Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Zilliqa (Zil) Coin Nedir? Neden Yükseliyor? İnceleme

Zilliqa (Zil) coin nedir? Emin olun bu sorunun cevabını Paribu borsasında işlem görenlerin hepsi merak ediyor. Nedeni ise malum! Hepimizin tahmin edeceği gibi bir gün içinde %130 varan fiyat artışıdır. Aslında Zilliqa bu fiyat değerlenmesini ilk defa yapmadı. Geçmiş aylarda bir çok defa bir gün içinde %100 varan fiyat artışına gitti. Peki neden bu denli bu kripto para yükseliyor? İşte asıl sorulması gerekilen soru da bence bu! Bu nedenle ilk olarak Zilliqa coin ne projesine değindikten sonra bunun sebeplerini hep birlikte göreceğiz.

Zilliqa (Zil) Coin Nedir? Neden Yükseliyor? İnceleme

Zilliqa kripto para biriminin ne olduğundan ve neden bu kadar çok yükseldiğinden bahsettikten sonra ise sizlere bu sanal paranın hangi ülkeye ait olduğundan bahsedeceğim. Tabi hangi ülkeye ait olduğunu anlatırken CEO’su yani sahibinin de kim olduğunu ekip arkadaşlarıyla birlikte bahsedeceğiz. En son ise geleceğine daire yapacağımız şahsi yorumlamalarımızla Zilliqa coin konumuzu sizlerden gelecek soruları yanıtlamak üzere sonlandıracağız.

Neler Var?

Zilliqa (Zil) En Fazla Kaçı Gördü? PİYASA BİLGİLERİ

Siz değerli yatırımcılarımız için Ziiliqa (Zil) coin güncel piyasa bilgilerini haftalık verilere göre sayfamızda paylaşmış olacağız. Sizlerle paylaşmış olduğumuz verilerin içeriğinde neler olduğunu bilmek ister misiniz? İlk olarak aşağıda hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde görmüş olduğunuz gibi en fazla  Zilliqa (Zil) kaçı gördüğü yer almaktadır. Sonrasında ise güncel piyasa değerinin ne kadar olduğu yer alırken, bununla beraber toplam arz ve 24 saatlik hacmin yani işlem miktarının kaç olduğuna da yer vermiş bulunuyoruz.

Bu Bilgiler 12.12.2022 Tarihindeki Verilere Göre Güncellenmiştir

Haftalık Grafikte Zilliqa (Zil) Coin En Fazla Kaç Lirayı Gördü

PİYASA DEĞERİ ($) GEÇEN HAFTA: 315,01 M BU HAFTA: 294,07 M
PİYASADAKİ ARZ GEÇEN HAFTA: 13,62 B BU HAFTA: 13,64 B
24 SAATLİK HACİM ($) GEÇEN HAFTA: 15,87 M BU HAFTA: 20,41 M
GEÇTİĞİMİZ HAFTADAN BU YANA DEĞİŞİM -6,88%
FİYATI 05.12.2022→ 0.4313 12.12.2022→ 0.4014
EN FAZLA NE KADAR OLDU ($)  
01.04.2021 Tarihinde coinmarketcap verilerine göre en fazla 2.66 TL’yi görmüş olmaktadır.

 

TARİH

 TL OLARAK FİYATI

12.09.2022 0.6963 TL
19.09.2022 0.5759 TL
26.09.2022 0.5837 TL
04.10.2022 0.5904 TL
11.10.2022 0.5741 TL
17.10.2022 0.5792 TL
24.10.2022 0.5392 TL
31.10.2022 0.5748 TL
07.11.2022 0.5907 TL
15.11.2022 0.4115 TL
21.11.2022 0.3943 TL
29.11.2022 0.4146 TL
05.12.2022 0.4313 TL
12.12.2022 0.4014 TL

Zilliqa coinin güncel piyasa bilgilerini gördüğümüze göre şimdi konumuza Zilliqa coinin ne olduğuna ve işi yaradığına geçebiliriz.

Zilliqa Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Türk borsası Paribu’da da listesinde yer alan Zilliqa (Zil) coin sadece bir günde %130 değer kazanınca sizlerde ben gibi bu token nedir diye merak ettiniz değil mi? Arkadaşlar. Evet merak etmekte de haksız sayılmayız. Fakat yapmış olduğum araştırmalar sonrasında sizlere şunu söylemem gerekiyor. Zilliqa (Zil) coin Paribu borsasına gelene kadar en az 10x değer kazandığını bilmenizi isterim. Daha fazla detaylarına geçmeden önce gelin ilk olarak her zaman olduğu gibi Zilliqa (Zil) coin ne olduğunu görelim. Öncelikle bunun bir incelemesini hep birlikte yapalım. Daha sonra ise Zilliqa hakkında merak etmiş olduğunuz tüm sorularınızı yanıtlayalım.

 • Kripto paraya ilgisi olan ve ileride geride kalan mirasçılarına bırakılacak olan en güzel hediyeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Star Atlas Polis Coin Nedir? Nerelerde Listeleniyor? Sizlere vermiş olduğum bu bağlantıyı tıklamanız halinde benim ne demek istediğimi anlamış olursunuz.

İlginizi çekecek bağlantıyı da paylaştıktan sonra Zilliqa coin nedir? Ne işe yarar? görelim.

Zilliqa coinin ne olduğunu herkesin anlayacağı bir şekilde kısaca açıklamak istiyorum. En hızlı bir şekilde kripto para transfer işlemlerini gerçekleştirmek üzerine kurulmuş bir proje olmaktadır. Tabi bu özellik sadece Zilliqa da merak edenler için olmadığını da bilmenizi isterim. Özellikle Solona (Sol) coin de aynı işlemleri sağlayan bir projedir. Yapılan bu işlemle aslında Zilliqa blockchain teknolojisini bir adım daha ileriye taşımayı hedeflemiş olmasıdır.

blank

Zilliqa-Coin-Nedir

Şayet bu işlemi başarması durumunda da bizce Zilliqa (Zil) projesinin önünde hiç kimse duramaz! Bunu kesin ve net bir şekilde sizlere söyleyebilirim. Sizler için buraya bir bağlantı bırakıyorum. Zilliqa coin Proje detaylarını vermiş olduğumuz bu bağlantıdan merak etmiş olduğunuz tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken içerik İngilizcedir. Yeterli derece de İngilizceye sahipseniz kolaylıkla bilgi alabilirsiniz. Evet arkadaşlar Zilliqa coin ne olduğunu ve ne işe yaradığını kısaca anlattığımı düşünüyorum. Birazda Zilliqa coin geleceğinin ne olacağından bahsetmeye ne dersiniz?

Zilliqa Coin Geleceği Ne Olur? Araştırdık! İnceledik!

Zilliqa coin bir anda yükselmesi ile tabi ki geleceğinin ne olacağı herkes için merak edilen bir konu oldu. Çünkü aniden birden bire günde %100 üzeri değer kazanması herkesi şaşırttı. Bu konuda şahsen bende şaşkınlığa uğradığımda dolayı sırf Zilliqa coin nedir? Geleceği ne olur? gibi araştırmaları yapmak istedim. Emin olun ki bu amaçla fazlası ile araştırma yaparken çaba gösterdim. Sizler için göstermiş olduğum çabaya rağmen gerçekten de çok ciddi bilgiler elde etmeyi başarabildim. Yerli kaynaklarda her ne kadar da yer almasa da Zilliqa dünya genelinde geleceği hakkında konuşulanlar şu şekildedir.

 • Görüyorum ki, konu ile sizlerde ben gibi ilgileniyor ve araştırmalar yapıyorsunuz. Sizlere çok güzel bir projeye sahip olan bir token dan  daha bahsetmek istiyorum. GALA Coin Nedir? Geleceği Ne Olur? Alınır Mı? Yorumları! adresimizde tüm detayları ile paylaştık. Muhakkak bilgi almanızı tavsiye ederim.

Hatırlarsanız eğer, yukarıda Zilliqa (Zil) projesinin blockchain teknolojisine göre çok daha hızlı bir şekilde kripto para transferi yapılması üzerine kurulduğunu sizlerle paylaşmıştık. Geleceğini ne belirliyor diye düşünenler varsa sürekli olarak eko sistemlerini geliştirmesi gerektiğini söyleniyor. Düşünülen bu gelişimi sağlaya bilmesi içinde yeni projeler ortay koyması ve bundan önemlisi de birde ortaklar ağın daha fazla büyümesine yardımcı olacaktır. Tabi bunu başara bilmek için de bana kalırsa Zilliqa (Zil) projesinin arkasında oldukça deneyimli ve önemli isimler yer aldığını sizlere söyleyebilirim. Şayet gerçekten proje dediğimiz şekilde ilerlerse geleceğinin fazlası ile çok iyi olduğunu ön görmemek mümkün değildir. Yanılıyor olamam, sizce de öyle değil mi? Evet arkadaşlar güdüğünüz üzere Zilliqa coin projesinin geleceğin ne olacağından bahsetmeye çalıştık. Kısaca herkesin merak etmiş olduğu bir konuya yani  neden hızla yükseliyor sorununa da alt başlıkta yer vereceğim. Sonrasında ise yine Zilliqa (Zil) hakkında CEO yani sahibinin kim olduğuna da paylaşacağım. Akılları karıştıran soru işaretlerine yanıtlar vererek konumuza devam edelim.

Zilliqa Neden Bu Kadar Yükseliyor? Sebep Ne?

Yukarıdaki başlıklar altında da sürekli belirtiğimiz Zilliqa coin bir günde %100 üzeri değer kazanması tüm dikkatli üzerine çekmesine sebep oldu diyebiliriz. Aslında Türk borsası olan Paribu’ya dahil olmadan dahi Zillqa coin bunu zaten hep yapmaktaydı. Peki ya Zilliqa (Zil) coin neden bu kadar bir den yükselişe geçerek artıyor? Bu denli değer kazanmasının ve yükselmesinin arkasında yatan temel etkenler neydi?  İşte asıl merak edilen soru budur? Merak konusu olan bu sorunun cevabını da şimdi burada sizler için maddeler halinde anlatacağım.

 • Aslında tüm coinler de olduğu gibi BTC yükselmiş ve sabit bir şekilde yerinde sarmış olması da olabilir.
 • Sabit olarak sarmasına dominance düşmesi de denilmektedir.
 • NFT projelerin Zilliqa ağında açılmaya başlamış olması olabilir.
 • Yeni borsaların listesinde Zilliqa (Zil) coin yer alması olabilir.
 • Proje sayısın da gittikçe fazlasıyla artış olmasıdır.
 • Yani şu şekilde söyleyebilirim. Varsayılan bir projeye yeni bir proje daha eklenmesiyle kesinlikle yukarı doğru ciddi bir yükseliş sergilediğini sizlere söyleyebilirim.

Bende bunları takip etmek istiyorum diyen yatırımcılarımız için en iyi takip edebileceğiniz o adresi sizlerle paylaşmak istiyorum.https://twitter.com/zilliqa bu adrese girmeniz halinde takip etmeniz mümkündür. Zilliqa (Zil) coin neden yükseliyor diye merak edenler için temelinde yatan faktörler bu şekilde olmaktadır.

blank

Zilliqa-Neden-Bu-Kadar-Yükseliyor

Daha da önemlisi bu yükselme nedenlerinin nereden ve ne şekilde herkesten önce anında öğrenebileceğinizin adresinizde sizler için paylaştık. Bana kalırsa hemen vakit kaybetmeden vermiş olduğum ilgili twitter sayfasını takip etmelisiniz derim. Şimdi geçelim, Zilliqa (Zil) coin hangi ülkenin kripto parası olduğuna ve CEO’sun kim olduğuna.

Zilliqa Coin Hangi Ülkenin Kripto Parası? CEO’su Kim?

Bende bu konu ile ilgilendiğimden dolayı kripto para yatırımcıların en çok merak ettikleri konuyu tahmin edebiliyorum. Öncelikle bu projenin sahibinin kim olduğu merak konusu olmaktadır. Bundan dolayı Zilliqa (Zil) projesinin CEO’su kim olduğunu ve nerenin kripto para birimi olduğunu da siz yatırımcılarımız için paylaşmak istedim. Şimdi hazırsak eğer o zaman hadi başlayalım! Ne dersiniz.

 • Zilliqa (Zil) projesinin mimarının ismi Prateek Saxena olmaktadır.
 • Saxena Singapur Ulusal Üniversitesi Bilgi İşlem Okulu’nda yardımcı doçent olarak görevliyken 2016 yılında bir kaç öğrencisiyle birlikte planlar yaptı.
 • Sonrasında paylaşım odaklı bir blockchain yapısında, ağ verimliliği ve hızın nasıl artırılabileceğini açıklayan bir makale yayımladı.
 • Yayımlanan makaleye istinaden 2017 yılının Haziran ayında da Zilliqa ağını geliştirmek için Zilliqa Research oluşumunu hayata geçirdi.
 • Oluşan bu ağa CEO olarak Dong Xinshu seçilirken, baş teknoloji sorumlusu olarak da Yaoqi Jia geçirildi.
 • Bu iki önemli aktör haricinde birde baş bilim görevlisi olarak Amrit Kumar göreve dahil oldu.

Böylelikle proje epey yol kat etmiş oldu. Zilliqa projesinin sorunluğunu yürüten bu üç kişinin ortak yanı ise daha önce NUS Bilgi İşlem Okulu’nda araştırma görevlisi olarak çalışmış olmasıdır. Oradan da bir tanışıklık sayesinde şimdiki konumunu almış oldu.

Zilliqa Hangi Borsalarda Listelendi? Binance de Var Mı?

Eminim ki kripto para madenciliğini merak eden bir çok arkadaşım var. Peki ya Kripto Para Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır? bunu sizler için başka bir sayfamızda yer verdik. Bilgi almanızı öneririm. Bu önemli bilgiyi de sizlerle paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi bir kripto para listelemesinde en çok sorulan sorunun ne olduğuna acaba Binance de var mı? Bu sebepten dolayı da sizler için ilk önce Zilliqa (Zil) coin Binance borsasında listelendi mi? Listelenmedi ise ne zaman listelenecek sorusunu cevaplamak istiyorum.

Zilliqa kısa adı ile Zil Binance borsasında yer aldığını söyleyebilirim. Bu cevabı da verdikten sonra şimdi ikinci sorunuza geçebiliriz. Zilliqa hangi borsalarda listelendiğini aşağıda hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde görmüş olacaksınız. Ha unutmadan şunu da bilmenizi isterim. Bu aldığımız verileri coinmarketcap den aldık.

Zilliqa Coinin Olduğu Borsaların Listesi

1- Binance 19- MEXC
2- Gate.io 20- Crypto
3- Bithumb 21- Tokocrypto
4- Huobi 22- PancakeSwap
5- KuCoin 23- Wazirx
6- Bitfinex 24- ProBit
7- Liquid 25- Upbit
8-Coinone 26- Paribu
9- Bittrex 27- Bitkub
10- Bybit 28- XT
11- OKX 29- Bitvavo
12- WazirX 30- Bitrue
13- İndodax 31- Dex-Trade
14- AAX 32- BitBNS
15- CoinDCX 33- BitBNS
16- Zilswap 34- GOPAX
17- Biswap 35- Bibox
18- BitMart 36- BKEX

Gördüğünüz gibi tam 36 tane borsada Zilliqa yayınlanmış arkadaşlar. Şöyle bir bakıldığında bu aslında ne kadar güvenilir olduğunun da bir göstergesi olmuş oluyor. Sizce de öyle değil mi?

Değerli yatırımcı arkadaşlarımız böylelikle bir kripto para incelememizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sitemizde bizzat kendimizin araştırıp ta inceleme yaptığımız tüm kripto paraları görmek isterseniz şayet https://www.devletkredi.com/adresimize girmeniz yeterli olacaktır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz videoyuda izlemenizi öneririm. Bu arada konu ile alakalı yorumlarınızı bekliyor olacağım.👇 🙂

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın