Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (KASIM 2021 KAMPANYASI)

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (KASIM 2021 KAMPANYASI)

Ziraat bankası 2021 yılında da tüm müşterilerinin memnuniyet hedefiyle yola çıkmıştır. Bu hedef ile 65, 70 ve 75 yaş ve üstü müşterilerine, özellikle düzenli emekli maaşı alanlara cazip kredi fırsatları sağlamaktadır. Normal şartlar da Ziraat bankasından kredi alma yaş aralığı 18 ile üst olarak ise 70 yaş ile sınırlıdır. Fakat, 70 yaş üstü içinde bireysel kredi finansmanı sağlamak için banka emekli maaşını kendinden alan bir kefil göstermek ile kredi vermektedir. Bu müjdeli haberimiz sadece tüketici kredisi kullanacak olan yaşlıları kapsamamaktadır. Ayrıca, bankanın düşük faizli kredi olanakları ile ev yada araç alacaklar da sadece bir emekli kefili ile finansmana kolaylık ile kavuşa bilmektedir. Peki, 65 ve 70 yaş üstü olan özellik ile emekliler den başka banka kredi kullanmaları için ne gibi şartlar ve evraklara gerek görmektedir? Haydi gelin hep birlikte yazımızın devamında bütün sorularınıza cevaplar bulalım.

70 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren Bankalar

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde ortalama hayat süresi 75 yaştır. Bu yaş aralığı erkeklerde 75 kadınlarda ise 80 yaşa varabilmektedir. Bu nedenden ötürü her ne kadarda bankalar kullandırdıkları kredi için hayat sigortası poliçesi düzenlemiş olsalar da özellik ile 70 yaş üstüne pek kredi vermeye yanaşmazlar. Ancak, bazı bankalar bu teminatı daha fazla sağlamaları durumunda 70 yaş sınırını delmekte tir. Örneğin Ziraat bankası! Emekli maaşını kendinden alan müşterilerine 65 ile 70 yaş sınırları olmaları halinde bazı ilave şartlar ile kredi vermektedir.

Bunlardan bir tanesi kendisi gibi emekli maaşını Ziraat bankası üzerinden alan bir kişiyi kefil göstermesidir. Onun haricinde ise Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapılması durumunda ilave teminat kredi sözleşme formuna girdiği için yine tüketici kredisi vermektedir. Peki, daha üst yaş sınırlarına kredi veren bankalar hangileridir?

75 yaş üstü kredi kullanım yaş sınırında iseniz çok büyük ihtimal ile Ziraat bankası kredi başvurunuzu onay vermeyecektir. Bu durumda olan emeklilere tavsiyemiz, aylıklarını PTT şubelerine taşımalarıdır. Böylece PTT Aktif Bank, kredi vadesi ile birlikte 84 yaşına kadar kredi kullana bilirsiniz.

Aktif Bank tarafından 84 yaşa kadar sağlanan kredinin faiz oranlarını sürekli olarak sizler için güncellemekteyiz. Başvuru şartlarının da yer aldığı İcralık Hacizli Emekliye PTT’den Kredi Müjdesi de tüm bu bilgiler yer almaktadır. Şimdi sıra geldi bankaların yaş aralığına. Kaç yaşından sonra kredi vermiyor? sorusunun cevabı aşağıda bulunmaktadır.

Bankalar Kaç Yaşından Sonra Kredi Vermiyor?

Bankaların tüketici kredisi olarak bilinen bireysel ihtiyaç kredisinin şartların içerisinde bir de yaş sınırı yer almaktadır. Kaç yaşından sonra kredi bankalar müşterilerine vermiyor diyorsanız bu bankalara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, üst yaş sınırını belirleyici diğer bir husus ise hiç şüphesiz ki teminat tır. Teminattan kastımız ise ipotek olmaktadır. Şayet özellik ile emekli maaşınızı aldığınız banka size yaş sınırından ötürü kredi vermeye sıcak bakmıyor ise onlara var ise bir teminatı teklif edin. O zaman kredi almak için işlerin biraz daha kolaylaşacağını sizler de göreceksiniz. Yukarıda 5 bankanın emekli maaşlarını taşımanız durumunda sizlere uyguladıkları üst yaş sınırlarını belirttik. Diğer bankaların yaş sınırları ise;

 • AKBANK 68 yaş
 • Garanti BBVA 65
 • QNB Finansbank 68

Yaş sınırları aramaktadır. Peki, 3 Şartla Toplu Para Yatırarak Emekli Nasıl Olunur? da aranan şartların da bir kısmının yer aldığı kredi kullanım şartları nelerdir?

65 Yaşına Kredi Çıkar Mı? Şartları Neler?

Emekli olduktan sonra bir çok vatandaşımız kredi kullanamamaktan şikayetçilerdir. Özellik ile günümüzde emekli yaşı 65 olduğunda ötürü bir çok hayaller emekli ikramiyesine bırakılmıştır. Her ne kadar yüklü bir emekli ikramiyesi alında da ne yazık ki hayallerin çoğu kredi kullanılmadan gerçekleşmektedir. Bu neden ile kredi kullanmak için en büyük kabus olan 65 yaş için kredi çıkar mı sorularını farklı yerlerde araştırma yapılmaktadır. Üzülmeyin yukarıda başlıkta da belirtmiş olduğum gibi aşağıda şartlara uygun olmanız durumunda 65 yaşa da kredi çıkar 70 ve 75 yaşa da bankalardan ihtiyaç kredisi çıkar. Yaş haddinize göre bankalar ancak yaşlılara kredi verirken şu şartları dikkate alır.

 • Akli dengesinin yerinde olmasına
 • Bankacılık geçmişinde bir olumsuzluk yaşamamasına
 • Ağır, ölümcül bir hastalık (kanser gibi) taşıyıp, taşımamasına
 • Daha önce çekmiş olduğu kredinin ödeme performansı incelenir. Bu gerekçelerden herhangi birinde pürüz olduğu taktirde teminat istenir, kefil şartı koşulur. Yaş sınırındakiler için istenilen kefillerin emekli maaşlarını Ziraat üzerinden alması talep ayrıca edilebilir!
 • Kefil olacak kişinin;
  • Gerçek kişi olduğuna dair ikamet ettiği adres
  • Kimlik bilgileri
  • Düzenli gelir için maaş bordrosu

Gereken şartlar ve belgeler başta Ziraat olmak üzere bunlardan ibarettir. Ayrıca hazır yaş sınırı konusu gelmişken Emekliye Devlet KOSGEB Kredisi İle İş Kurma Desteği Veriyor! onu da hatırlatmak isterim. Belki olur da halen hep o kurduğunuz kendi işinizi hayata geçirmeyi düşünüyorsanız bu fırsatı da değerlendirin derim.

Kaç Yaşından Sonra Kredi Çekilemez?

İnsanların hayat süresinin hepimizin de bildiği gibi bir belli süresi yoktur. Ama, yapılan araştırmalar da ortalama bir ömür süresi belirlenir. Bankalar da bu belirlenen ömür süresine göre üst yaş sınırlarını koylar. Bu farklılıklardan ötürü kaç yaşından sonra kredi çekilmez sorusunu bankalara göre değişir. Kimi bankalar 60 üst yaş sınırı şartı koyarken yukarıda sizlerin de görmüş olduğunuz gibi bazı banklar ise ihtiyaç kredisinin vadesi ile birlikte bu üst yaş sınırı 84 yaşa kadar taşımaktadır. Kaç yaşından sonra kredi bankalar dan çekilemez sorunun bir diğer cevabı da hep üstüne basmış olduğumuz gibi teminat göstermenize bağlıdır. Şayet özellik ile ev teminatınız var ise Ziraat dahil bir çok bankanın normal şartlarda uyguladığı kredi üst sınırına kolay kolay takılamazsınız. Üst yaş sınırından dolayı eğer ki kredi çekemiyor ve ipotekli olarak kredi kullanmak istiyorsanız o zaman sizlere bir bankayı önereceğim. Bu bankamız sayesinde sadece  1 Dk’da Vakıfbank İpotekli Kredi Alabilirsiniz. Şimdi sıra Ziraat bankasından sadece bir emekli maaşı alarak üst yaşlar da kredi kullanacaklar için yapacağımız hesaplama işlemine geldi.

Ziraat Bankası Kaç Yaşına Kadar Kredi Veriyor? Hesaplama!

Ziraat bankası kaç yaşına kadar özellik ile en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi kredi veriyor diyenlere bunun cevabını yukarıda verdim. Ama, bir kaz daha burada kredi hesaplama işlemine geçmeden önce yine belirtmek istiyorum. Normalde uyguladığı üst yaş sınırı olan 70 yaşı Ziraat bankası emekli maaşını kendisinden alan kefil bulmanız durumunda 75 yaşa kadar çıkarta bilmektedir! Artık, üst yaş sınırı problemimizi rehin ve kefil ile çözdüğümüze göre sıra geldi sizlere uygulana kredi faiz oranların ne kadar olduğuna.

Ziraat bankasından emekli maaşı almanız durumunda sizlere KASIM da da uygulanan faiz oranı:

Konut: 120 vadeler için %1.36

Bireysel Tüketici: 36 ay %1.59

Ziraat bankası emeklilere özel olarak vermiş olduğu kredi imkanı ise; %1.55

oranındadır. Banka tarafından uygulanan bu faiz oranına göre ihtiyaç kredisi başvuru yapacağınız kredinin göre geri ödeme tablonuz ise;

41.000 TL Geri Ödeme Planı (Emeklilere Özel)
Vade Taksit Maliyet
12 3.843,69 TL 46.124,26 TL
14  3.353,40 TL 46.947,66 TL
18 2.701,24 TL 48.622,31 TL
20 2.473,68 TL 49.473,55 TL
22 2.287,91 TL 50.334,00 TL
24 2.133,49 TL 51.203,79 TL
26 2.003,18 TL 52.082,61 TL
28 1.891,81 TL 52.970,74 TL
30 1.795,60 TL 53.867,94 TL
32 1.711,69 TL  54.774,18 TL
34 1.637,92 TL 55.689,51 TL
36 1.572,60 TL 56.613,82 TL

Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama işlemini kredi başvurusu sonrasında nasıl yapacağınızı da resimli olarak anlattığımı sizlere belirtmek isterim. 

Ziyaretçi Yorumları - 88 Yorum
 1. 9kredi@gmail.com dedi ki:

  % 3 acil kredi teklifi şimdi geçerlidir

 2. Metin dedi ki:

  Babam 75 yaşinda vefat etti zirai kredi çekti .bu odenecekmi

  1. Admin dedi ki:

   Eğer sağlık nedenleri kanser gibi sözleşme içinde yer almayan nedenlerden dolayısı ile ödenmeyecektir. Çünkü sigorta banka vefat için gerekli kesintiyi zaten önceden yapmaktadır.

 3. Duran dedi ki:

  Dedem 82 yasinda kredi cekebilirmi

  1. Admin dedi ki:

   Duran hanım 3 yıl vadeli olmak kaydı ile ancak çekebilir.

   1. Mehmet Emin Güven dedi ki:

    Hocam babam 81 yaşında emekli maaşı 2700 TL evi var hiç bir banka vermiyor alına bilir misiniz nasıl olacak

    1. Admin dedi ki:

     PTT bank denemesini öneririm, Aktif bank aracılığı ile alabilir. Ama emekli maaşını PTT aktarması istenebilmektedir.

 4. soncay dedi ki:

  babam tarım kredisi kullandı.fakat 79 yaşinda vefat etti.banka sigorta yapmayıp kefil yoluyla kredi kullanılmış.bu kredi nasıl ödeme yapılır tşk.

 5. Mehmet dedi ki:

  1930 doğumlu dedem 87 yaşında ziraat bankası emekli maası 2700 tl kredi çekebilirmi

  1. Admin dedi ki:

   Ne yazık ki üst yaş sınırına takılmaktadır…

 6. Recep dedi ki:

  Dedem 78 yaşında kredi çekebilir mi kefilsız

  1. Admin dedi ki:

   2 yıl vadeli PTT den çekebilir…

 7. Mehmet Emin Güven dedi ki:

  Hocam 80 yaş üstüne kredi çıkmıyor mal ipotek bile olsa 75 yaşı bile vermezler

 8. Bülent dedi ki:

  Hocam babamin yaşı 69. 1000 tl maaşı var nekadar kıredi
  Alabilir

 9. Tunga guner dedi ki:

  Annem 1939 dogumlu kredi cekebilir mi

  1. Admin dedi ki:

   En kütü şartlar ile PTT den kredi kullanabilir…

 10. Mert osman dedi ki:

  Babam 77 yasında 1 kefil harici hiçbir şekilde ipotek vs yapılmadı 11 damar 2 sitent ve kapte pil vardı ve kalp yetmezliğinden vefat etti şimdi kırediyi kim ödücek bilgi verirseniz sevinirim …

  1. Admin dedi ki:

   Krediler sigortalıdır zaten Mert bey bırakın ödemeyi hatta ödenen tutar bile geri alına bilir.!

1 2 3 5
Bir Yorum Yazın