DEVLET Kredi

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi (Düşük Faiz Ayrıcalığı)

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi (Düşük Faiz Ayrıcalığı)

2020 yılında Ziraat bankasından emekli maaş müşterilerine kredi müjdesi geldi. Bu müjdeli haber ile birlikte artık maaşını Ziraat dan alan emekliler mevcut kredi faiz oranlarına istinaden ortalama %0.10 daha düşük faizli kredi kullanabilecek. Emekli maaşlarını Ziraat bankasından alanlar için oluşturulan dijital kredi ile hafta sonu (Cumartesi, Pazar) dahi ihtiyaç kredisi kullana bileceğiniz. Peki, siz emekliler için bu müjdeli haberin detaylarında yer alan en fazla emekliler bu imkanlar ile ne kadar kredi çekebilir? Ayrıca, emekliler için oluşturulan düşük faizli kredinin üst limiti ne kadar? Son olarak ise en çok merak edilen düşük faizli kredi için için kaç yaşına kadar kredi olanaklarından yararlana bilmektesiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvuru Şartları Nedir?

Ziraat bankasından indirim olarak emekli kredisi almak istiyorsanız bazı şartlara sahip olmanız gerekir. Dijital kredi dahil olmak üzere bu şartların en başında maaşınızı mutlaka Ziraat bankasından almanız şarttır. Bu arada şayet Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir? diyorsanız daha önce sizler için geniş çaplı olarak hazırladığım içeriği okumanızı tavsiye ederim. Ziraat bankasından emekli maaşınızı almanız durumunda ihtiyaç kredisi kullanmak için şu belgeleri bankaya vermeniz GEREK YOKTUR.

 1. Gelir belgesi götürmenize
 2. Herhangi bir adres bilgisi için belge götürmenize
 3. Kefil ve ipotek beyan etmenize
 4. e-Devlet şifresi vermenize

kesinlik ile gerek yoktur. Ziraat bankası emekli kredisi başvurusu için tek yanınızda bulunması gereken kimlik yada ehliyet belgeniz olacaktır. Ziraat bankasının düşük faizli emekli kredisi için aranan maaş müşterisi haricinde en büyük şart ise kesinlik ile iyi bir kredi notuna sahip olmanızdır. Ziraat bankası emekli kredisi başvuru şartları nedir dersek.

 1. Emekli maaşınızı Ziraat Bankasından almanız
 2. İyi bir kredi notu değerine sahip olmanız
 3. Kredi başvurusu üst yaş sınırına uygun olmanız gerekir
 4. Emekliye uygulanan kredi limitine takılmamış olmalısınız

Bu şartlardan 2. madde de yer alan kredi notu en düşük kaç olmalıdır diye sorarsanız bu başvuru yapacağınız kredi miktarına ve vadesine göre değişiklik göstermektedir. Ama, en düşük olarak 1600 puan olması gerekir diye sizlere rahatlık ile diyebilirim.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı?

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu dahil olmak üzere bütün kredi başvuruları için alt yaş sınırı gibi bir de üst yaş sınırı uygulamaktadır. Şayet Ziraat bankası emekliye verilecek olan ihtiyaç kredisi üst yaş sınırı kriterlerine uymuyor iseniz yukarıda yer alan başvuru şartlarının tamamına umuş olsanız dahi Ziraat bankasından ihtiyaç kredisi alamazsınız. Ziraat bankasının üst yaş sınırını sizler için öğrenmek için bankanın 0-850-220-00-00 numaralı müşteri hizmetlerini aradım ama o kadar kötü bir sistemleri var ki defalarca tuşlar ile yönlendirmelere girsem bile bir türlü müşteri hizmetine canlı bağlanamadım. Ziraat bankası kredi başvurusu yaş sınırını öğrenmek için bunun ile de pes etmeyip ana sayfa asistanından yardım almak istedim o da bana aşağıdaki cevabı verdi.

Gelde gülme sinir olma 🙂 Tabi ben yılmayarak siz emekliler için kredi başvurusu için ilçemizde bulunan Ziraat bankası şubesine gittim. Banka emekliler için kullandırılacak üst yaş sınırının 68 olduğunu söylediler. Aslına bakılır ise bu yaş sınırı 60 ay vade kredi başvuruları için 68 oluyor. Kredi vadeniz ile birlikte 5 yıl eklersek 73 yaşa kadar çıkmaktadır. Dolayısı ile eğer ki bu yaş sınırına göre şu hesaplamayı vadelere göre yapabiliriz.

 • 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanacaklar için en fazla yaş sınırı 68
 • 4 sene (48 ay) vadeli olarak Ziraat bankası emekli kredisi kullanacaklar için 69 yaş sınırı
 • 3 yıl (36 ay) vadeli bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak olan emekliye uygulanan üst yaş sınırı 70 yaş
 • 2 yıl yani 24 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi kullanacak olan emekliye uygulanacak olan kredi yaş sınırı 71
 • 12 ay yani 1 yıl vadeli olarak Ziraat ten ihtiyaç kredisi kullanırsanız o zaman 72 yaş en üst yaş sınırı olacaktır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti Ne Kadardır?

Emekli maaşınızı Ziraat bankasından alıyorsanız ve kredi kullanmak için kredi notunuz olum ise yaş sınırı için de herhangi bir sorun yaşamıyorsanız son dikkat edilmesi gereke şey kredi limit olacaktır. Kredi limiti hesaplama aslında çok kolay hesaplanan bir işlemdir. Bunu rahatlık ile sizler de yapabilirsiniz. Ama ben ilk olarak sizlere kredi limiti nedir biraz ondan bahsedeceğim. BDDK yani Bankacılığı Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan karar ile her kesin bir kredi kullanma limiti vardır. Bu limit banka ayrımı gözetilmeksizin ortak sistem den takip edilmektedir. Gelirinize göre hesaplanan kredi kullanma üst limitini aşar iseniz kesinlik ile hiç bir bankadan kredi kullanamazsınız. Hani sıklık ile sorular bir soru var ”Başka Bankada Kredi Borcum Varken Kredi Kullanabilir miyim?” işte bu sorunun yanıtı burada yatmaktadır. Size maaşınız kapsamında tanımlanmış olan kredi üst limitini geçerseniz Ziraat dahil hiç bir bankadan kredi kullanmayacağınıza emin olabilirsiniz. 4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları (Kaskosuz) imkanlarından dahi bu neden ile yararlanamazsınız.! Peki, bankalardan kredi çekmek için üst limit nasıl belirlenir.

 • Kredi üst limiti sizin hane geliriniz ve o an mevcut kredinin faiz orana göre belirlenir. Kredi hesaplamada şayet kredinin aylık taksit ödemesi maaşınızın %75 oranın üzerinde ise (toplam krediler göz önünde bulundurarak) bankadan kredi kullanamazsınız.!

Şimdi, bütün bankalardan kredi kullanım üst limitinin hesaplama işlemini öğrendikten sonra değinmem gereken diğer bir konuya gelecek. Bu konuda bankaların belirlemiş oldukları kredi üst miktarıdır. Bu üst miktar sadece bireysel ihtiyaç kredilerinde vardır. Ne kadar geliriniz olur ise olsun, ne kadar iyi bir kredi notuna sahip olur iseniz olun. Banka tarafından belirlenen ihtiyaç kredisi üst limit miktarından fazla kredi başvursun da bulunamazsınız. Ziraat bankasının bireysel ihtiyaç kredisi üst limiti ise en fazla 50.000 TL olmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? (Başvuru)

Emekli maaşınızı Ziraat bankasından almanız durumunda Ziraat dijital kredi başvuru işlemini hafta sonu dahi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine ön başvurularınızı İnternet üzerinden bir form doldurarak da gerçekleştire bilirsiniz. Düşük faizli olarak verilen Ziraat bankasının 60 ay olarak geri ödemeli emekli kredi başvurusunu hemen yapıp anında kullanmak istiyorsanız. Şu adımları sırası ile yapmanız yeterli olacaktır.

 1. İlk olarak hızlı işlem sağlamak için Ziraat Mobil Uygulamasını indirin.
 2. Mobil uygulaması haricinde başvuru işlemi yapmak istiyorsanız ise bu sayfaya giriş yapınız. blank
 3. Banka şubesinden alacağınız tek kullanımlık şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şayet şifreniz yok ise ”Dijital Bankacılık Müşterisi Olmak İçin ”HEMEN BAŞVUR” bağlantısını tıklayarak şifre oluşturun.
 4. İnternet bankacılık şubesine giriş yaptıktan sonra sağ menüden ”KREDİLER” sonra ”DİJİTAL KREDİ” başvurusuna tıklatalım.
 5. Hemen Başvur diyelim.
 6. Kredi talep formumuzu oluşturulan ve müracaatımızı yapalım.

Kredi başvurunuz kredi notunu, yaş sınırı ve kredi kullanım üst limitiniz kapsamında uygun ise onay alarak sizin de onayınız ile cumartesi pazar günü dahi olsa hesabınıza anında yatacaktır.! Peki ya Ziraat bankası 70 yaş üstü kredi de ayrıca belirtmiş olduğum emeklilere uyguladığı kredinin faiz oranı güncel olarak nedir?

 • Mayıs Ayı için emekli kredisinin faiz oranı aylık %0.98 oranındadır. Bu faiz oranına göre çeşitli vadelere göre hesaplama tablosu ise şu şekilde oluşur.
ZİRAAT BANKASI EMEKLİ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU
MİKTAR AYLIK VADE AYLIK TAKSİT
10.000 TL 12 AY 898 TL
15.000 TL 24 AY 720 TL
20.000 TL 36 AY 684 TL
25.000 TL 48 AY 684 TL
30.000 TL 60 AY 699 TL
40.000 TL 60 AY 933 TL
50.000 TL 60 AY 1.166 TL

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi (Düşük Faiz Ayrıcalığı) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com