DEVLET Kredi

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2020 (Ev-Arsa-Araç)

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2020 (Ev-Arsa-Araç)

İpotek göstererek normal adınıza tanımlanan kredi miktarının çok üstünde bireysel kredi kullanabilirsiniz. Normal şartlarda maaşınıza göre en fazla 50.000 TL çekebilirsiniz. Lakin Ziraat bankasına göstereceğiniz ev, arsa yada herhangi bir araç ile bu üst limiti 100.000 TL kadar rahatlık ile çıkarabilirsiniz. Ziraat bankasının düşük faiz imkanları ile herhangi bir ekspertiz bedeli ödemeden üst limitlerde ile kredi başvurusu yapmak isteyenler. 60 ay geri ödeme imkanları ile SMS atarak yada İnternet üzerinden nasıl başvuru yapacağınız burada.👍

İpotekli İhtiyaç Kredisi Ne Demek ?

İlk olarak gelin ipotekli ihtiyaç kredisi ne demek bundan bahsedelim. Öyle ya ileride kötü sürprizler ile karşılaşmamak için başvuru yapacağımız bu kredinin bizlere ne gibi senaryolar hazırladığını bilmemiz gerekmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi genel olarak herhangi bir maddi değeri olan malın bir finansman yada şahıs tarafından ipotek koydurmak şartı ile verilen kredi para anlamına gelir. İpotek, kelimesi ise ise üzerine konulan malın ipotek konulan kişi yada firma tarafından onay verilmediği sürece satılamaz anlamına gelmektedir. Kısacası ipotek etmiş olduğunuz herhangi bir malı kredi vadeniz bitene kadar satmazsınız, devir edemezsiniz. Ancak, kredinin vadesi bitti zaman yada toplu olarak borcunuzu ödediğiniz vakit banka tarafından yazılan ipotek kaldırma izni yazısı ile satış yapabilirsiniz.! İpotekli ihtiyaç kredisinde sizi bekleyen en kötü sürprizler ise şunlardır.

✅ İpotek konulan ev ise eve DASK ve Konut Sigortası zorunlu olarak yapılır.

✅ İpotek edilen araç ise araca sigorta haricinde KASKO uygulanır.

Bunlar size yapılan sigorta haricidir ve her yıl düzenli olarak bank tarafından güncellenir.!

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi İmkanları Nedir ?

Ziraat bankasından ipotekli olarak ihtiyaç kredisi kullanmanızın bir çok nedeni vardır. Bunların en başında hiç kuşkusuz ki yüksek limitler ile bireysel kredi kullanmanızdır. Şayet bir ev yada araç alacak iseniz bizim de sizlere tavsiyemiz kesinlik ile var olan malınızı ipotek ederek bireysel ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmanız olacaktır. Böylece, alacağınız ev için ekstra olarak sigorta ve konut sigortası gibi masraflardan kaçınmış olursunuz. Bu imkanların yanı sıra 50 Bin TL Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar da olduğu gibi sicilinizden ötürü kredi kullanamıyor iseniz ipotek tarla, ev yada aracınızı göstererek kredi kullanma imkanını da yakalaya bilmektesiniz. Peki Ziraat bankası hangi mala ne kadar bireysel kredi kullandırmaktadır.

Konut için eksper değerinin % 80 oranına kadar. ( 100.000 TL için 80.000 TL )

Arsa için eksper değerinin %50 oranına kadar kullana bilirsiniz. ( 150.000 TL için en fazla 75.000 TL )

Çalışan işletme veya iş yeri için eksper değerinin %75′ i kadar kredi kullandırmaktadır. ( 200.000 TL için 150.00 TL )

Ayrıca çektiğiniz krediyi 60 aya varan taksitlendirme imkanı da bulunmaktadır. Ancak ipotek edilen teminat kredi bitimine kadar başka bir işlem için kullanılamaz. Yani alım satım yapılamaz. Banka himayesi altındadır. Kredinizin borcu tamamlanana kadar gayrimenkul için zorunlu deprem sigortası, hayat ve konut sigortası yapılır.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İpotekli olarak ihtiyaç kredisini Ziraat yada başka herhangi bir bankadan yapacakların mutlaka bu başvurularını şubelerden yapması tavsiye edilmektedir. Çünkü bankalar bunlar için ayrı bir işlem uygularlar. İpotek edeceğiniz mal beyanına göre ve talep edeceğiniz kredi miktarına göre başvurunuzu banka müdürlüklerine belirtirler. Başvuru talebiniz banka müdürlükleri tarafından kabul görülmesi durumunda krediniz onaylanır. Banka müdürlükleri kredinizi onaylamak için bazı kriterleri göz önünde tutar.

 1. İpotek gösterilen malın ekspertiz değeri
 2. Aile gelir beyanınız
 3. Göstermiş olduğunuz kefil sayısı ve kefillere ait maaş bordroları

Ziraat bankası sizi temin ederim ki her konuda tıpkı 60 Ay Vadeli Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi de olduğu gibi ipotekli bireysel kredi imkanlarında da 1 numara.! Başvuru işlemleri için aşağıdaki başlık altında yer alan belgeler ile size en yakın olan Ziraat Bankası Şubelerine müracaat edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Belgeler

Kredi başvurusunu İnternet üzerinden yapmayacağınız için Ziraat bankası sizden bazı belgeleri talep edecektir. İş ipotekli kredi olunca’da bu belgeler biraz daha fazla olmaktadır. Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi için şu belgeler genel olarak talep edilmektedir.

 • Kredi için başvuru dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (sürücü belgesi, pasaportta olabilir)
 • Gerçek kişi olduğuna dair ikamet belgesi
 • Düzenli gelir belgesi (maaş bordrosu)
 • Serbest çalışanlar için meslek koluna ait çalışır belgesi
 • İpotek edilecek gayrimenkule ait tapu, yada alım satıma ait sözleşme fotokopileri
 • Teminatın yetersiz olduğu yerde kefil istenirse kefile ait nüfus kağıdı. gelir belgesi, ikamet belgesi gereklidir.
 • Ortak iş yapılan işletme veya şirket için kredi çekilecek ise ortağa ait sözleşme ve eklerinin fotokopisi gerekmektedir.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020

Ziraat bankası ipotekli olarak ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşterilerine bireysel kredi faiz oranları ile yardımcı olmaktadır. Herkesin bildiği gibi Ziraat bankasının kredi faiz oranları nerede ise bütün bankalara göre çok daha düşüktür. Bankanın mevcut faiz oranları ile bir kaç kredi limiti için hesaplama sizler için yaptık. Hesaplama tablosunda görmüş olduğunuz bütün veriler bulunduğunuz aya aittir. Ay içinde şayet ufak tefek değişikler olabileceğini de lütfen unutmayınız.

💲 Ziraat bankasının OCAK ayı için ipotekli olarak kredi kullanacaklara uygulamış olduğu kredi faiz oranı aylık %1.12 olmaktadır.

 • 20.000 TL için 12 ay vadeli ödemeniz aylık 1.815,83 TL olacaktır. 24 ay için ise taksit ödemeniz 980,49 TL olacaktır.
 • 30.000 TL için 36 ay olarak geri ödeme miktarınız aylık olarak 1.056,61 TL olur. 48 ay için ise geri ödeme miktarınız 852,18 TL olacaktır.
 • 40.000 TL için 60 ay olarak ödeme miktarınız 975,44 TL olacaktır.
 • 50.000 TL için ise 5 yıl boyunca aylık ödemeniz 1.219,31 TL olacaktır.
 • 60.000 TL için ise aylık ödemeniz 1.463,17 TL olacaktır.

Lütfen değişik miktarlardaki hesaplama yaptırmak için bize yorum atınız. Maaşınız ile birlikte bırakacağınız kredi tutarını sizler için hesaplama yapalım.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2020 (Ev-Arsa-Araç) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 30 YORUM
 1. Tarık Kiziltay dedi ki:

  100 bin almak istersem ipotekli kredi olarak ne kadar öderim 48 ay olursa.ne olur.?

  1. Admin dedi ki:

   Aylık ödemeniz 2.937,50 TL toplam geri ödeme miktarını ise 140.999,90 TL olacaktır.

 2. gaye dedi ki:

  Merhaba,

  Ben 80.000 TL lik ev ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorum.
  ipotek göstereceğim ev 3. şahıs üzerine olacak. 3. şahsın kredi notu benim çekeceğim kredimi etkiler mi?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, kesinlik ile etkilemez. Kredi notları herkesin kendisini ilgilendiren bir durumdur.

 3. Rezzan şimşek dedi ki:

  Merhaba ben normal bir çalışanın sigortam yok 50 000 TL ev ipotekli kredi çekmek istiyorum çekebilir miyim şartlar nedir

  1. Admin dedi ki:

   ENPARA denemenizi tavsiye ederim

DEVLETKredi.Com