Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuruları (36 Ay Düşük Faizli)

Ziraat bankasından yeni yuva kuracak olan çiftlerimiz 2 şekilde evlilik kredisi alabilir. Bunlardan bir tanesi devlet destekli olarak sağlanan hibe olanakları tır. Bir diğeri ise de 36 ay vadeli olarak düşük faizler ile verilen bireysel kredilerdir. Her ikisinin de şartlarını oluşturmanız durumunda, tüm yeni evlenenler gibi sizler de bu harika fırsatlardan yararlana bilirsiniz.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuruları (36 Ay Düşük Faizli)

Hatta nişanlınız ile birlikte iki imkana birden aynı anda da başvuruda bulunarak yüksek nakit imkanlarından da yararlana bilmektesiniz. Müjdeli fırsatlarımız dan 2023 yılında da yararlanacak genç arkadaşlarımız. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan hibe ile Ziraat bankasının kredi faiz oranlarının hesaplama işlemlerini sizler için burada yer verdiğimizi belirtmek istiyorum.

Neler Var?

Geri Ödemesiz Hibe Evlilik Desteği Alabilirsiniz!

Ziraat bankası evlilik birikimleri için yatırımlarınıza %25 varan hibe desteği sağlamaktadır. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından başlatılan bu uygulama ile 36 ile 47 ay yatırımlara 7.967 TL hibe desteği sağlanırken 48 ile 59 ay için 9.193 TL ve son olarak 60 ay için ise de 11.032 TL yeni evlenen çiftlere destek sağlanmaktadır. Sağlanan bu destekler ile aşağıdaki yer alan bütün düşün masraflarını karşılaya bilirsiniz.

 • Düğün salonu
 • Gelinlik, damatlık
 • Beyaz eşya, mobilya,
 • Kuaförü,
 • Ziynet altını bileziği derken liste uzayıp gidiyor. (Bu arada, eğer isterseniz Kuyumcudan kredi kartı ile altın almada yapabiliyorsunuz.)

Peki, Ziraat bankası tarafından sağlanan ödeme sürenize göre %20 den başlayıp %25 kadar çıkan düğün hibe desteklerini almak için hangi şartlara uygun olmanız gerekir?

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, çifte vatandaşlık taşıyan veya yabancı uyruklu vatandaşlarımız ne yazık ki bu destekten faydalanamıyorlar.
 2. Destek için uygun görülen yaş aralığına uymak yani 18 ile 24 yaş arasında başvuru yapmanız gerekmektedir.
 3. Belirtilmiş olan (cinayet, kamu malını gasp etme ve diğer müebbet yemiş afla çıkmış) ağır suçlardan ceza almamış olmak gerekir.

Eğer bu ilk 3 şartı taşıyor ve evlilik niyetin de ilerliyor iseniz ayrı ayrı başvurmanız halinde 11.000 TL çeyiz parası alarak, toplamda 22 bin destek almış olursunuz. En az başvuru aylık miktarı 190 TL üç aylık için ise ödeme 570 TL olmaktadır. 2023 yılı için açılış esnasından en fazla bir defaya mahsus olarak yatırılabilecek tutar ise 28.548 TL olduğunu belirtmek isterim.

Devlet Hibe Desteğini Yeni Evlenecekler Nasıl Alabilir?

Evlilik planları yapıyor ve para biriktirmekte zorluk çekiyorsanız, sizlere Ziraat bankasının harika bir teklifi var. Bu teklif ile hem düğün masraflarınız için para birikimi yapa bilirsiniz, hem de devletin %25 hibe desteği ile birikimlerinizi katlaya bilirsiniz. Yeni evlenecek olan çiftler için başlatılan desteğe başvuru yapabilmek için 24 yaşından gün almamış olmanız yeterlidir. En az 36 ay boyunca duracağınız evlilik hibe desteği başvurusu için ayrıca 27 yaşını doldurmadan ilk evliliğinizi de yapmanız gerekmektedir. Bu şartlara uygun olmanız durumunda yukarıda da belirtiş olduğumuz %25 varan devlet desteğinin başvurusunu.

T.C Ziraat bankası şubelerine şahsen olarak yapmaları gerekmektedir.

Aylık yada üç ayda bir ödemeli olarak başvuru yapabileceğini evlilik desteği için ayrı bir şekilde nişanlınız ile dahil olmanız durumunda desteklerden 2 kat daha fazla yararlana bileceğinizi lütfen unutmayınız.

blank

60 Ay Vadeli Ziraat Evlilik Kredisi Nasıl Alabilirsiniz

Şayet bu desteklerden yararlanamazsanız ise, bu mutlu hayallerinize ara vermeyin derim. Çünkü kefilsiz dahi Evlilik Kredisi Veren Bankalar  bulunmaktadır. Sizlere en kolay rahat ödeme planı sunarak hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadırlar. Bu sebepten dolayı hiç bir şekilde olumsuz düşüncelere kapılarak en güzel günlerinize gölge düşürmeye değmez. Büyüklerimizin dediği bir söz bence çok doru. Rabbim ev alana ve ev kuran evlenen kişilere her ne şekilde olsun yardım eder. Ve tüm kapıların açılmasına yardımcı olurmuş. Sizlerde bu düşünce ile hayatınıza olumlu bir şekilde yön vermenizi tavsiye ederim.

Sizlere bu önemli bilgiyi de verdikten sonra şimdi sıra geldi  Ziraat ‘den yeni evlenen çiftlerimize sunuş olduğu balayı kampanyalarının neler olduğuna. Gelin hep birlikte bu kampanyaları görelim. Ne dersiniz?

Ziraat ‘den Yeni Evlenecek Çiftlere Balayı Kampanyası

Ziraat bankası yeni evlenen çiftlerimizi sadece düğün giderleri için kredi vermek ile kalmayıp harika bir balayı yaşamaları için de olanaklar sağlamaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında vermiş olduğu bu kredi imkanlarını artık İnternet üzerinden yapılan başvurular ile de onaylamaktadır. 50.000 liraya kadar sağlamış bu imkanları yetersiz diyenler için ise Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu ile miktarı 100.000 liraya kadar çıkarmaktadır. Ziraat bankasının hem ipotekli hem de tüketici kredisi olarak vermiş olduğu finansmanın faiz  ve hesaplama tablosu ise şu şekilde yer alır.

ŞUBAT ayı 2023 yılı için Ziraat bankasının belirlemiş olduğu kredi faiz oranları aylık %1.89 oranındadır. Bu faiz oranları ile evlilik kredisi kullanmak isteyenler için hesaplamamız 36 ay vadeli olarak aşağıdaki gibidir.

 • 5.000 Lira 12 ay vadeli olarak aylık sabit ödemesi 477,11 TL toplamda ise maliyeti 5.725,25 TL olacaktır.
 • 12.000 TL 18 ay olarak ödemesi 810,88 TL
 • 13.000 lira çekerseniz 24 aylık sabit ödemeniz 698,90 TL
 • 17.000 lira kullananlar için 36 aylık taksit ödemeniz 682,91 TL olacaktır.
 • 23.000 TL için 36 aylık taksit ödemeniz ise 923,94 TL olur.
 • 28.000 lira evlilik için Ziraat bankasından kredi çekecekler çiftlerinin 3 yıl ödemesi 1.124,80 TL olur.

Başvuru işlemlerinizi şayet herhangi bir vadesiz mevduat hesabınız varsa Ziraat İnternet bankacılığı uygulaması indirerek yada doğrudan BURADAKİ FORMU doldurarak gerçekleştire bilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Ali dedi ki:

  20 eylul 2020 dugunum var kredi cekmek istiyorum ama sicilim bozuk ole olanlara kredi verilir mi tesekkur ederim

  1. Admin dedi ki:

   Ne yazık ki bütün evlilik kredilerinden sicile bakılır. Devlet destekli dahi olsa kredi notu banka üzerinden sağlandığı için çok önemlidir.

Bir Yorum Yazın