Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (ŞUBAT 2023 KAMPANYASI)

Ziraat bankası 2023 yılında da tüm müşterilerinin memnuniyet hedefiyle yola çıkmıştır. Bu hedef ile 65, 70 ve 75 yaş ve üstü müşterilerine, özellikle düzenli emekli maaşı alanlara cazip kredi fırsatları sağlamaktadır. Normal şartlar da Ziraat bankasından kredi alma yaş aralığı 18 ile üst olarak ise 70 yaş ile sınırlıdır. Fakat, 70 yaş üstü içinde bireysel kredi finansmanı sağlamak için banka emekli maaşını kendinden alan bir kefil göstermek ile kredi vermektedir.

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi (ŞUBAT 2023 KAMPANYASI)

Bu müjdeli haberimiz sadece tüketici kredisi kullanacak olan yaşlıları kapsamamaktadır. Ayrıca, bankanın düşük faizli kredi olanakları ile ev yada araç alacaklar içinde geçerlidir. Yapmaları gereken sadece bir emekli kefili ile finansmana kolaylık ile kavuşa bilmektir. Peki, 65 ve 70 yaş üstü olan özellik ile emekliler den başka banka kredi kullanmaları için ne gibi şartlar ve evraklara gerek görmektedir? 2023 yılında emekli vatandaşlarımıza en fazla ev kredisi ne kadar veriliyor? Haydi gelin hep birlikte yazımızın devamında bütün sorularınıza cevaplar bulalım.

Neler Var?

70 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren Bankalar

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde ortalama hayat süresi 75 yaştır. Bu yaş aralığı erkeklerde 75 kadınlarda ise 80 yaşa varabilmektedir. Bu nedenden ötürü her ne kadarda bankalar kullandırdıkları kredi için hayat sigortası poliçesi düzenlemiş olsalar da özellik ile 70 yaş üstüne pek kredi vermeye yanaşmazlar. Ancak, bazı bankalar bu teminatı daha fazla sağlamaları durumunda 70 yaş sınırını delmekte tir. Örneğin Ziraat bankası! Emekli maaşını kendinden alan müşterilerine 65 ile 70 yaş sınırları olmaları halinde bazı ilave şartlar ile kredi vermektedir.

blank

Bunlardan bir tanesi kendisi gibi emekli maaşını Ziraat bankası üzerinden alan bir kişiyi kefil göstermesidir. Onun haricinde ise Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapılması durumunda ilave teminat kredi sözleşme formuna girdiği için yine tüketici kredisi vermektedir. Peki, daha üst yaş sınırlarına kredi veren bankalar hangileridir?

75 yaş üstü kredi kullanım yaş sınırında iseniz çok büyük ihtimal ile Ziraat bankası kredi başvurunuzu onay vermeyecektir. Bu durumda olan emeklilere tavsiyemiz, aylıklarını PTT şubelerine taşımalarıdır. Böylece PTT Aktif Bank, kredi vadesi ile birlikte 84 yaşına kadar kredi kullana bilirsiniz.

Aktif Bank tarafından 84 yaşa kadar sağlanan kredinin faiz oranlarını sürekli olarak sizler için güncellemekteyiz. Başvuru şartlarının da yer aldığı İcralık Hacizli Emekliye PTT’den Kredi Müjdesi de tüm bu bilgiler yer almaktadır. Şimdi sıra geldi bankaların yaş aralığına. Kaç yaşından sonra kredi vermiyor? sorusunun cevabı aşağıda bulunmaktadır.

Bankalar Kaç Yaşından Sonra Kredi Vermiyor?

Bankaların tüketici kredisi olarak bilinen bireysel ihtiyaç kredisinin şartların içerisinde bir de yaş sınırı yer almaktadır. Kaç yaşından sonra kredi bankalar müşterilerine vermiyor diyorsanız bu bankalara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, üst yaş sınırını belirleyici diğer bir husus ise hiç şüphesiz ki teminat tır. Teminattan kastımız ise ipotek olmaktadır. Şayet özellik ile emekli maaşınızı aldığınız banka size yaş sınırından ötürü kredi vermeye sıcak bakmıyor ise onlara var ise bir teminatı teklif edin. O zaman kredi almak için işlerin biraz daha kolaylaşacağını sizler de göreceksiniz. Yukarıda 5 bankanın emekli maaşlarını taşımanız durumunda sizlere uyguladıkları üst yaş sınırlarını belirttik. Diğer bankaların yaş sınırları ise;

 • AKBANK 68 yaş
 • Garanti BBVA 65
 • QNB Finansbank 68

Yaş sınırları aramaktadır. Peki, 3 Şartla Toplu Para Yatırarak Emekli Nasıl Olunur? da aranan şartların da bir kısmının yer aldığı kredi kullanım şartları nelerdir?

65 Yaşına Kredi Çıkar Mı? Şartları Neler?

Emekli olduktan sonra bir çok vatandaşımız kredi kullanamamaktan şikayetçilerdir. Özellik ile günümüzde emekli yaşı 65 olduğunda ötürü bir çok hayaller emekli ikramiyesine bırakılmıştır. Her ne kadar yüklü bir emekli ikramiyesi alında da ne yazık ki hayallerin çoğu kredi kullanılmadan gerçekleşmektedir. Bu neden ile kredi kullanmak için en büyük kabus olan 65 yaş için kredi çıkar mı sorularını farklı yerlerde araştırma yapılmaktadır. Üzülmeyin yukarıda başlıkta da belirtmiş olduğum gibi aşağıda şartlara uygun olmanız durumunda 65 yaşa da kredi çıkar 70 ve 75 yaşa da bankalardan ihtiyaç kredisi çıkar. Yaş haddinize göre bankalar ancak yaşlılara kredi verirken şu şartları dikkate alır.

 • Akli dengesinin yerinde olmasına
 • Bankacılık geçmişinde bir olumsuzluk yaşamamasına
 • Ağır, ölümcül bir hastalık (kanser gibi) taşıyıp, taşımamasına
 • Daha önce çekmiş olduğu kredinin ödeme performansı incelenir. Bu gerekçelerden herhangi birinde pürüz olduğu taktirde teminat istenir, kefil şartı koşulur. Yaş sınırındakiler için istenilen kefillerin emekli maaşlarını Ziraat üzerinden alması talep ayrıca edilebilir!
 • Kefil olacak kişinin;
  • Gerçek kişi olduğuna dair ikamet ettiği adres
  • Kimlik bilgileri
  • Düzenli gelir için maaş bordrosu

Gereken şartlar ve belgeler başta Ziraat olmak üzere bunlardan ibarettir. Ayrıca hazır yaş sınırı konusu gelmişken Emekliye Devlet KOSGEB Kredisi İle İş Kurma Desteği Veriyor! onu da hatırlatmak isterim. Belki olur da halen hep o kurduğunuz kendi işinizi hayata geçirmeyi düşünüyorsanız bu fırsatı da değerlendirin derim.

Kaç Yaşından Sonra Kredi Çekilemez?

İnsanların hayat süresinin hepimizin de bildiği gibi bir belli süresi yoktur. Ama, yapılan araştırmalar da ortalama bir ömür süresi belirlenir. Bankalar da bu belirlenen ömür süresine göre üst yaş sınırlarını koylar. Bu farklılıklardan ötürü kaç yaşından sonra kredi çekilmez sorusunu bankalara göre değişir. Kimi bankalar 60 üst yaş sınırı şartı koyarken yukarıda sizlerin de görmüş olduğunuz gibi bazı banklar ise ihtiyaç kredisinin vadesi ile birlikte bu üst yaş sınırı 84 yaşa kadar taşımaktadır. Kaç yaşından sonra kredi bankalar dan çekilemez sorunun bir diğer cevabı da hep üstüne basmış olduğumuz gibi teminat göstermenize bağlıdır. Şayet özellik ile ev teminatınız var ise Ziraat dahil bir çok bankanın normal şartlarda uyguladığı kredi üst sınırına kolay kolay takılamazsınız. Üst yaş sınırından dolayı eğer ki kredi çekemiyor ve ipotekli olarak kredi kullanmak istiyorsanız o zaman sizlere bir bankayı önereceğim. Bu bankamız sayesinde sadece  1 Dk’da Vakıfbank İpotekli Kredi Alabilirsiniz. Şimdi sıra Ziraat bankasından sadece bir emekli maaşı alarak üst yaşlar da kredi kullanacaklar için yapacağımız hesaplama işlemine geldi.

Ziraat Bankası Kaç Yaşına Kadar Kredi Veriyor? Hesaplama!

Ziraat bankası kaç yaşına kadar özellik ile en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi kredi veriyor diyenlere bunun cevabını yukarıda verdim. Ama, bir kaz daha burada kredi hesaplama işlemine geçmeden önce yine belirtmek istiyorum. Normalde uyguladığı üst yaş sınırı olan 70 yaşı Ziraat bankası emekli maaşını kendisinden alan kefil bulmanız durumunda 75 yaşa kadar çıkarta bilmektedir! Artık, üst yaş sınırı problemimizi rehin ve kefil ile çözdüğümüze göre sıra geldi sizlere uygulana kredi faiz oranların ne kadar olduğuna.

Ziraat bankasından emekli maaşı almanız durumunda sizlere ŞUBAT da da uygulanan faiz oranı:

Konut: 120 vadeler için %1.29

Bireysel Tüketici: 36 ay %1.89

Ziraat bankası emeklilere özel olarak vermiş olduğu kredi imkanı 12 ve 24 ay için %1.55 tir. 36 ay için  ise; %1.69

oranındadır. Banka tarafından uygulanan bu faiz oranına göre ihtiyaç kredisi başvuru yapacağınız kredinin göre geri ödeme tablonuz ise;

41.000 TL Geri Ödeme Planı (Emeklilere Özel)
Vade Taksit Maliyet
12 3.883,61 TL 46.603,39 TL
14 3.393,36 TL 47.507,01 TL
18 2.741,52 TL 49.347,44 TL
20 2.514,21 TL  50.284,11 TL
22 2.328,72 TL 51.231,80 TL
24 2.174,60 TL 52.190,30 TL
26 2.044,61 TL 53.159,69 TL
28 1.933,57 TL 54.140,09 TL
30 1.837,70 TL 55.131,13 TL
32 1.754,15 TL 56.132,95 TL
34 1.680,74 TL 57.145,49 TL
36 1.615,79 TL  58.168,47 TL

Ziraat Bankası TC İle Kredi Sorgulama işlemini kredi başvurusu sonrasında nasıl yapacağınızı da resimli olarak anlattığımı sizlere belirtmek isterim. Farklı tutarlarda hesaplama yaptırmak isterseniz de bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır. Yorumlar kısmında istediğiniz rakamı belirtin sizler için ödeme tablosunu biz oluşturalım.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalamamız: 4.5]
Ziyaretçi Yorumları - 88 Yorum
 1. Erdoğan polat dedi ki:

  Babam emekli ve aldıği maaş 3200 yaşıda (71)
  50 bin tl kredi verebilirlermi

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Hayır, aylık ödemesi maaşının yarısında fazla olduğu için onay almaz.

 2. aydın dedi ki:

  zirat bankasından hayvan kıredisi kullanmak istyrm yaş 72 15 adet büyük baş hayvan ve bah çem 20 dönümüm var 18 ay sonra ödemeli çekmek istyrm yaşdan dolayı red cvp geldi napmalıym mail atarsanz çok ssevinrm tşk

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Hayvansal krediler için 65 en fazla 68 üst yaş sınırı aranmaktadır. Ancak, başkası üzerinden çekebilirsiniz. Çok üzgünüm..

   1. Emre dedi ki:

    Annem Babamin maaşını almakta yaşı 70 ziraat Bankasindan alıyor maaşını daha önce kredi çekilmedi kredi alabilirim

    1. Emre ADIN dedi ki:

     Büyük ihtimal alabilir, ama yaş hattinden dolayı kefil isteye bilirler.

 3. Özgür dedi ki:

  Babam 78 yaşında maaşını ziraat bankasından alıyor 3.800 TL devlet memurlu bir kefil le ziraat bankasından kredi alabilirmi 20 bin TL civarı

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Emekli maaşını Ziraat den alan kefil istiyorlar genelde. Şayet olmazsa maaşınız PTT şubesine taşıyarak Aktif bank kredi imkanlarından yararlabilir.

 4. Can Kenan dedi ki:

  Babam 68 yaşında çiftçi. Üzerine tapulu 25 Dönüm arazi var. onun üzerine kredi çekebilirmiyiz acaba ?

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Yaş hattinden dolayı Ziraat bankası kendisinden emekli maaşı alan bir kefil isteye bilir. Bu şartı sağlarsanız kredi notunda da sorun yok ise çekebilir Can bey

 5. yusuf dedi ki:

  74 yaşındayım ziraat bankasından biryıl önce kıredi kullandım bunu kapatıp tekrar kıredi kullanabilirmiyim kefilsiz

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Yaş hattinden dolayı alamazsınız, ancak PTT den çekebilirsiniz. Tabi maaşınızı taşımanız şartı ile.

 6. Fatih dedi ki:

  Annem emekli Ziraat bankasından alıyor hiç kredi çekmedi 5000 lira kredi çekmek istiyor yaşı 82 verirler mi aceba teşekkür ederim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   İmkansız diyebilirim. Belki maaşını PTT şubesine taşırsa Aktif bank üzerinden alabilir.

 7. Egemen dedi ki:

  Annem emekli 70 yaşında şuan ni kredi ödüyor ama okuma yazması yok kredi kullanabilir mi

1 3 4 5
Bir Yorum Yazın