Ziraat bankası icralık ikinci el araç satış ihalesi

Ziraat bankası icralık ikinci el araç satış ihalesi
6 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 290 kez okundu.
Türkiye’nin her ilinden Ziraat bankasına ait icralık satışta olan araçları için ihaleye katılım gösterebilirsiniz. 2. el araç bedelinin sadece teminat olarak %6 gibi düşük bir bedelini yatırmanız durumunda oluşturacağınız şifre ile bankaya ait ihalede yer alan ticari ( kamyon, TIR, otobüs ) ve binek araçlar için fiyat teklifinde buluna bilirsiniz.

Ziraat bankasından icralık araçların ihalesine katılabilirsiniz

Tüm bankalar bilindiği gibi ticari ve bireysel müşterine ihtiyaç kredilerinin yanı sıra bir de sıfır ile ikinci el araç kredileri vermektedir. Araç kredilerinde aranan en büyük koşul ise hiç şüphesiz İPOTEK’tir. Alınan araç marka ve cinsi her ne olursa olsun şayet herhangi bir bankadan araç kredisi kullanacaksanız almış olduğunuz taşıta rehin yani ipotek konulur. Bunun iki nedeni vardır.

  1. Aracın banka borcu bitmeden mal sahibi taşıtı satmaması
  2. Ola ki bir durumda taşıt için çekilen kredi ödenmemesi durumunda ipotek konulan malın satılarak nakit paraya çevrilmesidir.

İşte bu 2. neden dolayı borçlarını ne yazık ki ödeyemeyen bireysel yada ticari banka müşterilerin araçları ihale üzerinden satılarak borçlarının büyük bir bölümü banka tarafından tahsis edilmektedir. Daha önceleri icradan araç nasıl satın alınır şartlar nedir diye sizlere bahsetmiştik, ancak sizlere bahsedeceğimiz bu yöntem tamamen Ziraat bankasına ait olan borçlarından dolayı icralık araçlar olduğu için başvuru yöntemi biraz daha farklı bir o kadarda kolaydır.

Ziraat banasına ait icralık araçları nasıl satın alabilirsiniz ?

Ziraat bankası borçları nedeni ile kredilerini çeşitli sebeplerden ötürü ödemeyen müşterilerinin araçlarına koymuş oldukları haciz işlemlerini kendi İnternet sitesi üzerinden satılık yapmaktadır. https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo adresi üzerinden tüm bankaya ait olan ticari ve binek araçların listesini en güncel hali ile görebilirsiniz. Ayrıca listede yer alan araçlara ait genel özelliklerinin yanı sıra ekspertiz raporlarını da çok rahat erişebilirsiniz. Böylece ülkemizin en ücra bölgesinden dahil hoşunuza giden aracın ihalesine katılım göstere bilir, fiyat teklifinde buluna bilirsiniz. Ama ihalede yer alan araçlara teklif de buluna bilmeniz için önce bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu şartlar;

  1. Teklifte bulunacak olan araca ait %6 tutarında teminatın bankaya yatırılması
  2. Arkasından da teklifte bulunabilmek için banka yolu ile bir şifre alınmasıdır.
İcralık araçlara nasıl fiyat teklifinde bulunulmaktadır ?

Ziraat bankasına ait 2.el icralık araç ihalesine katılma işlemi sadece İnternet sitesi üzerinden sağlanmaktadır. https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo adresi üzerinden listelenen tüm araçlara fiyat teklifinde bulunma hakkına tüm halkımız sahiptir. Ancak fiyat teklifinde bulunmadan önce listede yer alan icralık aracın bedelin en az %6 oranını bankaya yatırması gerekir. Arkasında almış olduğu dekont ve nüfus cüzdanı hürriyeti ile sisteme https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo adresinden giriş yapabilmek için bir şifre alması gerekir. İhaleye katılacak olan ve teminat miktarını ödeyen müşteri belirtilen adres üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra belirlenen fiyatın en az 500 TL üzerine çıkmak kaydı ile fiyat teklifinde bulunur. Fiyat teklifinde bulunması anında ise 3 günlük bir bekleyiş süresi başlar. Şayet bu süre zarfında vermiş olduğunuz rakamın üzerine çıkan başka bir kişi olmazsa vermiş olduğunuz ihale rakamına aracı satın alabilirsiniz.

İcralık araçlarda Ziraat bankasından taşıt kredisi kullanabilir misiniz ?

Ziraat bankası icralık ikinci el araç ihalesi başvuruları

Ziraat bankası icralık ikinci el araç ihalesi başvuruları

Bankanın ihale çıkarmış olduğu 2.el araçlardan ihaleyi kazanmanız durumunda taşıt kredisi kullanabilme hakkınız vardır. İcralık araçlarda kullanılacak olan taşıt kredilerinde de yaş aralığı 0 ile 5 yaş arasına geçerlidir. Ayrıca banka tarafından yine en fazla 48 ay vadeli olarak araç kredisi kullanabilir, yine bu imkandan istifade edebilmeniz içinde icra kanalları ile almış olduğunuz taşıta rehin koydurma şartı aranmaktadır. Ziraat bankası sıfır ve ikinci el taşıt kredilerindeki faiz oranları ile vade hesaplamalarını https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/tasit/tasit-kredisi adresinden yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İcradan Araç Nasıl Satın Alınır Şartlar Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ziraat bankası icralık ikinci el araç satış ihalesi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Fatih dedi ki:

    Araba ilanları nasıl haberdar olabiliriz

  2. Mehmet dedi ki:

    İkinci el araç

Sayfa başına git