DEVLET Kredi

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası)

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası)

Ziraat bankası 2020 yılında da tüm müşterilerinin memnuniyeti hedefiyle yola çıkmıştır. 65, 70 ve 75 yaş ve üstü müşterilerimiz özellikle düzenli emekli maaşı alanlara cazip kredi fırsatları sunar ve müşteri sayısını artırmaya çalışır. Ziraat bankası kredi çekme yaşı 18-70 yaş aralığındadır. Emekli maaşı alan 70 yaşındaki vatandaşlarımız gerek duyulduğu taktirde kefil desteğiyle kredilerden yararlandırılır. Ziraat bankası kredi çekme yaşı nedir? Ziraat bankası emekliye kaç yaşına kadar kredi veriyor? 70 yaş üstü kredi çekebilir mi? Kaç yaşından sonra kredi verilmez? Sizler için tüm bu soruların cevaplarından bahsedeceğiz.

70 yaş üstündeki yaşlılara Ziraatten kredi fırsatı

70 yaş üstündeki yaşlılara Ziraat ten kredi fırsatı

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi 2020 Başvuruları Başladı

Ülkemizde ortalama hayat süresi 75 yaştır. Bu yaş aralığı erkeklerde 75 kadınlarda 80 yaşa varabilmektedir. Eskiden 65 yaş üzerine kredi verilmez en az iki kefil sözleşme imzalardı. Fakat yaşam şartlarının iyileşmesine bağlı kredi çekme yaşı 75’e yükseltildi. Zaten 60 yaş üstü çoğu kimsenin emekli olması, düzenli gelir sayılmasından yaş sınırının yükseltilmesine neden oldu. Özel teşvikli bankalar için bu yaş aralığı 80 yaşa kadar çıkmış olsa da devlet sermayeli bankamız olan Ziraat bankası 70 yaş üzeri kredi işlemleri için kefil şartı koymaktadır.

70 Yaşında Kredi Çekme Şartları Neler?

Yeni bankacılık kanunlarına göre yaşlı müşterilerin kredi işlemleri için sağlık raporu şartı aranır.Çünkü ağır bir hastalığı olan müşterilerine kefil şartı koşmadan kredi veremezler. Krediyi güvence altına almak amacıyla birkaç önemli inceleme yaparlar bunlar;

 • Akli dengesinin yerinde olmasına
 • Bankacılık geçmişinde bir olumsuzluk yaşamamasına
 • Ağır, ölümcül bir hastalık (kanser gibi) taşıyıp, taşımamasına
 • Daha önce çekmiş olduğu kredinin ödeme performansı incelenir. Bu gerekçelerden herhangi birinde pürüz olduğu taktirde teminat istenir, kefil şartı koşulur. Yaş sınırındakiler için istenilen kefillerin emekli maaşlarını Ziraat üzerinden alması talep ayrıca edilebilir!
 • Kefil olacak kişinin;
  • Gerçek kişi olduğuna dair ikamet ettiği adres
  • Kimlik bilgileri
  • Düzenli gelir için maaş bordrosu
Ziraat bankası 70 yaş üstü kredi başvurusu nasıl yapılır

Ziraat bankası 70 yaş üstü kredi başvurusu nasıl yapılır

Geçmiş bankacılık işlemleri incelenir. Bu işlemlerin yapılmasında ki amaç kredi çeken kişinin krediyi ödeyememesi durumunda kefilden tahsil edilecek olmasıdır. Kefile bu şartların olduğu bir sözleşme imzalatılacaktır. Sözleşme sayesinde ödenecek kredi ödeme güvencesi altına alınır. 70 yaş altında iseniz maaşınız karşılığı bir bankadan kredi alabilirsiniz.Ancak 70 yaş üzerindeyseniz birkaç banka harici (Denizbank, Vakıfbank) kredi çekmeniz biraz zordur. Ayrıca bankaların prosedürleri arasında yaşlı müşterilerine 75 yaş üzerine 12 -24 ay vade , 60 yaş ve üzerine 48 aydan fazla taksitlendirme yapmamaktadır.

Ziraat Bankası 70 Yaş Üzeri Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkamet adresi
 • Maaş bordrosu
 • Akli melekelerinin yerinde olduğuna dair heyet raporu (75 yaş üzeri için)
 • Ağır bir hastalık taşımadığına dair sağlık raporu istenir. Her kredi çekme işleminde gerekli olan 1300 kredi notu istenecektir. Bankacılık geçmişinizle ilgili olumsuzluklar taşıyorsanız bir adet kefile de ihtiyacınız olacaktır. Kefil için istenilen belgeleri yukarıda ki başlıkta bulabilirsiniz. Bu evraklarınızın tam olması durumunda kredi kullanabilirsiniz.

70 Yaş Üzerine Verilen Kredilerin Özellikleri

Ziraat bankası kendi bankasından maaş alan emeklilere uygun faiz oranlı kredi vermektedir. Nasıl mı? Kendi bankasından kredi çeken müşterinin referansı kendi maaşı sayılarak teminatsız kredi verebiliyor. Banka esaslarına göre 70 yaş ve üzeri riskli müşteri olarak görülse de maaşı olmasından dolayı birde sicil düzgünlüğünden tolerans gösterebiliyorlar. En fazla vade oranı 60 aya kadar verilebiliyor. Çünkü vadenin uzaması demek paranın teminatının da uzun vadeye düşmesi demek. Kredi bitimine kadar hayat sigortası yapılmaktadır. İstenilen emekli maaşınızın 10 katı kadar kredi alabilirsiniz. Uygun yaş aralığında iseniz ve geliriniz kredi için uygunsa bu krediden kefilsiz, ipoteksiz faydalanabilirsiniz.

Kaç Yaşından Sonra Kredi Çekilemez?

70 yaş üstü kredi

70 yaş üstü kredi alınabilir mi

İnsan hayatını sürdürdüğü sürece ihtiyaçları tükenmez. İster 20 yaşında olun isterse 80 her zaman krediye ihtiyacınız olabilir.60 yaş üzerinde birkaç şartla kredi alıyor olsanız da, yaş 80 li yaşlarda kredi alma şansınız oldukça düşüktür. Çünkü yaş esaslarının üzerindesiniz. Ziraat bankası 75 yaş üzeri krediler için çoğu başvuruyu olumsuz yanıtlar. Ancak durum çok acilse 2 adet kefiliniz varsa gayrimenkul ipoteği yaparak kredi alabilirsiniz. 12 ay vade karşılığında bu krediyi temin edebilirsiniz. Kefil ve gayrimenkul imkanınız yoksa üzgünüz ama 70  yaş üzeri kredi başvurularınız olumsuz yanıtlanacaktır.

Ziraat Bankası 65, 70 Yaş Üstü Kredi Hesaplama 2020

Ziraat bankası kendinden emekli maaşı alan müşterilerine %0.10 varan ekstra indirimler ile kredi imkanı sağlamaktadır. Zaten bir çok bankadan düşük faizler ile kredi veren Ziraat bu ekstra faiz indirimi ile emeklilerin yüzlerini güldürmektedir. Ziraat bankası şubelerinden yapacağınız başvurular ile 60 aya kadar vadeler ile aşağıdaki kredi imkanlarından sizlerde yararlana bilirsiniz.

MAYIS ayın da Ziraat bankasının normalde faiz oranları %1.05 olmaktadır. Emekli maaşını bankadan alanlar için uygulamış olduğu faiz oranı ise %0.98 olmaktadır.! Bu faiz oranlarına göre aşağıdaki miktarlarda kredi kullanmanız halinde taksit ödemeleriniz tablodaki gibi olur.

 • 5.000 lirayı rahat bir şekilde 60 ay olarak geri ödeyim derseniz aylık ödemeniz sadece 116 TL olur.
 • 9.000 TL 12 ay olarak geri ödeme miktarı 808 TL olacaktır. 24 ay için ise aylık taksit ödemeniz 432 TL olacaktır.
 • 18.000 TL için 24 ay ödemeniz 865 TL olacaktır. 36 ay vadeler için ise taksit miktarınız 616 TL olur.
 • 27.000 TL kullanacakların 36 ay vadeli aylık ödemesi 924 TL olacaktır. 48 ay vadeli olarak kullanacak olan emekli vatandaşlarımızın aylık taksit ödemesi 739 TL olacaktır.
 • 35.000 TL için 48 ay olarak geri ödeme miktarı 958 TL olacaktır. 60 ay için ise ödeme planı aylık 816 TL olacaktır.
 • 39.000 TL 60 ay olarak kullanırsanız aylık ödemeniz 930 TL olur.
 • En üst kredi miktarı olan 50.000 TL için ise aylık ödemeniz 60 ay boyunca 1.166 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız ise 69.979 TL olacaktır.

Şayet bu miktarlar bana yetmez diyor ve ipotek edecek bir taşınmaza sahip iseniz o zaman 80.000 TL kadar 1 dakikada Vakıfbank ipotekli kredi alabilirsiniz.!

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 67 YORUM
 1. blank Tuğba dedi ki:

  81 yaşında babam 10 bin tl lik ihtiyaç kredisu çekmek istiyor emekli maaşı var ve ziraatten alıyor. Kredilerini hep düzenli ödemiştir.

  1. blank Admin dedi ki:

   Yaşa takılacaktır çok büyük ihtimal ile ne yazık ki çekemez.

 2. blank Yakup dedi ki:

  75 yaşında annem var kredi çıkar mi

  1. blank Admin dedi ki:

   Ziraat bankasından emekli maaşı alan bir kefil bulabilir ise başvurunuz onay alabilir. Aksi taktirde çok üst yaş sınırından ötürü çok zor.

 3. blank Recayi İnceler dedi ki:

  70 yaşındayım nrkadar hayat sigortası kesilir

  1. blank Admin dedi ki:

   35 yaş için 39,67-TL olarak belirtilmiştir. Sizden de başvuru yapacağınız kredi miktarına göre en fazla 67 ile 100 TL arası olabilir.

 4. blank Ayşegül şahin dedi ki:

  Babam emeklı maasını sızın bankanızdan alıyor 68 yasında 10000lıra kredı ıcın ne kadar sigorta masraf oluyor vade 36ay olacak

 5. blank Nazlı dedi ki:

  Dedem 75 yaşında emekli maaşından kredi çekti ödüyor du şimdi vefat etti biz kredinin devamını ödeyecek miyi veya bu zamana kadar ödenmiş kredii parasını geri iade alabilir miyiz

  1. blank Admin dedi ki:

   Öncelik ile başınız sağ olsun, bu yapılan sigorta poliçinize göre değişir. Nihayetin de hayat sigortası olduğu için krediyi ödemek zorunda kalmazsınız ama iadesi dediğim gibi poliçeye bağlı.

DEVLETKredi.Com