Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası İcralık İkinci El Araç Satış İhalesi (Sahibinden)

Türkiye'nin her ilinden Ziraat bankasına ait icralık satışta olan araçlara alım için ihaleye katılım gösterebilirsiniz. İhaleye katılım gösterebilmek için ilk şart ise 2.el aracın satış bedelinin %6 teminatını Ziraat bankasına kaparo olarak yatırmalısınız.

Ziraat Bankası İcralık İkinci El Araç Satış İhalesi (Sahibinden)

Peki, daha önceleri sadece Sahibinden.com sitesinde yer alan Ziraat icralık kamyon, TIR, otobüs ve 2.el araç listesini nasıl görebilirsiniz. Kaporasını yatırma şartıyla satılık olan icralık arabaları gördükten sonra ihaleye nasıl daha sonra katıla bilirsiniz? İşte, 2023 yılında icradan 0 km olmasa da 2.el ucuza taşıt satın almak isteyenler için tüm bu soruların cevabı.

Neler Var?

Ziraat Bankası Araç Satış İhalesi Adresi Nedir?

Tüm bankalar bilindiği gibi ticari ve bireysel müşterine ihtiyaç kredilerinin yanı sıra bir de sıfır ile ikinci el araç kredileri vermektedir. Araç kredilerinde aranan en büyük koşul ise hiç şüphesiz İPOTEK tir. Alınan araç marka ve cinsi her ne olursa olsun şayet herhangi bir bankadan araç kredisi kullanacaksanız taşıta rehin yani ipotek konulur. Bu uygulamanın temel olarak 2 nedeni vardır.

 1. Aracın banka borcu bitmeden mal sahibi taşıtı satmaması (teminat olarak kalması)
 2. Ola ki bir durumda taşıt için çekilen kredi ödenmemesi durumunda ipotek konulan malın satılarak nakit paraya çevrilmesidir.

İşte bu 2. neden dolayı borçlarını ne yazık ki ödeyemeyen bireysel yada ticari banka müşterilerin araçları ihale üzerinden satılarak borçlarının büyük bir bölümü banka tarafından tahsis edilmektedir. Daha önceleri icradan araç nasıl satın alınır şartlar nedir? diye sizlere bahsetmiştik. Ancak sizlere bu sefer sadece Ziraat bankasına ait olan borçlarından dolayı icralık araçlar için ihaleye nasıl girileceğini anlatacağım. Uygun fiyatlara icradan araç almak istiyorsanız mutlaka sizlere de bu ihalede yer almalısınız!

e-Araç Satış Ziraat Bankası Başvuruları Buradan Yapılıyor!

Ziraat bankası borçları nedeni ile kredilerini çeşitli sebeplerden ötürü ödemeyen müşterilerinin araçlarına koymuş oldukları haciz işlemlerini kendi İnternet sitesi üzerinden satılık yapmaktadır. https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo adresi üzerinden tüm bankaya ait olan ticari ve binek araçların listesini en güncel hali ile görebilirsiniz. Ayrıca listede yer alan araçlara ait genel özelliklerinin yanı sıra ekspertiz raporlarını da çok rahat erişebilirsiniz. Böylece ülkemizin en ücra bölgesinden dahil hoşunuza giden aracın ihalesine katılım göstere bilir, fiyat teklifinde buluna bilirsiniz. Ama ihalede yer alan araçlara teklif de buluna bilmeniz için önce bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu şartlar;

 1. Teklifte bulunacak olan aracın bedeline ait %6 tutarında teminatın bankaya yatırılması
  • 50.000 TL bir araç için 3.500 TL
  • 60.000 TL değerinde bir araç için 3.600 TL
  • 70.000 TL icrada satılığa konulan bir taşıt için 4.200 TL
  • 80.000 TL satılık olarak icra listesinde yer alan araç isin ise 4.800 TL bir bedel önceden bankaya teminat olarak yatırılır.
 2. Arkasından da teklifte bulunabilmek için banka yolu ile bir şifre alınmasıdır.

Şifre alma işlemi de yine aynı şekilde Ziraat bankası şubesinden araç teminat bedelini yatırıp, Ziraat bankası icralık 2.el araç satış sözleşme formu imzalamanız ile birlikte cep telefonunuza gelecektir.

Ziraat Bankası İcralık Araçlara Nasıl Teklifte Bulunulur?

Ziraat bankasına ait icralık araçlara fiyat teklifinde bulunmak için artık her şeyiniz tamdır. Şimdi tek yapmanız gereken banka şubesi ile sizin adınıza oluşturulan kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo adresinden giriş yapmanızdır. Bu adreste banka görevlisi tarafından size verilen tek kullanımlık şifre ile giriş yaptığınız vakit şifrenizi yeniden aşağıdaki resimdeki ekran karşınıza geldiği zaman değiştirmeniz gerekir

blank

Eğer şifrenizi unuttu iseniz https://bit.ly/3e2AO6n adresinden yeniden T.C. kimlik numaranız ile şifrenizi SMS olarak geri alabilirsiniz. Sisteme başarılı bir şekilde girip yeni kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturduk sonra ise açılacak olan ekranda kişisel bilgilerinizi güncellemeniz gerekir. Bilgilerin güncelleme ekran görüntüsü ise aşağıda olduğu gibidir.

blank

Bu bilgilerin yeniden güncellenmesi il birlikte ”ONAYLIYORUM” demeniz ile bankaya teklifte bulunacağınız araç için yatırdığınız bedeldeki aracı ekranınıza da göreceksiniz.

blank

Şimdi teklif ver denilerek fiyat teklifinde bulunabilirsiniz. Fiyat teklifinde bulunduktan sona ise ”TEKLİFİ ONAYLA” ekranını karşınıza resimde olduğu gibi çıkartacaktır.

blank

İhaleye katılacak olan ve teminat miktarını ödeyen müşteri belirtilen adres üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra belirlenen fiyatın en az 500 TL üzerine çıkmak kaydı ile fiyat teklifinde bulunur. Fiyat teklifinde bulunması anında ise 4 günlük bir bekleyiş süresi başlar. Şayet bu süre zarfında vermiş olduğunuz rakamın üzerine çıkan başka bir kişi olmazsa vermiş olduğunuz ihale rakamına aracı satın alabilirsiniz. İhaleyi kazanıp kazanmadığınızı da yine size gelen kısa mesaj ile öğrene bilirsiniz.

Ziraat Bankası 2. El Araç Satışı Sahibinden

Türkiye’nin özellikle 2.el araç satışında lider İnternet sitesi Sahibinden tir. Kendine ait hiç bir ikinci el aracı olmadığı halde ülkemizin en büyük ikinci el araç satış mağazasına sahiptir. Bu güçlü yapıyı Ziraat bankası da bir zamanlar çok verimli bir şekilde değerlendirmiştir. Oluşturmuş olduğu departman üzerinden icralık olarak el koymuş olduğu 2. el araçların satışını Sahibinden İnternet sitesi üzerinden ilana çıkarmıştır. Ancak, sistem olarak Sahibinden İnternet sitesi 2.el araç ihale yöntemi olmadığı için banka şuan kendi oluşturmuş olduğu İnternet sitesi üzerinden ihalesini düzenlemektedir. Dolayısıyla Ziraat bankasının 2.el araçlarının ihalesine katılmak isteyenler yukarıda bahsetmiş olduğum yöntemler üzerinden ihaleye dahil olmaları gerekmektedir.

blank

İcralık arabaların yanı sıra ayrıca 7 Dk’da Ziraat Bankası İcralık Evlerin İhalesine Katılma yapmak isteyenler de bağlantı da bahsetmiş olduğum adrese giriş yaparak bunu icra etmeleri gerekir!

İcralık Araçlarda Taşıt Kredisi Kullanabilir Mi? Belgeler Nedir?

Ziraat bankası icralık ikinci el araç ihalesi başvuruları

Ziraat bankası icralık ikinci el araç ihalesi başvuruları

Ziraat yada farklı herhangi bir bankanın ihale çıkarmış olduğu 2.el araçlardan ihaleyi kazanmanız durumunda araç kredisi kullanabilme hakkınız vardır. İcralık araçlarda kullanılacak olan taşıt kredilerinde de yaş aralığı genelde 0 ile 5 yaş arasına geçerlidir. Bazı bankalara göre bu ŞUBAT 7 yaşa kadar çıkmaktadır. İcradan satın alınacak olan 2. el araçlara uygulanacak olan geri ödeme vadesi ise yine bankalara göre 48 ile 60 ay arasında değişmektedir. Gerekli belgeleri tanzim etmeniz  durumunda ve aranan şartlara da uygun iseniz yine bankadan ister bireysel isterseniz de ipotekli araç kredisi kullana bilirsiniz. 4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları (Kaskosuz) sürekli olarak güncelleme yapmaktayız. Bu fırsatlara yada en aşağıda en uzun vadeli olarak araç kredisi veren bankaya kredi başvurusunda bulunmak için şu belgeleri hazırlamanız gerekir.

İcralık Araç Alımları İçin:

 • Sözleşme formu
 • Nüfus cüzdanı
 • İhale kazandığınızı gösteren mesaj
 • İhale katılım bedeli dekontu

Bankadan Araç Kredisi Kullanmak İçin:

 • Gelir belgeniz
 • Aracın ruhsat belgesi
 • nüfus cüzdanınız

yeterli olacaktır. 60 ay vadeli olarak ise sizlere araç kredisi kullanmanız için önereceğimiz bankamız ise Türkiye İş Bankasıdır. Bankanın faiz ve geri ödeme olanakları ise tablomuz da yer aldığı şekilde olur.

BANKA 2. EL
Türkiye İş Bankası 48 AY %2.05

2023 senesinde ŞUBAT ayı içerisinde vadelere göre geri ödemeleriniz!

80.000 TL Türkiye İş Bankası 2. El Araç Kredisi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 7.689,83 TL 92.277,91 TL
18 5.462,73 TL 98.329,11 TL
24 4.359,18 TL 104.620,48 TL
36 3.275,29 TL 117.910,73 TL
48 2.752,40 TL 132.115,19 TL
60 2.453,16 TL 147.190,24 TL

Türkiye İş Bankası 2. el araç kredisi ön başvurusunu buradan yapabilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan sorularınız varsa bizimle paylaşırsanız, sizlere yardımcı olabiliriz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 1]
Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. Fatih dedi ki:

  Araba ilanları nasıl haberdar olabiliriz

 2. Mehmet dedi ki:

  İkinci el araç

 3. Ramazan şeker dedi ki:

  Nasıl üye olabilirim nasıl araç allabilirim

  1. Admin dedi ki:

   Kimlik bilgileriniz ile üye kolaylık ile olabilirsiniz.

 4. Adnan gece dedi ki:

  Ihaleye katılmak bilgisi alabilirmiyiz

Bir Yorum Yazın