Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi (Düşük Faiz Ayrıcalığı)

Emekli maaşını Ziraat üzerinden almanız halinde size iki tane güzel müjdemiz olacak. Bu müjdelerden bir tanesi emekli aylığını Ziraat üzerinden alanlara düşük faizli tüketici ve konut kredisi kullanma hakkına sahip olmanızdır. Bir diğeri ise de dijital kredi ile hafta sonu (Cumartesi, Pazar) dahi ihtiyaç kredisi kullanabilme imkanını yakalamanız olacaktır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi (Düşük Faiz Ayrıcalığı)

Finansman anlamından hızlı bir şekilde kredinize erişim olanağı sağlayan bu imkanlardan peki nasıl yararlana bilmektesiniz? Bir diğer önemli husus da oluşturulan bu kampanyayla en fazla Ziraat’tan ne kadar kredi çekebileceğiniz tir. Son olarak da emeklilere sağlanan bu iki önemli fırsatta başvuru yapmak için üst yaş sırını kaç olması gerektiğidir. İşte en son banka tarafından 2023 yılında emekliler için uygulamaya alınan bu fırsatların detaylar.

Neler Var?

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvuru Şartları Nedir?

Ziraat bankasından indirim olarak emekli kredisi almak istiyorsanız bazı şartlara sahip olmanız gerekir. Dijital kredi kullanmak dahil olmak üzere bu şartların en başında maaşınızı mutlaka Ziraat bankasından almanız şarttır. Bu arada şayet Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir? diyorsanız daha önce sizler için geniş çaplı olarak hazırladığım içeriği okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca, emekli maaşını Ziraat’tan alanlar için ola ki kredi başvurularını şube üzerinden yapmaları durumunda,

 1. Gelir belgesi götürmenize
 2. Herhangi bir adres bilgisi için belge götürmenize
 3. Kefil ve ipotek beyan etmenize
 4. e-Devlet şifresi vermenize

kesinlik ile gerek yoktur. Ziraat bankası emekli kredisi başvurusu için tek yanınızda bulunması gereken kimlik yada ehliyet belgenizin olmasıdır. Ziraat bankasının düşük faizli emekli kredisi için aranan en büyük şart ise kesinlik ile iyi bir kredi notuna sahip olmanızdır. Bireysel Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı? (800-1200 Puan Yeter Mi?) da bu puan hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat bankası emekli kredisi başvurusu için diğer şartları nelerdir dersek.

 1. Emekli maaşınızı Ziraat Bankasından almanız
 2. İyi bir kredi notu değerine sahip olmanız
 3. Kredi başvurusu üst yaş sınırına uygun olmanız gerekir
 4. Emekliye uygulanan kredi limitine takılmamış olmalısınız

Madde ikide yer alan şartın yanıtını az önce ilgili bağlantısına açıklık getirdiğimi belirtmiştim. Peki, diğer aranan iki şartın içeriğini biliyor musunuz? Hadi yapmış olduğum araştırmanın neticesini hep birlikte o zaman görelim.

Artık emeklilere en çok hediye para veren bankaları aylık olarak güncelliyoruz. En Çok Emekliye Promosyon Parası Veren Bankalar da size en fazla hediye para veren bankaları bulabilirsiniz.

Şimdi Ziraat bankası emekliye yaş sınırı kaç başlığına geçebiliriz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı Kaç?

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu dahil olmak üzere bütün kredi başvuruları için alt yaş sınırı gibi bir de üst yaş sınırı uygulamaktadır. Şayet Ziraat bankası emekliye verilecek olan ihtiyaç kredisi üst yaş sınırı kriterlerine uymuyor iseniz yukarıda yer alan başvuru şartlarının tamamına uymuş olsanız dahi Ziraat bankasından ihtiyaç kredisi alamazsınız. Ziraat bankasının üst yaş sınırını sizlere öğrenmek için bankanın 0-850-220-00-00 numaralı müşteri hizmetlerini aradım. Ama o kadar kötü bir sistemleri var ki! defalarca tuşlar ile yönlendirmelere girsem bile bir türlü müşteri hizmetine canlı bağlanamadım. Ziraat bankası kredi başvurusu yaş sınırını öğrenmek için bunun ile de pes etmeyip ana sayfa asistanından yardım almak istedim o da bana aşağıdaki cevabı verdi.

blank

Gel de gülme ve sinir olma😊 Tabi ben yılmayarak siz emekliler için kredi başvurusu için ilçemizde bulunan Ziraat bankası şubesine gittim. Banka emekliler için kullandırılacak kredi üst yaş sınırının 68 olduğunu söylediler. Aslına bakılır ise bu yaş sınırı 60 ay vade kredi başvuruları için 68 oluyor. Kredi vadeniz ile birlikte 5 yıl eklersek 73 yaşa kadar çıkmaktadır. Dolayısıyla kullanacağınız kredinin vadesine göre şu yaşlarda olmanız gerekir.

 • 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanacaklar için en fazla yaş sınırı 68
 • 4 sene (48 ay) vadeli olarak Ziraat bankası emekli kredisi kullanacaklar için 69 yaş sınırı
 • 3 yıl (36 ay) vadeli bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak olan emekliye uygulanan üst yaş sınırı 70 yaş
 • 2 yıl yani 24 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi kullanacak olan emekliye uygulanacak olan kredi yaş sınırı 71
 • 12 ay yani 1 yıl vadeli olarak Ziraat ten ihtiyaç kredisi kullanırsanız o zaman 72 yaş en üst yaş sınırı olacaktır.

Kredi kullanım üst yaş sınırına takılan, emekli maaşını Ziraat üzerinden alanlara tavsiyem, kendi gibi emekli maaşını Ziraat bankasından alan bir kefil bulmalarıdır. Bu şekilde en üst yaş sınırları içerisinden tüketici kredisi kullana bilirler. İnanmazsanız 3 Tuşla Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yöntemiyle bankaya iletişim kurarak bunu teyit ettire bilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Üst Limiti Ne Kadardır?

Emekli maaşınızı Ziraat bankasından sadece almanız kredi kullana bilmeniz için yeterli değildir. Ayrıca, üst yaş sınırı ve kredi notu da bireysel tüketici destek kredisi almanız için yetmeye bilir. Bu şartların haricinde önünüze çıkabilecek olan diğer bir engel de kredi kullanım üst limitidir. Kredi kullanım üst limitinizin ne kadar olduğunun cevabı ise almış olduğunuz aylık ve mevcut olan kredilerinize göre hesaplanmaktadır. Ne kadar kredi kullanabileceğimizin hesaplamasını yapmak ise aslında çok basittir. Bunu rahatlık ile sizler de yapabilirsiniz. Ama ben ilk olarak sizlere kredi limiti nedir? biraz ondan bahsedeceğim. BDDK yani Bankacılığı Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan karar ile her kesin bir kredi kullanma limiti vardır. Bu limit banka ayrımı gözetilmeksizin ortak sistem den takip edilmektedir. Gelirinize göre hesaplanan kredi kullanma üst limitini aşar iseniz kesinlik ile hiç bir bankadan kredi kullanamazsınız. Hani sıklık ile sorulan bir soru var ”Başka Bankada Kredi Borcum Varken Kredi Kullanabilir miyim?” işte bu sorunun yanıtı burada yatmaktadır. Size maaşınız kapsamında tanımlanmış olan kredi üst limitini geçerseniz Ziraat dahil hiç bir bankadan kredi kullanmayacağınıza emin olabilirsiniz. 4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları (Kaskosuz) imkanlarından dahi bu neden ile yararlanamazsınız! Peki, bankalardan kredi çekmek için üst limit nasıl belirlenir.

 • Kredi üst limiti sizin hane geliriniz ve o an mevcut kredinin faiz orana göre belirlenir. Kredi hesaplamada şayet kredinin aylık taksit ödemesi maaşınızın %75 oranın üzerinde ise (toplam krediler göz önünde bulundurarak) bankadan kredi kullanamazsınız!

Şimdi, bütün bankalardan kredi kullanım üst limitinin hesaplama işlemini öğrendikten sonra değinmem gereken diğer bir konuya geleceğim. Bu konuda bankaların belirlemiş oldukları kredi üst miktarıdır. Bu üst miktar sadece bireysel ihtiyaç kredilerinde vardır.

 • Bildiğiniz üzere emekli vatandaşlarımıza bankalar tarafından bir çok imkanlar sunulmaktadır. Bu imkanların başın dada vermiş oldukları krediler bulunmaktadır. Hele birde  bu kredilerin ödemesi faizsiz olursa. İşte o zaman bakın keyiflere 😉 Sizlerde heyecanlandınız dimi. Gelin o zaman hep beraber Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi Maaşın 15 Katına Kadar Veren Bankaların hangileri olduğunu görelim.

Ne kadar geliriniz olur ise olsun, ne kadar iyi bir kredi notuna sahip olur iseniz olun. Banka tarafından belirlenen ihtiyaç kredisi üst limit miktarından fazla kredi başvursun da ayrıca da bulunamazsınız. Ziraat bankasının bireysel ihtiyaç kredisi üst limiti ise en fazla 50.000 TL olmaktadır. Peki ya faiz oranları sizler için ne kadar?

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? (Başvuru)

Emekli maaşınızı Ziraat bankasından almanız durumunda Ziraat dijital kredi başvuru işlemini hafta sonu dahi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine ön başvurularınızı İnternet üzerinden bir form doldurarak da gerçekleştire bilirsiniz. Düşük faizli olarak verilen Ziraat bankasının 60 ay olarak geri ödemeli emekli kredi başvurusunu hemen yapıp anında kullanmak istiyorsanız. Şu adımları sırası ile yapmanız yeterli olacaktır.

 1. İlk olarak hızlı işlem sağlamak için Ziraat Mobil Uygulamasını indirin.
 2. Mobil uygulaması haricinde başvuru işlemi yapmak istiyorsanız ise bu sayfaya giriş yapınız. blank
 3. Banka şubesinden alacağınız tek kullanımlık şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şayet şifreniz yok ise ”Dijital Bankacılık Müşterisi Olmak İçin ”HEMEN BAŞVUR” bağlantısını tıklayarak şifre oluşturun.
 4. İnternet bankacılık şubesine giriş yaptıktan sonra sağ menüden ”KREDİLER” sonra ”DİJİTAL KREDİ” başvurusuna tıklatalım.blank
 5. Hemen Başvur diyelim.
 6. Kredi talep formumuzu oluşturulan ve müracaatımızı yapalım.

Kredi başvurunuz kredi notunu, yaş sınırı ve kredi kullanım üst limitiniz kapsamında uygun ise onay alarak sizin de onayınız ile cumartesi pazar günü dahi olsa hesabınıza anında yatacaktır! Peki ya Ziraat bankası 70 yaş üstü kredi de ayrıca belirtmiş olduğum emeklilere uyguladığı kredinin faiz oranı güncel olarak nedir?

 • ŞUBAT ayı için emekli kredisinin faiz oranı aylık %1.69 oranındadır. Bu faiz oranına göre çeşitli vadelere göre hesaplama tablosu ise şu şekilde oluşur.
ZİRAAT BANKASI EMEKLİ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU
MİKTAR AYLIK VADE (Ay) AYLIK TAKSİT
10.000 TL 12 947,22 TL
15.000 TL 18 1.003,00 TL
20.000 TL 24 1.060,78 TL
25.000 TL 28 1.179,01 TL
30.000 TL 30 1.344,66 TL
40.000 TL 33 1.674,43 TL
50.000 TL 36 1.970,47 TL

Dijital kredi başvurusu haricinde Ziraat bankasının tüketici kredilerinden başvurunuzun onay alıp almadığını öğrenmek için ön başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Bunun için https://bit.ly/3hMpWvX buradaki formu sadece doldurmanız yeterlidir.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Emre ADIN dedi ki:

  Ziraat bankasının emekli müşterilerine sağlamış olduğu kredi hakkında merak edilenleri bizlere buradan sora bilirsiniz.

 2. Metin dedi ki:

  Babam 72 yasinďa ziraat bank emekli maasi aliyor 15 bin tl kredi borcu var tekrar 20 bin cekebilirmi

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Yaş sınırına takıldığı için çekemeye bilir, kefil bulursa çekebilir.

Bir Yorum Yazın