Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Maaşım Yattı Mı? Nasıl Anında Öğrenebilirim? (SED Dahil)

Ziraat bankası maaşım yattı mı? SED ve kaymakamlık yardım paraları dahil buna nasıl anın da öğrenebilirim? Bunun için birden fazla yol vardır. Birincisi Ziraat mobil bankacılığınız üzerindendir. Bir diğeri ise Ziraat ATM'lerine giderek kartınızla öğrenebilirsiniz. Son olarak ise Ziraat bankası müşteri hizmetleri 444-00-00 numarasını arayaraktır. Ama, Ziraat bankası maaşım yattığını sorgulaması için tüm bu yollar bize kalırsa oldukça meşakkatlidir. Neden mi? Çünkü, yapacağınız ufak bir işlem sonrasında Ziraat bankası maaşınızdan tutunda SED, Belediye gibi tüm yardım paraları yatar yatmaz SMS ile haberdar olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Maaşım Yattı Mı? Nasıl Anında Öğrenebilirim? (SED Dahil)

Ziraat bankası tüm para girişlerinden SMS ile haberdar nasıl olabiliriz diyorsanız da bunu sizlere resimli ve videolu anlattık. Böylece, Ziraat vadesiz mevduat hesabınıza gelen tüm paralardan anında SMS ile ücretsiz haberdar olursunuz. Böylelikle bir daha Ziraat bankası hesabıma para yattı mı diye ne kendinize nede bir başkasına sormak zorunda kalmazsınız.

Neler Var?

Ziraat Bankasına Maaşım (SED, Yardım Parası) Yattı Mı?

Ziraat bankasının çok fazla kullanıcısı ve tercih edilen bankalar arasında olduğunu biliyoruz. Bir çok vatandaşımız emekli maaşlarını dahi ziraat üzerinden almaktadır. Yukarıda da özellikle bahsettim Kaymakamlık yardımları, SED maaşları ve bazı belediyelerin yardım amaçlı vermiş olduğu paralar dahi ziraat üzerinden ödenmektedir. Yapılan bu ödemelerin belli bir günü olmadığından dolayı çoğu kişilerin merak konusu paraların ne zaman hesaba geçtiği olmaktadır. Dolayısıyla bu nedenle Ziraat üzerinden maaşlarını alanlar, SED, Kaymakamlık veya Belediye yardım parası alan vatandaşlarımız hesabıma para yattı mı diye sürekli olarak sorgulama işlemi yapmaktadır. Peki ya kullanmış olduğunuz Ziraat hesabınıza tüm bu ödemeler dahil olmak üzere hatta gelen EFT gibi para transferlerinin yatıp yatmadığını kolaylıkla öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? Aslında sizler için bu konuda bir çok yöntem var. En pratik ve en hızlı yolu hangisi diye soracak olursanız. Ziraat mobil uygulaması olduğunu sizlere söyleyebilirim. Sadece yapacağınız bir kaç ayarla hesabınıza yatan parayı anında öğrenebileceksiniz. Üstelikle hiç bir şekilde zahmetli zahmetli işlere girmeden Ziraat bankası hesabınıza yatan paradan anında SMS bildirimi alabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabımız..

 • Bu işlemi yapmanız için öncelik ile Ziraat bankası internet bankacılığı hesabına sahip olmanız gerekecektir. Şayet  sizin Ziraat bankası internet bankacılığı hesabınız yoksa bunun içinde çözüm noktamız bulunmaktadır. Ziraat şubesine dahi gitmeden internet bankacılığını telefonunuza indirebilirsiniz. Sizler için farklı bir içeriğimize bunu nasıl yapacağınızı anlattık. Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl? adresimize tıkladığınızda bu hesabınız yoksa eğer giriş yaparak nasıl bedava sahip olabileceğinizi anlattık.
 • İkinci diğer, bir yol ise ATM yada banka şubelerine giderek öğrenmeniz de mümkündür. Fakat bunların hepsinin bir hayli zaman alacağını da bilmenizi isterim.

Benim fikrimi soracak olursanız 2. yolun yerine boş yere zamanınızı harcamamak adına Ziraat bankası hesabınıza para yattığını SMS bildirimi ile öğrenmenizdir. Peki ya nasıl SMS bildirimleri alarak anında öğrenebiliriz diyorsanız? İşte cevabımız!

Ziraat Bankası Hesabıma Para Girişi Olunca SMS İle Nasıl Bildirim Alabilirim?

Adınıza ait bir Ziraat bankası hesabınız bulunmakta. Fakat telefonunuzda bu uygulama yoksa. Kolaylıkla, anında SMS bildirimi alabilmeniz için yukarıda da özellikle söylediğim gibi il olarak Ziraat bankası mobil uygulamasını aktif olarak kullanmış olduğunuz cep telefonunuza indirmeniz gerekecektir. Güvenilir bir şekilde bu programı indirmek için de;

 • IOS kullanıcıları için buradan
 • Andorid kullanıcıları  için ise buradan  Ziraat mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu uygulamayı indirmeniz halinde sizlere Ziraat bankası mevduat hesabınıza maaş, devlet kurumlarından yapılan SED yardımları, kaymakamlık ve belediye yardımları gibi yardım paraları yattığı anda haberdar olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bir kaç ayar olacaktır. Vereceğimiz ayarları yapmanız halinde banka hesabınıza para yattığı gibi anında SMS ile bildirim alacaksınız. Böylelikle maaşım yattı mı? yada hesabıma para geldi mi? gibi merak edilecek soruları da sormak zorunda kalmayacaksınız. Haydi gelin şimdi bu ufak dokunuşları nasıl yapacağımızı görelim.

 1. Yukarıda vermiş olduğu bağlantıları kullanarak uygulamayı telefonunuza indirdiniz. İndirmiş olduğunuz uygulamaya giriş yapınız. Sizlere bu aşamada
  • TC Kimlik numaranızı
  • Ardından şifrenizi girerek  uygulamaya ”Giriş” yapınız.

   blank

   Ziraat-mobil-giriş

 2.  Açılan ekran üzerinde bulunan sağ alt taraftaki ”MENÜ” yani alt alta 3 çizgi olan yere giriş yapmalısınız.

  blank

  Menü-sekmesi

 3. Hemen arkasından açılan menüdeki ”Profil ve Ayarlar” sekmesine tıklamalısınız.

  blank

  Profil-ve-ayarlar

 4. Yine karşınıza çıkan ekranda bulunan ”Bilgilendirme Ayarlarım” menüsüne giriş yapınız.

  blank

  Bilgilendirme-ayarlarım

 5. Burada aşamada karşınıza resimde de gördüğünüz gibi 2 seçenek çıkacak. Siz ”Bilgilendirme Tercihlerim” seçeneğine giriş yapınız.

  blank

  Bilgilendirme-Tercihlerim

 6. Ardından ”Giriş Yapmadan Bildirim Almak İstiyorum” sekmesine tıklayın.

  blank

  Giriş-yapmadan-bilgilendirme-almak-istiyorum

 7. Yapış olduğunuz bu işlem sonrasında hesabına para transferi geldiği anda, anında SMS olarak bildirim almaya başlamış olacaksınız.

  blank

  Gelen-para-transferi

 8. Bu işlem haricinde eğer ki başka bir hesaba ”Para Gönderimleriniz” veya Sosyal Hizmetler, Kaymakamlık, Belediyeler gibi kurumlardan yada çalışmakta olduğunuz Maaş Ödemesi yatırıldığı anda bildirim almak istiyorsanız, aşağıdaki görselde de göstermiş olduğum ayarları da aktif etmeniz gerekecektir.

  blank

  Giriş-yapmadan-bilgilendirme-almak-istiyorum

Tercihen sizin isteğinize bağlı olarak bu ayarları da yapmanız halinde artık hesabınıza her nereden para gelirse gelsin anında kullanmış olduğunuz hattınıza bedava SMS gelmiş olacaktır. Sizlerde bu sayede anında haberdar olmuş olacaksınız.

Sizlere hayatın kolaylıklarını zamanınızı değerli şeyler için ayırmanız adına görsellerle birlikte Ziraat bankası hesabıma para geldiği anda nasıl bildirim alacağınızı anlattım. Görsel haricinde bu konu hakkında sizler için birde video hazırladım. Nasıl SMS bildirimini aktif edeceğinize ait tüm bilgiler bulunmaktadır. Muhakkak izlemenizi öneririm.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın