DEVLET Kredi

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası)

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası)

Ziraat bankası 2020 yılında da tüm müşterilerinin memnuniyet hedefiyle yola çıkmıştır. Bu hedef ile 65, 70 ve 75 yaş ve üstü müşterilerine, özellikle düzenli emekli maaşı alanlara cazip kredi fırsatları sağlamaktadır. Normal şartlar da Ziraat bankasından kredi alma yaş aralığı 18 ile üst olarak ise 70 yaş ile sınırlıdır. Fakat, 70 yaş üstü içinde bireysel kredi finansmanı sağlamak için banka emekli maaşını kendinden alan bir kefil göstermek ile kredi vermektedir. Bu müjdeli haberimiz sadece tüketici kredisi kullanacak olan yaşlıları kapsamamaktadır. Ayrıca, bankanın düşük faizli kredi olanakları ile ev yada araç alacaklar da sadece bir emekli kefili ile finansmana kolaylık ile kavuşa bilmektedir. Peki, 65 ve 70 yaş üstü olan özellik ile emekliler den başka banka kredi kullanmaları için ne gibi şartlar ve evraklara gerek görmektedir?

70 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren Bankalar

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde ortalama hayat süresi 75 yaştır. Bu yaş aralığı erkeklerde 75 kadınlarda ise 80 yaşa varabilmektedir. Bu nedenden ötürü her ne kadarda bankalar kullandırdıkları kredi için hayat sigortası poliçesi düzenlemiş olsalar da özellik ile 70 yaş üstüne pek kredi vermeye yanaşmazlar. Ancak, bazı bankalar bu teminatı daha fazla sağlamaları durumunda 70 yaş sınırını delmekte tir. Örneğin Ziraat bankası! Emekli maaşını kendinden alan müşterilerine 65 ile 70 yaş sınırları olmaları halinde bazı ilave şartlar ile kredi vermektedir.

Bunlardan bir tanesi kendisi gibi emekli maaşını Ziraat bankası üzerinden alan bir kişiyi kefil göstermesidir. Onun haricinde ise Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapılması durumunda ilave teminat kredi sözleşme formuna girdiği için yine tüketici kredisi vermektedir. Peki, daha üst yaş sınırlarına kredi veren bankalar hangileridir?

75 yaş üstü kredi kullanım yaş sınırında iseniz çok büyük ihtimal ile Ziraat bankası kredi başvurunuzu onay vermeyecektir. Bu durumda olan emeklilere tavsiyemiz, emekli aylıklarını PTT şubelerine taşımalarıdır. Böylece PTT ile anlaşmalı bankalardan kredi vadesi ile birlikte 84 yaşına kadar kredi kullana bilirsiniz. Peki, bu banklar hangileri derseniz.

Sizlere ilk olarak önereceğimiz banka BURGANBANK olmaktadır. Banka kredi vadesi ile birlikte 84 yaşa kadar kredi vermektedir. Diğer bankalar ve uyguladıkları yaş sınırları ise;

 1. Denizbank 80
 2. AKTİF BANK 80
 3. ING 75
 4. TEB 70

Sınırına kadar sizlere kredi verecektir. Yaşlılara kredi veren bu bankaların faiz oranları bankalara göre değişiklik göstereceğinin altını çizmem gerekiyor.

Bankalar Kaç Yaşından Sonra Kredi Vermiyor?

Bankaların tüketici kredisi olarak bilinen bireysel ihtiyaç kredisinin şartların içerisinde bir de yaş sınırı yer almaktadır. Kaç yaşından sonra kredi bankalar müşterilerine vermiyor diyorsanız bu bankalara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, üst yaş sınırını belirleyici diğer bir husus ise hiç şüphesiz ki teminat dır. Teminattan kastımız ise ipotek olmaktadır. Şayet özellik ile emekli maaşınızı aldığınız banka size yaş sınırından ötürü kredi vermeye sıcak bakmıyor ise onlara var ise bir teminatı teklif edin. O zaman kredi almak için işlerin biraz daha kolaylaşacağını sizler de göreceksiniz. Yukarıda 5 bankanın emekli maaşlarını taşımanız durumunda sizlere uyguladıkları üst yaş sınırlarını belirttik. Diğer bankaların yaş sınırları ise;

 • AKBANK 70 yaş
 • Garanti BBVA 65
 • QNB Finansbank 68

Yaş sınırları aramaktadır. Peki, 3 Şartla Toplu Para Yatırarak Emekli Nasıl Olunur? da aranan şartların da bir kısımın yer aldığı kredi kullanım şartları nelerdir?

65 Yaşına Kredi Çıkar Mı? Şartları Neler?

Emekli olduktan sonra bir çok vatandaşımız kredi kullanamamaktan şikayetçilerdir. Özellik ile günümüzde emekli yaşı 65 olduğunda ötürü bir çok hayaller emekli ikramiyesine bırakılmıştır. Her ne kadar yüklü bir emekli ikramiyesi alında da ne yazık ki hayallerin çoğu kredi kullanılmadan gerçekleşmektedir. Bu neden ile kredi kullanmak için en büyük kabus olan 65 yaş için kredi çıkar mı sorularını farklı yerlerde araştırma yapılmaktadır. Üzülmeyin yukarıda başlıkta da belirtmiş olduğum gibi aşağıda şartlara uygun olmanız durumunda 65 yaşa da kredi çıkar 70 ve 75 yaşa da bankalardan ihtiyaç kredisi çıkar. Yaş haddinize göre bankalar ancak yaşlılara kredi verirken şu şartları dikkate alır.

 • Akli dengesinin yerinde olmasına
 • Bankacılık geçmişinde bir olumsuzluk yaşamamasına
 • Ağır, ölümcül bir hastalık (kanser gibi) taşıyıp, taşımamasına
 • Daha önce çekmiş olduğu kredinin ödeme performansı incelenir. Bu gerekçelerden herhangi birinde pürüz olduğu taktirde teminat istenir, kefil şartı koşulur. Yaş sınırındakiler için istenilen kefillerin emekli maaşlarını Ziraat üzerinden alması talep ayrıca edilebilir!
 • Kefil olacak kişinin;
  • Gerçek kişi olduğuna dair ikamet ettiği adres
  • Kimlik bilgileri
  • Düzenli gelir için maaş bordrosu

Gereken şartlar ve belgeler başta Ziraat olmak üzere bunlardan ibarettir. Ayrıca hazır yaş sınırı konusu gelmişken Emekliye Devlet KOSGEB Kredisi İle İş Kurma Desteği Veriyor! onu da hatırlatmak isterim. Belki olur da halen hep o kurduğunuz kendi işinizi hayata geçirmeyi düşünüyorsanız bu fırsatı da değerlendirin derim.

Kaç Yaşından Sonra Kredi Çekilemez?

İnsanların hayat süresinin hepimizin de bildiği gibi bir belli süresi yoktur. Ama, yapılan araştırmalar da ortalama bir ömür süresi belirlenir. Bankalar da bu belirlenen ömür süresine göre üst yaş sınırlarını koylar. Bu farklılıklardan ötürü kaç yaşından sonra kredi çekilmez sorusunu bankalara göre değişir. Kimi bankalar 60 üst yaş sınırı şartı koyarken yukarıda sizlerinde görmüş olduğunuz gibi bazı banklar ise ihtiyaç kredisinin vadesi ile birlikte bu üst yaş sınırı 84 yaşa kadar taşımaktadır. Kaç yaşından sonra kredi bankalar dan çekilemez sorunun bir diğer cevabı da hep üstüne basmış olduğumuz gibi teminat göstermenize bağlıdır. Şayet özellik ile ev teminatınız var ise Ziraat dahil bir çok bankanın normal şartlarda uyguladığı kredi üst sınırına kolay kolay takılamazsınız. Üst yaş sınırından dolayı eğer ki kredi çekemiyor ve ipotekli olarak kredi kullanmak istiyorsanız o zaman sizlere bir bankayı önereceğim. Bu bankamız sayesinde sadece  1 Dk’da Vakıfbank İpotekli Kredi Alabilirsiniz. Şimdi sıra Ziraat bankasından sadece bir emekli maaşı alarak üst yaşlar da kredi kullanacaklar için yapacağımız hesaplama işlemine geldi.

Ziraat Bankası Kaç Yaşına Kadar Kredi Veriyor? Hesaplama!

Ziraat bankası kaç yaşına kadar özellik ile en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi kredi veriyor diyenlere bunun cevabını yukarıda verdim. Ama, bir kaz daha burada kredi hesaplama işlemine geçmeden önce yine belirtmek istiyorum. Normalde uyguladığı üst yaş sınırı olan 70 yaşı Ziraat bankası emekli maaşını kendisinden alan kefil bulmanız durumunda 75 yaşa kadar çıkarta bilmektedir.! Artık, üst yaş sınırı problemimizi rehin ve kefil ile çözdüğümüze sıra geldi sizlere uygulana kredi faiz oranların ne kadar olduğuna.

Ziraat Bankasından Emekli Maaşı Almanız Durumunda Sizlere Uygulanan Faiz Oranı:

Konut: %0.94

Bireysel Tüketici: %0.98

Oranındadır. Banka tarafından uygulanan bu faiz oranına göre ihtiyaç kredisi başvuru yapacağınız kredinin göre geri ödeme tablonuz ise;

Miktar Vade Aylık Ödeme Toplam Maliyet
40.000 TL 12 AY 3.593,59 TL 43.123,08 TL
24 AY 1.922,63 TL 46.143,22 TL
36 AY 1.369,28 TL 49.294,25 TL
48 AY 1.095,31 TL 52.574,76 TL
60 AY 933,05 TL 55.983,44 TL

Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama işlemini kredi başvurusu sonrasında nasıl yapacağınızı da resimli olarak anlattığımı sizlere belirtmek isterim.

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 67 YORUM
 1. blank Necdet davulci dedi ki:

  Babam 76 yasinda 1900 maaş alıyor ssk emeklisi ziraat bankasından kredi kullanamıyor maaşını ziraat bankasından aliyor

  1. blank Admin dedi ki:

   PTT den başvurusunu yaparsa kesin alır..

 2. blank Umut dedi ki:

  İyi çalışmalar ,
  1. Annem 86 yaşında
  2. Üzerine bir tapusu yok
  3. 2 yıl boyunca emekli maaşını “ ziraat bankası “ndan çekecek ( taahhütlü )
  4. Maaşını 3 Aydan aya çekiyor
  5. Hiç kredi kattı&Kredi kullanmamış
  MEMUR EMEKLİSİ SAĞLAM BİR KEFİLİ VAR
  Ziraatten kredi çekebilir mi ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Merhaba, ne yazık ki yaş hattinden ötürü çekemez.. Şu an o yaşta hiç bir bankadan çekemez. 🙁

 3. blank Osman dedi ki:

  Babam 1950 doğumlu olup emekli değil 3000 günü var askerlik borçlanması yapacak 600 gün acaba babama kıredi verirmi bankanız teşekkür ederim

 4. blank kemL dedi ki:

  babam 80 yaşında yıllardır ziraat bankasından emekli maaşını aliyor acil 15000 tl ihtiyacı var kredi alabilir mi ve şartlar nelerdir

  1. blank Admin dedi ki:

   Ne kadarda yıllardır maaşını alsa da ne fazla maaşı ile ipotek ettirecek malı olsa da o yaşa kredi Ziraat bankasından alamaz.

   1. blank mustafa dedi ki:

    ANANEM İÇİN YARIN ZİRAATTE GİDİCEZ 30.000 TL İHTİYACIMIZ VAR 74 yaşında verirler mi sizce ? SKK EMEKLİSİ ORASI VERMEZSE PTTYE KESİN GİDELİM Mİ .

    1. blank Admin dedi ki:

     Hayır vermezler, PTT ile anlaşmalı bankalara başvurun. BURGANBANK olabilir.

   2. blank Oğuz dedi ki:

    Dedem 79 yaşında emeklisi var ipotek ettirebilecek bi evide bulunuyor ama sağlık problemi var her hangi bir banka 80 bin ila 100 bin arası kredi verirmi?

    1. blank Admin dedi ki:

     Vakıfbank 125 bin TL kadar kredi veriyor ama Dedenizin yaş şartı uymaya bilir.

 5. blank Emel çakır dedi ki:

  Babam 77yaşında emekli maaşı ziraatten aliyor kredi başvurusu yapıldı 50 bin onaylanirmi

  1. blank Admin dedi ki:

   Yaş sınırına yakılmış olsaydı sistem ilk an kabul etmezdi. Şimdi süreç kredi notu ve aylık gelirini sorguluyor. Bana kredi notu ve aylık gelirini söylerseniz ancak sizlere sağlıklı bir yanıt verebilirim.

DEVLETKredi.Com