Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır? (Almanya Fransa Hollanda)

Ziraat bankası gurbetçi kredisi alarak Türkiye'den ev alabilirsiniz. Almanya'dan kredi çekip Türkiye'den ev almak için illa ülkenize gelmenizde üstelik gerekmez.

Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır? (Almanya Fransa Hollanda)

Yurt dışından peki Türkiye’den konut krediyle nasıl alınır? Tüm bunları Almanya, Fransa veya Hollanda yada diğer yurtdışında çalışan gurbetçi vatandaşlarımız için açıklık getirdik. Böylece 2023 yılına ait gerekli belgeleri göndermeniz durumunda istediğiniz eve, şartlara da uygun iseniz sahip olabileceksiniz.

Neler Var?

Yurt Dışında Çalışanlara Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Süreli yada süresiz olarak Almanya başta olmak üzere yurt dışında çalışan bir çok vatandaşımız vardır. Geçim kaygısıyla yurt dışında çalışmak zorunda kalan bu vatandaşlarımızın bir çoğunun amacı ana vatanlarına yatırım yapmaktır. Bunun içinde ekseri olarak konut satın almaktadırlar. Konut alımları için de nakit eksiklerini kendilerine kredi veren bankalar dan sağlamaktadırlar. Yurt dışında çalışanlara konut kredisi veren bankalar peki hangileridir? Hadi ilk olarak bu bankalarımızı bir görelim. Sonrasında bu bankaların şartlarının neler olduğuna da geçeceğiz.

 • Ziraat Bankası
 • VAKIFBANK
 • AKBANK
 • HALKBANK
 • Garanti BBVA
 • QNB Finansbank
 • Denizbank

Yurt dışında çalışanlara konut kredisi veren bankalar bunlardır. Peki, bu bankalardan Almanya, Fransa yada Hollanda’da çalışan gurbetçilerimiz konut kredisi çekmek için ne gibi şartlara sahip olması gerekir.

Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Şartları Nelerdir?

Yurt dışından çalışanlar Türkiye’de konut kredisi çekmek için ekseri olarak Ziraat bankası tercihinde bulunmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise düşük faizlerle konut kredisi sağlamasıdır. Devlete ait bankalar arasında yer alması da ayrı bir özel nedendir. Bu sebeple bizlerde Ziraat bankası gurbetçi kredisi şartları nelerdir? onu sizlerle paylaşmak istedik.

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız (Çifte vatandaş olmanız da olabilir)
 2. Yurt dışında maaş belgeli olarak çalışan olmalısınız
 3. Türkiye’de daha önce kredi notu değerinizin oluşmuş olması gerekir. Kredi Notu Nedir? (En Yüksek En Düşük Cetvel Puanı) da bu konu hakkında detaylara ulaşabilirsiniz

Sadece bu 3 şarta sahip olmanız durumunda Türkiye’den Ziraat bankasından konut kredisi gurbetçilerimiz kullana bilir. İstenilen belgelerin neler olduğuna da değinirsek.

 1. Satın alınacak olan eve ait tapu belgesi
 2. Gelir belgeniz (çalıştığınız iş yerine ait onaylı, kaşeli)
 3. Nüfus cüzdanınız (pasaportunuz da yeterli olur)

Yine bu 3 belge Ziraat bankasından konut kredisi çekmek için yeterli olacaktır. Pekala bu belgeler ve şartlara uygun olan gurbetçilerimiz nasıl konut kredisi çekebilir?

Almanya’dan Kredi Çekip Türkiye’den Ev Almak

Almanya’dan Türkiye’ye hiç gelmeden de konut kredisi çekebilirsiniz. Ev almak için çekeceğiniz kredinin şartlarına uygun olmanız yeterlidir. Konut kredisi çekmek için belgeleri de hazırladıktan sonra başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvuru için belgelerin neler olduğunu yukarıda yer verdim. Ama, bu belgelere şayet Türkiye’ye gelmek istemeyenler için ilave edilmesi gereken bir tane daha vardır. Bu ise Türkiye’de kendileri yerine ev kredisi başvurusunda bulunacak kişiye verecekleri bir noter onaylı vekalettir. Bu belgeyi noter den ‘ADIMA EV ALABİLİR’ olarak çıkartabilirsiniz.

blank

 

Böylece vekalet verdiğiniz kişi sadece adınıza ev alabilir, SATAMAZ! Bu belgeyi de çıkarttıktan sonra başvuruları vekaletinizi verdiğiniz kişi başlata da bilir. Süreç ise şu şekilde ileriler.

 1. Sizin yerinize ev kredisi başvurusunda bulunacak kişiye noter onaylı vekalet verilmesi
 2. Satın alınacak sıfır yada 2. el evin bulunması (evin kat mülkiyetin çıkmış olması gerekir)
 3. Konut kredisi çekilecek olan bankaya başvuruda bulunulması
 4. Başvuru evrakların bankaya teslim edilmesi (tapu belgesi, vekaletname, gelir beyanı)
 5. Evrakların banka görevlisi tarafından incelenmesi
 6. Satın alınacak olan evin ekspertiz tarafından incelenmesi
 7. Kredinin onay alınması

Bu süreç sonrasında satın alacağınız eviniz için konut kredisi kullanmış olursunuz. Başvuru işlemlerini Ziraat bankası üzerinden yapacak gurbetçilerimiz. Başvuru süreci sonra hesap hareketlerinizi Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma yaparak kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu hatırlatmadan sonra sıra geldi bankanın faiz oranlarının ne kadar olduğuna.

Gurbetçilere Verilen Konut Kredisinin Faiz Oranları Peki Ne Durumda?

Gurbetçilere konut kredisi hangi bankalar verdiğini gördük. Talep etmiş olduğu şartlar ve evrakların neler olduğunu da biliyoruz. Ayrıca, başvuru nasıl yapılacağını da adımlarla biliyoruz. Peki, Ziraat bankasının gurbetçilerimize vermiş olduğu konut kredisinin faiz oranı kaç? bunu biliyor musunuz? Şimdi, sürekli olarak güncel bir şekilde tutmuş olduğumuz bu faiz oranlarına sıra geldi.

ŞUBAT 2023 KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI
Banka Adı 120 Ay Faiz Oranı
Ziraat Bankası %1.29

Geri ödeme planı ise;

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
275.000 TL 60 7.069,65 TL 424.178,78 TL
72 6.362,02 TL 458.065,47 TL
84 5.873,12 TL 493.341,89 TL
96 5.520,32 TL 529.950,11 TL
120 5.057,52 TL 606.902,88 TL

7 Dk’da Ziraat Bankası İcralık Evlerin İhalesine Katılma da bahsetmiş olduğum imkanlara da sahip olduğunuzu bilmenizi isterim. Yine sizin yerinize vekiliniz bu ihalelere katılım gösterebilir. İhale ile satın aldığınız ev için yine Ziraat bankasından bedelinin %90 kadar kredi kullana bilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın