Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Hisse Senedi Nereden Nasıl Alınır? (Hesap Açma)

Ziraat bankası hisse senedi nereden ve nasıl alınır? Bunu sizlere resimli bir şekilde Ziraat mobil internet bankacılığı üzerinden anlatacağız. Tabi, Ziraat bankası hisse senedi almak için için ise önce hesap açma işleminin yapılması gerektiğini de şimdiden belirtmek isterim. Bu nedenle Ziraat bankası hisse senedi nereden, nasıl alınır? Bunun anlatımı geçmeden önce Ziraat bankası hisse senedi alım ve satım işlemleri için hesap nasıl açılır buna değineceğiz.

Ziraat Bankası Hisse Senedi Nereden Nasıl Alınır? (Hesap Açma)

Ziraat bankası hisse senedi nereden, nasıl hesap açılır anlatımına başlamadan önce ise sizlere ufak ama gerçekten çok yararlı bir kaç bilgilendirmede bulundurmadan da geçmek istemedik. Bunlar neler derseniz? Öncelikli olarak hisse sene senedi nedir? Şirketler neden kendi hisselerini sizlere satarlar? Hisse senedi alırken çok para kazanmak için nelere dikkat etmelisiniz?

Neler Var?

Şirketler Neden Hisselerini Satar? Halka Arz Ne Demek?

Çok fazla kullanıcısı olan Ziraat bankası tarafından sizlerde hisse senedi açmak ister misiniz? Ziraat üzerinden hisse senedi hesabı nasıl açılır? Hisse senedini açtık, peki ya nasıl satın alınır? Sizler için bu konuda detaylı bir araştırma yaptık. Fakat bu sorularınızı cevaplamadan önce halka arz ne demek ilk etapta bunu görelim.

Halka Arz: Şirketler belli bir hisselerini yani %20, %30, %40, %50 gibi hisselerini halka açmaları olmaktadır. Yani buradaki amaç etrafındaki küçük yatırımcılara benim şirketime sizlerde ortak olabilirsiniz anlamına gelmektedir. Halka açılmış olan bu hisseler, şirketin kendi değerlerine göre hesaplanmaktadır. Sonucunda ise lot olarak verilmektedir. Lot nedir? değeri ne kadardır? derseniz. Lot değeri şirketin değerine ve satışına sunulan hisse miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Kısaca şöyle diyebiliriz. Sadece 10 TL’ye dahi böylece bir şirketin ortağı olabilme imkanı sağlamaktadır. Peki ya şirketler neden hisse senetlerini satılığa çıkartırlar? Sırası ile sorularımızı cevaplamaya devam edelim.

Şirketler Neden Hisselerini Satmaktadır:  Şirketler bankalara göre çok daha ucuza finansman sağladıkları için satmaktadır. Bunu örnek ile açıklayacak olursak. Diyelim ki; X bir firma hisse senedi satışında bulundu. Bu firma yapacağı karlı yeni bir yatırım için bankadan kredi çekmektense.  Sahip olmuş olduğu şirketinin belli bir hissesini satışa çıkararak çok daha düşük maliyetlerle bu finansmanı sağlamış olmaktadır.

 • Bildiğiniz üzere altın aldı başını gidiyor. Bu devirde ona yetişmek biraz imkansız gibi. Bizlere bu durumda altından daha çok fazlası ile gelir etmek isteyen arkadaşlarımız için bir araştırma yaptık. Ziraat Bankası Vadesiz Gümüş Hesabı 1 Defada Nasıl Açılır? adresine girdiğinizde detaylara ulaşabilirsiniz. Videolu bir şekilde anlatımını sizlere hazırladık.

Tabi bu esnada şirketler, halka arz işlemlerini sadece bir defaya mahsus olarak yapmamaktadır. Kendi şahsi isteklerine kalmış bir durum. Şayet isterlerse yeni bir hisse satışını tekrar yapabilirler. Bunun inisiyatifi ise tamamen şirkete bağlı olduğunu bilmenizi isterim. Tabi bu işlemi yapacakları zaman da kafalarına göre istedikleri an yapamayacaklarını da söyleyebilirim. Muhakkak satış öncesi Sermaye Piyasası Kurulu‘nun dan izin almaları gerekmektedir. İzin alma işlemini tamamlamadan yani SPK’den izin almadan da halka arz işlemini gerçekleştirememektedir. Buna göre dağıtım faktörleri ise 2 şekilde yapılmaktadır.

 1. İlk olarak Eşit Dağıtım şeklinde
 2. İkincisi ise Oransal Dağıtım şeklinde olmaktadır.

Bize yöneltmiş olduğunuz halka arzın ne demek olduğunu, şirketlerin hisselerini halka satış yaptıklarını nedenleriyle birlikte sizler için açıkladık. Satış yapılması için ise eşit dağıtım ve oransal dağıtım yöntemleri ile üzerinden sağladığını da ele alarak açıkladık. Peki ya eşit dağıtım mı? Yoksa oransal dağıtım hisse senetleri sizlere çok daha para kazandırır? Aralarındaki fark nedir? Şimdi bu konuyu ele almaya ne dersiniz?

Şimdi gelelim. Hisse senedi alacak olan arkadaşlar için önemli bilgilere. Gözünüz kapalı bir şekilde işlem yapmamanız adına sizler için bu konunlar oldukça önemli olduğunu öncelikli olarak anlatmaya çalışıyoruz. Umarım, yapmış olduğumuz uyarıları ve yazımızı dikkatli bir şekilde okursunuz da direk Ziraat bankası hisse senetlerini almaya başlamazsınız diye umut ediyorum.

Eşit Dağıtım Mı? Oransal Dağıtım Mı? Hangi Hisse Pay Dağıtımları Daha Çok Kazandırır? Tüyolar!

Görüyorum ki hisselere karşı bir ilginiz var. Eşit dağıtım mı? Yoksa oransal dağıtım mı? Sizlere daha çok kazanç sağlar? Bu konu hakkında sizler için geniş çaplı bir araştırma yaptım. Yapılan araştırmalara göre eşit pay dağıtımları oransal pay dağıtımlara göre çok daha fazla kazandırdığı kendimde gözlemlemiş oldum. Sizlerle bunu paylaşmak istedim. Çok fazla kafanızı karıştırmadan kısaca nedenini de açıklayalım. Küçük yatırımcılar eşit dağılımda çok daha fazla hak sahibi olmaktadır. Buna göre dolayısıyla küçük yatırımcı çok daha fazla tavan yatırım yapabilmektedir. Büyük firmalar oransal dağıtımda çok daha az tavan ama fazla yatırım yaptığı için ufak kârlar ile yetinmesini bilip satış işlemini yapmaktadır.

Sonuç olarak buda şu anlama gelmektedir. Küçük yatırım yapan bir kişiyi ele aldığımızda diyelim ki 5.000.00 TL gibi bir yatırım yaptı. Bu parayı 2 katlamak için %100 artmasını bekler. Doğru mu? DOĞRU. Bundan dolayı da kazanacak olduğu miktar %10 oranındaki bir artış olmaktadır. Bu kişiyi tatmin etmediği için satış işlemi yapmaz. Fakat oransal dağıtımda bulunan firmalar 10.000.000 TL gibi rakamlarla girdiği için %3 bile bir artış onları ziyadesiyle tatmin etmiş olacaktır.  Öyle de oluyor zaten. Peki ya şimdi derseniz. Eşit dağıtım ve oransal dağıtımda daha çok size para kazandıracak tüyolar var mıdır? Varsa bunlar nelerdir. Gelin hep birlikte görelim.

 1. Halka arzın satışa çıktığı ilk günlerden itibaren bundan haberdar olmanız gerekmektedir. Böylece satışa çıkan hisse değer kazanmadan en alt değerden satın alabilmeniz mümkün olur.
 2. Seans kapanış zamanlarında, bir ertesi günün satışları için alımları bir tık seviye alım emri vererek kazanabilmeniz mümkündür. Böylece alım hakkındaki öncelik sizlere verilmiş olunacaktır.

Böylelikle tüyolar ile birlikte sizlere Eşit dağıtım mı? Yoksa oransal dağıtım mı? Hisse pay dağıtımları daha çok kazandırır açıklamış olduk. Sanırım artık Ziraat bankası hisse senedi hesabı nasıl açıklamaktadır? Ziraat bankasından nasıl hisse senedi alınır? Bu sorularınıza geçebiliriz. Anlaşılmayan bir konu varsa eğer bizimle paylaşmaktan hiç çekinmeyin.

Hisse Senedi Hesabı Ziraat Bankası Üzerinden Nasıl Açılır?

Evet değerli arkadaşlarım. Görüyorum ki sizlerde hisse senedi almak istiyorsunuz. Bunun için bir arayış içerisindesiniz. Öncelikle şuan en doğru adreste olduğunuzu bilmenizi isterim. Ziraat bankası hisse senedi almak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar nelerdir derseniz de.

 • Mutlaka Ziraat bakasında bir vadesiz mevduat hesabınızın olması gerekmektedir.
 • Ziraat bankası üzerinden hisse senedi çok kolay bir şekilde alıp ve satım yapabilmeniz için sadece vadesiz mevduat hesabı açmanız da yeterli olmamaktadır.
 • Adınıza ait olan vadesiz mevduat hesabı oluşturduktan sonra ayrıca birde Ziraat bankası internet bankacılığına giriş şifresi oluşturmanız gerekmektedir.
 • Bu iki işlemi de nasıl kolay bir şekilde zamanımızı harcamadan yapabiliriz? diyorsanız. Sizlere bu konuda ilk önerimiz hiç şubeye dahi gitmeden internet üzerinden hesap oluşturmanız olacaktır.

Muhakkak sizlerin de bilmiş olduğu gibi malum, Ziraat bankası şubelerinin yoğunluğu oldukça fazla olmaktadır. Bu nedenle bizim önerimiz hisse senedi hesabı açmak için yapılması gereken bu 2 işlem için İnternet’ten hiç zaman kaybetmeden yapmanız olacaktır.

 • İnternet üzerinden nasıl vadesiz hesap açabilirim? Ziraat internet bankacılığına giriş şifresi nasıl alabilir? diyorsanız. Sizler için kolaylık olması adına videolu olarak harika bir içerik hazırladık. Bu içeriğimizin adresi Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl? burada sizler için hazırlamış olduğum videodan yola çıkarak vadesiz mevduat hesabı açabilirsiniz.

Sonrasında ise internet mobil giriş şifresini de aldıktan sonra da aşağıda anlatmış olduğum şekilde hisse senedi alım işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Üzerinden Halka Arz Hisse Senedi Nereden Nasıl Alınır?

Ziraat bankası üzerinden halka arz hisse senedi nereden ve nasıl alınır? Hemen şimdi bu sorunuza sizler için bir yanıt bulalım. Ne dersiniz? Bunu sizlere şu şeklide anlatabilirim. Halka arz edilen hisse senetleri için en hızlı olarak nereden ve nasıl alınacağını görseller le daha net anlatmış olacağız. Hatta, hisse senedi nasıl alınacağını anlatan bir de sizler için video çekip paylaşacağım. Tüm bu anlatımlarımıza rağmen anlamadığınız konular varsa eğer hiç çekinmeden bizimle paylaşabileceğinizi söylemiştik. Üstelik merak etmiş olduklarınızı bizlere danışmanız halinde ücretsiz olarak sizlere yardımcı olacağımızı da buradan sizlere söyleyebilirim.

Yukarıda ki başlıkta da bahsettiğim gibi Ziraat bankası vadesiz mevduat hesabınız var. Sonrasında ise ve mobil bankacılık uygulamasını da telefonunuza indirdiniz. Evet şimdi sıra geldi, Ziraat hisse senedi alma işleminin nasıl yapıldığına. Bu konuda haydi gelin hep birlikte ilerleyelim arkadaşlar.

 • İlk yapmamız gereken, Ziraat bankası mobil internet bankacılık hesabımıza giriş yapmak olacak.

  blank

  Ziraat-bankası-mobil-internet-bankacılığına-giriş

 • Açılan ana ekranın sağ alt köşesinde bulunan 3 çizgiden oluşan menü sekmesine giriş yapalım.

  blank

  Ziraat-Bankası-Menü-Bölümü

 • Bu aşamada menü de bulunan ”YATIRIM SEKMESİ” butonuna basalım.

  blank

  Yatırım-sekmesi

 • Sonrasında karşınıza çıkan sayfadaki ”HALKA ARZ” sekmesine giriş yapalım.

  blank

  Halka-arz-sekmesi

 • Yine açılan ekranın üzerinde bulunan ”HİSSE SENEDİ HALKA ARZ TALEP GİRİŞ” bölümüne giriş yapalım.

  blank

  HİSSE-SENEDİ-HALKA-ARZ-TALEP-GİRİŞ

 • Sonraki aşamada görselde de gördüğünüz üzere halka arza katılmak istediğiniz hisse senedinin seçimini yapalım.

  blank

  TEST

 • Halka arz için kendi kullanacağınız mevduat hesabınızın seçimini yapalım.

  blank

  Mevduat-Hesabı

 • Geldik ödeme tipine. Bu adımda ”PEŞİN” veya ”TEMİNATLI” talep adımlarından size uygun olanının seçimini yapın. Sonrasında ”DEVAM” diyerek ilerleyelim.

  blank

  peşin-teminatlı

 • Bu adımda şayet peşin seçimi yaparsanız altta yer alan tutar ve adet kısmını size bağlı olacak şekilde doldurmalısınız. Daha sonrada ”DEVAM” butonuna basarak ilerlemeye devam edelim. Bu aşamada en az 1 adet lot girilmeniz gerekecektir.

  blank

  Devam

 • Şimdi halka arz bilgilendirme notu ile izahname bölümleri okumanız gerekecek. Okuduktan sonra tık işareti vererek ”ONAYLA” butonuna basarak devam edelim.

  blank

  Onayla

 • Sizleri bu aşamada Tebrik ediyorum. Hisse senedi halka arz talep işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiniz. Hayırlı olsun diyorum.

  blank

  Başarılı-bir-şekilde-işleminizi-tamamladınız

Şuanda yapmış olduğumuz işlem peşin olarak halka arz hisse senedi alım işlemiydi. Peki ya seçeneklerde bulunan TEMİNATLI olarak seçimimizi yapmış olsaydık. Nasıl ilerleyecektik. Şimdi gelin yine hep beraber bu durumda izlemeniz gereken yolu görelim.

 • Kıymetinizin teminata kabul edilen tutarını direk ekranda görmüş olacaksınız. Teminatınızın kabul edilen kıymet seçimini aynı ekran üzerinde yapın ve ”DEVAM” butonuna basarak ilerlemeye devam edelim.

  blank

  teminat-detayları

 • Adetinizi veya halka arz talep tutarınızı yazarak ”DEVAM” butonuna basalım.

  blank

  maksimum-talep-adeti-ve-tutar

 • Karşınıza açılan ekran üzerinde bulunan halka arz bilgilendirme notu ile izahname’yi okuyarak onay vermeniz gerekecek. Sonrasında ”ONAYLA” butonuna basalım.

  blank

  Onayla

Vermiş olduğumuz bu yolu izleyerek hisse senedi halka arz talep giriş işleminiz teminatlı olarak başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Ziraat bankası internet bankacılığını kullanarak hisse senedi peşin ve teminatlı olarak nasıl alındığını hep beraber gördük. Yapılan bu işlemleri nasıl iptal yada güncelleyebiliriz diyorsanız? Bu sorunuzun cevabını da sizler için hazırlamış olduğum aşağıdaki videonun içeriğinde bulabilirsiniz arkadaşlar. Son olarak paylaşmak istediğim Ziraat bankası hisse senedi yorumlarını görelim.

Ziraat Bankası Hisse Senedi Yorumları Sizin İçin Burada!

Arkadaşlar sizler için bu konuda geniş çaplı bir araştırma yaptım. Özelliklede Ziraat bankası hisse alım satım yapanlar için baktım ki hiç bir forum sayfası bulunmamaktadır. Bende bu sebepten dolayı hisse senedi alım yada satım yapacak arkadaşlarımız için bir bölüm oluşturmak istedim. Ziraat bankası hisse alım ve satım yorumları için oluşturmuş olduğum bu bölümdeki yorumlarınız ve mesajlarınız ise gün içerisinde onay almış olacaktır. İşim internette olduğundan dolayı günün çoğu zamanı internet başında geçmektedir. Dolayısıyla yapmış olduğunuz hisse senetlerine yönelik yorumlarınız ve mesajlarınız dakikalar içinde onay almış olacaktır. Site seviyesini en üst seviyede tutabilmek adına editörlerimizin yapacağı yorumlara onay vermesi gerektiğini büyük bir hassasiyet ve anlayışla karışılacağınızı umut ediyorum. Şimdiden Ziraat bankası hisse senedine yatırım yapan tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimizi ileterek bol bol kazançlar dilemekteyiz.

Kripto paraya ilgisi olan arkadaşlarımız için Kripto Para Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır? bu linke tıklarsanız. Gerekli olan tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme:  Ziraat Bankası Hisse Senedi Nereden Nasıl Alınır? hazırlamış olduğumuz makalemiz tamamen bilgilendirme amaçlı olmaktadır. Kesinlikle yazımızın içeriğinde sizlere yatırım tavsiyesi vermediğimizi bilmenizi isterim. Aşağıda yapılan yorumlarda eğer yapılan yatırım tavsiyeleri varsa da bizim bununla hiç bir şekilde bir bağlantımız olmadığını bilmenizi isterim. Bu nedenle elde ettiğiniz kazanç yada hisse senetlerinden uğradığınız zarardan dolayı kesinlik ile bizleri yani https://www.devletkredi.com/sorumlu tutmamanızı rica ederim. Son olarak sizlerden videomuzu izlemenizi öneriyorum.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın