer ki ben nasıl yapacağımı bilmiyorum diyorsanız işte sizler için adım adım ilerleyiş şu şekilde olacaktır.

 • Ziraat bankası banka kartınızı veya kredi kartınızı karşınıza çıkan ilk Ziraat ATM’sine takmalısınız. Ardından hemen kullanmış olduğunuz ”Şifrenizi” girin ve GİRİŞ/OK demelisiniz.blank
 • Açılan menü üzerinden bulunan ”BAKİYE BİLGİ ŞİFRE” sekmesine tıklayınız.blank
 • Yapılan bu işlemin ardından ”SIM KART BLOKE KALDIRMA” butonuna basmanız gerekecektir.blank
 • Şimdi bu aşamada ”SIM KART BLOKENİZ KALDIRILACAKTIR ONAYLIYOR MUSUNUZ?” diye bir uyarı karışınıza çıkmış olacak. Ekranın sağ alt tarafından bulunan ”EVET” butonuna basmalısınız.blank

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere sadece yapmanız gereken 4 adımlı bir işlem olmaktadır. Bu işlem en fazla 4 dakikanızı almaktadır. 4 dakika ayırmanız halinde anında Ziraat bankası SIM kart blokeniz kaldırılmış olacaktır. Bu sebepten dolayı da sinirlenmeye gerginliğe hiç gerek yok.

Sizlerin de görseller üzerinde gördüğünüz üzere bu şekilde ATM üzerinden SIM kart blokenize kolay bir şekilde kaldırılmış olacaktır. Şayet ben evimden çıkmak istemiyorum. Bu işlemi evde yapabilir miyim diye merak ediyorsanız. SIM kart blokenizi kaldırmak için diğer en hızlı yol ise Ziraat mobil bankacılığı üzerinden geçmektedir. Mobil üzerinden yapacağınız işlemleri adım adım aşağıda sizler için paylaştım.

Ziraat Mobil Üzerinden SIM Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Yukarıda Ziraat bankası SIM kart blokesi kaldırma işlemi için 2 yöntemden bahsetmiştik. Şimdi 2. yol olarak internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemleri göreceğiz. Özellikle de evinden çıkmadan SIM kart blokesi kaldırmak isteyenler için bu yöntemi tavsiye edebilirim. Çünkü, diğer bir alternatif olan müşteri hizmetlerini aramaktansa çok daha hızlı şekilde bu yöntemle SIM kart blokenizi kaldıra bilirsiniz. Nasıl mı? Ziraat mobil üzerinden SIM kart bloke kaldırma işlemleri için atmanız gereken adımları sizler için aşağıda görselleri ile paylaşacağım.

 1. İlk olarak tabi ki kullanmış olduğunuz telefonunuzda bir Ziraat bankası mobil hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer ki bu uygulama sizlerde yoksa da yine bunu hiç bir şekilde şubeye gitmeden Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma (5 Dakika YETERLİ) olmaktadır. Vermiş olduğum bağlantıdaki adımları atmanız halinde sadece 5 dakika da uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.
 2. Şimdi gelelim Ziraat mobil uygulamasını çalıştırmaya. Uygulamayı açalım ve sağ alt taraftaki ”DİĞER İŞLEMLER” sekmesine tıklayalım.blank
 3. Açılan sayfa üzerindeki menüden ”TELEFON/SIM KART İŞLEMLERİ” sekmesini bulup giriş yapalım.blank
 4. Giriş yaptıktan sonra ”SIM KART BLOKE KALDIRMA” sekmesi karşımıza çıkmış olacak. Hemen tıklayalım.blank
 5. Buradaki aşama da T.C kimlik numaranızı ve size özel oluşan güvenlik kodunu girmeniz gerekecektir. Hemen ardından ”DEVAM” butonuna basarak ilerleyelim.blank
 6. Şimdi sıra geldi ilk sırada kart numaranızı girmeye. Ardından ikinci olarak kartın arkasında bulunan CV kodunun 1. ve 2. karakterini yazalım. Son olarak üçüncü sıradaki işlem ise kart şifrenizi girerek ”DEVAM” demeniz gerekecektir.

  blank

  DEVAM

 7. Bu aşamada T.C. kimlik kartı ile doğrulama diyeceksiniz.blank
 8. Şimdi burada ise çipli kimlik kartınızı hazırlamanız gerekecektir. Hemen arkasından ”DEVAM” tuşuna basarak ilerlemelisiniz.blank
 9. Aşağıda paylaşmış olduğumuz resim üzerinde de gördüğünüz gibi açılan kare ekrana kimliğinizi ortalayarak okutmanız gerekecek. Bu arada bir uyarıda bulunayım. Telefonun üst menüsünden NFC özelliğinin açık olup olmadığını kontrol edin ve açtığınıza emin olun.blank
 10. Evet sıra şimdi geldi son adımı atmaya. Bu son aşamada yapmanız gereken blokesinin kaldıracağınız telefon numarasını girmek olacaktır. Yine hemen arkasından sonrasında ”DEVAM” butonuna basınız.blank

Vermiş olduğumuz bu 10 adımı gösterdiğimiz gibi atmanız halinde evinizden dahi çıkmadan anında bloke olan SIM kartınız yeniden işlem görmeniz için aktif hale getirmiş olacaksınız. Bence banka şubelerinde saatlerce sıra beklemektense bu 10 adımı atmayı tercih ederim. tabi bu benim fikrim.

Sizlere tavsiye edeceğimiz Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırmak için en iyi 2 yöntem bunlar olmaktadır. Tabi birde bunların haricinde SIM kart bloke kaldırmak için en çok merak edilen bir soruyu da sizler için cevaplamak istiyorum. Merak konusu olan o soru ise Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırma için müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabiliyor muyuz? Gelin şimdi bunun yanıtını hep beraber görelim.

Ziraat Müşteri Hizmetlerini Arayarak SIM Kart Bloke Kaldırma İşlemini Yapabilir miyiz?

Evet arkadaşlar çok sık karşımıza çıkan önemli bir konuya da son olarak el atmak istiyorum. Bu ise Ziraat bankası müşteri hizmetleri arayarak SIM kart bloke kaldırma işlemi yapabilir miyiz? sorusu olmaktadır. Bu işlem için başvuru da bulunanlar. Maalesef ki sizlere bu konuda üzücü bir haberim olacaktır. O ise, Ne yazık ki Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırma işlemi için bizlere müşteri hizmetleri yardımcı olmamaktadır. Bunun doğruluğunu bizzat kendim sizler için 444 00 00 ve  0850 220 00 00 Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak teyit etmiş bulunmaktayım. Aradığım da çıkan sesli yardıma ”SIM kart bloke kaldırma” işleminde bulunmak istediğimi söyledim. Bu soruma karşılık bana sistemin vermiş olduğu cevap ”SIM Kart Bloke Kaldırma İşlemi İçin Ziraat ATM’lerine Gidebilirsiniz.” oldu. 😒

Siz değerli okurlarıma yardımda bulunmak amacı ile arama yaptım. Fakat Ziraat bankası müşteri hizmetlerinden aldığım bu cevaba inanmayanlar varsa  şayet elbette fazlaca vakitleri var ise kendileri de bizzat arayarak teyit edebilirler. Bizlere sormak istediğiniz sorularınızı muhakkak aşağıda bulunan yorumlar kısmında paylaşmanızı rica ediyorum.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın