Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Vodafone Bayilik Alma Başvuru Şartları Nelerdir? (2022 Kar Oranı)

Ülkemizde uzun yıllardır, devamlılığını sürdürebilen Vodafone dünyada, hatta Türkiye'de çok fazla kullanıcısı olan bir operatördür. Türkiye geneline bakıldığında tercih edilen, en seçkin 2. operatör durumundadır. Fazla talep görmesi ve kullanıcısı epey yüksek olduğundan dolayı Vodafone şirketi de gücüne güç katmaktadır. İngiltere merkezli olup, çok fazla ülkeye operatör hizmeti vermesi de kurumsal yapısını daha da güçlendirmektedir. Bu sayede Vodafone sunmuş olduğu avantajlı bayilikler ile her bütçeye uygun bayilik vermektedir.

Vodafone Bayilik Alma Başvuru Şartları Nelerdir? (2022 Kar Oranı)

Şayet sizlerde Vadofone bayiliği almayı düşünüyorsanız. Öncelik olarak bayilik şartlarını bilmeniz gerekmektedir. Bizler bu konu hakkında sizlere yapmış olduğumuz maliyet hesaplamaları ile birlikte, 2022 silver bayi kar oranına kadar, tüm bilgileri vermiş bulunmaktayız. Hatta Vadofone bayilik başvuru formu olmak üzere, iletişim bilgilerini dahi yazımızda paylaştık. Tüm bilgiler yazımızın içeriğinde mevcuttur. Sizlerin yapması gereken tek şey yazımızın sonuna kadar vermiş olduğumuz tüm bilgilerden yararlanmanız olacaktır.

Neler Var?

Neden Vodafone Bayilik Almalıyım?

Öncelik olarak siz değerli arkadaşlarımız için neden Vodafone bayiliği almalısınız? Sizler için avantajları nelerdir? Bunlardan bahsetmek istiyorum. En başta sürdürülebilmeyi hedefleyerek, kullanıcılarının daha iyi bir bugün de yaşamaları ve daha iyi bir yarın inşa etmeleri için sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Türkiye genelinde en çok kullanıcısı olan ve tercih edilen bayilikler arasında yer almaktadır. Toplam da 162 şirketten 85 bin çalışandan oluşmaktadır. İlerleyen müşteri potansiyeli ile sizlerin daha çabuk gelişmesini sağlamaktadır. Bildiğiniz üzere Vodafone ülkemizin her bir yerine bayilik vermektedir. Hangi şehirde yaşarsak yaşayalım etrafımıza baktığımızda bir çok Vodafone bayiliği görmemiz mümkündür. Ve bu vermiş olduğu bayilikler de sizlerin şartlarına göre de seçenekler sunmaktadır. Örnek verecek olursak,

 • Silver bayiliği
 • Store bayiliği
 • Shop bayiliği

gibi.. Bayilik seçenekleri arasındaki fark ise

 • Koymuş olduğunuz sermayenin miktarı
 • Belirlenen mevcut satış hedeflerini gerçekleştirebilme
 • Dağıtım merkezinden gelen onaylar

gibi bir çok farklılıklar içermektedir. Bu yolda size düşen görev, kendinize en uygun olan şartlardaki bayiliği belirlediğinizde bu yol üzerinden büyümeğe devam edebilirsiniz. Yani hizmet veren diğer farklı operatörlere göre az bir maliyet ile başlayıp, kar marjınızı fazlası ile katlayarak ilerleyebilirsiniz. Evet bu mümkündür. Çünkü çok aşırı denecek kadar fazla talep gören bir operatör olmaktadır. Eğer gerçekten kazanmayı hedefliyorsanız, Vodafone bayiliği almak sizler için en doğru bir karar olacaktır. Buna emin olabilirsiniz. O kadar net ve açık bir şekilde söylüyorum. Ayrıca diğer operatörlerle kıyaslayacak olursak, yatırmış olduğunuz belli bir miktarı en kısa süre içerisinde, fazlası ile temin etmenizi sağlamaktadır. Nasıl mı?  Sürekli olarak geliştirmiş olduğu reklam kampanyaları ile marka bilincini oluşturabilmesi, bir çok avantajlı paketler sayesinde bayiliklerin yeni müşterilere ulaşmasında yardımcı olmaktadır.

İllaki ben bayilik alarak kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız. Bildiğiniz üzere farklı bir çok iş sektörleri de bayilik vermektedir. Bu konuda sizlere tavsiyem Seç Market Bayilik Şartları Nedir? Kar Oranı, Ücreti Ne Kadar? bilgi almanızdır. Sabit düşünmeyin. Tek bir işe odaklı kalmamanızı tavsiye ederim. Belki bu iş fikri kafanıza daha çok yatacak ve bu yolda ilerleyeceksiniz. Kim bilir? Araştırmanızı çok iyi yapın derim.

Sizler şimdi bir düşünün, bu kadar garanti sağlayan, müşteri kitlesi fazla olan bir firmadan bayilik almak sizce mantıklı değil mi? Şimdi gelelim eğer bu yolda ilerlemeye devam etmek istiyorsanız Vodafone bayiliğinin nasıl alındığını görmeye ne dersiniz?😉

Vodafone Bayilik Nasıl Alınır?

Karar verdiniz ve Vodafone bayiliği alacaksınız. Şimdi sizin yapmanız gereken ise daha önceden mobil operatörler ile ilgili herhangi bir tecrübeniz yok ise Vodafone bayiliği almak, bu sektöre adım atan yeni girişimciler için en mantıklı kararın olacağına emin olabilirsiniz. Nede ise bayi prim sistemi, aylık kazancı ve açılış maliyeti olarak diğer operatörlere göre daha avantajlı olmaktadır. Peki Vodafone bayiliğinin nasıl alındığına geçecek olursak,

 • Sıfırdan ana cadde üzerine yada yaya trafiğinin fazla olduğu ara cadde üzerinden bir dükkana sahip olmalısınız.
 • Böyle bir dükkan bulup, kiralamaya karar verdiğinizde Vodafone dağıtım merkezini aramalısınız. Tüm iletişim adreslerini yazımızın devamında sizler için paylaşmış bulunmaktayız.
 • İletişime geçmiş olduğunuz dağıtım kanal merkezinde ki görevli olan, kişi sizlere genel olarak sorular soracaktır. Bu sorular arasında genel olarak sektörle alakalı bilginiz ve daha önceki deneyimleriniz olacaktır.
 • Sormuş olduğu sorulara yanıt aldıktan sonra başvuru formunu doldurmanız gerektiğini söyleyecektir.
 • Formu sizlerin vermiş olduğunuz mail adresi üzerinden yada kendi Vodafone web sitesi üzerinden doldurabilirsiniz. Formun içeriğinde sizlerden istenilenler ise,
  • Adınız, soyadınız
  • TC kimlik numaranız
  • İletişim adresiniz
  • Varsa mail adresiniz
  • Bayilik açmaya karar vermiş olduğunuz yerin mevcut adresi
  • Sizin ikametgah etmiş olduğunuz kendi adresiniz
  • Şirketin adı
  • Şirketin vergi kimlik numarası gibi soruları doldurmanız istenmektedir.
 • Sizlerden istenileme bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.
 • Yapmış olduğunuz bayilik başvuru işleminiz incelendikten sonra Vodafone dağıtım merkezi tarafından sizlere olumlu yada olumsuz geri dönüş sağlanacaktır. Biz şuan bu yolda olumlu cevap aldığımızı düşünerek yolumuzda ilerlemeye devam edelim.
 • Başvuru sonucunuz onaylandığında Vodafone şirketi tarafından işletmenizin açacak olduğunuz dükkanın, gerekli görülen tasarımı yapılmaktadır.
 • Kullanacağınız mobilyalar Vodafone firması tarafından dizaynı yapılır ve hazırlatılır.
 • Hazırlanan mobilyalar sizlere teslim edilir. Tabi ki tüm bu hazırlıklar sizlerden istenilen belli bir miktar sermaye ve sözleşme karşılığında yapılmaktadır.

Tüm bu hazırlıklar bittikten sonra sizlerin tek yapması gereken işletmenizin açılışını yapmak olacaktır. Ve bundan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. Sadece bu mu? Bu kadar kolay mı? diye merak içerisindesiniz değil mi arkadaşım. Tabi ki eskisi kadar artık kolay değil. Ama zorda değil. Türkiye genelinde toplamda bin beş yüzün üzerinde Vodafone bayisi bulunmaktadır. Bu yüzden sektörün karlılığı tartışılmaz dahi. Etrafımıza dönüp baktığımızda bir adım aralıklarla, her yerde cep telefonu dükkanı görmeniz mümkün. Yanılıyor muyum sizce? Bunun nedeni ise

 • Kar marjının oldukça yüksek olması
 • Kazanç koşullarının iyi olması
 • Bayilik şartlarının kişinin durumuna göre esnek olmasıdır.

Eğer sizlerde böyle bir kurumsal firmayı temsil edecek kadar kendinize güvenciniz varsa ve kabiliyetli iseniz, yukarıda da bahsettiğim gibi girmiş olduğunuz bu yolda güzel yerlere geleceksiniz. Emin olun.

Tercihlerini parfüm üzerinden yapan değerli girişimci arkadaşlarımız için Açık Parfüm Bayiliği Karlı Bir İş Midir? sorusunun cevabı vermiş olduğumuz adres içeriğinde mevcut bulunmaktadır. Ayrıca yine kullanıcı epey fazla olan BARGELLO Parfüm Bayiliği Nasıl Alınır? Maliyet Hesaplaması ile birlikte gerekli olan tüm bilgiler detayları ile buraya bıraktığımız adrestedir.

Şimdi gelelim böyle güzel fırsatlar sunarak, Vodafone bayiliği veren firmanın sizlerden istemiş olduğu şartlara. Haydi gelin şimdi hep birlikte görelim.

Vodafone Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Türkiye’ de bin iki yüzün üzerinde şubesi bulunan Vodafone bayilik vermek için girişimcilerde bazı şartlar aramaktadır. Eğer sizlerde yüksek kar marjına sahip olan Vadofone ailesine katılmak istiyorsanız. Gerekli görülen şartlara uyum sağlamanız gerekmektedir. Peki bu şarlar nedir diye soracak olursanız? Bakalım nelermiş hep birlikte görelim.

 • Sizlerden öncelik olarak beklentileri müşteri memnuniyeti ile birlikte üst bayi yöneticileriyle birlikte uyum içerisinde farklı çalışmalar yapmanız gerekmektedir.
 • Açacak olduğunuz işletme içerisinden Vodafone dışında diğer herhangi bir operatörün tabelasını, reklamını, flama ve  broşürlerini bulundurmamanız gerekmektedir.
 • Bölgede bulunan yöneticiler tarafından belirlenen hedeflere uyum sağlamak ve yerine getirmek gerekmektedir.
 • Vodafone bayilerinin yeterli olacak sayıda personele sahip olması istenmektedir.
 • Belirlenen miktarın teminatı bankaya yatırılması gerekmektedir. Ayrıca gerektiği durumlarda ek olarak istenilecek teminatları karşılayacak durumda olmanız istenmektedir.
 • Gerekli görülen ticari bilgiye sahip olması ve belli bir tecrübe sahibi olması istenmektedir.
 • Dükkanının lokasyonunu belirlerken işlek bir cadde üzerinde ve yaya trafiğinin fazla olduğu yerlerin seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Bayilik aldığınızda herhangi bir sorunda çözüm odaklı olmanız ve insanlarla ilişkilerinizin güçlü olması istenmektedir.
 • Açacak olduğunuz mağazanın büyüklüğü ve konumu Vodafone bayisine uygun bir şekilde olması gerekmektedir.
 • Vodafone bayisi olarak kurumsal yapısına uygun bir şekilde müşteriye karşı olan iletişim konusunda güçlü olmanız gerekmektedir.
 • Dükkanınız Vodafone yönergelerine her türlü uygun olması gerekmektedir.

Sizlerden istenilen bu şartları taşıdığınızda Vodafone bayisi rahatlıkla olabilirsiniz. Yalnız sözleşmeyi yaparken sizlerden istenilen tüm şartları okuyarak, imzalamanızı tavsiye ederim. Sadece fazladan beş dakikanızı alır. Doğru ve anlayacağınız bir şekilde okumalısınız. Gerektiği taktirde bir kaç defa okuyun, hatta anlamadığınız yeri yetkililere danışın ve öyle anlaşmaya gidin.

Yine çok fazla talep gören ve müşteri kitlesi oldukça yüksek olan FLO ayakkabı bayiliği de alabilirsiniz. Evet yanlış değil, doğru duydunuz FLO da bayilik vermektedir. Hem de oldukça yüksek kar marjı ile birlikte. Şayet sizlerde FLO Ayakkabı Bayilik Veriyor Mu? Şartları Nedir? diye merak ediyorsanız. Adres üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Vodafone bayiliği alma modeliniz elinizdeki sermaye ye ve dükkanınızın lokasyonuna göre değişiklik göstermektedir. Bu bayilik modelleri nedir? Ne şekilde alınır? diye merak ediyorsanız? Tüm bilgiler yazımızın devamında bulunmaktadır.

Vodafone Bayi Alma Modelleri Nelerdir?

Bayilik almaya kesin kararlısınız. Başvuru formunu doldurdunuz ve olumlu sonuç mu aldınız. Şuanda yapmanız gereken sizlere sunulmuş olan bayi modelleri arasında karar vermek olacaktır. Bu kararı verirken koyacağınız sermaye de çok önemli olmaktadır. Bayi alma modelleri paketler halinde verilmektedir. Sırasıyla Vodafone bayi alma modellerine geçecek olursak,

 • İlk olarak 3 operatöre ait cep telefonu dükkanınız varsa, bu üç operatör sayesinde Vodafone Alt Bayiliği alabilirsiniz. Faturalı ve faturasız hat işlemleri ve satışları, numara taşıma, faturalı hatta geçişlerde, mobil üzerinden internet satışı, fatura ödemeleri gibi bir çok işlemleri alt bayi kodunuz ile yapmanız mümkün olmaktadır. Eğer çevrenizde farketti iseniz, tek bir bayilik almamış olan cep telefonu satışı yapan girişimciler. Bu alt bayilik sayesin de belirli bir komisyon alarak kazanç elde etmektedirler. Tabiki onların asıl amaçları bunun yanında telefon yada aksesuar satmaktır. Çünkü asıl ana gelir kaynağı kendi dükkânından satıiını yapmış olduğu cihazlar ve aksesuarlardır.
 • İkincisi Vodafone Silver Bayiliği alabilirsiniz. Eğer bir alt bayi aldı iseniz, beklenenin üzerinde satışlar yapıyorsanız. Vodafone bölge müdürlükleri tarafından sizlere ulaşım sağlanarak, teklifler sunulmaktadır. Bu teklif tabii ki ilk olarak Silver bayilik üzerine olmaktadır. Ve sizlere bunun yanında bir çok avantajlarda sunarlar. Sunulan bu avantajların en başında tüm işletmeye ait tasarımınız Vodefone tarafından yapılacağıdır. Sizlere gerekli olan diğer malzemeler laptop dahi bayilik tarafından verilmektedir. Bu teklifi kabul edip, etmemek tamamen sizin fikriniz olmaktadır. Çok iyi düşünmelisiniz çünkü Vodafone Silver bayiliği aldığınızda, farklı diğer operatörlerin ne bir reklamını nede tabelasını bulundurabileceksiniz. Hatta broşür, flama ve ürünlerinin dahi satışını yapmayı bırakın dükkanınızda bulunduramayacaksınız. Ayrıca bütün bunların yanı sıra anlaşmaya uyum sağlamanız ve gerekli görülen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.
 • Üçüncüsü ise, Vodafone Store Bayiliği olmaktadır.
 • Dördüncüsüne geçtiğimizde Vodafone Shop Bayiliği
 • Beşincisini düşünecek olursak Vodafone Dijital Partner Bayiliği görebiliriz.
 • En son tercih edebileceğimiz bayilik ise Vodafone Partner Bayiliği olmaktadır.

Bu bayilik paketleri arasında tercih yapacak olursanız ilk olarak Vodafone Silver Bayiliği almanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu modeldeki bir bayilik paketi aldığınızda, belirlenmiş olan bazı kuralları ve hedefleri yerine getirdiğiniz taktirde, otamatik olarak sizlere Vodafone Shop, sonrasında ise Vodafone Store Bayiliği olma fırsatı tanınmaktadır. Tabi ki bu gidişat en son alınan kararlar göre uygulanmaktadır. İlerleyen zaman içerisinde değişkenlikte gösterebilmektedir.

Bayilik almada tercihinizi gıda sektörü üzerinden yapmayı düşünürseniz. Sizlere mükemmel bir iş fırsatı önerebiliriz. En Ucuz Çiğköfte Bayiliği Veren 10 Firmayı araştırarak güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bir bakıp bilgi almanızı tavsiye ederiz. Ne kaybedersiniz ki. Belki de kazanacağınız bir çok şey olabilir.

Bayilik modellerinin paketlerini  sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatmış olduğumu düşünüyorum. Eğer sizler de ben,mle aynı fikirde iseniz. Şimdi Vodafone bayiliği almak için ne kadar maliyet gerektiğine geçebiliriz.

Vodafone Bayiliği Açma Maliyet Hesaplaması

Evet arkadaşım yazımızın içeriğinde sizlere ayrıntıları ile beraber 3 farklı bayilik modeli olduğundan bahsetmiştik değil mi? Bundan yola çıkarak en başta da söylemiş olduğum alt bayilik aldığınızda herhangi bir ekstra maliyet ödemenize gerek yoktur. Sadece bunun için ek bir teminat ödemesi yapmanız gerekmektedir. Komisyon üzerinden kazanç sağlamış olacaksınız.

 • Vodafone Silver Bayiliği
 • Vodafone Shop Bayiliği
 • Ve Vodafone Store Bayiliği

alan arkadaşlarımız için gerekli olan sermaye 100.00 TL ile 500.00 TL arasında değişiklik göstermektedir. Almış olduğunuz bayiliğin paket modeline göre ve lokasyonuna göre değişiklik göstermektedir. Büyük şehirlerde yay trafiğinin fazla olduğu işlek cadde üzerindeki bayiliğin maliyeti ile küçük ilçelerde yan sokaklarda açmış olduğunuz bayilik oranlarında çok büyük farklılıklar olmaktadır. Ama sizlere yukarı da da belirtmiş olduğum üzere tavsiyemiz Vodefone Silver bayiliği üzerinden tercihinizi kullanabilirsiniz. Bu işe adım atmaya karar verdiğinizde sizler için başlangıçta en düşük maliyet oranına sahiptir. Hem bu sayede sizler de zorlanmamış olur, kazancınız ve vermiş olduğunuz çabanız ile bir üst pakete firma tarafından kolaylıkla geçiş sağlayabilirsiniz. Silver bayiliği diğer paketlere göre de en avantajlısı olmaktadır. Çünkü Vodafone Shop yada Vodafone Store paketi aldığınızda özellikle ana cadde üzerinden olma zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca bununla kalmayıp trafiğe kapalı alanlarda olmaması ve belirlenen hedefleri karşılaması zorunlu olarak karşılaması gerekmektedir. Elinde oldukça yüksek bir sermaye ve banka teminat bedelleri de istenmektedir. Şu konuda emin olun ki Vodafone şartları ve bedelleri diğer operatörlere göre daha esnek ve  kolay olmaktadır.

Vodafone Bayilik Kar Oranları Ne Kadar?

Vodafone Bayiliği aldığınızda kar marjını merak ediyorsanız. Öncelik olarak etrafınıza bir bakmanızı söyleyebiliriz. Etrafımızda o kadar çok vodafone bayisi ki var ki görmemiz imkânsız denecek kadar az. Bir düşünelim kar marjı fazlası ile yüksek olmasa bu kadar insna bu işi yapar mı? sizce. Ben cevabını vereyim asla yapmaz, yapamaz. Bayiliği açtığınıza kar marjınız yapmış olduğunuz satış komisyonuna ve karşılığında almış olduğunuz pirim yöntemi kazancınız olduğunu bilmenizi isterim. Bunlarla birlikte

 • Her ayrı bir müşteri için numara taşıma işlemi yaptığınızda komisyon olarak 10.00 TL almaktasınız.
 • Faturalı hatta geçiş sağladığınızda yine he bir müşteri için,
  • 30 TL ve altı faturalı hatlar için 20.00 TL
  • 50 TL ile 100 TL faturalı hatlar için 80.00 TL
  • 100 TL ve üzeri faturalı hatlar için ise 250 TL komisyon ödenmektedir.
 • Kontörlü hattan faturalı hatta geçiş yaptığınızda,
  • 30 TL ve alt sınırı için 20.00 TL
  • 100 TL ve üzeri için 30.00 TL komisyon ödenmektedir.
 • ADSL ve VSL prim ödemesi ise 60 TL’ ye kadar 50.00 TL 100 TL ve üzeri için 300.00 TL prim ödenmektedir.

Bunların dışında yapmış oldukları,

 • Sözleşmeli yani kontratlı cihaz satışı
 • Faturasız hattan faturalı hatta geçiş
 • Cep telefonu numarası mobil numara taşıma
 • Operatör geçişleri
 • Fatura ödeme
 • İnternet aboneliği
 • Online abonelik işlemleri
 • Sanal cep lira yükleme, kitap yenileme
 • TV aktivasyonu,
 • Fiber internet başvuruları

gibi işlemlerde komisyon ve prim olarak fazla kazançlar elde edilmektedir. Bu kazanç modelinde elde edilen komisyon oranları hedeflere göre değişiklik gösterir. Kazanılan miktarlar arasında şehirlerimize göre değişkenliklerde gösterebilmektedir. Mesela İstanbul büyük şehirde açılan bir bayiliğin aylık kazan oranı 100.00 TL iken Manisa’da açılan bu bayiliğin kazancı 50.00 TL olmaktadır. Çünkü nüfus yoğunluğu İstanbul’a göre daha azdır. Genel olarak ülkemizde bulunan Vodafone bayiliklerinin aylık ortalama gelir oranları 20.00 TL ile 100.00 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Vodafone Bayilik İletişim Bilgileri ve Başvuru Formu

Siz değerli girişimcilerimize ilk olarak söylememiz gereken konu Vodafone bayiliği almak için aktif olarak belirlenmiş olan bir bayilik formu bulunmamaktadır. Başvuru formları yukarı da da bahsettiğimiz üzere dağıtım kanalları üzerinden, bölge satış temsilcileri görüşmeler sonrasında sizlere mail yolu üzerinden yada kendi resmi sitesi, web internet adresinden mail gönderip talepte bulunabilirsiniz. Bayilik için başvuruda bulunmak istediğiniz taktirde, aşağıda vermiş olduğumuz iletişim adresleri üzerinden gerekli olan tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

VODAFONE DAĞITIM MERKEZ ADRESİ: Büyükdere Caddesi No:251 Maslak/Şişli /İSTANBUL

ADRES: Mehmet Akif Mahallesi, İnönü Caddesi, Star Sokak, No:2 İkitelli/İSTANBUL

TELEFON NUMARASI: 0-212-367-00- 00 & 0-212-448-70-00

FAX: 0-212-448-77-77

Bunların dışında ise direk bölge müdürlüklerine ulaşmak için yakınınızda bulunan herhangi bir Vodafone bayisinden yardım alabilirsiniz. Evet arkadaşım Vodafone bayiliği almak için gerekli olan bilgilerin sonun agelmiş bulunmaktayız. Bu konu hakkında bizlere sormak istediğiniz farklı sorularınız varsa eğer. Aşağıda bulunan yorumlar kısmında paylaşım yapar mısınız. Sizlere en kısa süre içerisinde dönüş sağlayarak sorularınıza cevap verebiliriz. Şimdiden sizlere hayırlı olsun dileklerimiz iletiyoruz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Dükkanın metrekare sınırı nedir.?Bayilik aldığım zaman dükkanda sıfır ekinci el telefon satabiliyormuyuz.

Bir Yorum Yazın