Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (KASIM 2021 KAMPANYASI)

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (KASIM 2021 KAMPANYASI)

Ziraat bankası 2021 yılında da tüm müşterilerinin memnuniyet hedefiyle yola çıkmıştır. Bu hedef ile 65, 70 ve 75 yaş ve üstü müşterilerine, özellikle düzenli emekli maaşı alanlara cazip kredi fırsatları sağlamaktadır. Normal şartlar da Ziraat bankasından kredi alma yaş aralığı 18 ile üst olarak ise 70 yaş ile sınırlıdır. Fakat, 70 yaş üstü içinde bireysel kredi finansmanı sağlamak için banka emekli maaşını kendinden alan bir kefil göstermek ile kredi vermektedir. Bu müjdeli haberimiz sadece tüketici kredisi kullanacak olan yaşlıları kapsamamaktadır. Ayrıca, bankanın düşük faizli kredi olanakları ile ev yada araç alacaklar da sadece bir emekli kefili ile finansmana kolaylık ile kavuşa bilmektedir. Peki, 65 ve 70 yaş üstü olan özellik ile emekliler den başka banka kredi kullanmaları için ne gibi şartlar ve evraklara gerek görmektedir? Haydi gelin hep birlikte yazımızın devamında bütün sorularınıza cevaplar bulalım.

70 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren Bankalar

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde ortalama hayat süresi 75 yaştır. Bu yaş aralığı erkeklerde 75 kadınlarda ise 80 yaşa varabilmektedir. Bu nedenden ötürü her ne kadarda bankalar kullandırdıkları kredi için hayat sigortası poliçesi düzenlemiş olsalar da özellik ile 70 yaş üstüne pek kredi vermeye yanaşmazlar. Ancak, bazı bankalar bu teminatı daha fazla sağlamaları durumunda 70 yaş sınırını delmekte tir. Örneğin Ziraat bankası! Emekli maaşını kendinden alan müşterilerine 65 ile 70 yaş sınırları olmaları halinde bazı ilave şartlar ile kredi vermektedir.

Bunlardan bir tanesi kendisi gibi emekli maaşını Ziraat bankası üzerinden alan bir kişiyi kefil göstermesidir. Onun haricinde ise Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapılması durumunda ilave teminat kredi sözleşme formuna girdiği için yine tüketici kredisi vermektedir. Peki, daha üst yaş sınırlarına kredi veren bankalar hangileridir?

75 yaş üstü kredi kullanım yaş sınırında iseniz çok büyük ihtimal ile Ziraat bankası kredi başvurunuzu onay vermeyecektir. Bu durumda olan emeklilere tavsiyemiz, aylıklarını PTT şubelerine taşımalarıdır. Böylece PTT Aktif Bank, kredi vadesi ile birlikte 84 yaşına kadar kredi kullana bilirsiniz.

Aktif Bank tarafından 84 yaşa kadar sağlanan kredinin faiz oranlarını sürekli olarak sizler için güncellemekteyiz. Başvuru şartlarının da yer aldığı İcralık Hacizli Emekliye PTT’den Kredi Müjdesi de tüm bu bilgiler yer almaktadır. Şimdi sıra geldi bankaların yaş aralığına. Kaç yaşından sonra kredi vermiyor? sorusunun cevabı aşağıda bulunmaktadır.

Bankalar Kaç Yaşından Sonra Kredi Vermiyor?

Bankaların tüketici kredisi olarak bilinen bireysel ihtiyaç kredisinin şartların içerisinde bir de yaş sınırı yer almaktadır. Kaç yaşından sonra kredi bankalar müşterilerine vermiyor diyorsanız bu bankalara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, üst yaş sınırını belirleyici diğer bir husus ise hiç şüphesiz ki teminat tır. Teminattan kastımız ise ipotek olmaktadır. Şayet özellik ile emekli maaşınızı aldığınız banka size yaş sınırından ötürü kredi vermeye sıcak bakmıyor ise onlara var ise bir teminatı teklif edin. O zaman kredi almak için işlerin biraz daha kolaylaşacağını sizler de göreceksiniz. Yukarıda 5 bankanın emekli maaşlarını taşımanız durumunda sizlere uyguladıkları üst yaş sınırlarını belirttik. Diğer bankaların yaş sınırları ise;

 • AKBANK 68 yaş
 • Garanti BBVA 65
 • QNB Finansbank 68

Yaş sınırları aramaktadır. Peki, 3 Şartla Toplu Para Yatırarak Emekli Nasıl Olunur? da aranan şartların da bir kısmının yer aldığı kredi kullanım şartları nelerdir?

65 Yaşına Kredi Çıkar Mı? Şartları Neler?

Emekli olduktan sonra bir çok vatandaşımız kredi kullanamamaktan şikayetçilerdir. Özellik ile günümüzde emekli yaşı 65 olduğunda ötürü bir çok hayaller emekli ikramiyesine bırakılmıştır. Her ne kadar yüklü bir emekli ikramiyesi alında da ne yazık ki hayallerin çoğu kredi kullanılmadan gerçekleşmektedir. Bu neden ile kredi kullanmak için en büyük kabus olan 65 yaş için kredi çıkar mı sorularını farklı yerlerde araştırma yapılmaktadır. Üzülmeyin yukarıda başlıkta da belirtmiş olduğum gibi aşağıda şartlara uygun olmanız durumunda 65 yaşa da kredi çıkar 70 ve 75 yaşa da bankalardan ihtiyaç kredisi çıkar. Yaş haddinize göre bankalar ancak yaşlılara kredi verirken şu şartları dikkate alır.

 • Akli dengesinin yerinde olmasına
 • Bankacılık geçmişinde bir olumsuzluk yaşamamasına
 • Ağır, ölümcül bir hastalık (kanser gibi) taşıyıp, taşımamasına
 • Daha önce çekmiş olduğu kredinin ödeme performansı incelenir. Bu gerekçelerden herhangi birinde pürüz olduğu taktirde teminat istenir, kefil şartı koşulur. Yaş sınırındakiler için istenilen kefillerin emekli maaşlarını Ziraat üzerinden alması talep ayrıca edilebilir!
 • Kefil olacak kişinin;
  • Gerçek kişi olduğuna dair ikamet ettiği adres
  • Kimlik bilgileri
  • Düzenli gelir için maaş bordrosu

Gereken şartlar ve belgeler başta Ziraat olmak üzere bunlardan ibarettir. Ayrıca hazır yaş sınırı konusu gelmişken Emekliye Devlet KOSGEB Kredisi İle İş Kurma Desteği Veriyor! onu da hatırlatmak isterim. Belki olur da halen hep o kurduğunuz kendi işinizi hayata geçirmeyi düşünüyorsanız bu fırsatı da değerlendirin derim.

Kaç Yaşından Sonra Kredi Çekilemez?

İnsanların hayat süresinin hepimizin de bildiği gibi bir belli süresi yoktur. Ama, yapılan araştırmalar da ortalama bir ömür süresi belirlenir. Bankalar da bu belirlenen ömür süresine göre üst yaş sınırlarını koylar. Bu farklılıklardan ötürü kaç yaşından sonra kredi çekilmez sorusunu bankalara göre değişir. Kimi bankalar 60 üst yaş sınırı şartı koyarken yukarıda sizlerin de görmüş olduğunuz gibi bazı banklar ise ihtiyaç kredisinin vadesi ile birlikte bu üst yaş sınırı 84 yaşa kadar taşımaktadır. Kaç yaşından sonra kredi bankalar dan çekilemez sorunun bir diğer cevabı da hep üstüne basmış olduğumuz gibi teminat göstermenize bağlıdır. Şayet özellik ile ev teminatınız var ise Ziraat dahil bir çok bankanın normal şartlarda uyguladığı kredi üst sınırına kolay kolay takılamazsınız. Üst yaş sınırından dolayı eğer ki kredi çekemiyor ve ipotekli olarak kredi kullanmak istiyorsanız o zaman sizlere bir bankayı önereceğim. Bu bankamız sayesinde sadece  1 Dk’da Vakıfbank İpotekli Kredi Alabilirsiniz. Şimdi sıra Ziraat bankasından sadece bir emekli maaşı alarak üst yaşlar da kredi kullanacaklar için yapacağımız hesaplama işlemine geldi.

Ziraat Bankası Kaç Yaşına Kadar Kredi Veriyor? Hesaplama!

Ziraat bankası kaç yaşına kadar özellik ile en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi kredi veriyor diyenlere bunun cevabını yukarıda verdim. Ama, bir kaz daha burada kredi hesaplama işlemine geçmeden önce yine belirtmek istiyorum. Normalde uyguladığı üst yaş sınırı olan 70 yaşı Ziraat bankası emekli maaşını kendisinden alan kefil bulmanız durumunda 75 yaşa kadar çıkarta bilmektedir! Artık, üst yaş sınırı problemimizi rehin ve kefil ile çözdüğümüze göre sıra geldi sizlere uygulana kredi faiz oranların ne kadar olduğuna.

Ziraat bankasından emekli maaşı almanız durumunda sizlere KASIM da da uygulanan faiz oranı:

Konut: 120 vadeler için %1.36

Bireysel Tüketici: 36 ay %1.59

Ziraat bankası emeklilere özel olarak vermiş olduğu kredi imkanı ise; %1.55

oranındadır. Banka tarafından uygulanan bu faiz oranına göre ihtiyaç kredisi başvuru yapacağınız kredinin göre geri ödeme tablonuz ise;

41.000 TL Geri Ödeme Planı (Emeklilere Özel)
Vade Taksit Maliyet
12 3.843,69 TL 46.124,26 TL
14  3.353,40 TL 46.947,66 TL
18 2.701,24 TL 48.622,31 TL
20 2.473,68 TL 49.473,55 TL
22 2.287,91 TL 50.334,00 TL
24 2.133,49 TL 51.203,79 TL
26 2.003,18 TL 52.082,61 TL
28 1.891,81 TL 52.970,74 TL
30 1.795,60 TL 53.867,94 TL
32 1.711,69 TL  54.774,18 TL
34 1.637,92 TL 55.689,51 TL
36 1.572,60 TL 56.613,82 TL

Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama işlemini kredi başvurusu sonrasında nasıl yapacağınızı da resimli olarak anlattığımı sizlere belirtmek isterim. 

Ziyaretçi Yorumları - 88 Yorum
 1. Vatandaş dedi ki:

  Annem 81 yaşında almanyadan maaş alıyor 75 binlira kredi çekmek istiyor cekebilirmi

  1. Admin dedi ki:

   Ziraat bankasından üst yaş sınırına takıldığı için ne yazık ki çekemez.

 2. sena dedi ki:

  merhaba 72 yaşındaki biri 120,000 tl konut kredisi kullanmak istiyor ve emekli maaşı 2060 tl ve ziraat bankasından alıyor bu kredi çıkar mı

  1. Admin dedi ki:

   Üst yaşa takıldığından dolayı çıkmaya bilir. Ziraat bankası en fazla 70 yaşa kadar kredi veriyordu.

 3. emine dedi ki:

  annem 78 yasında ve salıklı.ziraat bankası illaki kefili ziraatten emekli olan kişi istiyor..kefil bulduk ziraatten maas alan yok..ne sacma bir durum bu..

  1. Admin dedi ki:

   Yaş nedeni ile o şekilde bir şart sizlere koşmaktadır.

 4. Melike dedi ki:

  73 yaş kredi kullanabiliyormu hem kendi hem.eşinin maaşını ziraat bankasından alıyor

  1. Admin dedi ki:

   Eşiniz kefil olması durumunda büyük ihtimal ile krediniz onay alır Melike hanım.

 5. Cengiz Büyükturan dedi ki:

  Annem 75 yaşında konut kredisi kullanmak istiyor kredi kullanabilir mi?

  1. Admin dedi ki:

   Bu yaş sınırı için genelde emekli maaşını Ziraat dan alan kefil istiyorlar. Eğer ayarlaya bilirseniz kullana bilirsiniz diye düşünüyorum.

 6. Tuğba dedi ki:

  81 yaşında babam 10 bin tl lik ihtiyaç kredisu çekmek istiyor emekli maaşı var ve ziraatten alıyor. Kredilerini hep düzenli ödemiştir.

  1. Admin dedi ki:

   Yaşa takılacaktır çok büyük ihtimal ile ne yazık ki çekemez.

 7. Yakup dedi ki:

  75 yaşında annem var kredi çıkar mi

  1. Admin dedi ki:

   Ziraat bankasından emekli maaşı alan bir kefil bulabilir ise başvurunuz onay alabilir. Aksi taktirde çok üst yaş sınırından ötürü çok zor.

 8. Recayi İnceler dedi ki:

  70 yaşındayım nrkadar hayat sigortası kesilir

  1. Admin dedi ki:

   35 yaş için 39,67-TL olarak belirtilmiştir. Sizden de başvuru yapacağınız kredi miktarına göre en fazla 67 ile 100 TL arası olabilir.

 9. Ayşegül şahin dedi ki:

  Babam emeklı maasını sızın bankanızdan alıyor 68 yasında 10000lıra kredı ıcın ne kadar sigorta masraf oluyor vade 36ay olacak

 10. Nazlı dedi ki:

  Dedem 75 yaşında emekli maaşından kredi çekti ödüyor du şimdi vefat etti biz kredinin devamını ödeyecek miyi veya bu zamana kadar ödenmiş kredii parasını geri iade alabilir miyiz

  1. Admin dedi ki:

   Öncelik ile başınız sağ olsun, bu yapılan sigorta poliçinize göre değişir. Nihayetin de hayat sigortası olduğu için krediyi ödemek zorunda kalmazsınız ama iadesi dediğim gibi poliçeye bağlı.

Bir Yorum Yazın