Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası Bankkart 3D Secure İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

BDDK tarafından 01.02.2018 tarihinde yapılan yasal düzenlemeyle birlikte tüm bankalara ait olan kredi kartları yurt içi ve yurt dışı internet alışverişlerine kapatıldı. BDDK tarafından alınan bu karar dan diğer bankaların tamamı olduğu gibi Ziraat bankası Bankkart da otomatikman bu yasal düzenlemeden nasibini almış olmaktadır. Ama Bankacılık Denetleme Düzenleme Kurumu tarafından internetten alışverişine kredi kartların kapatılması doğrultusunda alınan bu karar sürekli değildir. İsteyenler mevcut kredi kartlarını talep etmeleri halinde 3D secure kapsamında yeniden internet alışverişine açtırabilir. Bu durumda Ziraat bankası internet alışverişine kapatılan kredi kartların yeniden açılması için seferber olmuştur. Çok fazla açma seçeneği sunarak müşterilerinin yüzünü güldürmüştür. İnternet bankacılığı alışverişlerine Ziraat bankası tarafından kredi kartlarının yeniden açtırmak için sunmuş olduğu seçenekler şu şekilde olmaktadır.

Ziraat Bankası Bankkart 3D Secure İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

İlk birinci seçenek mobil internet bankacılığı üzerinden olmaktadır. İkincisi bizzat kendiniz Ziraat bankası şubesine giderek yapılmaktadır. Üçüncüsü bankaya ait olan SMS numarasına mesaj atarak olur. Sonuncusu ise Ziraat bankasının müşteri temsilcisini arayarak Bankkart internet alışverişine açma talebinde bulunabilirsiniz. İşte bu görmüş olduğunuz tam dört seçenek ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Fakat bu yolda benim fikrimi soracak olursanız değerli vaktinizden zaman harcamamanız adına sadece 2 seçeneği tercih edin derim. Neden mi bildiğiniz üzere Ziraat bankası şubeleri ve müşteri hizmetleri aşırı yoğun olduğundan boş yere zaman kaybı yaşayacak olmanızdan dolayıdır.  Ben yine de sizler için internet alışverişlerine Ziraat bankası Bankkart kredi kartı nasıl açılır? Sorunuz olduğundan dolayı bütün hepsini ele aldım. Seçenekleri sizler için sıraladım. Karar sizlere kalmış. Haydi şimdi geçelim Ziraat bankası Bankkart 3D Secure internet alışverişlerine nasıl açıldığını görmeye.

Neler Var?

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı Nasıl İnternet Alışverişe Açılır?

Herkesin de bildiği üzere 01.02.2018 tarihine kadar tüm kredi kartları herkese internet alış verişine açık olarak geliyordu. Ama bu tarihten sonraki zaman içerisinde BDDK tarafından alınan karar ile tüm kredi kartları herkes için internet alışverişine birden kapatıldı. Tabi bu BDDK kararı tarafından kapatılan tüm kredi kartlarının internet alış verişine kapatılması sürekli değildir. EE haliyle buna göre Ziraat bankası kredi kartınızın yeniden internet alışverişe açtırabilmek sizlerin elinde olmaktadır. Karar vereceğiniz 4 seçenek ile Ziraat bankası bankkart kredi kartını yeniden internet alışverişine açabileceksiniz. Peki ya bu 4 seçenek nedir?  Ziraat bankası kredi kartını internet alış verişine nasıl açılır? diye merak eden arkadaşlarımız için 4 seçeneği sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

 1. İlk olarak birinci seçeneğimiz Ziraat Mobil uygulaması üzerinden olabilmektedir.
 2. İkincisi ise SMS numarasına kısa mesaj göndererek açtırabiliriz.
 3. Şahsen bulunduğunuz mevkideki Ziraat şubelerine giderek yapabilmektesiniz.
 4. Son seçeneğimize gelecek olursak Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak açtırabilirsiniz.

Kredi kartı internet alış verişlerine Ziraat bankası üzerinden bu 4 seçenek ile açma işlemlerini yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına Ziraat bankası kredi kartını nasıl açılır için vermiş olduğumuz bu 4 seçeneği nasıl gerçekleştirebiliriz diyenler için yanıtımız yazımızın devamında bulunmaktadır.

1- Bankkart Kredi Kartı İnternet Alışverişini Ziraat Mobil Üzerinden Açma

Bana kalırsa yani fikrimi soracak olursanız. Ziraat bankası bankkart kredi kartını yurt içi ve yurt dışı internet alış verişine açmanın en kolay yolu Ziraat mobil üzerinden yapılan işlem olmaktadır. Ziraat bankası internet bankacılığı olanlar bunu hiç zaman kaybetmeden kolaylıkla yapabilirler. Bu yolda atmanız gereken adımları sizlere aşağıda vereceğiz. Fakat bundan önce eğer ki hala sizin bir Ziraat bankası mobil bankacılık hesabınız yoksa, bunu da yine şubeye gidip vakit kaybı yaşamadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma (5 Dakika YETERLİ) cevabımız bu bağlantıda saklı! Ziraat bankası mobil uygulamasına sahip olmanız halinde bankkart kredi kartınızı internet alışverişlerine nasıl açacağınıza dair adımları sırası ile veriyorum.

 1. İlk olarak atmanız gereken adım eğer ki kullanmış olduğunuz cep telefonunuzda Ziraat mobil uygulaması yoksa
  1. Android kullanıcıları için BURADAN uygulamayı indirip kurulumunu yapabilirler.
  2. IOS kullanıcıları ise BURADAN uygulamayı indirebilirler.
 2.  Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra Ziraat mobil uygulamanızı açın. Sizlerden istenilen ”Müşteri Numaranız” veya ”T.C. Numaranız ve Şifrenizle” giriş yapmanız gerekecek. Giriş işlemini tamamladıktan sonra en alt sol tarafta bulunan menü seçeneğine basalım.

  blank

  Menü-Seçeneği

 3. Açılan menü üzerinde bulunan ”KARTLARIM” seçeneğini seçelim.

  blank

  Kartlarım

 4. Kartlarım bölümünü seçmeniz halinde hesabınızda tanımlı olan kredi ve banka kartı seçenekleri çıkmış olacaktır. Şimdi bu aşamada hangi kartınızı internet alış verişine açmak istiyorsanız onun seçimini yapmanız gerekecektir.

  blank

  Kredi-Kartlarım-Banka-Kartlarım

 5. Ziraat bankana ait olan kredi kartınızı internet alış verişlerine açmak istediğiniz kart seçimi yapıldıktan sonra açılan sayfada ”KART AYARLARI” butonuna basalım.

  blank

  Kart-Ayarları

 6. Açılan ekran üzerinde bulunan seçeneklerdeki ”İŞLEM KISITI BELİRLE” seçeneğine tıklayalım.

  blank

  İşlem-Kısıtı-Belirleme

 7.  Yurt içi ve dışı alışverişleri için Ziraat bankası internet bankacılığını açtırmak adına menü bölümünden aşağıya doğru inelim. Sonrasında ise ”E-TİCARET” menüsünden ”YURT İÇİ İŞLEM” ve ”YURT DIŞI İŞLEM” karşısında bulunan butonları aktif etmeniz gerekecektir. Arkasından ”DEVAM” diyerek atacağımız adımları sonlandıralım.

  blank

  Yurt-İçi-Yurt-Dışı-İşlem

İşte bu tam sadece 7 adım ile Ziraat bankası bankkart veya kredi kartınız internet alışverişine açılmış olacaktır. Sizlerin de görmüş olduğunuz üzere Ziraat bankası mobil bankacılık üzerinden internet bankacılığını açma işlemi bu kadar kolay olmaktadır. Özellikle sizlere yukarıda kendi fikrimi de nu yüzden söylemiştim. Hem zaman kaybınız olamadan hem  de kolaylıkla yapacağınız çok basit bir işlem ile kartınızı internet alış verişlerine aktif etmiş olacaksınız.

Evet arkadaşlar şimdi geldik şayet Ziraat bankası mobil bankacılığı üzerinden bankkart veya kredi kartınızı internet alış verişine açmak için bu yolu tercih etmeyenler için diğer 2. yola geçebiliriz.

2- Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartını İnternet Alış Verişine SMS Numarasına Mesaj Atarak Açma

Ziraat bankası bankkart veya kredi kartını internet alış verişine açmanın ilk birinci yolunu yukarıda paylaştık. Şimdi sıra geldi diğer bir yol olan SMS numarasına mesaj atmaya. Fakat bu yönteme geçmeden önce sizlere bilmeniz gereken önemli bir bilgiyi vermek istiyorum. Yurt içi ve yurt dışı internet sitelerinden alış veriş yapmak için SMS atacağınız numara sistemde kayıtlı olan cep telefon numaranız olması gerekiyor. Şayet sistemde kayıtlı değilse buj işlem başarısız olabilir. Eğer sisteme kayıtlı cep telefon numaranız ile işlem yapmak istiyorsanız SMS atacağınız telefon numarası ve girmeniz gereken kodlara geçebiliriz.

 1. Kullanmış olduğunuz cep telefonunuzun ”SMS” bölümüne girmeniz gerekecektir.
 2. Mesaj bölümüne geldikten sonra büyük harfler ile ”EONAY” yazalım.
 3. Hazırlamış olduğumuz bu mesajı ”4757” numarasına göndermeniz gerekecektir.

Sizlere şimdi SMS atarak bankkart yada kredi kartını internet alış verişini açma işleminiz için aşağıda bir örnek vermek istiyorum.

SMS Örneği: ”EONAY” yazalım. Ardından ”4757” gönderelim.

Bunu birde şimdi resimli olarak görmeye ne dersiniz. Hemen aşağıda paylaşıyorum.

blank

SMS-Atarak

SMS atarak Ziraat bankası kredi kartını internet bankacılığına açmanın işlemi de bu şekilde olmaktadır arkadaşlar.

Sıra şimdi geldi yukarıda da sizlere söylediğim gibi benim en son olarak önerebileceğim Ziraat bankası kredi kartını online alış verişe açtırma yolunun ne olduğunu görmeye.

3- Ziraat Bankart Kredi Kartını Online Alış Verişe Açma (Şube Müşteri Hizmetleri)

Yavaş yavaş geldik konumuzun sonuna. Son olarak sahip olduğunuz Ziraat bankası bankkart veya kredi kartı özelliği olan kartınızı internet alış verişine açtırmak için 2 seçenek haricinde yapabileceğiniz diğer yöntemin ne olduğuna. Ben bu yolda her ne kadarda başvuru yapmanızı önermesem de sizlere Ziraat kredi kartınızı online alış verişine açtırmak adına bu yöntemin de ne olduğundan biraz bahsetmek istiyorum. Sizlere önermememin nedenine geçmeden önce son kalan 2 yolun neler olduğundan biraz bahsedelim.

 1. Bizzat kendiniz sizlere en yakın olan Ziraat bankası şubelerine gitmeniz gerekecektir.
 2. İkinci yol ise 444-00-00 yada 0-850-220-00-00 müşteri hizmetlerini aramak olacaktır.
  1. Vermiş olduğumuz bu numaraları aramanız halinde arkasından bilgilendirme mesajı sonrasında 1 tuşuna basmanız gerekecektir.
  2. Sonrasında işlem kısıt menüsü için 4 tuşunu tuşlamanız gerekecektir.
  3. Son olarak ise Ziraat bankası kredi kartını yurt dışı ve yurt içi alış verişine açtırmak için 2 tuşuna basmanız gerekecektir.

Ziraat bankası kredi kartını internet alışverişine açtırmanın son yolu bunlar olmaktadır. Şimdi bu yolun ne olduğunu gördükten sonra neden önermediğimi de az buçuk anlamış olmanız gerekiyor diye düşünüyorum. Bu konuda tahminde bulunmayanlar için kısaca şunu söyleyebilirim. Hem bir yorgunluk yaşamış olacaksınız. Hem de değerli vaktinizden zaman ayırmak zorunda kalacaksınız. Yani her iki yolunda sonunda yoğunluktan dolayı çok ciddi süre zarfına ihtiyaç duymuş olacaksınız.

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere Ziraat bankası bankkart yada kredi kartını yurt içi veya dışı internet online alışverişine açtırmak için son 2 yolda bu şekilde olmaktadır. Şimdi bu konu hakkında çok fazla merak edilen bazı soruları cevaplayalım.

Ziraat Bankası Bankkart & Kredi Kartı Hakkında Merak Edilen Sorular:

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak İçin Ücret Ödüyor muyuz?
HAYIR bu işlemler için hiç bir şekilde ücret ödemeniz söz konusu olamaz.
Ziraat ATM Üzerinden Kredi Kartı İnternet Bankacılığı Alışverişine Açma İşlemi Yapılır mı?
Maalesef HAYIR. Bu konu hakkında ATM'ler üzerinden hiç bir işlem yapılamamaktadır. İlerleyen zamanlarda ne olur orasını bilemem tabi.
Yakarıda Vermiş Olduğunuz Yöntemler İle Başvuru Yapmamız Halinde Ne Zaman Kredi Kartım İnternet Alışverişlerine Açılmış Olur?
Vermiş olduğunuz adımları doğru bir şekilde açmanız halinde HEMEN o an açılmış olur.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın