Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankasından İcralık Tarla Arsa Alma İlanları

Ziraat bankasının icralık ilanlarına baktığım zaman dikkatimi çeken çok sayıda satılık tarların olduğunu gördüm. İcralık olarak ihale yöntemi ile Ziraat bankasından o kadar çok ilan var ki gerçekten çok şaşırdım. Aslında bunda şaşılacak bir durum yoktu. Bunun nedeni ise çiftçilere en iyi imkanları ile kredi veren bankanın Ziraat olması gerçeği yatıyordu. Dolayısı ile tarlasını, arsasını ipotek eden çiftçi sayısı bütün bankalara göre misli ile fazlaydı.

Ziraat Bankasından İcralık Tarla Arsa Alma İlanları

Hal böyle olunca kredilerini ödeyemeyen çiftçilerin tarlalarını Ziraat haciz işlemi başlatıp kendi ilan sitesinden satılığa çıkartıyordu. Piyasa değerin altında satışa çıkartılan bu tarların ihalesine nasıl katılacağını sizlere tüm bağlantıları ile anlatıyorum. Sizler de bu bahsettiğim işlemleri sağlamanız halinde Türkiye genelinde 2023 yılı içerisinde bütün Ziraat icralık tarlaları için fiyat teklifinde bulunabilir, satın alabilirsiniz.

Neler Var?

Ziraat Bankasından Satılık İcralık Tarlalar

Çiftçiler Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları olanaklarından yararlanmak için yada diğer tarımsal kredilerine başvuru yapmak için tarla yada diğer taşınmazlarını ipotek ettirmek zorundalar. Yargıtay 12. hukuk dairesi tarafından verilen karar ile çiftçinin tarla, bahçe için çalıştırdığı traktör ipotek edilemez karı sonrasında Ziraat rehin olarak ekseri olarak rehin olarak tarlalara koymaktadır. Durum bu şekilde olunca da borcunu ödeyemeyen binlerce çiftçinin tarları icra kanalları ile Ziraat bankasına geçmektedir. Aslına bakıldığı zaman bu durum her ne kadarda kredi borcunu ödeyemeyen çiftçi için kötü bir tablo olarak gözükse de bir yanda da alacağı karşılığında bir mülkiyetin satılması gerektiği gerçeğini değiştirmemektedir.

Arkadaşlar sizlere çok önemli bir bilgi vermek istiyorum. Akbank’ın sağlamış olduğu imkanlar arasında geliriniz olmadan da kredi çekebileceğinizi biliyor uydunuz? Üstelik belge hiç belge dahi talep etmemektedir. Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? Vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden gerekli olan tüm bilgelere ulaşım  sağlayabilirsiniz. Bu fırsattan yararlanmanızı tavsiye ederim.

Netice de çiftçimiz Ziraat bankasından bir kredi kullanmış ama almış olduğu paranın karşılığını farklı nedenlerden dolayı ödeyememiştir. Bu gerçek sadece çiftçiler için geçerli olmayıp herkesi kapsamaktadır. Hepimiz bankalara olan borçlarımızı ödeyemediğimiz zaman kimi zaman arabamızı kimi zaman da evimizi satma zorunda kaldık. Burada durum sadece biraz daha farklı olarak çiftçi borcunu ödemek için tarlasını kendi tarafından satılmıyor olmasıdır. Nihayetin de Ziraat bankası da icra ile el koyduğu tarlayı ihale ile sattıktan sonra çiftçinin borcunu kapatıp şayet var sa fazlasını kendisine iade etmektedir. İcra kanalları ile el konulan tarlalar daha önceleri ihale salonlarında açık aktırma ile satılırdı. Şimdi yöntem biraz değişerek İnternet üzerinden satılmaya geçmiştir. Peki Ziraat bankasının İnternet üzerinden satışa koymuş olduğu bu tarlaları nasıl göre bilir ve ihaleye nasıl katıla bilirsiniz?

Ziraat Bankası İcralık Tarla, Arsa İhalesine Nasıl Katılır?

Türkiye’nin bütün illerinden Ziraat bankasının düzenlemiş olduğu icralık tarla ihalelerine kolaylık ile katıla bilirsiniz. bu ihalelere katılmadan önce yapmanız gereken ilk şey ihaleye girmek istediğiniz tarlayı belirlemeniz olacaktır. Bunun neden ise ihaleye gireceğiniz tarlanın satış muhammen bedel yani tahmini olarak biçilen asgari bedelini ödemeniz tir. Bu bedeli de belirlenen fiyatın en az %6 olmaktadır. Yani 100.000 TL bir satış ön görülen tarlanın 6.000 TL sini bankaya yatırmanız gerekir. Peki, satın alacağınız yani ihaleye Ziraat bankası üzerinden çıkarılan tarlayı nasıl göre bilir ihaleye nasıl katılabilirsiniz?

 • Ziraat bankası tarafından ihaleye çıkarılacak olan bütün tarları görmek için ilk önce https://bit.ly/2LL81qU adresine girmeniz gerekir.
 • Bu İnternet adresine girdiğiniz zaman karşınıza ilan sitesi çıkacaktır. Ayrıca yan menüde ”HIZLI ARAMA” menüsünü göreceksiniz.
 • Hızlı arama menüsüne resimde görmüş olduğunuz gibi;
  • İl bölümüne hangi ilde yer alan tarlaları görmek istiyorsanız o ili seçiniz
  • İlçe bölümüne ben daha geniş listelemek için ”TÜMÜ” olarak işaretledim siz isterseniz seçebilirsiniz.
  • Mahalle bölümünü boş bıraktım
  • Kategori bölümüne ”Arsa” girdim
  • Daha sonra en alttaki ”ARA” butonuna basınız.

blank

Karşımıza sizin de yukarıda görmüş olduğunuz gibi belirtmiş olduğum ildeki bütün Ziraat bankasının ihaleye çıkarmış olduğu bahçe, tarla ilanları gelecektir. Şimdi buradan şayet ihalesine girmeyi düşündüğümüz bir ilan var ise bunun ”Başlangıç Bedeli” olarak belirtilen miktarının %6 miktarını bankaya yatırmaya iş geliyor. Mesela burada Tuzaklı Köyü de 5236 m2 alanlı tarla için 38.500 TL bir bedel çıkartılmış Bunun %6 oranı ise 2.310 TL olacaktır. Bu bedeli herhangi bir Ziraat bankası şubesine gidip yatırmamız gerekiyor. Teminat bedeli olarak yatırdığımız bedel sonrasında ise süreç şu şekilde devam etmektedir.

 •  Ziraat Bankası İcralık İkinci El Araç Satış İhalesi (Teklif Bedelleri) de olduğu gibi gayrimenkul satış şartnamesinin bütün sayfalarını bankadan imzalamalısınız. Satış sözleşmesinin içeriğini merak ediyorsanız buradan bulabilirsiniz.
 • Başvuru için istenilen belgeleri bankaya teslim etmelisiniz. Gerçek kişiler için nüfus cüzdan fotokopisi yeterli olacaktır. Tüzel kişiler için ise;
  • Ticaret sicil tasdiknamesi
  • Şirketi temsili yetkili olduğunu gösteren yeki belgesi
 • Tüm bu işlemleri sağladıktan sonra banka görevlisi size fiyat teklifinde buluna bilmeniz için bir kullanıcı adı ve şifre verecektir. Kullanıcı adı ve şifreniz sisteme girilen cep telefonunuza ve aynı anda elektronik posta adresinize gelecektir. Bu şifre ile sisteme ilk girdiğiniz zaman sistem size yeni şifre belirlemenizi talep edecektir. Sürekli kullanacağınız şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi güncellemeniz gerekir. (Lütfen bu şifre ile sadece teminatını yatırdığınız tarla için fiyat teklifinde buluna bileceğinizi unutmayınız.)
 • Şimdi artık karışınıza çıkan ihalesine girmek için teminat ödediğiniz tarla için fiyat teklifinde bulunabilirsiniz.

Fiyat teklifinde bulunduğunuz zaman şayet sizin vermiş olduğunuz fiyat teklifini geçen olmaz ise ihale sizde kalır. Ama, ihale bitimine 30 dakika kala başka biri tarafından fiyat teklifi verilir ise size fiyat teklifi verebilmeniz için 30 dakika daha zaman sağlanır.

 

İhalede Kalan Tarlanın Satın Alınma Süreci

Ziraat bankası icralık tarla ilanlarında ihaleye girdiğiniz tarla için satın alma hakkı kazandığınız zaman süreç satın almaya girer. Bu süreç için tamamen başlaması için ihaleyi kazan kişi 7 iş günü içinde geri kalan ödemeyi Ziraat şubesine yapması gerekir. Peşin satışlar da en geç 15 gün içince ihalesini kazandığınız tarlanın tapu devri yapılmaktadır. Taksitli satış imkanından yararlanacak iseniz de satın alınan tarlanın en az %25 oranını bankaya kendi bütçeniz ile yatırmanız gerekir. Eğer, kredi kullanma şartlarına uygun iseniz banka size 36 ay vadeli olarak kredi kullanma olanağı sağlar. Satış şartnamesinde her ne kadarda 120 ay vadeli olarak gözükmüş olsa da şartname gayrimenkul içini de yer aldığı için o şekilde ibare geçmektedir. 36 ay vadeli olarak kullanacağınız kredi Ziraat bankası tarafından sizlere ”Bireysel Tüketici Kredisi” olarak verilir. Ziraat bankasının bireysel mevcut tüketici kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu ise şu şekilde yer almaktadır.

 • ŞUBAT ayı için 36 ay vadeli olarak Tüketici Kredisi faiz oranı aylık %1.89 olmaktadır. 95.000 TL 36 aya kadar vadeli olarak tarla kredisi kullanacakların aylık ödemesi ise tablomuzda olduğu gibi olacaktır.
95.000 TL Ziraat Bankası Bireysel Tarla Kredisi Geri Ödemeleri
Vade Taksit Maliyet
8 13.051,28 TL 104.410,28 TL
10 10.658,08 TL 106.580,84 TL
15 7.475,53 TL 112.132,99 TL
18 6.419,45 TL 115.550,20 TL
20  5.893,20 TL 117.864,00 TL
22 5.463,91 TL 120.206,17 TL
24 5.107,36 TL 122.576,61 TL

Bu kredinin başvurusunu isterseniz banka şubesiz olarak da İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Teminat bedeli dahil olmak üzere bütün hesaplama işlemlerini bizlere danışa bilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Zeki Korhan dedi ki:

  Bir miktar param var bu alanla ilgilenmek istiyorum…

Bir Yorum Yazın