DEVLET Kredi

Ziraat Bankası Balıkçılık Teknesi Kredisini FAİZSİZ veriliyor!

Ziraat Bankası Balıkçılık Teknesi Kredisini FAİZSİZ veriliyor!

Ziraat bankası SU ÜRÜNLERİ avcılarına 100.000 TL kadar %100 faiz desteği vermeye başladı. 5 milyon TL kadar senelik %4 aylık ise sadece %0,33 faiz oranları ile istediğiniz motorlu yada motorsuz tekneyi almak artık çok daha kolay. Hayvancılık sektöründe devletimizin balıkçılarımıza sağlamış olduğu bu fırsatlardan yararlanmak için bazı ufak şartlara uygun özellikleri taşımanız yeterlidir.

Balıkçılığa 100.000 TL Hiç Faizsiz Krediler Verilmektedir

Ülkemizde Karadeniz başta olmak üzere Ege ile Akdeniz kıyılarında bir çok vatandaşımız geçimlerini balıkçılık ile sağlamaktadır. Dolayısı ile ekmek teknesi olarak gördükleri teknelerini günü geldiği zaman yenilemek en doğal haklarıdır. Yada baba mesleği olan balıkçık için sıfırdan motorlu veya motorsuz tekne almaları ise günümüz de oldukça doğru bir seçimdir. Yaz kış demeden tüm sezonlarda olta veya ağ balıkçılığı yapan avcılarımız için istedikleri tekneyi alabilmeleri için Ziraat bankası üst limit olarak 5 minyon Türk Lirasına kadar yıllık %4 faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. 100 minyon TL ise hep İŞLETME hemde YATIRIM dönemleri için ise hiç faizsiz olarak krediler 60 ay vadeli olarak avcılarımıza verilmektedir. Bankanın hayvancılık alanında yer vermiş olduğu SU ÜRÜNLERİ adı altındaki imkanları ise RESMİ GAZETE’ye göre şu şekildedir.

Ziraat Bankası ” SU ÜRÜNLERİ ” Teşvik Paketi

Yeniden düzenlenen resmi gazete ile daha önceki yıllarda sabit senelik %4 ve 12 ay sonrasında ise %5 olan Ziraat bankası su ürünleri kredileri 2018 senesinde yeniden tanzim edilmiştir. Buna göre yeni belirlenen faiz oranları ile artık 100 bin Türk Lirasına kadar olan İŞLETME ile YATIRIM kredileri için faiz ortadan kaldırılmıştır. 100.000 Türk lirasının üzerinde nakit kullanmak isteyenler için ise RESMİ GAZETE FAİZ ORANLARI bu yıl için %50 destek ile yıllık sadece %4 oranına çekilmiştir. İŞLETME ( şuan için balıkçılık ile uğraşıp teknelerini yenilemek isteyenler ) adı altında kredi kullanacak olan avcılarımız için aylık taksit ödemeleri kredi masrafları hariç şu şekildedir.

 • 120.000 TL 12 ay vadeli %0,33 vadeli olarak aylık ödemesi 10.259 TL olacaktır. Toplam geri ödenecek rakam ise; 123,11 TL olmaktadır.
 • 140.000 TL tutarında bir tekne alacak olan avcılarımızın 1 senelik vadeli aylık taksit tutarları 11.269 TL olmaktadır.

Örnek vermiş olduğumuz tekne alımları için Ziraat bankasının kredi faiz oranlarına ait diğer maliyet oranlarını inceleyebilirsiniz.

Orta Halli Balıkçı Teknesi

Orta Halli Balıkçı Teknesi

Balıkçılardan Ziraat Bankasının Talep Ettiği Şartlar Nedir ?

Öncelik ile Ziraat bankasından TEKNE almak için kredi almak için balıkçı olduğunuzu bankaya kanıtlamanız gerekir. Bunun için mevzuat gereği Tarım İl İlçe Müdürlüklerinden PROFESYONEL SU ÜRÜNLERİ RUHSAT TESKERESİ belgesi çıkarmanız gerekmektedir. Bu belge sahipleri şu şartlara da haiz ise rahatlık ile Ziraat bankasından tekne almak için kredilerini alabilirler.

 1. Kredi notu değeri YÜKSEK olması. ( en az 1699 puan ve üzeri )
 2. İPOTEK gösterenler.
 3. Kefil ( 2 kişi, eşleri ile birlikte )
 4. Gelir beyanı

son olarak ise devlete vergi borcu yoktur yazısı. Bu belgeyi herhangi bir vergi dairesinden kimlik belgeniz ile rahatlık ile temin edebilirsiniz. Bu şartları sağlamanız durumunda ŞAHSEN olarak size en yakın Ziraat bankasına başvuru yapmanız işlemlerin başlaması için yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Balıkçılık Teknesi Kredisini FAİZSİZ veriliyor! HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Murat akdeniz dedi ki:

  Daha önce hic bir banka ile işim olmadı teknemi ipotek yapacağı halde 15000 tl balikci kredisi alamadim

  1. Admin dedi ki:

   Kredi notu değeriniz kaç ? Hiç sorgulattınız mı ? lütfen not ortalamanızı bizler ile paylaşınız.

 2. Murat kumaşoğlu dedi ki:

  100000 balıkcı kıredisi talep ediyorum

 3. Deniz dedi ki:

  Balıkcı kredsıne basvurdum limt 24 bin ve bna verılen 12 bın ve 4000 bın ve bana 27 bınlıraya ımza attırdılar neyms efendım hıpoteksız yude 60 ı verılıyormus sızce arkdaslar bu normal mı

 4. ilyas kolaylı dedi ki:

  Sayın ilgililer, askıda 5.75 boyunda yeşil ruhsatım var. yeni tekne yaptıracağım. yaptırcağım teknenin boyu 6.90 olacak. bu boy yeşil ruhsatımın uzatılmış boyu olacak. yatırım kredisi almak için ne yapmalıyım. ziraat banksa trabzonda bu işin eksperi yok istanbuldan gelece çoık masrafı olur diyor. ancak çok masrafın ne olduğunu söylmiyor. ne onerşrisiniz teşekkürler.

 5. Cihan dedi ki:

  Olta teknesi sahiviyim tekneme kredi kullanmak istiyorum şartlar nelerdir

DEVLETKredi.Com