Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Yabancılara İhtiyaç Kredisi Kredi Kartı Veren Bankalar

Ülkemizde  farklı topluluklara ait olan yabancı uyruklu milyonlarca insan bulunmakta. Etrafımıza baktığımızda bunların en başında gelenleri Afgan, Suriyeli ve son zamanlarda Ukrayna vatandaşları olmaktadır. Ülkemizde bulunan bu yabancıların bir çoğu da kalıcı olarak ikametgah etmektedir. Nerede ise tamamına yakını da çeşitli yerlerde çalışarak iş hayatlarını sürdürmektedir. Zaman ilerledikçe de ülkemize tamamen adapte olan bu toplulukların insanları Türkiye'den bazı gayrimenkuller almaktadır. Bunların en başında da barınacak bir ev, sonrasında ise hayat şartlarını sürdürebilmeleri adına bir araç gelmektedir. Bizce bunları istemeleri de en doğal haklarıdır diye düşünüyorum. Bu ülkede yada başka bir yerde yaşam sürdürebilmek için iş sadece konut almak yada taşıt almakla bitmediğini maalesef ki bizlerde biliyoruz. Bunların yanında zaman geçtikçe bir çok temel ihtiyaçlarda onlar için doğmuş olacaktır. Bildiğiniz üzere Türk vatandaşlarımıza ihtiyaç duyulduğu zaman bir çok banka kredi ve kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Peki ya dünya genelinde misafirperverliği ile tanınan Türkiye Cumhuriyeti bu imkanları yabancılara da sağlamakta mıdır? Şayet sağlıyorsa yabancılara kredi kartı ve kredi imkanı sağlayan Türk bankaları hangileridir?

Yabancılara İhtiyaç Kredisi Kredi Kartı Veren Bankalar

Çok fazla sayıda göçmenimizi Türkiye barınma ihtiyaçlarını karşılamak adına ev sahipliği yapmaktadır. Tabi bunların yanında birde mültecilere de kucak açan bir ülke olmaktadır. İran, Irak ve hatta Somali’den dahi gelen yabancılara ülkemizin ev sahipliliği yapmış olduğu bilinmektedir. Ülkemiz sadece bu yabancı uyruklara ev sahipliği yapmakla kalmayıp bazı haklarda da vermektedir. Bunların en başında geleni ise oturma ve çalışma izinlerin verilmesidir. Yine yabancı uyruklulara bu izinlerin verilmesiyle birlikte özellikle bankacılık alanında bazı imkanlar sağlanmaktadır. Sağlanan bu imkanlar başta Ziraat bankası olmak üzere Garanti BBVA ve ING bankası en başta gelmektedir. Yabancıların sağlanan bu finansal imkanlardan yararlanabilmek adına başvuru yapabilmesi için bazı şartlar aramaktadır. Peki, bu şartlar nelerdir? Başvuruda hangi evrak ve belgeler talep edilir? Merak ediyorsanız, başvuruyu nasıl yapabileceğinize kadar her ayrıntıyı yazımızda açıkladık.

Neler Var?

Yabancılar Türkiye’deki Bankalardan Kredi Çekebilir Mi? Kredi Kartı Alabilir Mi?

Yazımızın başında da dile getirdiğimiz üzere Türkiye bir çok yabancı uyruklu insanlarımıza ev sahipliliği yapmaktadır. Afganistanlı, Suriyeli, Ukraynalı veya Rusyalı diye kesinlikle ama kesinlikle ülke ayrımı yapmamaktadır. Bundan dolayı da şöyle bir etrafımıza baktığımızda neredeyse ülkemizin tüm şehirlerinde her ülkeye ait insan kesimini görebiliyoruz. Farklı farklı ülkelerden gelip Türkiye’de bulunan bu yabancı gurupların bir çoğu çalışmak ve okumak için ülkemizde bulunmaktadır. Diğer bir kısmı ise zorunlu olarak ikametgah etmektedir. Çeşitli nedenlerle ülkemizde nüfus eden bu yabancı uyruklu kişilere ise Türkiye bazı imkanlar tanımaktadır. Bu imkanların en başında geleni ise barınabilecekleri bir konut veya ihtiyaçlarını karşılayacak bir araba satın alabilmeleridir. Yabancı uyruklu kişilere bu imkanların sağlanması ile birlikte birde kendilerini kasmadan daha rahat alım yapabilmeleri adına bankalar da finansman desteği sağlamaktadır. Bu destekler nelerdir derseniz? Şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Konut Kredi İmkanı
 2. İhtiyaç Kredi İmkanı
 3. Araç Kredi İmkanı

sağlamaktadır. Bankalar tarafından sağlanmış olan bu 3 kredi paketine ilaveten bir de kredi kartı kullanım imkanı da verilmektedir. Buradan da anlaşıldığı üzere sorumuz yabancılar Türkiye’ deki bankalarından kredi çekebilir mi? Kredi kartı alabilir mi? Her iki sorunuzun cevabı da ”EVET” olarak verilmektedir.

Elbette sağlanan bu imkanlardan yararlanabilmek için bazı şartlara da uyum sağlamaları gerekmektedir. Peki ya yabancıların Türk bankalarından kredi yada kredi kartı alabilmelerinin şartları nelerdir? Gelim şimdi hep birlikte bu sorunuzun cevabını görelim.

Yabancıların Türk Bankalarından Kredi Çekme Şartları Nelerdir? (Konut, İhtiyaç, Araç)

Evet arkadaşlar öğrendiğimiz üzere yabancı uyruklu kişiler Türk bankalarında kredi çekebilir. Artık bunu biliyoruz. Hatta kredi kartına dahi sahip olabilirler. Bunu da öğrendik. Yabancıların Türk bankalarından kullanabilecekleri kredi türlerini görecek olursak; 1- Konut kredisi 2- Bireysel tüketici kredisi 3- Araç kredisi olmaktadır. Tabi ama Yabancı uyruklara bankalar tarafından sağlanan bu kredi türlerinin de elbette bazı şartları sağlamaları durumunda! Şu bilgiyi de vermek istiyorum.  Her kredi türünün de başvuru şartı farklı olmaktadır. Her bu 3 kredi ve kredi kartının her ne kadar da başvuru şartları farklı olsa da, hepsinin ortak olarak aradığı şartlarda bulunmaktadır. Hem de 3 şart aynı olmaktadır. Bu 3 şart ise şekildedir.

 1. Oturma ve çalışma izni olması gerekir.
 2. En az 3 ay çalıştığını gösteren belge veya maaş yazısı olması gerekir.
 3. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kefil olması gerekir.

Ortak olarak aranan bu 3 şartı gördüğümüze göre şimdi sıra geldi kredi kullanacak yabancılardan Oturma ve çalışma izinlerin süresince geri ödemeli verilen kredilerin diğer şartlarının neler olduğuna.

İhtiyaç (Tüketici) Kredisi Şartları:

 • Alındıysa eğer T.C. kimlik belgesi yada pasaport.
 • Son 3 aya ait olan ödenmiş herhangi bir fatura.

Araç (Taşıt) Kredisi Şartları:

 • Alındıysa eğer T.C. kimlik belgesi yada pasaport.
 • Satın alınacak olan araç eğer 2. el ise ruhsatı, 0 Km ise proforma faturası.

Konut (Ev) Kredisi Şartları:

 • Alındıysa eğer T.C. kimlik belgesi yada pasaport.
 • Satın alınacak olan eve ait tapu belgesi.
 • Ülkesindeki kredi kayıt bürosu notu.
 • Ülkesindeki vergi kimlik numarası.
 • Satın alınacak olan konuta ait ekspertiz raporu.

Kredi Kartı İçin Şartlar:

 • Alındıysa eğer T.C. kimlik belgesi yada pasaport.

Yabancı uyruklu kişilere bu şartlar altında Türk bankaları kredi ve kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Tabi ki daha bunlarla bitmedi arkadaşlar.

Şimdi bu şartları da gördüğümüze göre yabancı uyruklulara ev, araç, ihtiyaç kredisi ile kredi kartı veren bankalar hangileridir? Devam edelim!

Yabancılara Kredi İmkanı Veren Bankalar Hangileri? (Ziraat Garanti ING)

Yabancı uyruklara Türkiye’de kredi imkanı veren bankalar hangileri? Ülkemizde ikametgah eden, Türkmen, Ukrayna, Afgan, Rus ve diğer tüm yabancı uyruklu misafirlerimiz için bu konuyu ele aldık. Sizler için içlerinden en uygun faizli olanları seçerek içeriğimizde yer verdik. Hatta sadece bunlarla kalmadığımızı da bilmenizi isterim. En kolay düşük faizli olarak konut, araç ve ihtiyaç kredisi veren bankaların bir de geri ödeme planlarını sizler için yazımızın devamında oluşturduk. Şimdi gelin ilk etapta hangi bankalar yabancı uyruklulara kredi veya kredi kartı imkanı veriyor? Bunu görelim. Bakalım içlerinden en çok merak konusu olan Ziraat bankası, ING ve Garanti BBVA bankaları da var mı? Daha fazla meraklanmadan haydi gelin başlayalım o zaman!

Yabancı Uyruklulara Kredi Veren Bankaların İsimleri:

 • Garanti BBVA (Konut kredisi)
 • ING (Tüketici kredisi)

Benim kendimin yapmış olduğum araştırmalar sonrasında gördüm ki yabancı uyruklara kredi ve kredi kartı veren bu 2 bankamız bulunmaktadır. Bu bankaların vermiş olduğu kredi türüne göre sizlerden istemiş olduğu evrakların hangileri olduğunu yukarıda sizler için açıklamıştık.

Yabancı uyruklara kredi imkanı sağlayan bankalarımızı da gördüğümüze göre şimdi yabancılara kredi veren bu bankaların faiz oranların kaç olduğunu da görelim. Ne dersiniz? Sonrasında çekilecek olan kredinin miktarına göre geri ödeme planının da birlikte hesaplamasın yapabiliriz.

2023  ŞUBAT Ayı ING İhtiyaç (Tüketici) Kredisi Faiz Oranları
12 AY (1 YIL) 24 AY (2 YIL) 36 AY (3 YIL)
%1.24 %1.59 %1.89

 

 2023 ŞUBAT Ayı Garanti BBVA Konut (Ev) Kredisi Faiz Oranları
60 AY (5 YIL) 120 AY (10 YIL)
%2.77 %2.77

Yabancılara konut ve ihtiyaç kredisi veren bankaların hangileri olduğunu faiz oranlarıyla birlikte tablo üzerinde görmüş olduk. Değerli misafirlerimiz için hadi şimdi bir de en çok vade üzerinden geri ödeme planı oluşturmaya ne dersiniz? En son olarak bankalara kredi için başvuruyu nasıl yapacağınızı da açıklayarak konumuzu bitirmiş olacağız.

Banka Adı Vade Miktar Aylık Ödeme Toplam Tutar
Garanti BBVA 120 ay 500.000 TL 15.398 TL 1.847.859 TL
ING 36 ay 50.000 TL 2.571 TL 92.576 TL

Garanti bankamızın yabancı uyruklara sağlamış olduğu konut (ev) kredisinin detayları ⇒ BURADA

ING bankamızın yabancı uyruklulara sağlamış olduğu ihtiyaç (tüketici) kredisinin detayları ⇒ BURADA

Yabancı Uyruklular Türk Bankalarından Nasıl Kredi Çeker?

Evet değerli misafirlerimiz. Konumuzun sonuna doğru gelirken yabancılara Türk bankalarının kredi verdiğini hep birlikte görmüş olduk. Yabancı uyruklara kredi veren bankaların hangi şartları talep ettiğini de yukardaki başlıklar altında sizler için yer verdik. Hatta sadece bunlarla kalmayıp yabancılara kredi veren bankaların faiz oranlarına göre geri ödeyeceklerin miktarlarını ve aylık taksitlerine göre dahi hesaplamasını yaptık. Peki ya yabancılar kendilerine araç, konut yada ihtiyaç kredisi veren bu bankalardan nasıl kredi çeker? Şimdi sizler için izlemeniz gerekilen yol haritasını aşağıda adım adım göstermiş olacağım. Beni bu yolda takip edebilirsiniz.

Yabancılar İhtiyaç ( Tüketici) Kredisi İçin Nasıl Bir Yol İzlemeli:

Yabancı uyruklular Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi gelir belgesiz kredi çekmeleri mümkün değildir. Bu sebepten dolayı da ihtiyaç kredisi kullana bilmeleri adına mutlaka banka şubesine şahsen kendileri gitmesi gerekmektedir. Yukardaki vermiş olduğumuz gerekli evrakları tanzim etmeleri halinde, bireysel müşteri departmanlarına başvuru yapmaları gerekmektedir.

Önemli Bilgi: Çekilecek olan kredi miktarlarına göre bir tane T.C. vatandaşı kefil istenilebilmektedir.

Yabancılar Konut Kredisine Nasıl Başvuru Yapabilir?

T.C. vatandaşları dahil olmak üzere konut kredisi başvuruları sadece banka şubeleri tarafından yapılmaktadır. Buna istinaden yabancı uyruklular da konut kredisi başvurusunu yapmak için banka şubesine kendileri bizzat gitmeleri gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin hemen başlatılabilmesi için yukarıda vermiş olduğumuz konut kredisi evraklarını da yanınızda götürmeniz halinde daha çabuk ilerleme sarf etmiş olursunuz. Bizlere sormak istediğiniz sorularınızı aşağıda👇 bulunan yorumlar kısmından iletebilirsiniz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın