DEVLET Kredi

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası)

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası)

Ziraat bankası 2020 yılında da tüm müşterilerinin memnuniyeti hedefiyle yola çıkmıştır. 65, 70 ve 75 yaş ve üstü müşterilerimiz özellikle düzenli emekli maaşı alanlara cazip kredi fırsatları sunar ve müşteri sayısını artırmaya çalışır. Ziraat bankası kredi çekme yaşı 18-70 yaş aralığındadır. Emekli maaşı alan 70 yaşındaki vatandaşlarımız gerek duyulduğu taktirde kefil desteğiyle kredilerden yararlandırılır. Ziraat bankası kredi çekme yaşı nedir? Ziraat bankası emekliye kaç yaşına kadar kredi veriyor? 70 yaş üstü kredi çekebilir mi? Kaç yaşından sonra kredi verilmez? Sizler için tüm bu soruların cevaplarından bahsedeceğiz.

70 yaş üstündeki yaşlılara Ziraatten kredi fırsatı

70 yaş üstündeki yaşlılara Ziraat ten kredi fırsatı

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi 2020 Başvuruları Başladı

Ülkemizde ortalama hayat süresi 75 yaştır. Bu yaş aralığı erkeklerde 75 kadınlarda 80 yaşa varabilmektedir. Eskiden 65 yaş üzerine kredi verilmez en az iki kefil sözleşme imzalardı. Fakat yaşam şartlarının iyileşmesine bağlı kredi çekme yaşı 75 ‘e yükseltildi. Zaten 60 yaş üstü çoğu kimsenin emekli olması, düzenli gelir sayılmasından yaş sınırının yükseltilmesine neden oldu. Özel teşvikli bankalar için bu yaş aralığı 80 yaşa kadar çıkmış olsa da devlet sermayeli bankamız olan Ziraat bankası 70 yaş üzeri kredi işlemleri için kefil şartı koymaktadır.

70 Yaşında Kredi Çekme Şartları Neler?

Yeni bankacılık kanunlarına göre yaşlı müşterilerin kredi işlemleri için sağlık raporu şartı aranır.Çünkü ağır bir hastalığı olan müşterilerine kefil şartı koşmadan kredi veremezler. Krediyi güvence altına almak amacıyla birkaç önemli inceleme yaparlar bunlar;

 • Akli dengesinin yerinde olmasına
 • Bankacılık geçmişinde bir olumsuzluk yaşamamasına
 • Ağır, ölümcül bir hastalık (kanser gibi) taşıyıp, taşımamasına
 • Daha önce çekmiş olduğu kredinin ödeme performansı incelenir. Bu gerekçelerden herhangi birinde pürüz olduğu taktirde teminat istenir, kefil şartı koşulur. Kefil olacak kişinin;
 • Gerçek kişi olduğuna dair ikamet ettiği adres
 • Kimlik bilgileri
 • Ziraat bankası 70 yaş üstü kredi başvurusu nasıl yapılır

  Ziraat bankası 70 yaş üstü kredi başvurusu nasıl yapılır

  Düzenli gelir için maaş bordrosu

 • Geçmiş bankacılık işlemleri incelenir. Bu işlemlerin yapılmasında ki amaç kredi çeken kişinin krediyi ödeyememesi durumunda kefilden tahsil edilecek olmasıdır. Kefile bu şartların olduğu bir sözleşme imzalatılacaktır. Sözleşme sayesinde ödenecek kredi ödeme güvencesi altına alınır. 70 yaş altında iseniz maaşınız karşılığı bir bankadan kredi alabilirsiniz.Ancak 70 yaş üzerindeyseniz birkaç banka harici ( Denizbank, Vakıfbank) kredi çekmeniz biraz zordur. Ayrıca bankaların prosedürleri arasında yaşlı müşterilerine 75 yaş üzerine 12 -24 ay vade , 60 yaş ve üzerine 48 aydan fazla taksitlendirme yapmamaktadır.

Ziraat Bankası 70 Yaş Üzeri Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkamet adresi
 • Maaş bordrosu
 • Akli melekelerinin yerinde olduğuna dair heyet raporu (75 yaş üzeri için)
 • Ağır bir hastalık taşımadığına dair sağlık raporu istenir. Her kredi çekme işleminde gerekli olan 1300 kredi notu istenecektir. Bankacılık geçmişinizle ilgili olumsuzluklar taşıyorsanız bir adet kefile de ihtiyacınız olacaktır. Kefil için istenilen belgeleri yukarıda ki başlıkta bulabilirsiniz. Bu evraklarınızın tam olması durumunda kredi kullanabilirsiniz.

70 Yaş Üzerine Verilen Kredilerin Özellikleri

Ziraat bankası kendi bankasından maaş alan emeklilere uygun faiz oranlı kredi vermektedir. Nasıl mı? Kendi bankasından kredi çeken müşterinin referansı kendi maaşı sayılarak teminatsız kredi verebiliyor. Banka esaslarına göre 70 yaş ve üzeri riskli müşteri olarak görülse de maaşı olmasından dolayı birde sicil düzgünlüğünden tolerans gösterebiliyorlar. En fazla vade oranı 60 aya kadar verilebiliyor. Çünkü vadenin uzaması demek paranın teminatının da uzun vadeye düşmesi demek. Kredi bitimine kadar hayat sigortası yapılmaktadır. İstenilen emekli maaşınızın 10 katı kadar kredi alabilirsiniz. Uygun yaş aralığında iseniz ve geliriniz kredi için uygunsa bu krediden kefilsiz, ipoteksiz faydalanabilirsiniz.

Kaç Yaşından Sonra Kredi Çekilemez?

70 yaş üstü kredi

70 yaş üstü kredi alınabilir mi

İnsan hayatını sürdürdüğü sürece ihtiyaçları tükenmez. İster 20 yaşında olun isterse 80 her zaman krediye ihtiyacınız olabilir.60 yaş üzerinde birkaç şartla kredi alıyor olsanız da, yaş 80 li yaşlarda kredi alma şansınız oldukça düşüktür. Çünkü yaş esaslarının üzerindesiniz. Ziraat bankası 75 yaş üzeri krediler için çoğu başvuruyu olumsuz yanıtlar. Ancak durum çok acilse 2 adet kefiliniz varsa gayrimenkul ipoteği yaparak kredi alabilirsiniz. 12 ay vade karşılığında bu krediyi temin edebilirsiniz. Kefil ve gayrimenkul imkanınız yoksa üzgünüz ama 70  yaş üzeri kredi başvurularınız olumsuz yanıtlanacaktır.

Ziraat Bankası 65, 70 Yaş Üstü Kredi Hesaplama 2020

Ziraat bankası kendinden emekli maaşı alan müşterilerine %0.10 varan ekstra indirimler ile kredi imkanı sağlamaktadır. Zaten bir çok bankadan düşük faizler ile kredi veren Ziraat bu ekstra faiz indirimi ile emeklilerin yüzlerini güldürmektedir. Ziraat bankası şubelerinden yapacağınız başvurular ile 60 aya kadar vadeler ile aşağıdaki kredi imkanlarından sizlerde yararlana bilirsiniz.

💲 OCAK ayın’da Ziraat bankasının normalde faiz oranları %1.12 olmaktadır. Emekli maaşını bankadan alanlar için uygulamış olduğu faiz oranı ise %1.05 olmaktadır.! Bu faiz oranlarına göre aşağıdaki miktarlarda kredi kullanmanız halinde taksit ödemeleriniz tablodaki gibi olur.

 • 10.000 TL 12 ay olarak geri ödeme miktarı 903,15 TL olacaktır. 24 ay için ise aylık taksit ödemeniz 485,44 TL olacaktır.
 • 20.000 TL için 24 ay ödemeniz 970,87 TL olacaktır. 36 ay vadeler için ise taksit miktarınız 694,48 TL olur.
 • 30.000 TL kullanacakların 36 ay vadeli aylık ödemesi 1.041,72 TL olacaktır. 48 ay vadeli olarak kullanacak olan emekli vatandaşlarımızın aylık taksit ödemesi 836,75 TL olacaktır.
 • 40.000 TL için 48 ay olarak geri ödeme miktarı 1.115,66 TL olacaktır. 60 ay için ise ödeme planı aylık 954,12 TL olacaktır.
 • En üst kredi miktarı olan 50.000 TL için ise aylık ödemeniz 60 ay boyunca 1.192,65 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız ise 71.559,07 TL olacaktır.

Şayet bu miktarlar bana yetmez diyor ve ipotek edecek bir taşınmaza sahip iseniz o zaman 80.000 TL kadar 1 dakikada Vakıfbank ipotekli kredi alabilirsiniz.!

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (2020 Kampanyası) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 36 YORUM
 1. Necdet davulci dedi ki:

  Babam 76 yasinda 1900 maaş alıyor ssk emeklisi ziraat bankasından kredi kullanamıyor maaşını ziraat bankasından aliyor

  1. Admin dedi ki:

   PTT den başvurusunu yaparsa kesin alır..

 2. Umut dedi ki:

  İyi çalışmalar ,
  1. Annem 86 yaşında
  2. Üzerine bir tapusu yok
  3. 2 yıl boyunca emekli maaşını “ ziraat bankası “ndan çekecek ( taahhütlü )
  4. Maaşını 3 Aydan aya çekiyor
  5. Hiç kredi kattı&Kredi kullanmamış
  MEMUR EMEKLİSİ SAĞLAM BİR KEFİLİ VAR
  Ziraatten kredi çekebilir mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, ne yazık ki yaş hattinden ötürü çekemez.. Şu an o yaşta hiç bir bankadan çekemez. 🙁

 3. Osman dedi ki:

  Babam 1950 doğumlu olup emekli değil 3000 günü var askerlik borçlanması yapacak 600 gün acaba babama kıredi verirmi bankanız teşekkür ederim

 4. kemL dedi ki:

  babam 80 yaşında yıllardır ziraat bankasından emekli maaşını aliyor acil 15000 tl ihtiyacı var kredi alabilir mi ve şartlar nelerdir

  1. Admin dedi ki:

   Ne kadarda yıllardır maaşını alsa da ne fazla maaşı ile ipotek ettirecek malı olsa da o yaşa kredi Ziraat bankasından alamaz.

   1. mustafa dedi ki:

    ANANEM İÇİN YARIN ZİRAATTE GİDİCEZ 30.000 TL İHTİYACIMIZ VAR 74 yaşında verirler mi sizce ? SKK EMEKLİSİ ORASI VERMEZSE PTTYE KESİN GİDELİM Mİ .

    1. Admin dedi ki:

     Hayır vermezler, PTT ile anlaşmalı bankalara başvurun. BURGANBANK olabilir.

   2. Oğuz dedi ki:

    Dedem 79 yaşında emeklisi var ipotek ettirebilecek bi evide bulunuyor ama sağlık problemi var her hangi bir banka 80 bin ila 100 bin arası kredi verirmi?

    1. Admin dedi ki:

     Vakıfbank 125 bin TL kadar kredi veriyor ama Dedenizin yaş şartı uymaya bilir.

 5. Emel çakır dedi ki:

  Babam 77yaşında emekli maaşı ziraatten aliyor kredi başvurusu yapıldı 50 bin onaylanirmi

  1. Admin dedi ki:

   Yaş sınırına yakılmış olsaydı sistem ilk an kabul etmezdi. Şimdi süreç kredi notu ve aylık gelirini sorguluyor. Bana kredi notu ve aylık gelirini söylerseniz ancak sizlere sağlıklı bir yanıt verebilirim.

DEVLETKredi.Com