Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Mobil İnternet Kart Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?

Ziraat bankası bankkart şifrenizi yada mobil internet bankacılığı giriş şifrenizi mi unuttunuz? Hiç endişelenmeyi bu sorunu çok hızlı ve kolay bir şekilde banka şubesiz olarak halledebilirsiniz. Ayrıca, Ziraat bankası kart yada internet giriş şifresi alma için müşteri hizmetlerini aramanıza bile gerek yoktur. Böylece şifre alma yada yenileme yapmak için her iki seçenekle uğraşarak zaman kaybı yaşamazsınız.

Ziraat Bankası Mobil İnternet Kart Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?

Ziraat bankası internet veya bankkart şifresi almak için sadece ihtiyacınız olan 2 dakikadır. Nasıl bu kolay yollarla hem şifre alma hem de yenileme yani değiştirme yapabiliriz diyorsanız? Bunlardan bir tanesi SMS atmaktan geçmektedir. Diğer yöntem ise bankkart şifresi değiştireceklerin mobil uygulama üzerinden 3 adımı sağlaması yeterli olmaktadır. Resimli ve videolu olarak bunun anlatımı ise sizler için sayfamızın devamında yer almaktadır.

Neler Var?

Ziraat Bankası Mobil İnternet ve Bankkart Şifremi Unuttum! Ne Yapmalıyım?

Şifrelerimi unuttum ne yapacağım kaygısına son! Özelliklede Ziraat bankası müşterileri için güzel haberler ile yazımıza başlamak istiyorum. Ziraat bankası müşterisisiniz. Bankkart yada mobil internet bankacılığı giriş şifremi unuttum ne yapacağım kaygısı bitti. Sizler için bir çok fazla çözüm yolu vereceğim. Bu sayede değerli zamanınızı ayırıp ne Ziraat bankası şubelerine gitmek zorunda kalacaksınız. Ne de saatlerce telefon başında müşteri temsilcileri ile irtibat kurmaya çalışacaksınız. Vakitten ve zamanda istifade edebilmeniz için en hızlı bu işlemleri nasıl yapacağınızı sizlere iki başlık atlında yazımızda anlattım. Bunlardan birincisi sadece Bankkart şifresini unuttum diyen arkadaşlarımız için olmaktadır. Bir diğeri ise İnternet mobil bankacılığı giriş şifresini unuttum ne yapmam gerekiyor diyen arkadaşlarımız içindir.

Ziraat bankasının mobil internet bankacılığını kullanan veya bankkart sahibi olan arkadaşlarımız. Şifremi unuttum nasıl yeni şifreye sahip olabilirim diyorsanız? Sizlere sunulan hızlı çözümleri aşağıdaki başlıklar altında sizlerle paylaştım. Ziraat bankası bankkart ve internet bankacılığı giriş şifresini unuttum diyenler için ayrıca sadece çözüm sunmakla kalmadığımızı da bilmenizi istiyorum. Güvenlik nedeni ile şifresini değiştirmek isteyen vatandaşlarımız için de yine nasıl bu işlemi zaman harcamadan, basit ve hızlı bir yöntem ile nasıl yapacaklarını resimler ile sizler için yazımızın devamında anlattık. Haydi imdi başlamaya ne dersiniz? İlk olarak Ziraat bankası bankkart şifresini yeniden nasıl alabileceğimizi görelim.

Ziraat Bankası Bankkart Şifresi Alma (Yeniden Oluşturma, Değiştirme)

Bir çoğumuzun yaptığı bankkart şifremizi unuttuğumuz zaman direk müşteri hizmetlerini arıyoruz. Sizce de öyle değil mi? Dakikalarca ulaşım sağlayabilmek için telefonun başında bekliyoruz. Özellikle de Ziraat müşteri temsilcisi 444-00-00 hattı aradığımızda iletişim kurabilmek için epey bir uzun zaman harcamamız gerekiyor. İletişimi sağlıyoruz sorunu çözebilmek için de bir o kadar hatta bekliyoruz. Tamam hadi bize gelecek olan sırayı beklemekten geçtik. Birde bir sürü yönergelerle ile karşılaşıyoruz. O tuşa bas şu tuşa bas gibi yönlendirmelere maruz kalıyoruz. Haksız mıyım arkadaşlar. Eğer ki Ziraat bankası bankkart şifresini unuttuysanız bu kadar zaman harcamaya hiç gerek yok. Sadece bir kaç farklı hızlı yol ile Ziraat bankası bankkart şifrenizi yeniden oluşturabilmeniz mümkündür. Yeniden Ziraat bankası şifrenizi hiç zaman harcamadan nasıl hızlı bir şekilde oluştura bilirsiniz? Gelin hep birlikte bu yöntemleri görelim.

 1. İlk yöntem SMS kullanarak çok hızlı bir şekilde yeniden  kart şifresi almanız mümkün olmaktadır. Nasıl olacak diye sorarsanız. Hemen basitçe sizlere anlatayım.
  • Kullanmış olduğunuz cep telefonunuzun mesaj bölüme giriş yapmanız gerekecek.
  • Klavyeyi kullanarak ”SIFRE” yazmalısınız.
  • Sonra arasında bir boşluk bırakarak kullandığınız size ait olan kartınızın üzerinde yazan rakamların son 6 hanesini yazmanız gerekecek.
  • Sonra yine arasında bir boşluk bırakın, annenizin kızlık soyadının son iki harfini girmelisiniz.
  • Arasında yine boşluk bırakarak kartınızın arka kısmında yer alan 3 haneden oluşan güvenlik kodunu girmelisiniz.
  • Bu işlemde son olarak oluşturduğunuz bu SMS metnini ”4757” numaralı hatta göndermelisiniz.
  • En uzun 1 dakika içinde yeni kart şifrenize sahip olacaksınız.
  • Tabi bu işlemi yaparken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.
  • Bunlar ise çöşİĞÜ gibi Türkçe karakterler kullanarak yazmanız gerekecektir.
  • Sizler için yapacağınız bu işlemlere kısa bir örnek vermek istiyorum.
  • Yapmanız gereken sadece bu şekilde SIFRE 654321 AZ 321 gibi.
 2. İkinci bir yöntemden bahsedecek olursak. Bankkart şifreniz vardı fakat bunu unuttunuz. 0-850-258-00-00 müşteri hizmetlerini arayarak zaman kaybetmek istemiyorsanız eğer yapmanız gereken. Yeni şifre oluşturmak için  Ziraat mobil internet bankacılığını da  kullanmanız mümkündür.  Bunu nasıl yapacağım derseniz. Kart şifresini unutanlar yeniden şifre oluşturma işlemini internet mobil bankacılığı üzerinden nasıl yapabilirler? Hemen basit adımlar ile gösterelim.

Bu uygulamayı verdiğimiz adımlarda indirmeniz halinde şimdi sırası ile yapmanız gerekenlere geçebiliriz.

 1. Ziraat Mobil ”İnternet bankacılığına” giriş yapalım.
 2. Giriş yaptıktan sonra ana ekran üzerinde bulunan ”MENÜ” butonuna basalım.

  blank

  Ziraat-bankası-ana-sayfa-menü

 3. Yine açılan ekran üzerinde bulunan ”Kartlarım” menüsüne giriş yapalım.

  blank

  Ziraat-Mobil-Kartlarım

 4. Kartlarım arasında açılan kategoride ”Banka Kartlarım” diyelim.

  blank

  Banka-Kartlarım

 5. Karşınıza çıkan ekranda ”BANKKART TEMAZSIZ” diye yazan kısma basalım.

  blank

  BANKKART-TEMAZSIZ

 6. Resimde de görmüş olduğunuz üzere ”Kart Ayarları” kısma giriş yapalım.

  blank

  Kart-Ayarları

 7. Ekran üzerinde bulunan ”Şifre Belirleme” butonuna tıklayalım.

  blank

  Şifre-Belirleme

 8. Unutmayacağınız yeni şifrenizi sizlerden istenilen alanlara giriş yapalım. Bu adımda ekran üzerinde görmüş olduğunuz yönergeleri takip etmeniz gerekecektir. Şifrenizi oluşturduktan sonra ”DEVAM” tuşuna basarak ilerleyelim.

  blank

  Devam

 9. Son yapacağımız işlem yapmış olduğumuz işlemin detaylarını inceleyerek onay vermek olacaktır. ”ONAYLA” diyerek işlemimizi sonlandıralım.
  blank

  Onaylı

   

Vermiş olduğumuz işlemleri sırası ile adım adım yapmanız halinde unutmuş olduğunuz kart şifrenizi belirleyip bu sayede de yenilemiş olacaksınız. Peki ya Ziraat bankasının mobil internet bankacılığı giriş şifresini alma yada yenileme işlemleri nasıl yapılır? diyen arkadaşlarımız için yazımızı okumaya devam etmeleri gerekecektir.

Ziraat Bankası Mobil İnternet Giriş Şifresi Alma Kolayca Nasıl Yapılır?

Bankkart şifresinde olduğunu gibi İnternet Mobil Bankacılık şifresinde de yenileme yapacaksanız müşteri hizmetlerini aramanıza hiç gerek kalmayacak. Hatta zamanınızdan harcayıp Ziraat bankası şubelerine dahi gitmeniz bile gerekmeyecek. Evinizin bir köşesinde rahatça oturarak, keyif ile Ziraat bankası mobil internet bankacılığı şifrenizi alma yada yenileme işlemini kolaylıkla yapabileceksiniz. Ha fakat şu bilgiyi de sizlere vermek isteri. Şayet İnternet bankacılığı giriş şifreniz bloke edilmiş ise yapacak bir şey yok. Mecburen Ziraat bankası şubesine gitmeniz gerekecektir. Bunu şahsen ben kendim yaşadığım için biliyorum. Bunu sizinle paylaşmak istedim. Peki ya Ziraat bankası mobil internet bankacılığı şifrenizi alma yada değiştirip yenileme işlemini nasıl evimizden çıkmadan çok basit bir şekilde yapabileceğinize geçelim. Ne dersiniz arkadaşlar.

Önemli Bilgi: Ziraat mobil internet uygulaması için yeni şifre alacak yada değiştirecek arkadaşlarımızın mutlaka aşağıdaki resimde olduğu gibi çipli nüfus cüzdanına sahip olması gerekecektir. Aksi taktirde işlemleri devam ettiremez.

blank

Türkiye-Cumhuriyeti-Yeni-Kimlik-Kartı

Görmüş olduğunuz bu kimlik kartına sahipseniz eğer Ziraat bankası mobil internet bankacılığı yeni şifre almak veya yenileme yapmak için aşağıdaki adımları sırası ile yapmanız gerekecektir.

 1. İlk olarak Telefonumuzda bulunan ”Ziraat Mobil” uygulamamızı çalıştırmamamız gerekecek. Arkasından açılan ekran üzerinde bulunan ”Şifremi unuttum” demeniz gerekecektir.

  blank

  Şifremi-unuttum

 2. Menü üzerinde açılmış olan ”Kişisel bilgilerinizi” girmeniz gerekecektir. Bu bilgiler ise;
  • TC Kimlik numaranız.
  • Cep telefonunuz
  • Son olarak ise ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu girerek ”DEVAM” butonuna basmalısınız.

   blank

   Kişisel-bilgiler-ve-güvenlik-kodu

 3. Açılan ekran üzerinde bulunan ”TC Kimlik Kartı ile Doğrulama” seçeneğini tıklayalım.

  blank

  TC-Kimlik-kartı-ile-doğrulama

 4. Bu aşamada TC kimlik kartınızı hazırlamanız gerekecektir. Eğer hazırladı iseniz ”DEVAM” diyelim.

  blank

  TC-kimlik-kartınızı-hazırlayın

 5. Aşağıda ki resim üzerinde de gördüğünüz üzere TC kimlik kartınızı okutmak için yine ”DEVAM” edelim.

  blank

  TC-Kimlik-kartınızı-görseldeki-gibi-okutunuz

 6. Devam butonuna bastıktan sonra kimlik kartınızın arka kısmını tam olarak kaplayacak şekilde telefonunuzun kamerasına yerleştirin ve okutun.

  blank

  TC-Kimlik-kartı-ile-başvuru

 7. Arkasından TC kimlik kartınızı telefonunuzun arka kısmına yapıştırın.

  blank

  Şifremi-Unuttum

 8. Görselde de gördüğünüz şekilde yeşil ışıkların yanması dolana kadar bekletmeniz gerekecektir.

  blank

  Yeşil-ışıkların-yanması-dolana-kadar-bekleyin

 9. Kimlik bilgileriniz doğrulamanız halinde görüntü doğrulamaya geçmek adına ”DEVAM” ederek ilerleyelim.

  blank

  Devam

 10. Ekran üzerinde görüntünüz tam olarak doğrulanana kadar kamerayı sabit bir şekilde tutmanız gerekecektir. Sonrasında ekranda bize söylenen yönlendirmeleri yaparak devam edelim.

  blank

  Yüzünüzü-Kameraya-yansıtın

 11. Bu işlemi de başarılı bir şekilde yaptıktan sonra yani görüntü doğrulama doğru bir şekilde sağlanması halinde cep telefonunuza bir SMS kodu gelmiş olacaktır. Bu gelen SMS kodunu istenilen alana girelim. Sonrasında yine ”DEVAM” demeniz gerekecek.

  blank

  SMS-Onayı

 12. Karşınıza çıkan ekran üzerinde yer alan yeni şifre belirleme kriterlerini okumalısınız. Okuduktan sonra ”DEVAM” butonuna basarak adımlara devam edelim.

  blank

  Tamam

 13. Daha sonra en son işlem olarak Ziraat bankası mobil internet bankacılığı giriş için yeni şifremizi belirlemeniz gerekecektir. Şifrenizi belirledikten sonra son olarak ”DEVAM” demelisiniz.

  blank

  Şifre-Belirle

Görmüş olduğunuz üzere çok basit ve kolay adımlarla hiç zaman harcamadan yapılabilecek işlemler. Vermiş olduğumuz adımları sırası ile yapmanız halinde artık yeni Ziraat bankası mobil internet bankacılığı şifresine sahipsiniz. Bundan sonra yeni şifreniz ile kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Ziraat bankası mobil internet bankacılığı ve bankkart şifresi yeniden belirleme işlemlerini sizler için resimlerle birlikte paylaştım. Son olarak aşağıya konu hakkında işinize muhakkak yarayacak, izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim bir video bırakmak istiyorum. İyi seyirler diliyorum.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın