Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

2022 Ziraat Bankası Emekli Bayram İkramiyesi Ödeme Zamanı (1.000 TL)

2022 Ziraat Bankası Emekli Bayram İkramiyesi Ödeme Zamanı (1.000 TL)

2018 yılında başlatılan tüm emeklilere verilecek olan 1.000 TL ramazan bayram ikramiyesi promosyon ile maaş ödemeleri 2021 ‘de ne zaman yatacak sorusunun günü belli oldu. Ziraat bankasından emekli maaşlarını alanlar için belirlen ödeme takvimi daha önceki günlerde olduğu gibi emeklinin tahsis numarasının son 1 hanesine göre belirlenmektedir. EMSAN  (Emekli Sandığı) ve BAĞ-KUR emeklileri dahil olmak üzere SSK emeklileri için bayram ikramiyesi ödeme tarihi şu şekildedir.

Neler Var?

Ziraat Bankası Emeklilere Bayram Öncesi İkramiye Promosyonu Müjdesi

Bir çok partinin seçim vaatleri içinde de yer alan tüm emeklilere + 1.000 TL bayram harçlığını AK PARTİ iktidarı hayata geçirdi. 13 milyon emekli vatandaşımızın yüzünü ciddi bir şekilde güldüren bu uygulama ile artık tüm emeklilere sadece bir defaya mahsus olmak ile kalmayıp, her iki dini bayramımızda da bin TL fazladan para alacaklardır. Emeklilerin kendi maaşlarını aldıkları bankalar tarafından verilen bu ikramiye bankalara göre ödeme takviminde değişiklikler göstere bilmektedir. Siz değerli büyüklerimiz için T.C. Ziraat bankasının bayram ikramiyesi takvimine ulaştık. Sırası ile diğer emekli maaşlarını finanse eden bankalarında ödeme çizelgelerine ulaşıp sizlere haberdar edeceğiz.

EMSAN / BAĞ-KUR Ve SSK Emekli Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihi 2021

Ziraat bankası şubeleri ile ATM’leri aracılığı ile verilecek olan Emekliler için Ramazan Bayram ikramiyesi için ödeme takvimi oluşturulmuştur. Emekli vatandaşımızın ” TAHSİS NUMARASININ SON HANESİ ” göz önünde bulundurularak oluşturulan ödeme listesi şu şekilde tarihleri ile birlikte yer almaktadır.

 • EMSAN ve BAĞ-KUR emeklileri için ikramiye tarihi 21 MAYIS 2021 tarihidir. Bu tarihte tüm bu kurumlardan emekli olanlar emekli ikramiyelerini ATM yada bankaya ait şubelerden çekebilecekler.
 • SSK dan emekli olanlar için verilecek olan 1.000 TL emekli ikramiyesi için ödeme günü 20 MAYIS 2021 tarihidir.

Emekli Maaş Ödeme Günleri İçin Tarihler 2021

Ziraat bankasından emekli maaşlarını alacak olan emekli SSK ve BAĞ-KUR’ lu vatandaşlarımız için ödeme takvimi ” TAHSİS NUMARASININ ” yine son numarasına göre oluşturulmuştur. Buna göre bu kurumlardan emekli olan vatandaşlarımız için ödenecek maaş ödemeleri için tarihler şu şekildedir.

 • Son ” TAHSİS NUMARASI ” 9-7-5 olan emekliler için maaş ödemeleri 20 MAYIS 2021
 • ” TAHSİS NUMARASI ” 3-1-8 olan emeklilere maaş ödemeleri 21 MAYIS 2021
 • 6-4-2-0 Numaralara sahip emekliler için bayram maaşları ödeme tarihi 20 MAYIS 2021’tir.

Tüm emekliye bayramda iki maaş ikramiye uygulamasının hayırlı olmasını dilerim.

Bayram İkramiyesi Sadece ” EMEKLİ OLANLARI KAPSAMAKTA” dır!

Dini 2 bayramımızda da emekli maaşı alanlara 1.000 TL ikramiye verileceğinin müjdesini bilindiği gibi son Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM bey efendi vermiştir. Bu müjdeli haberi bizler ile paylaşırken yanlış anlaşılmaya yol açılmaması amacı ile konuşmasında şu satır başlarına da yer vermiştir. ” Bilindiği gibi ülkemizde çalışıp emekliliği hak etmediği halde gazilerimiz, birinci derece şehit yakınlarımız, şeref aylığı alanlar vardır. Bu vatandaşlarımız kanunen maaş almaya hak kazanmışlardır. Lakin, emekliliği hak etmedikleri için bayramda verilecek olan bin TL para ikramiyesinden dolayısı ile yararlanamayacaklardır. ” demiştir.


Maaşını ve ikramiyesini alan emekli halinden memnun 🙂

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. Kerim dedi ki:

  Merhaba benim annem vefat etmiş babasının emekli maaşını annesi ile birlikte alıyor. Annem bayram ikramiyesinden faydalanabilir mi?

  1. Admin dedi ki:

   Vefat eden yada herhangi bir nedenden dolayı maaaş bağlananlara bu bayram ikramiyesi bağlamıyor diye videoda Başbakanımız söyledi ama..

 2. Mustafa dedi ki:

  YorumunuzBen iş bankasından emekli maaşı alıyordum.Bugün ayın 9 u henüz hesaba yatırılmamış .

  1. Admin dedi ki:

   Ödeme planı Ziraat bankasından emekli maaşı alanlar için bey efendi..

 3. AKİLE Bakkur dedi ki:

  Merhaba annem hem kendi maaşını hem de vefat eden babamdan alıyor.zıraat bankasınsan ikramiye alamayacak o zaman.Okudum açıklamalarda maaş aldığı pay kadar ikramiye alır yazıyor.Ama yatmamış ikramiye

Bir Yorum Yazın