Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Yapı Kredi KOBİ Esnaf Ticari Kredisi Başvurusu

6 ay ödemesiz ve daha sonrada 6 ayda bir geri olarak ödemeli Yapı Kredi bankasından ticari kredi çekebilirsiniz. KOBİ ve esnafların ihtiyaçlarına yönelik bu geri ödeme kolaylığıyla Yapı Kredi bankası bir çok işletme kredisi paketi oluşturmuştur. Bankamız tarafından oluşturmuş olan ticari kredilerin faiz oranları paketin türüne göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, geri ödeme vadeleri de yine ticari kredinin paketine göre değişebilmektedir.

Yapı Kredi KOBİ Esnaf Ticari Kredisi Başvurusu

Bankamızın esnaf ve KOBİ’ler için oluşturmuş olduğu kredi türleriyle sıfır ile 2.el makine ve donanım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca, imalat alanında yer almanız durumunda ARGE ve tanıtım gibi giderleriniz için dahi kredi kullana bilmektesin. Bu ve bunun gibi Yapı Kredi bankasının da sağladığı ticari kredilerin peki başvuru şartları nedir? 2023 yılı içerisinde nasıl, hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınızı Yapı Kredi bankasının esnaf ve KOBİ kredisi imkanlarıyla sağlayabilirsiniz?

Neler Var?

Yapı Kredi KOBİ Kredisi 10 Paket Halinde Vermektedir

Yapı Kredi bankası KOBİ ve esnaflarımıza bir çok kredi paketi ile finansman imkanı sağlamaktadır. 6 ayda bir geri ödemeli olarak sağladığı bu kredi paketlerin faiz oranları kredinin türüne göre değişebilmektedir. Ayrıca 10 başlık altında sunmuş olduğu finansmanların geri ödeme vadeleri de değişebilmektedir. En az 36 en fazla ise 60 ay geri ödeme vadeli olarak Yapı Kredi bankasının peki KOBİ ve esnafımıza sağlamış olduğu bu kredi türleri nedir? İlk önce bunlara bakalım daha sonra ise başvuru süreci ve faiz oranlarının ne kadar olduğuna değinelim.

 1. Esnaf Kredisi: 36 ay vadeli 6 ay ödemesiz 6 ayda bir geri ödemeli nakit destek kredisidir. (Meslek odası kaydınız var ise bu kredinin yerine odanız üzerinden Esnaf Sanatkarlar Odası Kredi Hesaplama imkanlarından yararlanarak kredi kullanmanızı tavsiye ederim.
 2. Makine Donanım Kredisi: 0 yada 2.el makine ve ekipman alacak olanlara sağlanan kredidir. 60 ay vadeli 6 ay ödemesiz 6 ayda bir taksit ödemeli olarak bu kredi imkanlarından yararlana bilirsiniz.
 3. İmalat Destek Programı: İmalatta yer alan KOBİ için bir çok kredi alt paketi yer almaktadır. Bunlar;
  1. Yatırım Destek Kredisi: Makine ve üretim ekipmanlarının %80 fatura değerine kadar 60 ay vadeli kredi
  2. AR-GE ve İnavasyon Destek Kredisi: AR-GE yatırımının belgelemeniz halinde proje maliyetin %80 varan kredi imkanı
  3. Fuar ve Sergi Katılım Destek Kredisi: Yurt içi ve yurt dışı fuar ve sergi giderleriniz için 50.000 TL kadar 12 ay vadeli verilen krediler
  4. Ofis ve Ekipman: Ofisinize ekipman almak isteyenler için 30.000 TL kadar 24 ay vadeli verilen krediler
  5. Araç ve Filo: Araç ve filo almak yada yenilemek isteyenlere 36 ay vadeli verilen krediler
  6. Dönemsel Çalışan Kredisi: Dönemsel olarak işçi çalıştıranlara 100.000 TL kadar 12 ay vadeli verilen krediler
  7. Fikir Benim: Patent hibesi alan veya yapılan yatırımınızı belgelemeniz durumunda masrafların tamamına 12 ay vadeli verilen kredi. (En fazla 35 bin TL)
 4. Turizm Kredisi: 3 ayda 1 olarak 36 ay vadeli turizm sektöründe olan KOBİ için sağlanan kredi imkanlarıdır
 5. Kadın Girişimci Kredisi: 36 ay vadeli olarak kadın girişimcilere dosya masraflarına %50 indirimli sağlanan kredi imkanlarıdır. Şayet yeni işletme kuracak kadın girişimci iseniz mutlaka 60 Bin TL Kadın Girişimcilere Devlet Desteği Kredisi imkanlarını inceleyin derim.
 6. Taksi Kredisi: 48 ay olarak taksi alacak olan esnafa verilen kredidir. Yeni araç alımlarında aracın tamamına kadar kredi kullana bilirsiniz. Plaka alımları içinde en fazla plaka bedelin %30 oranına kadar kredi çekebilirsiniz.
 7. Franchising Kredisi: Franchising alacak yada sistemin içerisinde yer alanlara sağlanan kredilerdir. İsim hakkı, dekorasyon ve demirbaş alımlarında %65 kadar harcamanıza kredi çekebilirsiniz
 8. Diğer Nakdi Krediler: İşletmenizin kısa vadeleri nakit ihtiyaçlarınızı 3 ayda bir geri ödemeleri olarak kullana bileceğiniz kredilerdir
 9. Gayri Nakdi Krediler: Geçici, avans ve kesin teminat mektuplarına sağlanan kredi imkanlarıdır.
 10. Gayri Nakdi Krediler YP: Yabancı para cinsinden dış ticaret ödemelerine verilen kredilerdir.

Yapı Kredi bankası tarafından KOBİ ve esnafa verilen kredi paketleri bunlardır, peki bu kredinin faiz oranları ne kadardır?

Yapı Kredi Ticari Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

Şuan halen devam eden bir ticari krediniz var ise bunun taksitlerini yeniden isterseniz yapılandırma yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağını Ticari Kredi Borçlarını 5 Dk da Yapılandırma Nasıl Olur? da görebilirsiniz. Sıfırdan kredi kullanacaksanız da Yapı Kredi ticari işletme kredilerinde başvuruda bulunabilirsiniz. Yapı kredi ticari kredilerin geri ödemeleri kredinin türüne göre 36 ay ile 60 aya kadar çıkabilmektedir. Faiz oranı ise bütün ihtiyaçlarınız için sabit olmaktadır. Peki, Yapı Kredi bankasının bu ay esnafa vermiş olduğu ticari işletme kredisinin faiz oranı ne kadar?

 • ŞUBAT ayında 60 aya kadar Yapı Kredi ticari kredinin faiz oranı aylık %2.84 olmaktadır. Bu faiz oranı bütün vadeler için geçerli olmaktadır.

Bankamız bu faiz oranlarıyla vermiş olduğu kredinin geri ödemeleri de oldukça esnektir. Buna göre neredeyse bütün ticari paket türlerine göre geri ödemeler 3 ayda bir hatta 6 ay ödemesiz sonrasında 6 ayda bir geri olacak şekildedir. Yapı kredi bankası peki uygulamış olduğu ticari kredi faiz oranlarının geri ödeme planlaması nasıl yapılmaktadır.

blank

Yapı-Kredi-Ticari-Kredi-Faiz-Oranları-Ne-Kadar

Yapı Kredi Ticari İşletme Esnaf Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi bankasının esnaflara 60 aya kadar varan ticari işletme kredisinin faiz oranlarını yukarıda paylaştık. Şimdi, başvuruda bulunacak olan esnaflarımızın 3 ve 6 ayda bir olarak geri ödeme hesaplama işlemleri için örnek bir tablo oluşturmaya sıra geldi. Oluşturacağımız ticari kredi hesaplama tablomuzdan sonra başvuruda bulunmak isteyen esnaflarımızdan istenilen evrakların neler olduğuna değineceğiz. Sonrasında ise hemen ticari kredi başvurusu bulunmak isteyen esnaflarımızın nasıl bir yol izlemesi gerektiğine değineceğiz.

50.000 TL YAPIKREDİ 3 Ayda 1 Ödemeli Kredi
Vade 3 Ayda 1 Ödeme Maliyet
12 15.979,11 TL 63.916,49 TL
24 9.834,00 TL 78.671,95 TL
36 7.928,64 TL 95.143,69 TL
48 7.072,38 TL 113.157,66 TL
60 6.625,26 TL 132.505,03 TL


Evet, yukarıda 50.000 TL için 3 ayda 1 ödemeli olarak 60 aya kadar vadeli Yapı Kredi bankasının ticari kredisinin hesaplamasını yaptık. Peki, bu miktarı 6 ayda bir geri ödemek isteyen esnaf ve KOBİ’nin aylık taksit ödemesi ne kadar olur?

50.000 TL YAPIKREDİ 6 Ayda 1 Ödeme
Vade 6 Ayda 1 Ödeme Maliyet
12 31.030,56 TL 63.916,49 TL
24 19.668,00 TL 78.671,95 TL
36 15.857,28 TL 95.143,69 TL
48 14.144,76 TL 113.157,66 TL
60 13.250,52 TL 132.505,03 TL

6 ayda 1 olarak 50.000 TL Yapı Kredi ticari işletme kredisinin ödeme planı da bu şekildedir arkadaşlar. Ne yazık ki Yapı Kredi ticari kredinin hesaplanması resmi İnternet sitesinde ayda bir ödemeli olarak en fazla hesaplanmaktadır. Farklı tutarlarda ayda bir ödemeli hesaplama işlemini yapmak istiyorsanız şayet bankanın resmi sitesinin hesaplama sayfasına https://bit.ly/3nSdMoG bu adres üzerinden erişebilirsiniz.

Yapı Kredi KOBİ Kredisi 50.000 TL Başvuru Yapılması

Yapı Kredi KOBİ Kredisi 50000 TL kadar yukarıda hesaplamasını yaptık. 3 yada 6 ayda 1 olarak geri ödeme planının hesaplamasını güncel faiz oranlarına göre planladık. Aylık olarak bankanın esnaf ve KOBİ için sağladığı kredinin faiz oranlarını güncelleme yapacağımızı bilmenizi isteriz. Dolayısıyla hesaplama tablomuzda yer alan geri ödeme rakamları da değişiklik göstere bilir. Yapı Kredi bankası 50.000 TL yada 70.000 TL veya farklı herhangi bir KOBİ ticari kredisinin başvurusunun nasıl yapılacağının dan bahsedeceğiz. Ayrıca, başvuru esnasında kredisi onaylanan  KOBİ ve esnaftan ne gibi evraklarında istenildiğini bu başlıkta belirteceğim. Şimdi Yapı Kredi KOBİ ve esnaf kredisi için başvuru yollarına değinelim.

 1. İlk yöntem olarak Yapı Kredi bankasının şubelerine gidebilirsiniz. Şubelerin adreslerini 866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor da bulabilirsiniz.
 2. Beni arayın formunu doldurarak ön başvurunuzu gerçekleştire bilirsiniz. Beni arayın formu ise bu bağlantıda yer almaktadır.
 3. Kurumsal İnternet şubesine giriş yaparak başvuruda buluna bilirsiniz. Giriş sayfası https://bit.ly/33R2qcA bu bağlantıdadır.
 4. Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulamasını indirerek başvurunuzu yapabilirsiniz. İndirmek isteyenler için adresimiz burasıdır.

Bu yöntemlerden herhangi biri üzerinden Yapı Kredi bankası ticari kredinizin başvurusunu sağlaya bilirsiniz. Ön başvurularının onay aldıktan sonra banka sizlerden aşağıdaki evrakları şubelerine teslim etmelerini isteyecektir.

 • Vergi levhası
 • Esnaf yada Ticaret odası kayıt belgenizi
 • İmza sirküleri
 • Kimlik belgeniz
 • Son 3 seneye ait finansal tablonuz

Bu evrakları da teslim etmeniz durumunda onaylanan ticari kredinizi alabilirsiniz. Kafanıza takılan soruların varsa eğer, bizimle paylaşabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın