Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Yapı Kredi Bankası İcradan Satılık Hacizli Araçlar

Türkiye'nin köklü bankalarından biri olan Yapı Kredi müşterilerine sadece finansman sağlamakla kalmamaktadır. Haricinde icra yolu ile yada daha önce personeli için satın almış olduğu araçları da çok uygun fiyatlarla İnternet sitesi üzerinden satışa koymaktadır.

Yapı Kredi Bankası İcradan Satılık Hacizli Araçlar

YAPIKREDİ hacizli olup icra kanalları ile satışa çıkartılan otomobillere galericilerin yoğun ilgi gösterdiğini biliyoruz. Lakin, icralık olarak satışa çıkartılan tüm bu 2.el araçlara siz bireysellerin de ihaleye dahil olabileceğini belirtmek isterim. Peki, bankanın icralık binek ile ticari araçlarını 2023 yılında satın almak için nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor? Son güncel ayrıntıları ile birlikte tüm bilgiler makalemizin içeriğinde bulunmaktadır.

Neler Var?

Yapı Kredi İcralık Otomobiller Çok Ucuz!

Yapı Kredi bankası icralık olarak araç satışı sağlayan bankalarımız arasında yer almaktadır. 7 Bankanın Satılık İcralık Araç Listesi içerisinde yer alan YAPIKREDİ sadece icra yolu ile el koymuş 2.el araçları satışa çıkarmakla kalmamaktadır. İkinci el araç ihalelerinin yanı sıra banka yine icra kanalı ile el koyduğu arsa ve tarla, iş yeri otel ve fabrika ile mesken yani daireleri de satmaktadır. Banka icralık olarak satışa bir çok otomobil markasını koymaktadır. Bunlar AUDİ, BMW ve Mercedes gibi lüks araçlardan da oluşmaktadır. Daha çok oto galericilerin takibinde olan Yapı Kredi icralık araçları bireyseller de satın alabilmektedir. Ucuza araç satın almak isteyenlerin ihaleye katılım gösterebilmeleri için banka kendine ait bir İnternet sitesi oluşturmuştur. Oluşturulan bu İnternet sitesi üzerinden sizler de bir çok kişi gibi ihaleye rahatlıkla katılım göstere bilirsiniz. Peki neden icralık araç satın almalısınız?

Neden İcralık Araç Satın Almalıyım?

İcralık araçlar denildiği zaman bir çoğumuzun aklına çok ucuz yoldan taşıt sahibi olmak gelmektedir. Yine bir çoğu kesim tarafından da icralık araçlar hasarlı olarak bilinir. Aslına bakılırsa bu düşüncelerden her ikisi de tam olarak doğru değildir. Doğru olanı ise kredi kullanmak için aracını ipotek eden sizin bizim gibi vatandaşların borçlarını ödeyemedikleri için el konulan araçlarıdır. Hali ile icradan satın alınacak araçlar kesinlikle hasarlı araçlar değildir. İcra kanalı ile el konulduğu ve ihale yöntemiyle satışa çıkarıldığından ötürü de çok ucuz olmasa da kesinlikle piyasa değerinin altında yer almaktadır. Ziraat Bankasından İcralık Tarla Arsa Alma İlanları da eğer ki göz atarsanız bu bahsetmiş olduğum iddianın ne denli doğru olduğunu sizlerde görebilirsiniz. Neden icralık araç satın almalıyım sorusunun net yanıtı ise;

İhale yöntemiyle satış olduğu için eğer ki bir de sizin vermiş olduğun fiyat teklifini geçen olmasa piyasa değerinin altında araç alına bilmesidir.

İcralık Yapı Kredi araçlarını satın alırken bazı unsurları da dikkat etmenizde kesinlikle fayda vardır. Bu unsurların neler olduğunu ise hemen bir alt başlıkta ihaleye nasıl katılabilirsiniz de yer verdim.

Yapı Kredi İcralık Araç İhalesine Nasıl Katılabilirsiniz?

Esnaf yada bireysel bütün vatandaşlarımızı Yapı Kredi icralık araç ihalesine katılabileceğini öncelikli olarak belirtmek isterim. Nasıl 2.el araç ihalesine katılabilirsiniz yanıtını vermeden önce mutlaka dikkat etmeniz gereken önemli bir unsura değinmek istiyorum. Bu dikkat edilmesi gereken önemli etkense 2.el araç ihalesine dahil olmadan önce mutlaka aracı yakından görmenizdir. Yapı Kredi ihale yöntemiyle satışa koymuş olduğu araçların bulunduğu il/içe hatta otoparkın adresini sitesinde paylaşmaktadır. Her ne kadarda ihalede yer alan araç hakkında detaylı ekspertiz raporu yer almış olsa da fiyat teklifi vermeden bir de aracı çıplak gözle görmek son derece bana kalırsa önemlidir. Ayrıca, Yapı Kredi icralık araçlarına teklif vermeden bir de  Ziraat Bankası İcralık İkinci El Araç Satış İhalesi deki araçlara da mutlaka göz atın derim. Böylece araç seçme seçeneğiniz fazlası ile artacaktır. Şimdi bu önemli hatırlatmalara da değindikten sonra nasıl Yapı Kredi bankasından icralık araç satın alabilirsiniz buna gelebiliriz.

 • İlk olarak YAPIKREDİ bankasının icralık araç satış sitesine giriş yapmanız gerekir.
 • Bankanın ihale sitesinin adresi https://bit.ly/30N6kl3 bu bağlantıda yer almaktadır.
 • İlgili sayfaya girdikten sonra karşınıza 4 sekmeli bir seçenek çıkacaktır.
 • Bu sekmeler den aşağıdaki resimde de göstermiş olduğum gibi araç/vasıta olanına girmeniz gerekir.blank
 • Bahsetmiş olduğum sekmeye girdikten sonra karşınıza doğrudan Yapı Kredi bankası tarafından icra yoluyla el konulmuş ve ihale yöntemiyle satışa çıkarılan araçları göreceksiniz. Şayet, sayfada hiç bir araç göremezseniz size tavsiyem sıklık ile takip etmeniz olacaktır.
 • Beğendiğiniz aracın altın da ise yine sizlere iki seçenek gözükür. Birincisi ‘HEMEN TEKLİF VER’ bir diğeri ise ‘DETAYLI BİLGİ’ bölümüdür.
 • DETAYLI BİLGİ bölümünde ihaleyle satışa çıkarılan araca ait bilgiler yer alır. Fiyat teklifi vermeden önce bu bölüme göz atmanızda yarar olacaktır.
 • Araç hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra ise ‘HEMEN TEKLİF VER’ bölümünden satın almak istediğiniz araç için ihaleye dahil olabilirsiniz.
 • Tabi ihaleye dahil olabilmek için de karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız ve mutlaka satışta araç için belirlenen muhammen bedelin üzerine çıkmanız gerekir. Bu miktar için herhangi bir kısıtlama yoktur. İstediğiniz kadar muhammen bedel üzerinde fiyat teklifinde buluna bilirsiniz.
 • Fiyat teklif formu doru bir şekilde oluşturduktan sonra banka sizi en kısa sürede arayacak ve aracın muhammen bedelinin en az %5 oranı herhangi bir YAPIKREDİ bankası şubesine yatırmanızı isteyecektir. Bu işlem bütün icralık araç satışı yapan bankalar tarafından uygulanan bir yöntemdir.

İcradan Araç Nasıl Satın Alınır Şartlar Nedir? de belirtmiş olduğum gibi kopara olarak da adlandırılan bu bedeli yatırdıktan sonra ihale tarihine kadar vermiş olduğunuz fiyatı geçen olmazsa yeni aracınızı güle güle kullana bilirsiniz. Tabi, ihalede belirtmiş olduğunuz rakamı 15 gün içerisinde yatırırsanız 😉 Diğer şartların neler olduğu ise bağlantımız da detaylı olarak yer aldığından ötürü burada buna değinmiyorum.

Bazı özel bankaların sizlere sağlamış olduğu gelir belgeniz dahi olmasa kredi imkanlarından yararlanma fırsatınızda bulunmaktadır. Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? ayrıntıları ile birlikte vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden gerekli olan bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ve böylelikle kredi imkanı ile icralık araçlardan sizlerde satın alabilirsiniz. Daha fazla ayrıntıları yazımızın devamında bulunmaktadır.

Kredi Çekerek İcralık Araçlardan Satın Alabilirsiniz

Yapı Kredi bankasına ait icralık araçları kredi kullanarak satın alabilirsiniz. Her ne kadarda Hiç Peşinatsız Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar gibi aracından hepsine kredi kullanamazsanız dahi en az bedelinin %75 kadar kredi çekebilirsiniz. Buda 100.000 TL değerinde bir icralık araç için 75.000 TL kadar kredi kullana bilirsiniz anlamına gelmektedir. Bankanın araç kredilerinde uyguladığı faiz oranları da bir çok bankaya nazaran daha uygun olduğu göze çarpmaktadır. Ayrıca yine araç kredisi kullanırken yapılacak olan hayat ve kasko bedelleri de yine bir çok bankaya göre çok caziptir. 48 ay vadeli olarak banka tarafından uygulanan kredinin faiz ve geri ödeme hesaplama tablosu ise aşağıda güncel olarak sizler için yer verdiğimizi belirtmek isterim.

 • ŞUBAT ayı için 48 ay vadeli yapı kredi araç kredisinin faiz oranı aylık %2.49 olmaktadır. 75 bin TL için geri ödemesi ise aşağıdaki gibi olmaktadır.
75.000 TL Yapı Kredi Bankası Araç Kredisi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12  7.315,08 TL 87.780,95 TL
15 6.061,05 TL 90.915,77 TL
17 5.473,17 TL  93.043,99 TL
21 4.637,70 TL 97.391,80 TL
24 4.197,17 TL 100.731,98 TL
36 3.187,81 TL 114.761,33 TL
48  2.704,64 TL 129.822,70 TL
60  2.430,93 TL 145.855,60 TL

Faiz ve geri ödeme miktarı kesenize de uygun ise araç kredinizin başvurusunu hemen yine burada yer alan https://bit.ly/2F8DyTx Yapı Kredi şubelerine yapabilirsiniz. Bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa aşağıda yorumlar kısmında paylaşırsanız. En kısa süre içerisinde cevaplara ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın